הסתבכנו

cotarot1610

יש ימים כאלו, בהם אני הכי לחוצה להעלות פוסט הכי מוקדם בבוקר, בגלל אירועי השעה, אבל כל העולם יוצא נגדי: טלפונים בהולים, אנשים בצרה שצריכים עזרה מיידית, ולקינוח, קו האינטרנט יצא לחופשה בלתי מתוכננת.
אז היום הוא היום.


כל שלושת העיתונים במהדורות חג/ יום שישי, הווה אומר שערים כפולים, היסטריים.

הטיות על תסבוכת משרתות את רוב העיתונים: הסתבכות בגלובס; תסבוכת בינלאומית בהארץ; לוגו נושאי במעריב: הסתבכות בלב ים (זו גם כותרת הגג ב-24 של ידיעות); ידיעות עם כך הסתבכה ישראל (בהפניית גג); ההסתבכות: גינוי עולמי ודרישה לחקירה בישראל היום. המילה הסתבכות משייטת גם בשאר טורי הפרשנות.
בכלל, כל העיתונים העמיסו היום את כל הפרשנים שלהם פלוס אורחים רבים על ספינת ההסברה הטובעת, וכל אחד תרם את שתי אגורותיו לזוויות ולתחקירים. אם להכניס הכל לקליפת אגוז, זה הולך ככה: אנחנו צודקים, וצריך היה לעצור את המשט, אנחנו לא צודקים, לא צריך היה לעצור את המשט, אבל כן צריך היה להסביר את עצמנו טוב יותר בעולם. ומהר יותר. ובאנגלית. ועם סרטונים שיעלו ברשת בשידור ישיר מהספינה. לוחמי השייטת כן צריכים היו לטפל באירוע. לוחמי השייטת לא היו צריכים לטפל באירוע. המודיעין הימי כשל. המודיעין הימי לא כשל. זהו. בחרו את הדעות המתאימות לכם. בכל עיתון אפשר למצוא את נציגיהן.

הידיעות ההארד קוריות מופיעות אחרי הפרשנויות, כרונולוגית (ידיעות, הארץ, מעריב).
ידיעות הקדיש 22 מעמודי המערכת שלו (כולל פרסומות) לסיקור האירוע.

ישראל היום, 32 עמודים.
מעריב, כמעט כל עמודי החדשות, 26 עמודים.
הארץ – 8 עמודים.

הכותרת הראשית מאפיינת את ההתנהלות השוטפת והידועה של העיתון, ויחסיו עם הצבא ועם תחושת המצור הנצחי של המדינה הקטנה ומוקפת האויבים הנלחמת על נפשה מדי יום ב-62 השנים האחרונות.

מעריב אוחז במוט הברזל משני קצותיו: "המחדל והגבורה" – מצד אחד, העיתון היחיד שאומר את המילה המפורשת: מחדל. שום דבר אחר לא. מצד שני, "הגבורה", שהרי אי אפשר בלי פטריוטיזם, לא משנה מה קרה, ויש לחזק את צבא העם.

ישראל היום אוחז בחוזקה בתחושת הקורבנות והמסכנות: "חיילים מול לינץ'" (גם המילה לינץ' עובדת חזק בכל העיתונים).

ידיעות בכותרת קולנועית, חזקה, אבל גם היא מנישת הקורבן: "המלכודת"

הארץ, כרגיל, בכותרת ראשית (כשהיא נצמדת לאירועי היום, ולא עוסקת בציטוט של "דובר מועצת מעלה עקרבים מסר להארץ") עניינית: "כישלון פעולת צה"ל יוצר תסבוכת בינלאומית"

לוגואי הפרויקט בכל העיתונים
הארץ נצמד לכותרת הראשית עם "כישלון בלב ים"
ישראל היום: "ההסתבכות"
ידיעות ומעריב: "הסתבכות בלב ים"

מסביב לעולם פשוט מגנים את ההסתערות על ספינות הסיוע.
BBC.
NYT.
המילה Raid, פשיטה, חוזרת בשתי הכותרות.
:W. post

wp

Huffington Post

עוד דיווחים מהעולם.

דעות על קצה הסכין
הארץ
הספרותי בוחר בדויד גרוסמן לפתוח את קשת הדעות – ישראל היא בובה על חוט, חסרת ביטחון, מבוהלת ומבולבלת.

ארי שביט מזכיר שהתנהלות הבריטים מול אוניית הפליטים אקסודוס הפכה את המנדט הבריטי למוקצה, וגם ניר קיפניס.


איתן הבר הזכיר אתמול את הטיפול באוניית השיבה ב-1988 בלימסול, וב-24 יש הבוקר כתבה נרחבת על האירוע.


הכלכלונים מתייחסים לניתוק הצפוי מטורקיה. מעריב עסקים בשערו על שכל ההזמנות בוטלו; כלכליסט אומר תגידו שלום לעסקאות הבטחוניות. ממון שמתנתקים מטורקיה, ושאנחנו על מדרור תלול. המארקר חושש שטורקיה תטיל חרם על הסחר עם ישראל ושעדיף להתמקד בשווקים ידידותיים.

VTV
אמש הגעתי למהדורת החדשות המרכזית ב-20:45 לערך. בהתחלה התבאסתי שהחמצתי הכל, אבל אחרי סיכום של חמש דקות מאת טובי המומחים שהתכנסו באולפן הבנתי שהחמש דקות האלו חזרו גם ב-45, או 145 דקות שקדמו להן, ושסרטון הכך חובטים בלוחמינו המיומנים, חמש שניות בשחור-לבן שחזרו בלופ, נטחן אמש עד צאת הנשמה.

גפי אמיר מזכירה בביקורת הטלוויזיה בידיעות איך כל מי שאכל אי פעם שווארמה נהיה פרשן לענייני טורקיה, ואיך לכל מגיש היו רעיונות אחרים מה הוא היה עושה בסיטואציה הזו.
אבי אורנן במעריב משיא עצה נבונה: "מתי כבר תקום מערכת החדשות שתישיר מבט אל צופיה הנאמנים ותאמר: אזרחים נכבדים, בעשרים הדקות האחרונות הסברנו לכם מה קרה הבוקר, או לפחות שקרה משהו הבוקר. כרגע אין לנו פרטים נוספים… יאללה, תחזרו לעבוד, ואנחנו מבטיחים לעדכן ברגע שנדע משהו חדש"?

יונית לוי נזפה אתמול בגדי סוקניק, אורח כבוד, ובסגן מפקד השייטת לשעבר, אאל"ט, על שהם עונים "על אוטומט".

הלשעבר הזדעזע מדיווח אחד החיילים שהנשק שלהם היה מאחור, וטען שלא יעלה על הדעת.


מאז אוניית הקרב פוטיומקין לא היה קרב ימי בשחור לבן, ובאיכות לא פחותה (אם כי לא יותר טובה) מאשר יצירת המופת האייזנשטיינית, כל כך פופולרי.

עקבתי אתמול בבוקר אחרי תחילת התגלגלות הפרשה, ולאחר מכן נאלצתי להמשיך לעניינים אחרים. הדבר הבולט באותו חצי יום/בוקר מבולבל הייתה התביעה הקולקטיבית מכל מקום שהוא, מהישראלי התקוע בצומת ועד אובמה התקוע בביתו הלבנבן, דרך כל מי שביניהם, לקבל דיווח אמיתי, מדויק ואון דה ספוט, מכולם: מדו"צ, משר הביטחון, משרד החוץ, ממפקד השייטת, מהלוחמים שנזרקו מהסיפון, ולפתוח במסע הסברה מיידי בעולם, ויפה שנייה אחת קודם שנלחץ על "שלח".

איילה צורף מתעדת את הכישלון ההסברתי של ישראל ברשת: לא הועלו סרטונים בזמן אמת, לעיתונאים הישראלים לא נתנו לדווח עד שעות הצהריים, ועוד. מתי גולן מתרעם על שדני אילון הועמד בראש החץ. ג'קי חוגי תוהה ממתי אמונים לוחמי שייטת 13 לנטרל את כתבי אל-ג'זירה. לילך שובל ומתי טוכפלד על שעות השתיקה.

הכל נכון, אבל הטכנולוגיה עומדת בחזית ההסברה, ואילו המציאות והנסיונות ללמוד אותה מקרטעים מאחור, שהרי היא לא יכולה לדלג בקלילות ולקפצץ בכזו מהירות. נכון, הסרטונים צריכים היו לעלות מהר יותר, ואילון צריך היה לענות לשאלות הכתבים הזרים, אבל יש איזשהו פרק זמן סביר שבו כל הגופים המסבירים והנוגעים בדבר צריכים לקחת לעצמם על מנת להבין מה קרה. ואיך. וזו הסיבה לדיסאינפורמציה האינסופית שהתרוצצה אתמול, לאורך כל היום. הדוברים והלומדים והמסבירים נגררו לקלחת ה"מיד", "לאלתר", אין דבר כזה "עוד רגע", "אנחנו חייבים לדעת כרגע מה בדיוק קורה בשנייה זו על המרמרה", וכן הלאה. במצב דברים שכזה, של היסטריה לאומית, לאומנית ובינלאומית, אין שום שנייה של שיקול דעת שיכלו כל הגורמים המעורבים בעניין יכלו לאסוף את כל הנתונים שבידיהם, ולעבד אותם. 

נכון שבכל העולם מצבה התדמיתי של ישראל התדרדר משנייה לשנייה, אבל השאלה היא אם התגובה הייתה צריכה לעלות, ולו לשם תגובה, רק כי מסביב "כולם מדברים", ואם פרטים לא מדויקים או לא נכונים או חלקיים היו עושים את העבודה.
למעשה, אפשר לומר שהכל עניין של יח"צ: איך מיחצנים את המבצע, כמה מהר מתחילים לברבר, ובקול הכי רם שאפשר. מציאות, עובדות, אמת? לא כאן, לא היום.


בלוגלנד

על המשט
שלום בוגוסלבסקי אצל יוסי גורביץ וההם.
נתאי על הלינץ' בקומנדו.
מנחם רבוי. מי אחראי לכישלון.
יונית מוזס.
עוד פוסטים משובחים על המשט? תביאו.פר-סו-מות
הפרסומת ללבנון, שעוד לא ברור מי שילם עליה ולמה היא משמשת, הופיעה אתמול בבוקר גם ב-ynet בידיעה על המשט.

levanon

כנס
המרכז לאתיקה בירושלים שבמשכנות שאננים בשיתוף מכון נטוויז'ן לחקר האינטרנט שבאוניברסיטת תל אביב מתכבדים להזמינכם לכנס ייחודי בנושא:
אתיקה של טוקבקים – היבט משפטי והיבט תקשורתי 
הכנס יתקיים ביום שני 07/06/10 באולם ליאון, בפקולטה לניהול שבאוניברסיטת תל אביב בין השעות 15:30-19:00.
פירוט נוסף.
ההשתתפות אינה כרוכה בתשלום, אך מותנית בהרשמה מראש:

niis@post.tau.ac.il

אחחח, בכמה כנסים כאלו השתתפתי בשנים האחרונות, והנה מתברר שזה הנושא, לא נס ליחו.


לפני פיזור
תתחילו לארוז את הפקאלעך: עוברים ביום חמישי, 3 ביוני, בס"ד, ואם נצליח, מחר.
מחר, לצערי, בכל מקרה לא יתפרסם פה פוסט.
אף שהוסרתי כבר מדף הבית ומרשימת הבלוגים, אני כאן.
הבלוג, כלומר כל השנה וחצי האחרונות, יישארו פה.
לכשאעבור, התגובות ידרשו אישור.


אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שוטף פלוס 30, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

147 תגובות על הסתבכנו

 1. נתאי הגיב:

  הלינץ' בקומנדו: כרונולוגיה של חרבון http://bit.ly/cGk6L7
  על הכתבה של רון בן ישי, אפרופו לאחוז במקל משני קצותיו.

  אהבתי

 2. אמיתי ס הגיב:

  הם פעילי שלום בערך כמו שצה"ל הוא צבא הגנה.

  יש מי שטוען שברק וליברמן עשו את זה בכוונה, כי ככל שהציבור בישראל יותר מפוחד הוא יותר מאמין לפוליטיקאים ושוכח את השחיתויות שלהם.

  אהבתי

 3. פנימדיבור הגיב:

  “האהבה הושחלה כמו גומי לתחתונים”

  הכותרת היא מתוך שיר אותו כתב רוני סומק, אחד הכותבים הפיגורטיביים והדמיוני הטוב בשפה העברית.

  מי מפחד מדימויים ?

  הדימוי משמש בעיקר להמחשת רגשות ותחושות פנימיות ,סובייקטיביות או מושגים מופשטים באמצעות תמונה קונקרטית.

  על כן הדימוי הוא בעיקר בבואה של פנימיות המביט והרבה פחות ולעיתים אף מנותק מהתמונה של האובייקט.

  אני כותב את הדברים בעקבות התדמית של ישראל בעולם, תדמית אשר ממנה חוששים רבים בישראל וטוענים שתדמית ישראל חשובה יותר מישראל.

  חשוב להבין שהשפה התקשורתית היא שפה שונה מהשפה הפוליטית ומהשפה הצבאית , אלו שפות משדות סמנטיות ( משמעות ) שונות .

  אסור לפעול ולהגיב על פי התייחסות לשפה סמנטית זרה, הכוונה היא שאסור לקובעי המדינות ולמפקדי הצבא לפעול ולהגיב לדימויים שמשתמשים בהם בשפה התקשורתית.

  העיסוק בתדמית ישראל או כיצד ישראל נתפשת בשדה הדימויים התקשורתי בארץ ובעולם איננו יכול להיות סיבה לתגובה ולפעולה בשדה הפוליטי או הצבאי.

  כמו שלא מנצחים מלחמה עם פלאיירים או עם בלוגים, כך גם לא ניתן לשנות את התדמית של ישראל בכלים צבאים או פוליטיים.

  תדמית ודימוי אלו טובים למשוררים אבל אינם שימושיים בשדה הקיום המציאותי .

  התקשורת הישראלית היא תקשורת של דימויים של משוררים וקופירייטרים , צריך וחשוב להקשיב לשפה התקשורתית אבל אסור לפעול על פיה בחרוזים .

  אהבתי

 4. הקיד הגיב:

  הערה אחת בנושא ההסברה: אני מציע טקטיקה של "לשקר ומהר". גם ככה האמינות של דובר צה"ל לא בשמיים (לעיתים בצדק) וגם ככה אף אחד לא דורש הסברים אם שיקרת בהתחלה (מישהו בא בטענה לחמאס שפירסם שרעאד סלאח מת ושיש שלושים הרוגים?). השקרים שכל צד משקר בשעות בהן לא ברור מה קרה הם אלו שנשארים בתודעה ואחר כך העובדות כבר מתיישרות איך שהוא כך שהנראטיב נשאר אותו דבר. קצת קשה לקבל את זה אבל כנראה שכך זה עובד.
  ועוד דבר מצחיק בעיתונים- השאלה "למה לא ידעתם שזה מה שמתוכנן על הספינות ושאלו הם המפליגים?" אולי כי העיתונים עצמם בראשות גלי "המשט ההומניטרי" צה"ל הם אלו שסיפרו לנו על פעילי שלום תמימים ונמנעו מלהראות את תמונת המוסלמי אוחז הפיגיון ומקהלת שוחרי השלום בשירה הנודע חייבר חייבר יא יהוד? אולי גם ברק האמין למה שקרא בעיתון ולכן שלח את החיילים עם רובי פיינטבול?

  אהבתי

  • בובה על חוט הגיב:

   הקיד – דובר צה"ל כבר אימץ מזמןאת טקטיקת השקר שאתה מציע והעלה אותה לדרגת אומנות במלחמת עזה.

   אהבתי

   • אבו דאוד הגיב:

    ואתה יודע את זה כי אכלת חומוס ופול ברצועת עזה וצפית משם על הגבעה ממנה צפתה כל התקשורת עליכם סגורים בכלוב הקופים, כן?

    אהבתי

  • שועלן הגיב:

   לצה"ל יש כמה מקורות אינפורמציה נוספים על העיתונים הישראלים.

   אהבתי

   • אנימה הגיב:

    אהה. והמקורות האלה בהחלט הוכיחו את עצמם.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    בהחלט לא, וראה את ביקורתי על המודיעין מאתמול.
    אבל להגיד שצה"ל והמדינאים הוטעו מהעיתונים הישראלים (שאכן הציגו תמונה חלקית בלשון המעטה) זה חוסר הבנה (או סתם ניסיון ניגוח מוגזם מדי של העיתונים).

    אהבתי

 5. יש אלוהים צה"ל הובס היידה נסראללה הגיב:

  "הסתבכנו" זו מילה עדינה מאוד לחורבן שממיט עלינו שלטון הביבים הארור. בשנה האחרונה (מאז סילקה מדינת ישראל את ראש ממשלתה המצוין אולמרט בגלל גחמותיהם של מעטים ושתיקתם של הרבים) חוטפת מדינת ישראל זובור אחרי זובור.
  כדי לסלק את אולמרט מהשלטון נחצו כל הקווים, התפוררו כל המוסכמות, ואפילו מלחמת לבנון המוצלחת נתקלה בהסתה של סרוחי הכיפה בסגנון "יש אלוהים צה"ל הובס היידה נסראללה" הכל כדי למנוע את תכנית ההתכנסות. עכשיו חל עלינו הפתגם הידוע "מה שלא הולך במוח הולך בכוח ומה שלא נכנס דרך הראש ייכנס דרך הרגליים". אין תחום אחד בו לא נסוגונו לאחור לתקופת האבן החל בכלכלה, המשך ביחסינו עם אומות העולם, המשך בכושר ההרתעה שלנו וכלה בכל מה שתעלו על דעתכם. כולנו הפכנו לנוסעיה של ספינת שוטים שמנווטת ע"י אוויל ואשתו ממיטת האפיריון המעופפת שלהם. הטביעה מובטחת. שימו מהר חגורות הצלה. לידיעתכם הים נמצא במערב ומיי הים של עזה מלוחים ודלוחים אז תצטיידו במיימיות.

  אהבתי

  • דן הגיב:

   אני מבין שהאדון הנכבד מצר על כך שלא נהרגו אתמול חיילים בכדי להמחיש את טענותיו.
   סרוגי הכיפה ( ולא סרוחי- הגזענות ושנאת האחר קיימים גם תחת מעטה של שמאלנות) היו חלק מלוחמי צה"ל שלחמו במלחמת לבנון השניה וגם היו בין הנופלים.
   הרעיון המטומטם שהם עלזו על ביטול תוכנית ההתכנסות הינו בבחינת רשעות/טמטום של ערל לב.
   ברור כי התיזה המפוארת אינה עומדת בשורה אחת עם המציאות שכן ההתכנסות מתה בשל בחירת החמאס והמשך ירי הטילים.
   העליצות שלך לגבי הפציעה של 10 חיילים מבהירה את איכויותיך האישיות.

   אהבתי

   • לסרוח הכיפה הגיב:

    את הסיסמה הרעילה הזו המציאו כתומי המצח במלחמת לבנון השניה. נאכיל אתכם בסיסמה הזו עד פינוי אחרון המתנחבלים בעזרת השם.

    אהבתי

 6. Francois הגיב:

  וזה מה שהצרפתים ראו הבוקר בדוכני העיתונים 😦

  http://bit.ly/aUP6jb

  אהבתי

  • תרגום גוגול חלקי הגיב:

   ממשלת ישראל. כיצד אנו יכולים להאמין כי הצבא החזק ביותר באזור, יש לו משמעות אחרת מאשר כוח ברוטלי ביותר עיוור לעלות אלה ספינות במים הבינלאומיים? שוב, תל אביב נראית מעל לחוק, ושוב זה אזרחים שהיו קורבנות.

   אהבתי

   • פרנקופיליה הגיב:

    גוגול? לפחות את הכותרת תכתוב כמו שצריך, אם אתה לא טורח לערוך את התרגום הקלוקל של *גוגל*.

    אהבתי

   • תרגום גוגול חלקי הגיב:

    צודק, יש לגבות 'תג מחיר' על כל וו מיותרת שמתפלקת
    יש לשרוף מקלדות סוררות
    ולירות בכל מי שמגגל ברשלנות.
    או לפחות לקפוץ עליו עם חבל ממסוק. ולסמן אותובכדורי צבע!
    ותודה על תשומת הלב

    אהבתי

  • מהצד הגיב:

   הכותרת של הליברסיון: ישראל מדינה פיראטית

   אהבתי

 7. ארי שביט הוא *** הגיב:

  במשך שנה וחצי הוא עשה ככל יכולתו להאדרת מעלותיו של ביבי *** מידי יום שבת הפליא ארי שביט בסופרלטיבים שהרעיף על הביבי תוך ניפופי ידיים וצעקות *** עכשיו הוא התפכח ושואל: "ואולם השאלה המעיקה ביותר הנשאלת בעקבות הפיאסקו-בלב-ים היא מי מנווט אותנו. מי מנהיג אותנו. מי עומד שם על גשר הפיקוד. אל עבר איזה אסון מובילים אותנו קברניטיה של ספינת השוטים." *** אל תאמינו לו. אל תקנו ממנו את סחורתו המשומשת והחלולה. הוא היה מראשי צורריו של ראש הממשלה המצוין אולמרט, הוא היה כתב החצר של ברק ונתניהו. הוא היה שליחו של אהרון ברק לצרכי בסיכול הממוקד שביצעו הכתומים וכנופיית שלטון החוק באולמרט. הוא היה שליחם של 12 "מופלאים" לסיכול ממוקד בציפי לבני ערב הבחירות. עכשיו כמו עכבר הוא מנסה לקפוץ מהספינה הטובעת של ביבי. *** שביט מתבקש לא לנסות לטשטש את החרפה לה הוא שותף ואותה הוא יצר במו ידיו.***

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   נכון שלחתי אותך לרוטר? או לבלוג שלך או ל—- אתה יודע לאן?
   למה אתה מטריד אותי?

   אהבתי

   • שולמית הגיב:

    אבל V , זה ששלחת לרוטר ( מה זה?) צודק בעניין ארי שביט. אולי אמירתו מוקצנת אך הגיע הזמן לומר דברים אלו.

    ביום שישי ב" מחשבות בע"מ" ( גלי צה"ל) ציטטו ליפשיץ ושלונסקי את ארי שביט ודיברו בשבחו. נהגו בו כבוד רב. הדבר לא מצא חן בעיני.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    דברים על שביט נאמרו פה אלף פעם.
    יש דרך להגיד דברים.
    ואת יגאל נמאס לי לשמוע.

    אהבתי

 8. מילקי שפן הגיב:

  מה באמת – התגובות באייס יחכו לאישור?

  אהבתי

 9. הכל קשור בהכל הגיב:

  פורסם: 01.06.10, 12:39

  עורך הדין אורי מסר התייחס לראשונה לפרשת הולילנד, בה הוא חשוד, ואמר כי "אני מרגיש טוב. אני רוצה לומר שאינני קשור לפרשה לחלוטין. לגבי הפרשות האחרות העבודה שלי הייתה מקצועית".

  בכנס לשכת עורכי הדין הוסיף מקורבו לשעבר של אהוד אולמרט כי "גם המעצר שלי היה מיותר, מעצר שווא. אני חושב שזה תקדים מסוכן לכל עורך דין ואני כמובן לא דיברתי ולא אדבר על החקירה עצמה. אנו מתכוונים להגיש את התביעה האזרחית נגד עד המדינה בקרוב".

  (אביעד גליקמן)
  מקור: YNET

  אהבתי

 10. DR הגיב:

  V לאן עוברים?

  אהבתי

 11. קפטן קוק הגיב:

  איך אף עיתון לא הלך על הכותרת: Mayday, Mayday

  אהבתי

 12. פנימדיבור הגיב:

  ישראל צריכה להזמין את טורקיה שיקבלו שליטה מלאה ואחריות על עזה כולל הכל .
  תוך חתימת הסכם ערבות בינ"ל שלא ירו מעזה קאסמים לעבר ישראל ולא תתבצע שום פעילות צבאית כנגד מדינת ישראל.

  שעזה תהיה ה 'קלאב מד' של טורקיה ואני משוכנע שבעזה ובטורקיה ישמחו על כך ואפילו זה יתרום לתיירות ולכלכלה של עזה.

  אהבתי

  • אנימה הגיב:

   ואתה באמת חושב שטורקיה, במצב הנוכחי, תקפוץ על ההצעה ותיקח על עצמה את האחריות? הרי אפילו את הדבר הפשוט ביותר של בדיקת תכולת הציוד שנשאו הספינות לפני יציאתן לים היא לא היתה מוכנה לקחת על עצמה.

   אהבתי

   • פנימדיבור הגיב:

    זוהי בדיוק הדרך להתמודד מול טורקיה ומדינות ערב הקוראות להסיר את הסגר על עזה.

    כל העולם יראה שאף אחת לא מעוניינת בפיסת הגיהנום על חוף הים הזה.

    אהבתי

   • אנימה הגיב:

    כל העולם כבר יודע שאף אחד, כולל מצרים, ירדן, סוריה, סעודיה ואפילו איראן, לא מעוניין בפיסת הגיהנום הזאת.
    למרות שלכאורה הכיבוש הסתיים, לפחות עפ"י מנהיגינו, אנחנו תקועים איתה לעוד הרבה מאד שנים.

    אהבתי

   • פנימדיבור הגיב:

    פרט למנהיגי הארצות אף אחד מאזרחי העולם אינו יודע על כך, ואין זה נכון שנגזר על ישראל לחיות עם רצועת המחבלים הזו , ישראל צריכה להעניק במתנה את עזה לטורקיה ואת יו"ש לירדן, ואת ירושלים למי שירבה במחיר .
    ניתן גם למסור את תל אביב לאחת מנסכויות המפרץ.

    אהבתי

  • לילי הגיב:

   רעיון יוצא מהכלל !
   מה שנקרא: טורקיה זה כאן.
   ;(

   אהבתי

   • פנימדיבור הגיב:

    טורקיה זה באמת כאן, אותו הים אותם הערבים אותם האזרחים, תהיה תחרות קשה עם אילת ועקבה.

    אהבתי

  • לילי הגיב:

   "ניתן גם למסור את תל אביב לאחת מנסיכויות המפרץ"- ע ד כ א ן . פניםדי .
   – זה לא בא בחשבון !

   אהבתי

  • מדרש יונתי הגיב:

   רעיון מצויין פנימדיבור
   הפעם התעלת.
   אני תומך
   אבל אל תיסוג, לך עם זה עד הסוף, לא בשביל להוכיח משהוא אלא באמת בשביל לפתור את הבעיה

   אהבתי

   • פנימדיבור הגיב:

    מדרש יונתי, אתה כנראה לא מכיר אותי אבל כל מה שאני כותב אני מתכוון בכל הרצינות , אפילו שזה יכול להישמע משעשע או תמוה משהו.

    אהבתי

   • מדרש יונתי הגיב:

    אני עוקב אחריך כבר כמה חודשים ומעריך את כנות כוונותיך
    אבל, המשפט הזה:
    "כל העולם יראה שאף אחת לא מעוניינת בפיסת הגיהנום על חוף הים הזה."
    גרם לי לחשוש שאתה לא רציני בקשר ליוזמה הטורקית בעזה ובעצם רק כוונתך להוכיח מסר מסוים לעולם ולא באמת לסייע בפתרון הבעיה העזתית

    אהבתי

   • פנימדיבור הגיב:

    הבנתי, אני ממש חושב ודואג על הילדים בעזה, הם יקרים לי ואני אוהב אותם מאד ומאד רוצה שהם יגדלו יפה ויצליחו בכל מה שהם עושים ואני באמת מקווה שעזה תהפך למקום תיירותי עם גאווה מקומית, מי שלא היה שם ברצועה ומי שלא היה בחוף הים במה שהיה פעם גוש קטיף לא יודע איזה פוטנציאל גדול יש שם.

    אהבתי

 13. חנן כהן הגיב:

  בלעדי! כיצד אושר המבצע לעצירת המשט לעזה

  http://webster.co.il/2010/05/31/1814/

  אהבתי

 14. ארית שביטה הגיב:

  הגיע הזמן לומר זאת בפירוש ובלי התחכמויות: גברתנו הקדושה הנערצת והוא הא מה קרה ראש הממשלה הבא מוליכים את המדינה לאבדון כבר פעם שניה. אחרי מנהרות הכותל יש לנו את המשט. מוזר איך בני הזוג המלכותי התלבשו כבר פעם שניה על המדינה האומללה הזאת בעזרת עיתונאי חצר מעוררי סלידה כמו שביט וישראל היום. גועל. אבל את המחיר אנחנו משלמים וגברתנו הנערצה ממשיכה לטוס בעולם על מיטות זוגיות שבכלל אגב לא נוחות…

  אהבתי

 15. הלל הגיב:

  http://www.nrg.co.il/app/index.php?do=blog&encr_id=f2b4c1b55be76d1e6d7b777256ea0370&id=1314

  בן דרור ימיני:
  "האם אפשר היה אחרת? בוודאי. מדוע, למשל, לא הכריזה ממשלת ישראל, באופן דרמטי, שהדרך של המשלחת לעזה פתוחה, ובתנאי אחד: מכיוון שמדובר בעניין הומניטרי, המשלחת תגיע לעזה ברגע שהחמאס יודיע על ביקור של נציגי הצלב האדום אצל גלעד שליט. החמאס, כך הייתה מודיעה ישראל, מקבל 24 שעות כדי למסור את תגובתו. התגובה ידועה מראש. החמאס היה מסרב. האחריות הייתה עוברת לחמאס. וגם אז, גם סרבנות של החמאס, לא הייתה צריכה להוביל להשתלטות כוחנית. היה אפשר להפגיז את הספינה בכרוזים המסבירים, בעשר שפות, מיהו החמאס, מהו המשטר שם, מה אומרת אמנת החמאס האנטישמית. אם כבר העולם מתבונן, אז זו הזדמנות פז להציג את האמת על משטר האימים של החמאס. זו לא הייתה יאכטה עם עשרים שמאלנים סהרוריים. זו הייתה אנייה עם מאות פעילי טרור. היה אפשר לחבל במנועי הספינות. היה אפשר לבצע חסימה. היה אפשר והיה אפשר. "
  ————————————
  בן דרור ימיני, כמו כולם, חכם יותר מצה"ל. מעניין למה הפצרותיו נדחו. ומעניין למה הוא לא הפציר (ואף אחד לא הפציר) להתייחס לעניין ביותר רצינות, לא בפחות רצינות. להשתלט עם רובים ומיסוך ולא עם רובי פיינטבול.
  ———
  *להציע להעביר סיוע הומניטרי לגלעד שליט – בוצע. כמובן נדחה על ידי המחבלים.
  *להפגיז את הספינה בכרוזים – כמובן אנשי הספינה היו חוזרים בתשובה כאנשי ספינתו של יונה, עולים ליבשה ומקריבים קרבנות לקב"ה.
  *לחבל במנועי הספינות, לבצע חסימה – רעיון מעניין ומקורי, שלא חשבו עליו קודם. בבקשה, בן דרור, המומחה בקרבות ימיים, קבל את דברי ראש חטיבת המבצעים של צה"ל (כך בעמוד הראשי של ynet. בפנים הידיעה הוא סתם "קצין בכיר"): http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3897259,00.html
  ———
  "האפשרות לעצור את הספינה הטורקית הגדולה "מרמרה" היתה קשה בשל גודלה, חוזקה ומהירותה, אמר הקצין. האפשרות להשבית את מנועיה נגנזה משום שזמן הגרירה של הספינה לחוף היה ארוך מידי – והיה חשש שיושבי הספינות יישארו ללא מים ומזון".
  ———
  אבל בן דרור ימיני יודע. "היה אפשר והיה אפשר".

  אהבתי

  • פנימדיבור הגיב:

   הלל, דרור ימיני הוא העיתונאי הכי פופוליסטי בישראל הוא 'יאיר לפיד' של המרוקאים והמזרחים.
   הוא ויאיר לפיד צריכים להקים מכולת ביחד ולמכור פלאפל מוסקו.

   אהבתי

   • לילי הגיב:

    פניםדי, אתה מבריק היום, שאפו !
    😦
    <
    [למי שלא יודע מה/מי (כמוני..) פלאפל מוסקו:מדובר בתעלול פרסומת שנועד לעודד עסקים זעירים להשקיע כספים שאין להם בפרסומת שאינה נחוצה להם .]

    אהבתי

   • מעלי הגיב:

    לא רק של ה"מרוקאים", אני לא מרוקאי ח"וח, ובעיני ימיני הוא העיתונאי החשוב ביותר בארץ.
    הוא לא "זורם" עם כל מזבלת השמאל המשמימה, שכל אחד מתחנף לשני ומנסה להשתלב בין עיתון החמאס(הארץ) וערוץ הג'יהד 10.הוא עיתונאי חוקר! כמעט היחידי שיש פה! מעולם לא קראתי עובדות שהוא כתב שהן לא נכונות. יכול להיות שהבעיה שלו שהוא אחרון הציונים בעיתונות הישראלית?

    אהבתי

   • פנימדיבור הגיב:

    לילי, פלאפל מוסקו זוהי ההצלחה השיווקית הגדולה ביותר של פרסומת לשום מקום ולכלום דבר.

    ככה גם יאיר לפיד ודרור ימני, שני כלומים שכותבים על כלום שיודעים כלום (זאת אומרת שיודעים הרבה על שום דבר שכל אחד יודע )
    שמבינים כלום (את הקוראים שלהם שרוצים לדעת כלום ) שמדברים כלום .

    אהבתי

   • אנימה הגיב:

    פנימדיבור, כלום לא אומר כלום על כלום (זן).

    אהבתי

   • פנימדיבור הגיב:

    אנימה, שני סיפורי זן:

    היה פעם מנזר שחוקיו היו מחמירים ביותר. בעקבות נדר של שתיקה, אסור היה לדבר כלל, אך היה יוצא מן הכלל לחוק זה. בכל עשר שנים היה מותר לכל נזיר לומר שתי מילים בלבד. לאחר שבילה את עשר השנים הראשונות שלו במנזר, ניגש נזיר אחד אל אב המנזר. "עברו עשר שנים," אמר אב המנזר, "מה הן שתי המילים שברצונך לומר?"

    "המיטה קשה…" אמר הנזיר.

    "אני מבין," ענה אב המנזר.

    עשר שנים מאוחר יותר, הנזיר חזר אל משרדו של אב המנזר. "עברו עוד עשר שנים," אמר אב המנזר. "מה הן שתי המילים שברצונך לומר?"

    "האוכל מגעיל…" אמר הנזיר.

    "אני מבין," ענה אב המנזר.

    עברו עשר שנים נוספות והנזיר נפגש שוב עם אב המנזר אשר שאל, "מה הן שתי המילים עכשיו, לאחר עשר שנים אלו?"

    "אני עוזב!" אמר הנזיר.

    "ובכן, אני יכול להבין," ענה אב המנזר. "מאז שבאת אתה רק מתלונן."

    ועוד אחד :

    תלמיד זן צעיר, ביקר מאסטר זן מפורסם. ברצונו להפגין את הישגיו, הוא אמר: "ככלות הכל, ההכרה, בודהא והישויות הנעלות, אינם קיימים. טבעה האמיתי של התופעה הוא ריקנות. אין כל הבנה, אין אשליה, אין חכמה, אין בינוניות. אין דבר לתת ואין דבר לקבל".

    המאסטר שישב ועישן בשקט, לא אמר דבר. לפתע הכה בראשו של התלמיד באמצעות מקטרת הבמבוק שלו. הדבר הכעיס את הצעיר מאוד.

    "אם דבר אינו קיים", אמר המאסטר, "מהיכן בא הכעס הזה?"

    אהבתי

   • אנימה הגיב:

    פנימדיבור, אם אנחנו כבר בעניין של סיפורי זן, הנה אחד החביבים עלי שמתאים להלך הרוח של היומיים האחרונים:
    שני תלמידי זן התווכחו בנוגע לדגל שהתנופף ברוח.
    "הרוח מניעה את הדגל" אמר האחד.
    "לא" אמר השני, "זה הדגל שנע ברוח".
    כך התווכחו במשך דקות ארוכות עד שהמאסטר, שישב לא הרחק מהם ושמע את שיחתם, ניגש אליהם ואמר:
    "לא הדגל ולא הרוח נעים, כי אם מחשבתכם היא זו שנעה".

    אהבתי

   • ניר הגיב:

    אח, פנימדי, הניתוק שלך לפעמים באמת מופלא. "ימיני הוא יאיר לפיד של המזרחים"? מאיפה הוצאת את התובנה המוזרה הזו? אני לא מכיר התפלגות של העתונאים בארץ לפי אלה שחביבים על מזרחים ואלה שעל אשכנזים, יש לך עוד דוגמאות?

    אהבתי

   • פנימדיבור הגיב:

    ניר, בגלל שאני מנותק אני רואה דברים שאתה לוא רואה ולא מבחין בהם, אבל זה סוד רק של אנשים מנותקים כמוני 🙂

    אהבתי

   • ניר הגיב:

    אהבתי 🙂 אז תשתף קצת – מי אתה רואה כעתונאי של אשכנזים ומי של מזרחים? אני למשל מחזיק מאד מימיני ולא סובל את לפיד ולצערי לא עונה לפרופיל הזה.

    אהבתי

   • פנימדיבור הגיב:

    ניר, אז אתה סתם מתנחל 🙂 הם לא נחשבים אצלי.

    אהבתי

  • הלל הגיב:

   ומח' הגהה:
   "הם שידרו את עצמם צווחים ביחד את "חייבר, חייבר אל-יהוד, ג'ייס מוחמד ס-יעוד"".

   צ"ל ג'ייש.

   אהבתי

  • מדרש יונתי הגיב:

   הו, 'ללא מים ומזון'…
   באמת?
   האוניה מלאה במזון ואין שום בעיה לספק להם מים
   קישקוש מתורץ של דובריצה"ל שרצים לכסת"ח

   אהבתי

  • ניר הגיב:

   לא רק שאני לא מתנחל, למעשה אני בעד פירוק ההתנחלויות ושיבה לקווי 67 (תמורת שלום. לא חד צדדית). גם בן דרור ימיני, אגב, כותב לעתים קרובות בגנות המתנחלים.

   אהבתי

 16. תיקון: הפוסט לא היה שלי, הוא היה של שלום בוגוסלבסקי. יש "פוסט אורח" בכותרת.

  אהבתי

 17. שומרית, בנושא תגובות הגיב:

  בפוסט את כותבת שהתגובות ידרשו אישור ובמענה לאחת התגובות את כותבת ש"התגובות באייס *ממש לא ולא* יחכו לאישור".
  כלומר, רישום מוקדם?
  אשמח להסבר בתור מגיבה בניקים מתחלפים.

  אהבתי

 18. הנקמה המתוקה של אולמרט הגיב:

  בייניש, חשין ואהרון ברק לא רצו את פרידמן והפתרון היה לרדוף את אולמרט. שוקן, ארי שביט, ודן מרגלית רצו ביקרה של בייניש והצטרפו למקהלה.דן מרגלית רצה גם ביקרו של חברו העלוב מרידור, מיצי, אהבל. אהוד ברק רצה ביקרה של בייניש ובתפקיד ראש הממשלה אז גם הוא הצטרף ללינץ`. ציפי לבני חשקה בכיסא הרם וגם האידיוט דיכטר אז גם הם הצטרפו לשיירה. יואב יצחק ושלדון אדלסון מאוד רצו בביבי והיטו שכם למלאכה. רינו צרור ושלום ירושלמי, גיא מרוז, זהבי החלאה ודרוקר הדרעק וגם מתי גולן הם סתם שונאים מקצועיים אז גם הם זרקו כמה גפרורים למדורה. התשקורת הטלויזיונית מאוד חשקה ברייטינג אז גם היא בחגיגה. הכתומים ושאר מרעין בישין מימין סגדו לאל אמון וחפצו בנקמת עמונה אז הופ גם הם ברדיפה. וכעת כאשר תוך שבוע הפכה מדינת ישראל לדבר הכי מוקצה ביקום כאשר איראן נזנחה והגרעין הישראלי נקרא לסבא"א פיקוח והמשט זימן אותנו לסבתא מועצה (הביטחון) יכול אולמרט לחייך לעצמו חיוך קטן ולסנן בשקט (ובצדק) אל תתלוננו עכשיו לפחות יש לכם מיטה זוגית מעופפת עם זוג מלכותי.

  אהבתי

 19. ו הגיב:

  אוסף הסמולנים שטופי המוחין שמעופף פה על פני הבלוג כמו מעל מדמנה צואתית במיוחד, הוא מחליא ברמות חסרות תקדים בתבוסתנותו ובדיקלומיו המייגעים.

  לכו כבר לשגרירות פולין לאסוף את הדרכון האירופי המזויין שלכם ותעברו במטותא לאיזה סביוני קרקוב. שם, כשירביצו לכם עם אלות ברזל וסכינים ברחוב בגלל חוטמכם היהודי, לא יהיה צה"ל רצחני כובשני וטובחני שיגן על התחת הפתטי שלכם.

  אהבתי

  • לכתום המצח הגיב:

   בהנאה רבה נפנה אתכם בלי רגישות ועם הרבה נחישות מכל רגב אדמה כבוש חלאות בני בליעל – הרסתם את מדינת היהודים חולירות.

   אהבתי

   • אבו דאוד הגיב:

    אתה יודע למה עד היום לא רצח סמולן סמרטוטר ימני כלשהו? לא בגלל שאתם יפי נפש ועדינים. בגלל שאתם סמרטוטים ופחדנים. כל כוחכם הוא בקללות נטו.

    אהבתי

  • הו הגיב:

   למזלנו הם מיעוט עלוב וזניח בארץ הזו, הבעיה היא שהם נמצאים באמצעי התקשורת, וככה נדמה ש:"זאת המדינה", אתה שומע איזה (קיבוצניקית לשעבר!!) זקנה אחת, כמו יעל דן שמנסה להיות "תלביבית מגניבה", משמיצה את ישראל וצה"ל חופשי! בתחנה של חיילי השייטת!!! ואף אחד לא מעיף אותה לכל הרוחות… אז מה נלין על אוסף מגיבים שבקושי יודעים איפה ישראל?

   אהבתי

   • לכתום המצח הגיב:

    מהר מאוד יתברר לך שהציבור מקיא עליכם הכתומים ויקיא אתכם. נגרור אתכם מהשערות התוך ההתנחבלויות ונזרוק אתכם לקראוונים בנגב כלבים עוכרי ישראל ושונאי אדם שכמותכם.פינוי גוש חרא היה רק הקדימון חלאות בני חלאות.

    אהבתי

  • מדרש יונתי הגיב:

   נכון, גם אשתי טוענת שהתחת שלי פתטי!
   הבטחתי להרשם למכון כושר בתקווה שזה יעזור אבל עכשיו בעקבות הטוקבק שלך ו' אני מבין שבסך הכל אני צריך להחליף את דעותי, להתלהם ולקלל כמה סמולנים וערבים מדי יום בטוקבק וכבר יהיה לי יופי של תוחעס!
   .:)
   תודה חבר, חסכת לי מנוי במכון!

   אהבתי

 20. אפי הגיב:

  יש איזו מין גאווה של צה"ל כזו (אולי של אהוד ברק), עליה מושתתים גם הערכים שלה, שכאילו אנחנו מסוגלים להיות גם רגישים, גם מקצוענים, גם אמיצי לב וגם לצאת בלי פגע. הגיע הזמן שיפנימו – זה לא עובד.

  אהבתי

 21. ז הגיב:

  ו היקר, באותו אופן אתה מוזמן לעבור לעמונה או לאחד מהמאחזים הבלתי חוקיים. שם, תוכל להציק לערבים, לעקור להם עצי זית ולירות בהם באין מפריע.

  אהבתי

 22. שועלן הגיב:

  http://news.walla.co.il/?w=//1681415
  מתברר שצדקתי אתמול לגבי חוקיות הפעולה מחוץ למים טריטוריאלים ברגע שהספינה מכריזה שהיא בדרכה לפרוץ את המצור הימי (החוקי גם הוא).
  כמה עצוב זה שאלו שממהרים לתקוף את ישראל בכל העולם (ובישראל) לא מכירים את החוק וממציאים חוקים משל עצמם.

  אהבתי

  • לשועל הכתום הגיב:

   חוקי או לא חוקי לא זו השאלה. טיפשי ! אידיוטי ! כוחני ! ובמבחן התוצאה ביבי הביא להסרת המצור על עזה, לבידוד ישראל בעולם, לכרסום כושר ההרתעה של צה"ל, להפיכת ישראל לאפרטהייד בעיניי העולם. הוא ושרה שלנו ומפרק השעונים מאקירוב חתומים על חורבנה של מדינת ישראל. היידה שרה.

   אהבתי

   • מעלי הגיב:

    צודק!!! צריך לעוף מפה! לוותר על הכל! הערבים צודקים בהכל!!סתם כבשנו להם את הארץ…נו? על עצמכם לא נמאסתם? אוסף עכברים פחדנים, שמעולם לא תרמו גפרור למדינה הזאת.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    לא אני העליתי את השאלה הזו אתמול, אלא חבריך לעמדה. אני רק מביא את התשובה.
    אתה יכול לקרוא לי כתום, שחור, ירוק ואפילו ורוד פוקסיה אם זה עושה לך טוב.

    אהבתי

   • למעליי הגיב:

    אידיוט, אם לא נסתפק בגבולות 67 נאבד את הכל. אידיוט נמוך מצח וכתום רקטום. אני מתנדב לגרור אתכם קשורים לזנב סוס כל הדרך מבתי גילוליכם בכת יש"ע עד לנחלת אבותינו בנגב.

    אהבתי

  • פוקסי הגיב:

   הו שועל אומלל מכרסם ענבים בכרמים
   לא לומד דבר ומאמין לנציגי צה"ל בעיניים קשורות

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    עירית קאהן היא נציגת צה"ל? אולי העיניים שלך קשורות?
    אנא הוכח שהפעולה של צה"ל לא חוקית. אני, בניגוד אליך כנראה, מחפש את האמת ולא סיסמאות, ואין לי בעיה להגיד שטעיתי ברגע שמוכיחים לי אחרת.

    אהבתי

   • לשועלן כתום המצח הגיב:

    הסר דאגה מליבך. אנחנו בקרוב נקבל מאירית קהאן חוות דעת שהפינוי שלכם כמו כלבים מההתנחבלויות זה מעשה חוקי לחלוטין. קודם נקבל החלטה דמוקרטית בפרלמנט ואחר כך נשלח אליכם את מטכ"ל, השייטת והאפסנאים מהקיריה לסחוב אתכם בציציות ראשכם בחזרה למדינת היהודים. אחר כך נגייר אתכם ונגמול אתכם ממחלת אבותיכם. הכל ייעשה כחוק וכדין וזכר עמונה ופינוי גוש חרא יהיה בעבורכם נוסטלגיה נעימה להתרפק עליה. כשנעשה את המעשה הציוני והיהודי המתחייב הזה נקבל גם חוות דעת מכל 189 המדינות שהצביעו לפקח על הגרעין של העוזרת של שרה והן תהיינה חוות דעת בדיוק כמו של אירית קהאן. אנחנו ננחיל אתכם בנגב ונוציא אתכם מההתנחלות בשסתום החולה של הלב שלנו. אני באופן אישי מבטיח לך שהגירוש שלכם מהאדמות הכבושות ילווה הפעם בחגיגות ובהרבה לעג שנרעיף עליכם. חלאות !

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    יגעל, אתה פאתטי.
    תמשיך להמציא לך אויבים מדומיינים אם זה עושה לך טוב. אני רק לא מוכן להיות הסאנצ'ו פאנצ'ו שלך.

    אהבתי

   • לשועלן הכתום הגיב:

    אין לאף אזרח שפוי במדינת ישראל שאתם ומחלת אבותיכם זו הצרה הגדולה ביותר לציונות וסכנה למדינת ישראל וליהודי העולם. הקרוק שלך מוזמן בחזרה לעוף למכורתו אמריקקה ולהיקרא בנג'מין ניתאי. ג'יין המידיינית אותה בעל זה שלא שכח להיות יהודי ממתינה לו שם ויש לה שיטות להתגבר גם על שרה שלנו.

    אהבתי

  • אנימה הגיב:

   "כמה עצוב"? לבכות ממש. אבל לא על אלה הממהרים לתקוף, כי אם על המחדל המדיני, המודיעיני והמבצעי. גם אם החוק במקרה הזה עומד לצידנו, הוא לעולם לא יצליח לשמש כטיעון הולם לביזיון הזה.
   באמת, עם כל הכבוד לפטריוטיות שלך אתה לפעמים קצת תמים, או פשוט מסרב לקבל את המציאות העירומה.

   אהבתי

   • אנימה הגיב:

    תיקון: את האמת העירומה
    (ולא המציאות, כפי שכתבתי).

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    את ביקורתי על הפעולה כתבתי אתמול, ואין קשר בין ביקורתי על הפעולה לבין ביקורתי על חלק מהביקורת.
    אני (בניגוד להרבה אחרים) מסוגל לבקר את כל הצדדים.

    אהבתי

 23. על גפי אמיר הגיב:

  כל הכבוד לבחורה ס"וס אני מסכים איתה היום.
  נורא מה שהיה אתמול על מסכי הטלויזיה, אוסף האנאלפבתיות הבלונדיניות שמקסימום מדווחות על תחתונים בשגרה, הפכו למגישות מהדורות, מביעות דעות ביטחוניות… והשיא זה ער 1 שהוציאו מהפריזר איזה אהבל בשם מנשה רז, שברגיל מגיש איזה בזיונית בשם "מציבת עיתונאים",אין בושה גדולה יותר ממה שראינו אתמול.(תראו דוגמא משבוע שעבר):
  http://www.youtube.com/watch?v=oav-21jQme4&feature=relatedמשאירים את ה"כלים" לערב, ובמשך היום מבזים את הציבור.
  סוקניק היה בשיטטת לפני 40 שנה!!!עדין החתיאר מקשקש את המח בתור מומחה!!(V השני שהיה זה פרומר שהיה מ"שט וראש עירית נהריה והורשע בפלילים).

  אהבתי

 24. לאן פנינו מועדות הגיב:

  השאלה אינה האם המבצע כשל מדינית, מודיעינית וצבאית. הכישלון ברור לכל העולם ולרוב המכריע של אזרחי ישראל, למעט לקומץ ביבונים וכתומי מצח עוכרי ישראל. כעת נשאלת השאלה – וואט איז נקסט? ואיך שלא תהפכו את זה יש למדינת ישראל רק מוצא אחד. להדיח לאלתר את ממשלת החידלון והכישלון של ביבי הקרוק וברדקיהו האפס. לבחור מהר ממשלה שפויה שתורכב מהמרכז הפוליטי. לצאת מייד ביוזמה מדינית אמיצה שמרכזה הקמת מדינה פלשתינאית והחזרת הגולן לסורים תמורת שלום עם העולם הערבי. שיקום יחסינו עם מדינות המערב והקמת וועדת חקירה שתחקור את נסיבות הפוטש המשפטי שביצעה כנופיית שלטון החוק בשלטון הנבחר כשהדיחו את אולמרט בניגוד להכרעה הדמוקרטית.

  אהבתי

 25. רבנו תם הגיב:

  שועלן, יכול להיות שדוד ורחביה על המשט?

  אהבתי

 26. לשועל הגיב:

  היום בררתי : מותר לעצור אוניות מחוץ למים במקרים הבאים: האוניה מובילה עבדים, נשק, וסמים.
  אין הגדרה לאוניות שמובילות זבל, אשפה,…למרות שגרינפיס ניסו לעצור אוניות כאלה.

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   מצטער, "היום בררתי" זה לא הוכחה.
   אנא הבא לכאן את החוק בנוגע לעצירת אוניות מחוץ למים טריטוריאלים המצהירות שהן בדרכן לפרוץ מצור ימי חוקי.

   אהבתי

   • לשועלן הכתום הגיב:

    *************

    אני לא מוחקת רק בגלל השרשור.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    יגעל, אולי תמצא לך מתנחל אמיתי לריב איתו במקום להמציא כאלה? או לפחות איזה ליכודניק?
    .
    בקשר ל"פריצת המצור", אם רק היית יודע לקרוא והייתה לך את היכולת להבין מה אתה קורא, היית רואה ש"מצרים תאפשר להכניס ציוד הומניטרי ורפואי לתוך הרצועה", שזה מה שישראל עושה כל הזמן ואף מחוייבת לעשות זאת בשביל שהמצור יהיה חוקי.
    אז אין פה שום פריצת מצור, ואפילו להיפך, מדובר פה בצעד טוב מבחינת ישראל, כי עד היום רק ישראל סייעה הומינטרית לעזתים למרות שגם מצרים השתתפה במצור.

    אהבתי

   • חוקי לדעת מי? איזה גוף בינלאומי הכיר בחוקיות של המצור על עזה?

    אהבתי

  • ניקיטה את התא הגיב:

   כלומר המצור הימי האמריקני על קובה ב-1961 והירי על ספינה רוסית שניסתה לשבור אותו היה לא חוקי.
   המצור הימי על מרץ טונקין היה גם הוא לא חוקי?

   אהבתי

 27. אני שאלה הגיב:

  למה ברק לא התייעץ עם הפירטים הסומליים איך משתלטים בצ'יק על ספינות במיים בינלאומיים?

  אהבתי

  • פנימדיבור הגיב:

   הפיראטים הסומליים מצליחים בגלל שהם משתלטים על ספינות עם כלי נשק אמיתיים ולא עם רובי צבע, הם גם מתכוונים למה שהם אומרים ללא משרד הסברה ודוברות.

   אילו ישראל הייתה משתלטת עם רובים אמיתים ההשתלטות היתה מהירה יותר ועם מינימום של נפגעים משני הצדדים.

   אי אפשר לעשות פעולה צבאית עם צעצועים ועם יחצנ"ים.

   אהבתי

 28. שאול הגיב:

  חבל שהעובדה שכל העיתונאים שהיו על הספינות עדיין עצורים ושום אינפורמציה לגבי המצב שלהם לא עוברת את המצור התקשורתי לא מוזכרת במילה כאן.

  אהבתי

 29. למה לא מפרסמים את זהות ההרוגים הגיב:

  לא מצאתי בשום מקום פרטים על זהות ההרוגים, מוצאם והפרופיל שלהם. הם באמת טרוריסטים או שיש לנו מה להסתיר?

  אהבתי

 30. ביבי מזיע ומשפריץ עלינו? הגיב:

  חשיפה / מקורבי נתניהו מגלים:
  ליברמן וברק הם שלחצו:
  לאשר תקיפת פעילי המשט
  ליברמן וברק הם שלחצו: לאשר תקיפת פעילי המשטברק, נתניהו. ביקורת קשה [פלאש 90]
  בסביבתו הקרובה של רה"מ מפנים אצבע מאשימה כלפי שר הביטחון ושר החוץ, שלחצו עליו בשבת לאשר תקיפה כוחנית
  יואב יצחק לסיפור המלא

  אהבתי

 31. גיל הגיב:

  בן כספית עכשיו ב"עושים סדר" תוך ראיון עם נחמן שי ורון בן ישי קורא להתקין מצלמת webcam על קסדתו של כל לוחם. הציטוט המדויק: "אני רוצה לראות את הרצח בעיניים של הכלבים האלה".

  אהבתי

 32. עובר הגיב:

  צאו מזה לדקותיים. "הארץ" היום ביקורת TV קודם בדיחה להבהרה. ההוא בא לפסיכולוג המראה לו כתמי רורשח, 1) תגובה: שני פילים מקיימים… 2)שני קנגורו מקיימים 3) ד"ר, אתה מגזים זה שני דינוזאורים.. 4) ד"ר זה מלוכלך באמת לא נעים להגיד… סוגר הד"ר את ספר הכתמים ואומר ברור שאתה מצוי במיניות יתר. אומר ההוא: "ד"ר מי מראה למי את התמונות המלוכלכות הללו".
  הכל ציטטות מה מותר ל"הארץ" מותר לי. רותה קופפר עושה ביקורת ל: "וידוייה הסודיים של זונת צמרת". גיבורה: "גם אצלי חשוב להיות בשליטה לא לשכב על הגב"…. רותה, על הגיבורה: "מבלה הרבה מאוד זמן על הגב".. רותה: "..משרתה הישנה – שכוללת באופן לא מפתיעה הרבה שכיבה על הגב". ובסוף רותה מנבאת שבעתיד בתכנית יהיה: "צעד של הפוך על הפוך". תחשבו על ההוא הפסיכולוג ורותה ותחייכו עברו יומיים קשים על עם ישראל ויבואו ימים קשים הרבה יותר.
  נ.ב. כמה מומחים למים טריטוראליים וחוק ימי יש בישראל, בטח לפי הנכתב והנאמר יותר ממליון. לך תנהל מדינה עם כל כך הרבה מומחים לחוק ימי.

  אהבתי

 33. ראו, הוזהרתם הגיב:

  גל פריצות באינטרנט בעקבות ההסתבכות מאתמול:

  http://www.ice.co.il/article.asp?pgId=142505&catId=4

  אהבתי

 34. דגן קטן צמח בגן הגיב:

  ראש המוסד לא סותם את הפה: "ישראל הופכת לנטל על ארה"ב".
  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1171703.html
  ואתה מר דגן הופך לנטל עלינו!

  אהבתי

 35. לא סתם, חושבים !!! הגיב:

  אני קורא הכל. אוסף של יהודים מלאי תסביכים והאשמה עצמית.
  קצר. אם יש דבר מה יותר מדי בעזה זה בני אדם. אוניה מביאה ציוד לא מכילה כל כך הרבה בני אדם. זו בכלל לא הייתה אונית משא. זה היה השלד הפיקודי והמנהלי של הגדוד התורכי בחמאס. רוצים חקירה בין לאומית אז תהיה חקירה בין לאומית. עד הסוף. מי קנה את האוניה?? מי שילם? מי הפיקוד? מי האנשים? מה הם עשו בתורכיה?. האם הם היו שייכים לאיזה ארגון?. מי ארגן את הלוחמה על האוניה?. האם היו זרים מזדמנים על האוניה או "במקרה" כולם היו משלנו?. שמות, גילים, מקום מגורים, חברות בארגונים?, חקירה יסודית!!! בין לאומית!! עד העצם!! מה יש לישראל להפסיד? מתחילים מזה שכולם בנים של אמא תרזה ואבא גנדי.

  אהבתי

  • גיל גול הגיב:

   צוווודק!!!רק את מי זה מעניין? אף אחד לא רוצה ועדת חקירה, הערבים למדו שפחדני השמאל ה"ישראלי" כל הזמן מבקשים ועדות חקירה, אז ביחד הם מבקשים "עוד גולדשטיין" העיקר לא לתת לדברים לדעוך.

   אהבתי

 36. האפיריון המעופף הגיב:

  ************

  V: עוד פעם תגיד "אולמרט ראש ממשלה מצוין" ואני שוברת לך את המקלדת. כבר אמרתי לך – לך לרוטר.

  אהבתי

 37. עובר הגיב:

  לא חייכתם? תשמחו לדעת שבימים קשים אלו,גם לעתונאים שמפוטרים בהמוניהם, "הארץ" מעסיק שני עיתונאים מומחים לרפואת עכברים. העיתון מפרסם ביום אחד שני מאמרים נכבדים על הבעיות הרפואיות של עכברים והטיפול בהם. שני מאמרים !!!! בנושא חשוב זה בעצם הימים הללו. אחד של אסף שטול- טאורינג מתמחה בקרחת עכברים וטיפול בה ע"י השתלת מוח עצם. השני של אסף רונאל עוסק בדיקור סיני למנעית כאב בכפות רגלי עכברים. שרק יהיו בריאים העכברים והעיתונאים.

  אהבתי

 38. עובר אורח הגיב:

  יכול להיות שהארץ פשוט דואג לעבודה ל"פליטי המשט"?

  אהבתי

 39. הקיד הגיב:

  יש אפשרות להשאיר את יגעל פה יחד עם עוד כמה טרולים?

  אהבתי

 40. עמליה הגיב:

  הסיכום שלך הוא אחת התגובות השפויות היחידות שנשמעו בים ההיסטרי של הימים האחרונים. תודה על היכולת להתנתק מן החרדה ולהכיר במציאות בקור רוח, זה היה חסר לי מאד.

  אהבתי

 41. תודה על הלינק למנחם! (ולמתעניינים, הפעם זה בלי ששלחתי לדבורית לינק). מלכה את.

  אהבתי

 42. צנזורה הגיב:

  היא הצליל האחרון של הבלוג בתפוז

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s