לא לקמץ בחיוכים


גולדסטון
ידיעות מקדיש גם היום עמוד להרפתקאות גולדסטון בדרום אפריקה, כתבה שתתפרסם מחר ב-7 ימים. במשרד החוץ מרוצים, והח"כים מיהרו לצקצק את דעתם.


יוסי אולמרט?
די, לא היה ולא נברא. הפסיקו.

הנאנסת בת ה-12
נרדפה על ידי עיתונאים והועברה לדירת מסתור.
מי, מיהם העורכים ששיסו את הכתבים שלהם בילדה בת 12 שעברה טראומות חסרות תקדים. מי? ומיהם העיתונאים שהסכימו לכך? הרי זו פקודה בלתי חוקית בעליל!


הכתם של אובמה
אופסס, רק ב-3 באפריל התפעלתי מהכותרת של ידיעות "אובמה נלחם בכתם", והיום מעריב מאמץ אותה בשער עם "הכתם של אובמה", המתייחס לדיווח של אתר פוליטיקו, לפיו אובמה קיבל כספי תרומות ממפעילת אסדת הקידוח.

מי היה ראשון?

ynet הצהיר על עצמו כמי שכתב ראשון על הפדופיל ממודיעין.
אלא שהידיעה התפרסמה במודיעין ניוז, באתר וכן בעיתון המודפס ב-28 באפריל.


יש כותרת?

התנועה הקיבוצית פועלת לחיזוק ההתיישבות בשטחים
על פי הידיעה, אפשר לחשוד או להסיק שכותרת המסמך האמור היא "התיישבות בבקעת הירדן בשטחים בבעלות מדינת ישראל". רק למען הדיוק, זו לא כותרת המסמך אלא סעיף אחד מתוך שמונה במסמך.

כך תתפסי בעל
אני שונאת את הכתבות האלו, המשגרות נשים לציד בעלים, בכל לבי. באמת. ואוותר על פירוט כל הסיבות, כי כתבתי כבר אלף פעם. לא הייתי מתייחסת, אלמלא היה גל אל.איי מזכיר אותה בטוקבק, ומביא נק' מבט נוספת:
יעל רון מפרסמת בעכבר מדריך חביב ומשעשע על החלום לתפוס נייס ג’ואיש בוי מאמריקה. מה שעוד לא סיפרו לה זה שבארה”ב מתחולל כבר כמה שנים מיתון נוראי ורבים מבוגרי הקולג’ים והאוניברסיטאות, גם היהודים, מתקשים למצוא פרנסה, שלא לדבר על מימון כרטיס טיסה לארץ הקודש.


כך תקפיאי ביציות

תומר ולמר מדווח במעריב (כפ' 10-11) שמשרד הבריאות "קיבל החלטה עקרונית שעדיין לא נקבעו הנהלים ליישומה" לפיה נשים יוכלו להקפיא ביציות גם אם אינן חולות במחלות שעלולות לפגוע בפוריות.
הכל יופי, אבל המהפכה החברתית והתפיסתית עוד רחוקה מאיתנו, כל עוד נשים בנות 27 (כך מציינת בשמחה הכתבת מיכל שפירא, שהחליטה שאם לא תתחתן עד גיל 35 תלך לבנק הזרע) כותבות משפטים כמו "מעטים המעסיקים שיסכימו לקדם אישה שצריכה להוציא את הילדים מהגן בשעה שתיים בצהריים".
גם את זה אני לא צריכה להסביר, נכון?

כך תדווחי על תקיפה מינית
לאור הנסיבות (תקיפה בחו"ל) אני מניחה שאת האייטם על הדוגמנית לירז דרור, שהותקפה, העביר סוכנה, רוברט בן שושן.

aluka

קצה האצבעות

העיר

מביא (כתבת השער) את גרסת יצחק לאור על הטענות שהתפרסמו נגדו. לא ראיון, אלא דיבור חופשי של לאור. לאור אומר: היה זה לינץ' לכל דבר. את הכתבה הארוכה והמפורטת, בה הוא מכחיש כל מילה ומילה שנכתבה עליו, ובעיקר מתקומם נגד הבלוגוספירה (ולא מזכיר שמות), הוא חותם במשפטים הבאים: "אני חוזר ואומר: אין שום דבר. וגם אם ישכנעו עוד מישהי להתלונן במשטרה, זה ייגמר בתלונת שווא. עכשיו, משבוססתי בתוך הביצה הזאת – קמיר, לובין ושאר שונאות ארוס רעילות – אני יוצא מזה, לא חוזר להתלכלך יותר. השאר דרך עורך הדין שלי, במשפט הדיבה. לא רק נגד 'המקור'".
כל מי שהתראיינו וכתבו, וכן כמה מגיבים, מקבלים עמוד אחד לתגובות.
רביב דרוקר כותב הבוקר מכתב לעורך העיר, אלון עידן, ותוהה למה נתן ללאור עשרה עמודים (עם פרסומות) לשטוח את דבריו.

כותב דרוקר בין היתר:
אני מתקשה להאמין שאם עורך "העיר" היה אומר "לא, אני לא מוכן", עמוס שוקן היה כופה עליו את הפרסום. בשנייה שמר עידן אמר "כן" והסכים ששער העיתון פלוס עשרה עמודים יוקדשו למאמר של לאור והתגובות עליו (לשם ההגינות, מדובר בעמודים קטנים וחלקם עתירי פרסומות) הוא הפך את "העיר" לחצר האחורית של "הארץ", למקום בו "הארץ" שולח אליו את הדברים שלא נעים לו לעשות על דפיו. למה "הארץ" לא פרסם את המאמר של לאור? למה לשלוח אותו לבן הפחות אהוב, מסתבר, של הרשת?

על פי הערכתי (התמימה?), זו דווקא הייתה פנייה של עידן (או של אחד העורכים) ללאור, אבל שום תשובה שיענו שוקן או עידן לא תתקבל, ודאי, על ידי דרוקר, או אחרים, כאמיתית.


עדכון, 16:53:
עידן מגיב לדרוקר בבלוג שלו:
אלון עידן , 16:49 6/5/2010:
שלום רביב,
ההנחה המוקדמת שלך, כאילו אמרתי "כן" לבקשה של עמוס שוקן, מוטעית. איש לא ביקש מאיתנו לפרסם את דבריו של לאור, ודאי לא עמוס שוקן, וסביר להניח שאם כך היה קורה, לא היינו משתפים פעולה. 
לאחר פרסום הכתבה ב"המקור" פנינו ליצחק לאור וביקשנו שיגיב לטענות. הוא העדיף לעשות את זה באמצעות טקסט מאחר שזה משלח ידו ובתחום זה הוא מרגיש בטוח. הטקסט של לאור עבר אינספור מסננים עיתונאיים לפני שראה אור, כולל פגישות ושיחות רבות עם העורכים ועם היועץ המשפטי. גם אם היו שאלות עליהן לא ענה, אין בכך כדי להעיד על כוונה כלשהי לאפשר לו לכתוב ככל העולה על דעתו ללא בקרה של העיתון.
"העיר" אינו החצר האחורית של "הארץ" אלא עיתון שעומד בפני עצמו ובעיניי לפחות שומר על עצמאות גדולה יותר מרוב אמצעי התקשורת. בשבוע שעבר יכולת להתרשם מכך במדורו של איתי זיו "סאבטקסט" שעסק בעיתונאי "הארץ" ארי שביט. 
אלון עידן

עדכון, 17:26, קוראת לצדק, משוררת, כותבת על יחסיה עם לאור.


איתי זיו כותב במדור ביקורת התקשורת שלו על אתגר קרת, שהופיע בשלושה עיתונים בשבועות האחרונים. הוא מתאר אותו כקומבינטור-על, ש"דורש פרקטיקות כאלו ואחרות שהיחס בינן לבין אמנות הוא יחס של דבר והיפוכו. הוא דורש לפעמים כיפוף עדין של האמת"

לא ממש מבינה את הטיעונים של זיו: כן, קרת הוא מרואיין נחשק. כל עורך, מתברר, רוצה נתח ממנו. זיו, כך נראה, שבוי בתדמית האמן המיוסר, או האמנות שלא צריכה למכור, או איזושהי אמת לא ברורה, שזיו מצפה שקרת ייצמד אליה.
עולם היח"צ והקומבינות, והראיון-לא-ראיון, והבלעדיות, ולמי, ומתי, והזה מקבל סיפורים וההוא ראיון, וההיא סתם סיור מאחורי הקלעים, הוא תיאור של התנהלות עיתונאית יומיומית, בכל מקום. בכל תחום: היח"צ רוצה כמה שיותר כיסוי (בהסכמת הטאלנט, כמובן), והתקשורת מתפתלת או עושה שריר, תלוי בחיבתה לטאלנט ובמידת נחשקותו. ראו הכתבה על עו"ד אלי זהר ב-G.
נגד מה יוצא זיו? נגד העובדה שקרת הוא יוצר אהוב במיוחד, וסקסי מספיק לטעמם של עורכים מכל המגזרים? נגד קומבינת היח"צ?
זיו רוצה שקרת יגיד "אני אתגר קרת, דפקתי הקופה!". נו, אז דפק קרת קופה, וקיבל משטחי נחיתה רכים בכל מקום. אין סופר/יוצר שלא היה רוצה שזה יקרה לו. מה הסיפור?
נכון, יש מעט מאוד יוצרים שזוכים לכל כך הרבה פרחים וחיבוקים, וברור שזה בא על חשבון האחרים, אבל מה בדיוק היה רוצה זיו שיקרה? ואם קרת יציע מחר סיפור/משהו בלעדי להעיר, למשל, יגידו לו לא?סופשבוע
ליאורה
בשיחה על המוות עם יורם קניוק, שגם יהיה תכף סבא. על יהודית רביץ הוא לא רצה לדבר.

ועוד מאותו אגף: אורנה בנאי החליטה לבקש מזונות מאבי בנה, אהרל'ה ברנע, וכן ביקשה ממנו לפגוש את הילד מדי פעם. אמר הברנע "אם תוותרי לי על המזונות אסכים לראות את הילד". לא עדיף בנק הזרע?

טל אריאל אמיר כותבת על אונס ילד בן תשע בחברה החרדית. התוקפים שוחררו, ההורים חוששים שהתיק ייסגר בלי העמדה לדין.
בתוך הכתבה שזור ראיון של הכתבת עם הילד. השאלות והתשובות הקצרות מופיעות באותיות ענק.
למה ההורים אפשרו את קיום הראיון? למה הכתבת חושבת שהיא בעלת הכשרה וזכות לראיין ילד בן תשע שעבר תקיפה מינית מתמשכת וגם לפרסם את הדברים בעיתון? אז מה אם זהותו לא חשופה? ולמה העורכים, כמובן, נפעמים מהראיון הזה ומפרסמים אותו?


ליאת שלזינגר מנסה לחשוף את חברי "הוועדה הבין משרדית לעניינים הומניטריים" שקובעת מי מהזרים שבקרבנו יישאר בארץ ומי יגורש.

מוסף כלכליסט
מעלה בשער (קרן צוריאל-הררי) כתבה/שאלה מעניינת: מהן הסיבות להיעדרם המוחלט של לסביות והומואים מעולם העסקים הישראלי. התשובה, פחות או יותר היא שהם בארון, ושהחברה שלנו שמרנית.

אם אין אני לי
את כפולת המורה של המדינה, ממפעלות ידיעות, שקישטה את עמודי 24 השבוע, מחליפה כפולת ספר חדש בהוצאת ידיעות * ספרי חמד, בשביל הנפש, שכתבו חנוך דאום (ידיעות) ואריאל הרטמן.


לחם עבודה

נענע10 השיקה לוח דרושים
140 מסביר את הטכנולוגיה, ואני ניסיתי לחפש משרה בעיתונות. לא מצאתי משהו רלוונטי, אבל מצד שני המשרות הן בכל רחבי העולם, אם רק תרצו.
עוד עניין בעייתי: הפנייה למחפשי העבודה היא בלשון זכר לאורך כל הדרך. מפחית חשק רציני.

jobs

מח' הגהה: במקרה חיפשתי משהו ונתקלתי בידיעה הזו מ-26 באפריל, המתייחסת להתפטרות יט"ב.

rating
עורך רייטינג עזב ב-2005 ולא 2003.

את עכבר העיר און ליין תערוך נועה אפשטיין מידיעות. היא מחליפה את נטע אלכסנדר שפרשה.

יוסי בר-מוחא הזמין את חברי אגודת העיתונאים לכנס חיפה לתקשורת צעירה והשתמש בחושומור יוצא דופן, כולל נערות ליווי לקישוט.הקץ לנשק
שלומית נאור קוראת להפסיק את מלחמת התרבות הרותחת פה.

מייל בתפוצת נאט"ו: זילות הכותבים
לאחרונה קיימתי שיחות מרובות עם אנשי תוכן שונים. התוצאה: אי-סדר בכל נושא המחירונים, דרישת התשלום, ייצוג ושמירה על זכויות הכותבים באשר הם. נכון, קיימים איגודים מקצועיים אחדים, אולם הם אינם מספקים מענה אמתי לעורכי לשון, לקופירייטרים, לכותבים מתחום האינטרנט (תחום חדש יחסית) ועוד.
אני פועלת בימים אלה ממש להקמת איגוד (בבחינת עמותה) אנשי תוכן, וזאת על מנת לנהל – בין היתר – מאבק על זכויות הכותבים, המתפרנסים גם כפרילנסרים. המצב הקיים בשוק הכותבים, שבו הביקוש רב על ההיצע, הוביל אותנו לשוק פרוץ ולטווח מחירים בלתי הגיוני המושך אליו כל מי שאי-פעם חשב שהוא יכול פשוט להיות לכותב מקצועי ולחדור לשוק מקצועי כחובבן. כותב איננו נדרש לתעודה, אלא להוכחות, קרי תיק עבודות (פורט פוליו). התחרות החופשית אמנם בריאה לשוק ולמקצוע, אך התמודדות מול כותבים בלתי מקצועיים גורמת לזילות המקצוע וליצירת פערים גדולים בין מגה-סטארים  ובין מתלמדים בשטח וחובבנים.
איגוד אנשי תוכן בישראל – ככל איגוד טוב ומהימן – אמור להשליט סדר בכאוס ולהציע לכותבים פתרונות בשלל תחומים – החל במחירונים, וכלה בגישור וביישוב סכסוכים בענייני עבודה.
אשמח להתראיין בנושא. 

בברכה,
אפרת אברמסון-משה
סופרת, עורכת ומו"ל
M&P הוצאה לאור

ksfarim.comמח' הגהה

וויי, גם בכוכבי המדרכה בהוליווד יש טעויות!

בלוגלנד
עמיחי אתאלי מספר בבלוג שלו בנרג' את דינמקית העריכה של הטקסטים שלו ואת האיסור להשתמש במושג שטחים כבושים.
יפה מצד מעריב, כלומר נרג', על שהוא מאפשר כזה חופש ביטוי לכותביו. אני לא רואה את זה קורה בידיעות.

זה, לא לשכוח, האתר שנלחם בשצף קצף בטוקבקים שחשפו את ערוותו של ליבסקינד.


גרייפס, אגרגטור הבלוגים חזר לאוויר, והכל בזכות youpost שלקחו עליו חסות. כל הכבוד.


לפני פיזור
מודה, במקום להתמודד עם מטלה כלשהי ראיתי חלק מכוכב נולד. בעיקר את המלצרית מפתח תקווה (רק אני ראיתי את כיתובי האחלה על חולצות המלצרים?) ואת רוני גינוסר ששרה את חיוכים, ואת אוקסה נובה.
חיבבתי את שלושתן ומי ייתן ויעשו חיל. זהו, גמרתי את חובותי לתוכנית.
מה חשבו המבקרים? דורון ברוש במעריב לא אהב. גפי אמיר בידיעות התלהבה. יאיר אטינגר בהארץ נגעל. אריאנה מלמד התלהבה מגינוסר, אבל התעצבנה מדנה אינטרנשיונל, ומהשימוש בהתרגשות על הטיותיה. כמו אטינגר.אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שוטף פלוס 30, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

125 תגובות על לא לקמץ בחיוכים

 1. האחות הקטנה של אלא מי? הגיב:

  אבל ביקשתי, עם הקפה, לא עם הסיגריה של 11:00 (מה לא הבנת.- התשובה היא לא).

  אהבתי

 2. מה זה משנה הגיב:

  1. חשבתי שהסוכנות היהודית מממנת כרטיסי טיסה לכיוון אחד ליהודים טובים שרוצים לבוא לכאן ולהתחתן כדת משה עם ישראליות כשרות שמשתוקקות לטבילה במקווה.

  2. יש ימבה לסביות והומואים בעולם העסקים הישראלי. זה שאין להם פרופיל גבוה, זה לא אומר שהם לא שם. לא ברור לי למה הנטייה המינית שלהם צריכה להיות חלק מהרזומה העסקי.

  3. יש לי הרגשה שאיתי זיו עושה השלכות של העניינים האישיים שלו כעיתונאי על מרואיינים שהוא קורא אודותם בעיתונים. אולי זה קשור לתפישה ההו-כה רווחת בעיתונות בשנים האחרונות, שלא צריך לרצות להרוויח כסף תמורת משלח יד שאתה נהנה ממנו. למשל עיתונות. העיקר יש קרדיט ודודה שלך גוזרת את הטורים המלאים חשיבות עצמית. זה בהחלט מגמה רווחת בשנים האחרונות, שמה פתאום עיתונאי (או נגיד כתב, או עורך או מפיק או צלם או גרפיקאי) צריך להרוויח מספיק.

   3. אפרת אברמסון-משה – נקרא שהיא קצת, איך לומר, קופצת מעל התחת. במקום להתחיל עם להפציץ סלוגנים ואספירציות מנוסחות, רצוי שתדבר עם התארגנויות קיימות ולא תמציא את הגלגל. יש היום את קו לעובד וכוח לעובדים ואפשר ללמוד מניסיונות שהצליחו והניבו תוצאות כמו מאבק העיתונאים בעיתון הארץ מול שוקן וחבר מרעיו. לא ברור גם למה היא תשמח להתראיין. היא תתראיין אצל כתב מתחיל שמקבל 200 שקל לידיעה כדי שמישהו בויינט יגיד הנה אנחנו בעד התארגנויות (עדיין על הגל של 1 במאי, ואולי כתבה טובה תפצה על השטות של מישל דור שכיכבה על השער יותר מדי דקות אוויר). באמת לא מובן לי מה בוער לה להתראיין. אולי רזי ברקאי ירים את הכפפה. בגל"צ אוהבים סיפורים כאלה, למה שוק חופשי לא נוגע להם. משרד הביטחון משלם להם את אלפי השקלים בחודש בתמורה לשלוש שעות עבודה יומיות.

  4. רביב דרוקר תוקף כשנוח לו, או שזו רק תחושה שלי?

  אהבתי

 3. לילי הגיב:

  – לא קראתי עדיין את המדור של איתי זיו, אבל אני מנחשת שאולי הוא התכוון לכך שלא נורא אם שומרים על קצת איפוק, ומתראיינים רק לעיתון אחד.
  אתגר קרת הוא באמת חמוד, ושופע ,ואהוב-אז למה לא לחלק ולהתחלק עם כולם.

  אהבתי

 4. יופוסט – מעוז האזרח הפשוט ברשת 🙂
  תודה על הפירגון.

  לגבי העיתונאים הרודפים את הילדה – יום אחד מישהו יירה בעיתונאים טורפים שכאלה, ואז כולם יזדעזעו נורא ויצקצקו מרה. יש לפרסם את שמות העיתונאים ועורכיהם ולהוקיע אותם בפומבי.
  *
  התנועה הקיבוצית היא הוכחה נוספת שמפלגת האבודה סיימה את תפקידה ההיסטורי. עאלק שמאל.
  *
  יוסי בר מוחא – תמיד היה דביל רציני.
  *
  לגבי לוח העבודה של נענע10 – למה שינסחו בלשון נקבה? אתן הרי צריכות להוציא את הילד עד שתיים, לא? 😛
  *
  כוכב נולד – את ראית את המטאליסט הנוהם? היה הורס מצחוק אפילו בלי ווליום. רק הפרצופים של מרגול וצביקה היו שווים את זה… D-:
  *
  לגבי הכוכב של ג'וליה לואי – מה היא עשתה שהיה שווה משהו חוץ מסיינפלד, שמגיע לה כוכב?

  אהבתי

  • דן הגיב:

   יש להריע לתנועה הקיבוצית שמוכיחים ששמאל לא חייב להיות מקובע.

   חוץ מזה, ג'וליה לואיס דרייפוס שיחקה בסרטים אחרים, סדרות אחרות וכמובן הגיעה מימי התהילה של SNL

   אהבתי

   • לא עניין של מקובע. "שמאל" שאינו מתנגד לכיבוש הוא לא שמאל, והרי סוציאליזם מזמן אין בתנועה הקיבוצית. אז מה פה "שמאל"?

    ולגבי ג'וליה ל. – אני יודע שהיא שיחקה, אבל מה היא עשתה שהותיר רושם? התשובה: סיינפלד ותו לא.

    אהבתי

  • שולמית הגיב:

   אני ראיתי את המטאליסט, את גינוסר ופרשתי דווקא מפני שנהניתי.

   אהבתי

  • דוקטור כלומבראש הגיב:

   – מה היא עשתה שהיה שווה משהו חוץ מסיינפלד?

   פעם באמצע שנות ה70 היה משחק כדורגל, במחזור האחרון של הליגה בין ביתר ירושלים למכבי ת"א. מכבי היתה חייבת ניצחון כדי לקחת אליפות ולביתר אסור היה להפסיד בכדי להישאר בליגה.
   הבלם הכסחן של ביתר דאז, שמעון צ'רנוחה, הוצב לשמור אישית את כוכב מכבי גיורא שפיגל.
   במחצית התוצאה היתה 2-0 למכבי משני שערים של שפיגל. יורדים להפסקה וכל שחקני ביתר מתנפלים בחדר ההלבשה על צ'רנוחה, איך שפיגל עושה במגרש כל מה שהוא רוצה. ואז צ'רנוחה צועק עליהם בחזרה
   "חוץ מהשני גולים האלה, מה עוד שפיגל עשה במשחק?!"

   אהבתי

  • כבוד לרחביה ברמן ויופוסט הגיב:

   על גרייפס, ובכלל שברמן אתה איש אשכולות שכזה, וגם בן אדם-מאנש…טוב לראות אנשים כמוך כאן ברשת
   רחב לבך רחביה

   אהבתי

   • תודה נשמה, אבל הקרדיט בעניין גרייפס מגיע אך ורק למנכ"ליתנו התותחית עד מאד, אפרת שפושניק. זה היה רעיון שלה מהתחלה ועד סוף. אני שמעתי על זה רק אחרי שזה נעשה.

    אהבתי

 5. לילי הגיב:

  "כוכב נולד"- כל שנה אותו סיפור.
  המבקרים מתלוננים, והשיירה והשירה עוברת.
  אני רואה , בלי התנצלויות.
  רוני גינוסר – ביצוע יוצא דופן ומרגש. איזה קול מדהים . (יופי פבלו…).

  אהבתי

 6. קטנות הגיב:

  שתתפרסם ולא שתתפרם.
  מתקומם ולא מתוקמם.
  להתלונן ולא להתלנן.
  ניסיתי ולא ניסתי.
  והכי חשוב…
  *הכי לא ויאגרה* ולא מפחית חשק רציני.

  אהבתי

 7. אני מסכים עם מגיב מספר 2. גם בעולם הרחב אני לא מצליח להיזכר באנשי עסקים שהנטייה המינית היא חלק מהתדמית הציבורית שלהם. וזאת בניגוד לסלבס אחרים. זה כנראה לא הולך ביחד (גם הומו גאה לא מזמין לעצמו בכוח חרם של דוסים מפגרים על המוצרים שלו, ואם הוא כן הוא לרוב לא מצליח במיוחד בעסקים…).

  אהבתי

 8. בוק הגיב:

  אייטם על תקיפה מינית של דוגמנית במדור הרכילות של העיתון עם משפט פתיחה: "מתברר שלא קל להיות דוגמנית בינלאומית".
  העיתונות לא יכולה לרדת יותר נמוך

  אהבתי

  • פודינג ארנב הגיב:

   נו, והתמונה? ככה נראית אשה שנפגעה מתקיפה מינית?

   אהבתי

   • בוק הגיב:

    אני מניח שככה היא נראית. אבל אין קשר בין איך שהיא נראית לעובדה החמורה שבחוסר שיקול דעת וטעם טוב, פירסמו בידיעות אחרונות ידיעה על תקיפה מינית במדור הרכילות.
    פשוט בושה.

    אהבתי

 9. מיא עשת הגיב:

  זה אמיתי עם אהרון ברנע?

  היו כל כך הרבה ידיעות מגעילות במדור הזה שלא ידעתי ממה להיגעל קודם. טוב לדיאטה, אין מה לדבר.

  אהבתי

  • זהו, גמני לא הייתי בטוח. אז כל הקטע של לימור עם אהר'לה זה היה ארספואטי? לא ידעתי שהוא אבי הילד שלה.

   אהבתי

   • שולמית הגיב:

    על בנאי וברנע שמעתי אך לא הבנתי את העניין של קניוק ויהודית רביץ . האם צריך להשליך ממקרה אחד לשני?

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    לא ידעת??? פפפפ. כו-לם ידעו.
    היא התראיינה על כך.

    אהבתי

   • עכשיו שאת אומרת אני נזכר במשהו. אני אמנם מאלה שקוראים גם המודעות אם אין שום דבר אחר, אבל ראיונות סלבס פחות, אבל באמת ראיתי משהו. הקיצר זה אמיתי שהוא אמר "ותרי על מזונות כדי שאסכים לראות את הילד"? כמה דוחה, אלים שבשמיים ובשאול. איזה מין בני אדם מתייחסים ככה ליוצאי חלציהם?

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    זה מה שכתוב בליאורה. אני לא נשבעת עם היד על התנ"ך.

    אהבתי

   • פודינג ארנב הגיב:

    ארס פואטי?
    סתם דוחה, וברמות – בהנחה שזה נכון

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    ואי. איזה יופי. הייתי שמחה לקרוא את הראיון.
    מעניין, אורנה בנאי ויהודית רביץ , שתיהן מבאר שבע. טוב, אורנה מעומר.

    אהבתי

   • אורנה בנאי על כוכב נולד הגיב:

    עזבו אותכם מרכילות תראו כמה היא נהדרת:

    אהבתי

 10. אה, ושכחתי – חברות כמו BP תורמות לכל המועמדים. להגיד ש"אובמה קיבל תרומה מ-BP" זה כמו להגיד שהשמש זורחת במזרח.

  אהבתי

  • טל הגיב:

   צודק. וגם אובמה קיבל תרומות מכולללללם. להגיד שחברה/אנשים מסוימים תרמו לו זה כמו לומר שהשמש שוקעת במערב. וזה גם לא מצריך איזה מחקר עמוק. כל הנתונים מצויים במאגרים פשוטים חשופים לעין כל ברשת.

   אהבתי

 11. עיתונות פרובינציאלית הגיב:

  לא שאני מזלזל בכתבה החשובה של ידיעות, שבהחלט מתמסרת יפה עם השלטון המקומי וצרכיו, כיאה וכראוי, אבל פשעיו של גולדסטון כשופט דרום אפריקני בימי האפרטהייד היו גלויים לכל מי שעיניו בראשו בזכות כתבות בניו יורק טיימס וגם כאן: http://www.huffingtonpost.com/ashley-rindsberg/uns-goldstone-sent-13-yea_b_359696.html
  וכאן: http://www.wnd.com/index.php?fa=PAGE.view&pageId=116873
  וכאן: http://www.rferl.org/content/Who_Is_Richard_Goldstone/1856255.html?page=1#relatedInfoContainer

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   יודע אתה, אבל זה לא בעברית :]

   אהבתי

   • עיתונות פרובינציאלית הגיב:

    אני באמת שואל את עצמי – האם אפשר לכנות בשם "חשיפה" אירוע שמבוסס על מידע שהיה קיים בשפה זרה? אני לא בטוח שאסור, אבל זה בטח לא מעורר הרבה כבוד לעיתונאים וגם לא לקוראים. אבל זה בטח לא ישנה מאום לעדר המתרוצץ פה, ורק מחפש סיבות להיכנס ב"יהודון אכול השנאה העצמית" שבסך הכל אמר את האמת (אולי רק חלק מהאמת, ואולי הוא פשע בעצמו, אבל סה"כ לא שיקר). העיקר שאפשר למרק חלק מהמצפון

    אהבתי

   • פודינג ארנב הגיב:

    זו חשיפה בעברית. אנחנו כולנו אידיוטים שלא יודעים אנגלית בשיט

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    1. לעיתונות פרובינציאלית

    יש חשיבות רבה לעברו של גולדסון כשופט כי הדבר מצביע על יכול השיפוט שלו . על עצמאות מחשבה. לי הוא נראה כקונפורמיסט וכאופורטוניסט הפועל על פי צו השעה או האפנה הפוליטית שתשרת את אפשרויות הקידום שלו. ודאי שאין הוא ראוי לשפוט אחרים.

    שוב ושוב אני לומדת שאנשים הנוטים לשפוט אחרים בחומרה מתקשים לראות את הדבשת שלהם. כך רבים מן העיתונאים בארצנו הנוזפים תדיר באלה הפועלים ולא רק כותבים כיצד לפעול מתקשים לקבל ביקורת.

    2. קישור לסרט בשם הקונפורמיסט
    http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%A7%D7%95%D7%A0%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%9E%D7%99%D7%A1%D7%98

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    מסכים עם כל מילה שלך שולמית.
    והנה קישור שלי לקונפורמיסט מזן אחר:

    אהבתי

 12. לילי הגיב:

  א. “אם תוותרי לי על המזונות אסכים לראות את הילד“.
  – אם זה רק "אסכים" — אז לשם מה ?

  ב. " לא עדיף בנק הזרע? "– ומה אם כל הפאן ?
  >
  😛

  אהבתי

 13. סמיט התפוח הגיב:

  מי שמוכן לעבוד בשביל 25 שקלים בשעה יהיה גם מוכן לבצע פקודה בלתי חוקית בעליל.
  ט.ל.ח

  אהבתי

 14. פנימדיבור הגיב:

  כשותף בעבר בהנחיה לאורך מספר שנים במלי"ץ וכאחד שמכיר את שולמית נאור מנכ"לית המכון אשר קוראת לשים קץ לנשק באמצעות השכלה אני בהחלט מסכים שהשכלה וידע רחב הם מקום בו השפה יכולה להיות פחות בוטה ויותר מקבלת .

  אבל מה שגב' שולמית נאור רוצה זה "ליצור שפה ישראלית משותפת" , "תוכנית לימודים שליבתה אחת" ולכך אני כמובן מתנגד.

  לא רק שאין הדבר אפשרי הוא גם איננו רצוי כלל ואף מסוכן ואנו יכולים ללמוד מראשית המדינה אשר רצתה לקיים פה 'כור היתוך' ומצאה את עצמה נשרפת בלבה של עצמה.

  בחזון הנביאים כאשר כותב הנביא "וגר זאב עם כבש" אין הכוונה שהכבש והזאב יהפכו לבע"ח אחד אלא שכל אחד ואחד שומר על זהותו ושפתו ומהמקום של השונות הם יגור יחד.

  אחדות איננה אחידות ושפה ישראלית כפי שקוראת שולמית נאור היא בלתי מוסרית בעליל ובטח שלימודי ליבה זוהי דמגוגיה .

  הפתרון לרוח האלימה בארץ הוא הריסת הישות הציונית ויצירת קהילות נפרדות אשר שותפות לשבע מצוות בני נוח בלבד.

  אהבתי

  • ליאת הגיב:

   פנימדי, תן לנו בבקשה את גרסתך למה יהיה פה יום אחרי "הריסת הישות הציונית", מאוד מעניין אותי חזון יום הדין שלך.

   אהבתי

   • פנימדיבור הגיב:

    ליאת, החזון איננו יום דין ואיננו גוג ומגוג אלא מציאות קיומית אשר תאפשר לכל אדם ולכל קהילה לחיות כרצונה והמסגרת המדינית תהיה רק מערכת ארגונית אדמניסטרטיבית ולא מדינה קדושה ולא ארץ קדושה.

    לעניין סופה של היישות הציונית אנו עדים לכך כבר היום וההתעוררות המתחדשת של רעיונות ציונים אלו פירפורים אחרונים של המדינה הציונית.

    אהבתי

   • ליאת הגיב:

    פנימדי, ודאי צריך הרבה אמונה כדי לחשוב שביום שתיהרס הישות הציונית תקום פה ישות נאורה שתחיה בשלום עד ביאת המשיח. בוא נתעלם מכל מה שאפשר להתעלם ממנו ונשקע לנו בחלומות ורודים מלאי פרפרים וציוץ ציפורים.
    מלחמות? אויבים? שטחי מחיה? מים? טילים? אנרגיה? הרי כל מה שאנחנו צריכים זה להרוס את הישות הציונית הטוענת לקדושת הארץ, שכן ברי וידוע הוא שרק היהודים מתעסקים בשטות הזו, ומשיחדלו – גם בני דודנו ואחיהם, שהם כידוע נטולי כל תודעה לאומית, יניחו נשקם. הרי ידוע שביום שלא נריב על ירושלים – הוא היום שלא נריב על מים, למשל, וכל מה שעומד בדרכנו ל-neverland הרב-תרבותית הוא הישות הציונית. הרי מישהו צריך לעשות את הצעד הראשון? ואז, כפעולת שרשרת, כאפקט דומינו, יכתתו כולם חרבותיהם לאתים ויבינו שרק אהבה מביאה אהבה. או אז תהא ישראל (איך יקראו לה בעצם?) אור אמיתי לגויים, ויגיעו לכאן מכל קצוות עולם ללמוד איך יישמנו את החזון הרב-תרבותי הנאור, שבו היהודים, הפלסטינים, החילונים, הנוצרים, המוסלמים, הבדואים, חיים כרצונם. (נשים? אצל הבדואים? זו לא החלטה שלנו, בואו ניתן להם לנהוג לפי המסורת בת שנות אלפיים שלהם, מי אנו שנאסור עליהם הכאת נשים, חיתון ילדות, גירוש ולקיחת ילדים ואיסור השכלה. חוקי שיכפו עליהם כל דרך אחרת הם עניין של מדינות דכאניות ואנכרוניסטיות, לא רב-תרבותיות נאורות. לפחות אני יכולה לברך על שנולדתי אישה במגזר הנכון, לכשתבוא אותה ישות רב-תרבותית נאורה.)

    אהבתי

   • פנימדיבור הגיב:

    ליאת הדברים שכתבת הם מובנים לי ומאד אנושיים, הפחד משינוי, חוסר האמון ב'אחר' ועוד מחשבות אשר חוסמות אותך לגאול את עצמך מהמציאות בה אנו חיים.

    המחשבה שהשני צריך לעשות את הצעד לשינוי במקביל אלי או אפילו צפייה שהאחר יעשה את השינוי היא מחשבה חוסמת וחרדתית אך כמובן מובנת מאד.

    אני אינני תמים ואינני מאמין שאהבה מביאה אהבה , אני כן מאמין שיש באדם את הכוח לעשות שינוי ולתקן את המציאות בה הוא חי.

    לגבי מסורות של דתות אחרות , כפי שכתבתי הסרגל המידתי היחיד שיש לבחון את הדתות האחרות והמסורות האחרות אלו שבע מצוות בני נוח בלבד.

    לגבי מסורות ואמונות אחרות אשר אינם מקובלות עליך ואף נראות מנוגדות לסולם הערכים שלך ושלי לדעתי אין לנו זכות לבקר אותם ולומר לאחר מהו המוסרי או הנכון לדעתנו.

    הציווי היחיד שיש לי כיהודי הוא להיות מופרד ובעל סרגל מידות המתבטא בהתנהגות נפרדת ושונה מחברות אחרות, 'עברי' מלשון מעבר מהצד השני לא כמתבונן אלא כיוצר מציאות אחרת.

    אהבתי

   • האדמו"ר לפיד הגיב:

    מהפה שלך לאוזנו של אלוהים. הלוואי והמדינה תחולק לשני קנטונים: חילוני וחרדי, כדי שחסידים שוטים מסוגך ילמדו על בשרם עד כמה אתם תלויים לחיים ולמוות במדינה הציונית.
    – אתם לא תגדירו היכן תחיו. אנחנו הרוב ואנחנו נחליט עבורכם היכן יעברו גבולות האוטונומיה החרדית.
    – אתם לא מסוגלים לקיום עצמי ללא תלות מוחלטת בתשתית הציונית. שיטת "הישוב הישן" התחילה להסתיים כבר בשנות השלושים כך שאל תסמוך על תרומות הקהילות מחוץ לישראל. אתם לא יודעים איך לבנות תחנות כוח ואין לכם כסף למממן אותן. אתם לא יודעים לקדוח בארות מים ותזדקקו לשירותי "מקורות" (תמורת כסף! הרבה כסף!). אתם לא יודעים ליבא גז ותצטרכו אותנו שוב. אתם לא יודעים לייצר מזון ועוד ועוד. על כל זה נגבה מכם המון כסף.
    – אין לכם חברים בעולם הפלסטינאי למרות זהות האינטרסים. ע"ע הפיגוע באוטובוס 22. תצטרכו לשכור מאיתנו שירותי בטחון (חברה בורסאית :-)) מצה"ל.
    לקשקש בבלוג זה נחמד אבל בראשכם נמצאים מספיק אנשים מפוכחים שכאשר תעלה אי פעם הצעה שטותית כזו ברצינות, היא תידחה ע"י ההנהגה שלכם מהסיבות שפירטתי. בדיוק כמו התגובה של הרחוב הערבי כשמעלים כל פעם לדיון את העברת המשולש לרש"פ. אין לכם שום יכולת קיום מוכחת על בסיס המשאבים המוגבל שלכם והתנוונותכם היצרנית, אבל אתם יודעים מצוין מאיזה צד מרוחה הפרוסה.

    אהבתי

  • ג. ל. הגיב:

   פנימדיבור – כאחד שמכיר את שולמית נאור, אתה אמור לדעת ששמה שלומית.

   (כך לפחות היא חתומה על המאמר – לתשומת לב ולווט)

   אהבתי

  • סליחה, אבל אני לא מקבל לפחות שתיים מ"שבע מצוות בני נוח" שלך. לא את האיסור על "עבודה זרה" ולא את האיסור על "ברכת השם". אני אקלל את הדמון שלך כמה שבא לי, אם יבוא לי. זה שאני לא עושה את זה לך כאן, זה מתוך התחשבות, גם בך אך בעיקר במארחת.

   לגבי מערכת חינוך – תוכלו למהשיך לחנך בזרם שלכם. אנחנו פשוט לא נממן אותו. כמו בבורו פארק.

   אהבתי

   • ליאת הגיב:

    האדמו"ר לפיד, את כל זה יכולת להגיד בלי שיצא עשן השנאה מאוזניך כמו בסרט מצויר. לקרוא ולהיבהל.

    אהבתי

   • אחחח... רחביה, רחביה הגיב:

    על מי אתה עובד? הרי אתה יותר מאמין מכולנו. ההתרסות שלך כלפי הקב"ה – ממש כמו הילדים בגן שמושכים בצמות של הבנות שאותן הם אוהבים… אוהב אותך, אחי.

    אהבתי

   • הייתי אומר שאני גם אוהב אותך, אבל היות שאין לי מושג מי אתה, אומר רק תודה 🙂 וזה שאני מאמין *במשהו* לא אומר שאני מאמין בזה שיהיה אשר יהיה, הגזעני, ההומופוב ושונא הנשים.
    *
    ליאת – לא אכפת לי שתגידי עליי דברים לא יפים, אבל לפיד אמא'שלך. עד כאן.

    אהבתי

   • אה, אופס, ליאת – איתך הסליחה. לא ראיתי שיש פה מגיב שאשכרה קורא לעצמו ככה. לא הכל סובב סביבי, מסתבר. שיט! 🙂

    אהבתי

   • האדמו"ר לפיד הגיב:

    ליאת, איך את מצליחה להבחין לפי כתב יד בהבדל בין שנאה לבוז?
    אני לא מתכוון לגילוי נאות אבל אני מנוע משנאת חרדים (עניין משפחתי). אבל אני כן יכול לבוז לסגנון החיים שלהם שאין בינו ובין דת יהודית, או דת כלשהי, דבר וחצי דבר. אני גם לא מוכן לסלחנות על חוסר החיבור שלהם למציאות, אבל הייתי מוכן לרחמים כלפיהם לו היו מוכנים גם להקשיב ולהשתכנע.
    מאחר ויהירות אינטלקטואלית היא מאפיין כל כך בולט במונוליט הזה הנקרא "חרדים", והמבוסס כולו על הטעייה ודיסאינפורמציה במשך שנים, מישהו צריך להציב בפניהם את המראה. ויותר מכל, מול אלה שמוכנים לשאת את התעמולה השקרית שלהם.

    אהבתי

   • אחחח... רחביה, רחביה הגיב:

    אם אתה לא צועק "יש א-ל-ו-ה-י-ם !!!" כשבני יהודה לוקחת את הגביע, אל תקרא לי אהוד בן טובים.

    אהבתי

   • שנאת חינם הגיב:

    אדמו"ר לפיד
    החרדים כמו היהדות אינם מונוליט, זרמים רבים ומגוונים יש בתוכם כולל כאלו שלא מדברים אחד עם השני
    היית מאמין יש בהם אפילו זרמים שמשותף להם יותר עם חילוני מאשר עם זרם חרדי אחר

    אהבתי

   • הא? אני מחבב את בני יהודה למדי, אבל גם את הפועל. שתיקח מי שתשחק יותר טוב. אלא אם כן אנחנו מכירים ממש ממש ממזמן, כשהפועל נוהלה על ידי מועצת הפועלים ואז שנאתי אותם נפש. 🙂

    אהבתי

   • האדמו"ר לפיד הגיב:

    לשנאת חינם.

    תודה על העדכון. אני משוכנע שאתה יודע להבדיל בין חובשי שטריימעל עשוי פרוות צובל לחובשי שטריימעל מפרווה סינטטית (לא, הם אינם עשויים זנבות חתולים או שועלים). לי קצת קשה להבחין ממרחק בהבדל בין זרם לובשי הפוזמקאות המאפיין את אדמו"רות פוניבז' ללובשי הפוזמקאות של ישיבת בעלז.
    היות וזהו בלוג העוסק בתקשורת, הרשה לי לצטט מדבריו של עיתונאי פנסיונר של "המודיע" (ששירת כשריונר במלחמת ששת הימים והיה היחיד בחטיבה 7 שהעז לקרוא למח"ט גורודיש בשמו הפרטי, כי שניהם באו מאותה שכונה ואותו רקע) ושנינו יושבים באותו שולחן בחתונות משפחתיות: "אנחנו מתנגדים למדינה הציונית. אבל היא עובדה מצערת שאנחנו נאלצים להשלים עם קיומה".
    עושה רושם שגם אתה וגם פנימדיבור בטוחים שחרדים חיים מעבר להרי החושך והסמבטיון ואנחנו לא יודעים עליהם דבר אלא מה שהתשקורת מזינה אותנו. אבל לא, החרדים הם פה, מעבר לרחוב ואנחנו מכירים אותם מצוין.
    היות וכללי ה-PC אינם חלים עליהם, גם אני לא מחויב להם כשהמדובר בחרדים ולכן, מבחינתי, הם "מונוליט". אבל אם תשים לב לניואנסים ששמתי בסוגריים, תבין שכנראה שהידיעות המרעישות שהבאת, הם "אלטע נייעס" לגבי.

    אהבתי

   • שנאת חינם הגיב:

    בוקר אור לאדמו"ר
    ביצור סיכמנו שהם *לא מונוליט*
    .
    באמת לא היית צריך להוכיח לי באותות ובמופתים שאתה מכיר היטב חרדים כי לא חלקתי על כך.
    ומדוע כה התאמצת להראות שאני איני מכיר חרדים?
    אתה מוזמן לשאול אותי על כך אם תרצה.
    נסה להוריד קצת ציניות בתגובתך, אין בה צורך, ותראה שהיא תצא קצרה יותר וגורודיש יוכל לנוח בשקט על משכבו.
    שבת שלום

    אהבתי

 15. מיקי הגיב:

  מסכימהאיתך לגבי כוכב נולד ובעיקר לגבי גינוסר. אהבתי את הביקורת של המבקרת של ישראל היום בנושא התכנית אבל את כנראה לא.

  אהבתי

 16. רועי אלקובי הגיב:

  רוב הכתבות בעיתון ידיעות אחרונות או במעריב כבר פורסמו מזמן במקומונים או ברדיו האיזורי אבל בגלל שזה רק מקומון או רדיו איזורי לוקחים קרדיט העיתונים הגדולים כאילו שזה אצלם בלעדית

  אהבתי

 17. שולמית הגיב:

  "ומיהם העיתונאים שהסכימו לכך? הרי זו פקודה בלתי חוקית בעליל"

  הם אנשים תאבי הצלחה או סתם כאלה הרוצים להתפרנס בכל מחיר. באמצעות הבלוג שלך למדתי רבות על עיתונאים. עוד אני " סוחבת" את התדהמה על אותו איש הממונה על המבזקים גלי צה"ל, על יחסו לעיתונאים ובעיקר למערכת ולעיתונאים שמקבלים זאת בהבנה. כו כן אזכיר את עניין העיתונאי שצילם את חברתו לעבודה במצב שלא היה נעים לה ושלח במייל לחבריו. כמובן שכל פרשת יצחק לאור עוד זכורה למרביתנו.

  אהבתי

 18. שלומית הגיב:

  שלומית, לא שולמית.

  תודה

  אהבתי

  • שולמית הגיב:

   שלום שלומית.אני דווקא שולמית. נעים מאד להכיר. אלי בדרך כלל פונים כאל שלומית. על כך אני מתקוממת ומציינת שהשם שלי לקוח משיר השירים. לעתים אני חושבת שזאת הבעיה שלי שהרי לזאתי משיר השירים היו חיים לא כל כך פשוטים.
   כנראה גם אני הייתיצריה להיקרא שלומית כי אני על שם אבי ששמו היה שלום.

   תודה V על שאפשרת לי לעסוק בעניין אישי זה בבלוג שלך.
   כל טוב
   שולמית

   אהבתי

 19. מח' הגעה הגיב:

  פורטפוליו זה מילה אחת, לא?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   לא תיקנתי את המייל של הכותבת.

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אני לא הבנתי משהו אחר אצלה.
    אם הביקוש לכותבים רב על ההיצע, השכר עבור כתיבת תוכן אמור לעלות ולא לרדת. זה החוק הכי בסיסי בכלכלה.
    האם באמת הביקוש לכותבים גובר על היצע הכותבים בשוק? אני חשבתי שהמצב הפוך, ואולי זו היתה כוונתה מלכתחילה.

    אהבתי

 20. ישיר הגיב:

  –שולמית –(עכשו בילבלתם אותי לגמרי עם השולמית/שלומית)
  בתשובה לשאלתך- יהודית רביץ היא החברה לחיים של הבת של קניוק.
  אורנה בנאי גם אוהבת נשים בד"כ.
  זה החיבור . קומפרי ?

  אהבתי

 21. תחי מדינת ישראל הגיב:

  שישה מליון שקל עלות האוכל ללשכת רה"מ נתניהו

  http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3403793,00.html

  אהבתי

 22. יש כותרת?-חיזוק ההתיישבות בשטחים הגיב:

  אין ספק בכל מקרה שזה מה שעושה כותרת ולא משנה מאיזה סעיף זה הוצא
  לצערנו רוב הציבור לא מתעניין במפעלותיו היפים האחרים של יואל מרשק
  אז הכותרת:
  "התנועה הקיבוצית פועלת לחיזוק ההתיישבות בשטחים" היא אכן מה שעושה ענין למרות שנחבאת בכתבה כותרת אחרת לא פחות מענינת על הקפאת בנייה לפלשתינאים כעונש על זה שאנחנו נאלצים להקפיא…

  אהבתי

 23. מדבר במילים גבוהות הגיב:

  אבי רצון באתר NRG מנסה את מזלו וטועה…

  אהבתי

 24. תחי מדינת ישראל הגיב:

  בתוכניתו של דן מרגלית סיים הכתב את דיווחו במילים שבכותרת זאת אחרי שבעדותם פרשו מערכת עניפה של עזרה בהתנדבות במשך שנים ארוכות (גם בישראל – ללא כיסוי הוצאות) וגם בחו"ל. התאור של העדים (כזכור עדי תביעה) היה "אולמרט עמד לרשותנו דום".

  בסיום העדות ניגשו רבים מהם לאולמרט והודו לו בחום.

  דיווח זהה לחלוטין ניתן גם בערוץ 2 בתוכניתו של עודד בן עמי שם התראיינה בשלווה רבה ובבטחון שופע פרקליטתו של אולמרט עו"ד נווית נגב.

  במהלך עדותם סיפרו העדים כי אולמרט העניק להם עזרה רבה עוד הרבה לפני שהיה שר או ראש ממשלה והכל בהתנדבות.

  בנוסף, תיארו העדים היום את דרישותיהם של ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ברק שפניות אליהם לעזרה לאקי"ם ולוועד למען החייל נענו בדרישות לתשלום עשרות אלפי דולרים.

  "ברעם הסביר כי "הסיפור הוא די עצוב. ארגונים אחרים, וגדולים, נוהגים להביא לא רק אנשים מרכזיים מישראל אלא גם אנשים מרכזיים בעולם להרצות בפני קהילות יהודיות וארגונים גדולים לתמיכה בישראל. אבל מה? אנשים כאלה עובדים עם אמרגנים, את לא פונה ישירות. אישיות כזאת יכולה לעלות מאות אלפי דולרים. מנהיגינו התחילו לנהוג באותה דרך, הם הולכים לעשות לביתם והם פועלים באותה שיטה. כשפנינו למר נתניהו הוא ביקש סכום של 50 אלף דולר ואנחנו החלטנו שזה לא בסדר ולא אתי ואפשר אחרת".

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3885735,00.html

  מאת: גלעד גרוסמן, מערכת וואלה! חדשות
  יום חמישי, 6 במאי 2010, 14:38

  אהוד ברק ביקש תשלום של עשרות אלפי דולרים עבור הרצאה של האגודה למען החייל, כך גילה היום (חמישי) האלוף במיל. יצחק איתן, יו"ר האגודה במסגרת עדותו במשפטו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בפרשת "ראשונטורס". איתן הוסיף כי בשל גובה השכר ברק לא הוזמן בסופו של דבר להרצאה. באותה תקופה אהוד ברק לא החזיק בתפקיד ציבורי.

  מקור: http://news.walla.co.il//?w=/22/1671867

  אהבתי

 25. מיץ דובדבנים הגיב:

  בתוכניתו של דן מרגלית סיים הכתב את דיווחו במילים שבכותרת זאת אחרי שבעדותם פרשו מערכת עניפה של עזרה בהתנדבות במשך שנים ארוכות (גם בישראל – ללא כיסוי הוצאות) וגם בחו"ל. התאור של העדים (כזכור עדי תביעה) היה "אולמרט עמד לרשותנו דום".

  בסיום העדות ניגשו רבים מהם לאולמרט והודו לו בחום.

  דיווח זהה לחלוטין ניתן גם בערוץ 2 בתוכניתו של עודד בן עמי שם התראיינה בשלווה רבה ובבטחון שופע פרקליטתו של אולמרט עו"ד נווית נגב.

  במהלך עדותם סיפרו העדים כי אולמרט העניק להם עזרה רבה עוד הרבה לפני שהיה שר או ראש ממשלה והכל בהתנדבות.

  בנוסף, תיארו העדים היום את דרישותיהם של ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ברק שפניות אליהם לעזרה לאקי"ם ולוועד למען החייל נענו בדרישות לתשלום עשרות אלפי דולרים.

  "ברעם הסביר כי "הסיפור הוא די עצוב. ארגונים אחרים, וגדולים, נוהגים להביא לא רק אנשים מרכזיים מישראל אלא גם אנשים מרכזיים בעולם להרצות בפני קהילות יהודיות וארגונים גדולים לתמיכה בישראל. אבל מה? אנשים כאלה עובדים עם אמרגנים, את לא פונה ישירות. אישיות כזאת יכולה לעלות מאות אלפי דולרים. מנהיגינו התחילו לנהוג באותה דרך, הם הולכים לעשות לביתם והם פועלים באותה שיטה. כשפנינו למר נתניהו הוא ביקש סכום של 50 אלף דולר ואנחנו החלטנו שזה לא בסדר ולא אתי ואפשר אחרת".

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3885735,00.html

  מאת: גלעד גרוסמן, מערכת וואלה! חדשות
  יום חמישי, 6 במאי 2010, 14:38

  אהוד ברק ביקש תשלום של עשרות אלפי דולרים עבור הרצאה של האגודה למען החייל, כך גילה היום (חמישי) האלוף במיל. יצחק איתן, יו"ר האגודה במסגרת עדותו במשפטו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בפרשת "ראשונטורס". איתן הוסיף כי בשל גובה השכר ברק לא הוזמן בסופו של דבר להרצאה. באותה תקופה אהוד ברק לא החזיק בתפקיד ציבורי.

  מקור: http://news.walla.co.il//?w=/22/1671867

  אהבתי

 26. אנונימית הגיב:

  אני סקרנית לדעת בכמה משלחות פרלמנטריות שיצאו לדרום אפריקה בעשרות השנים שבהן נשלטה על ידי שלטון האפרטהייד היה חבר אחד בשם ראובן ריבלין שמתנהג כמי שמצא שלל רב בידיעות אודות התנהלותו של גולדסטון באותם ימים אפלים אבל שכח מן הסתם עד כמה הדוקים היו הקשרים בין ממשלות ישראל ושלטון האפרהייד בדרום אפריקה.
  החרפה על גולדסטון לא קטנה מהחרפה של מדינת ישראל.
  דו"ח גולדסטון רווי שקרים,כזבים ואי דיוקים אודות התנהלות ישראל כנגד הטרור הפלסטיני בשנים שקדמו ל"עופרת יצוקה" אבל אין בכך (ובפועלו של גולדסטון בימי האפרטהייד) כדי למנוע דיון בפשעי המלחמה שצה"ל ביצע במהלך "עופרת יצוקה".
  אלמלא הקשבתי למהדורת החדשות של גל"צ ב-11 עוד הייתי עלולה להאמין שאכן הדיווח באתר רכילות הספורט ONE הוא דיווח ראשוני.
  http://www.one.co.il/Article/157743.html

  אהבתי

 27. אריק הגיב:

  דבורית, מנין לך שהסיפור על יוסי ואהוד אולמרט לא היה ולא נברא? לא הבנתי.

  אהבתי

 28. עטל הגיב:

  אגב – הצתה מאוחרת – הפוסט הקודם: עיצה מבן +50. (ולא שהגיל רלוונטי – פרט ל..נסיון חיים…)
  תנסי , אבל ממש תנסי (!) להתרגל להתעורר ב-9.

  תאמיני לי: לא תפסידי כלום.
  העולם ימתין.
  ואת – תחייכי.. 🙂

  אהבתי

 29. סתם תמונה שלא ממש נעים לראות הגיב:

  ולכן כנראה לא תעשה כותרות בתקשורת
  מי רוצה לראות אותנו עושים לאחרים מה שעשו לנו ועיצב את זהותנו הלאומית כעם הספר שקם לתחיה מהאפר…
  http://picasaweb.google.com/CombatantsForPeace.org/LubanASharkiyaBurntMosque#5467527794022161666

  אהבתי

 30. אם תרצו ואם לא תרצו הגיב:

  התשובה התקשורתית לכל 'מי שרוצה!'
  אימטי…
  http://imti.info/
  התנועה שתחזיר את הפאשיזם לבון טון!
  .
  הכותרת היומית:
  "הפלסטינים עוברים על החוק הבינלאומי: ממשיכים להיהרג ללא אבחנה
  תחקירי צה"ל לא מותירים מקום לטעות: אזרחים פלסטינים מתעקשים לעבור על כללי המשפט הבינלאומי ואמנות זכויות האדם, ונהרגים ללא אבחנה. באחד המקרים נהרגו 21 בני משפחה"

  אהבתי

  • שולמית הגיב:

   יופי של אתר בניתם. האם זו תגובה לאתר של אם תרצו. מבלי להיכנס לדיון מי מביניכם צודק ומי צודק יותר אני מתרשמת מאפשרויות ההידברות בין ההשקפות או יותר נכון מן האפשרות להציג הקשפות שונות להגיב במהירות לטענות של הצד האחר בלא שמישהו יצנזר את הדוברים. זה יפה מפני שזה מביא לתודעה את הקצוות שנדחו על ידי התקשורת המתמרכז, בדרך כלל ואלי אף הנוטה שמאלה אך לא שמאלה מדי. נדמה לי שחלק מתגובות השמאל המכנות כל דעה המתנגדת להם כפשיסטית נובעות מהלם האי שליטה בתודעה של כל הציבור למרות שהיא עדיין שולטת בתודעה של רב הציבור. כך זה גם בכל מה נשוגע לזעקת הימין של המוכן לשמוע על עוולות. כל עוד זה היה רק ב'הארץ' זה נסבל .

   האינטנרט הפך את החשיבה הפוליטית לעמוקה יותר, רב גונית ומעניינת ולא כמו שטוענים אל ה שהאכילו אותנו במשך שנים מפרי עטם ואנחנו בלענו הכל , כולל הגרעינים, הענפים והעלים. גם את העשבים השוטים.

   אהבתי

   • אימטי הגיב:

    בוקר טוב לך השולמית
    .
    הרשי לי להקדיש לך בית משירו של אלתרמן:
    "אם האיש נכנע לצל החרב,
    דע כי אין בו אהבת תמיד.
    אך אם קם הוא יחידי מול אלף,
    דע כי הוא נשבע לשולמית!"
    .
    אנא, לא אני הוא איש היצירה, ולא לי הקרדיט, קטונתי ובוודאי שלא לצידי עומד 'צדק' כלשהו, וכמו שאמר ר' מאיר אריאל:
    "אני רק עפרון קטן
    מוצץ לי ונושך"
    ועוד הוסיף ר' מאיר:
    "על פני שולחנם עוברים שלובים אדם ותדמיתו
    ומחייכים למצלמה נסתרת
    בדרך אל השירותים הם נפרדים
    אדם נכנס ותדמיתו נשארת "
    .
    המסוגל או רוצה אדם כלשהו 'לשלוט בציבור'?
    לא החתום מעלה
    האם אכן כטענתך אכנה תגובתך כפאשיסטית?
    ודאי שלא, אני וראה מול עיני תגובה הומנית גם אם נוגעת קלות בקלישאות (ואף אחד מאיתנו לא חסין מעולם הקלישאה)
    אם תסורי שוב לאתר הצעיר והפעם לא תסתפקי בכותרות תוכלי לראות את התשובה לשאלתך: "האם זו תגובה לאתר של אם תרצו" וגם תוכלי להיווכח ש"אימטי" אינו מקום לחפש: חשיבה פוליטית עמוקה יותר, רב גונית ומעניינת"…
    אלא מקום של פורקן לכמה דקות עבור איש השמאל הדחוי שירגיש בבית לכמה דקות ויזכור שאין כמו הומור כמזור לכל פצע
    שבת שלום

    אהבתי

 31. יגאל הגיב:

  אני מודע לכך ששפתי קשה לשפתייך אבל אני מתפלל ששפת אימי לא תהיה מחסום בפני האוזן שלך לשמוע את טיעוניי. אין לי ספק שביידיש זה נשמע יותר טוב. כמי שלמד בעברו הרחוק בישיבה חרדית אשכנזית, למרות היותי תימני (בגיל 12 נטשתי את הדת כשהבנתי את שהבין אלישע בן אבויה – כי אין שכר ועונש) אני יודע לדבר כמה סוגים של עברית. לעצם העניין דן מרגלית היה צמוד לאהוד אולמרט 30 שנים. כשלעצמי אני מאמין בכל מאודי שאהוד אולמרט אכן נירדף באופן מגמתי ומכוון. אבל, אם נאמץ את הגישה (שקנתה אחיזה) הרי שלכאורה רבים ידעו על מעלליו הנטענים. אם כך הדבר מי יותר מאשר חברו הקרוב, דן מרגלית, ואיש סודו במשך 30 שנים יודע דבר? ודוק ההאשמות מתייחסות לתקופה בה דן מרגלית היה עדיין בצמידות הדוקה לאולמרט. אני יכול לספר לך שדן מרגלית התנהג כמו שומר ראש של אולמרט ומנע אפילו מבני משפחה את הקרבה אליו לעיתים. כיום דן מרגלית מתחזה לצדיק אבל אם כל מקורבי אולמרט נחקרים בוודאי שהוא הראש וראשון להיחקר. (אגב סע' 2 שלך בהחלט מקובל עליי ואם תחשבי הוא גם תומך חד משמעית באפשרות הסבירה שמסעי ציד אפשריים בקלות בשיטתנו. במקרה הזה זו כנראה המציאות המפחידה).

  אהבתי

 32. יגאל הגיב:

  שולמית, הדעת לא סובלת שאולמרט יסרב לחברו הטוב ביותר על בקשה לגיטימית. לכן המסקנה הבלתי נמנעת היא שדן דרש דרישות פליליות או מכוערות. למה שאולמרט יאכל את כל החרא הזה אם לא היה שם משהו פלילי למה דן מרגלית סורב? למה? למה?!!!! ומבחינתי דן מרגלית חף מפשע עד שיוכח אחרת אבל להיחקר הנושא חייב להיחקר. חייב !!!!!!

  אהבתי

 33. לדבורית הגיב:

  תראי מה שמחיקות עושות לסדר בתגובות. הכל נהיה בלגן אחד גדול. אין אפשרות להגיב לתגובות והסדר התאריכי/שעתי לא נשמר.

  אהבתי

  • לסממית הגיב:

   כן ,נכון מאוד, צודק
   סדרי מייד את כל הקוביות בקופסא, צחצחי שיניים ולכי לישון!
   כמה פעמים אמרתי לך שהבלוג הוא לא חדר משחקים!

   אהבתי

   • - - - הגיב:

    השיטה בתפוז נראית סבירה בניהול שרשורים. בטח יש פאקים אחרים אבל זו דעתי.
    שם, כשמוחקים תגובה, אוטומטית נמחקות כל התגובות המתייחסות לאותה תגובה כשלמנהל השרשור (מנהל הפורום) אין אפשרות אחרת אבל יש לו אפשרות להעלות את התגובות כהודעה שלו כי מה שנמחק נשמר ויש לו גישה.
    יש הגיון במחיקת תגובות לתגובה שנמחקה שכן ללא הראשונה בעצם נוצר מצב של חוסר משמעות ותגובות נראות תלושות בדיוק כפי שקורה פה עם חלק מהתגובות.
    בנוסף אי אפשר לערוך תגובות אלא רק למחוק מה שמונע אפשרות של סירוס כוונת הכותב – והיו דברים בעולם.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    השיטה תשתנה בעתיד.

    השאלה, בינתיים, היא, אם למחוק את כל התגובות לתגובה אומללה, אחרי שהראשונה נמחקה (שהרי לא תמיד אני רואה את הזוועה ברגע שצצה).

    אהבתי

   • לדבורית 09:32 הגיב:

    אכן דילמה.
    בעיקר ששזמנך יקר ואין סיכוי שתטרחי לשחזר תגובות.
    לעניות דעתי, בגלל השיטה פה שיוצרת מצב של בלגן בתגובות, מפזרת תגובות לכל מיני מקומות ושמה תגובות חדשות מאוחרות יותר במיקום "ישן" יותר, כנראה שאין מנוס מאשר מחיקת כל התגובות המתייחסות לתגובה שנמחקה.
    לפחות כך ישאר הסדר ההגיוני של השאר.
    לטובת אלו שאולי "יכעסו" ניתן לתת אזהרה בראש הבלוג שכך זה עובד עם המלצה שכל אחד (או אחת) ישמור אצלו העתק של תגובתו למקרה שתימחק ואז הוא יוכל לשחזר אותה בעצמו (במידת הצורך) ובמיקום הנכון.
    כאמור זו עניות דעתי ואולי יש מחשבות שונות.
    אני נורא לא אוהבת, שונאת זו מילה חזקה מדי בהקשר הזה, לראות תגובות שעברו עריכה. ממש לא אוהבת. אם את חושבת שיש דברים שלא צריכים להיות, (ובד"כ אלו מקרים של לשון מטונפת או אאוטינג או הוצאת דיבה לכאורה או בקטנה בקשות מיוחדות), הרי שמחיקה מלאה תעשה יותר צדק וגם תהיה מעין בקורת בונה ומחנכת.

    אהבתי

   • לדבורית 09:32 הגיב:

    תיקון קטן.
    בעיקר שזמנך יקר ואין סיכוי שתטרחי לשחזר תגובות אלא אם כן תחשבי שזה מספיק חשוב כדי לגזול מזמנך.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    ככה זה כשמנסים לאכול את העוגה וגם להשאיר אותה שלמה.
    אה, ויש לי חדשות עבורך:
    כל התגובות נמצאות אצלי, בארכיון התגובות המחוקות. שום דבר לא הולך לאיבוד.

    אהבתי

 34. לדבורית הגיב:

  קחי עוד קרדיט שהפרסום בולווט עובד. נקודה לפוסט החדש.
  בפוסט "עננה שחורה" מתאריך 5.5.2010 כתבת שיש "שגיאה מהותית בטבלת הפלייאוף של נרג’" בצירוף קישור לטעות. (פלייאוף ולא פליי אוף).

  כנראה שסוף שוף הם הפנימו וכעת הנושא תוקן. קישור לעמוד המתוקן בתגובה נוספת בגלל אי יכולת לתת 2 קישורים בתגובה אחת שתעלה מיד.

  עכשיו, אולי בעקבות דבר נוסף, אולי במעריב המודפס ידאגו לתת מסגרות בעמוד הטלוויזיה בימי החול או לפחות לא לכתוב שיש פירוט במסגרת הלא קיימת.

  אהבתי

 35. מיקסר הגיב:

  ל-ה' וכי יש למישהו ספק שמחלת אבותיך ונקמת גוש עזה ועמונה הם שגורמים לך לרדוף את אולמרט? אתם רודפים את כולנו, מי באופן ישיר ואקטיבי ומי בעצם האידיאולוגיה שלכם.

  אהבתי

 36. רודולף ג'וליאני הגיב:

  לאדון ה הזועם – על מה יצא קצפך? דבריו של יגאל נשמעים הגיוניים מאוד. מי יותר מדן מרגלית היה קרוב לאולמרט במשך שנים? אם נוהלה שם מערכת פשיעה מסועפת לא יכול דן להתחמק מלהיחקר. ולגבי ההזיות המשיחיות שלך על ארץ ישראל השלמה – תתחיל להתפקח מהחלום.

  אהבתי

 37. רדיו דבר אלי הגיב:

  V ודאי תאהבי את זה:
  "יש עם מי לדבר" יורדת מגלי מהמסך"

  תוכנית רדיו שיורדת ממסך! – זה חידוש.

  אהבתי

 38. מאיה הגיב:

  שיר מדהים. אבל לא הגרסה שהבחורה שרה. (הייתה לי חסרה השורה "ללמוד מהפרחים") תודה על הזכרונות

  אהבתי

 39. מירה הגיב:

  הסיפור של המשוררת הוא סיפורן של כל המשוררות המפרסמות במטעם, הן שותקות על מנת להמשיך לפרסם את שיריהן, ומי יודע מה עוד. זה ידוע לי מפיהן של כמה משוררות שפירסמו אצלו. הבעיה שהסיפור האמיתי הוא לא לאור, אלא הן, הבנות האלה, שמאפשרות את זה. זה מה שעצוב.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s