אצבעות שחורות 2.4.10


גם אני רוצה
ידיעות נחשב לעיתון החזק. מה זה אומר? שיחצנים תמיד ישמחו לסגור איתו בלעדיות, שיזכה בראשוניות על סלבז (סלב יכול להיות גם קרוב של מי שמת או נפגע אנושות באירוע בטחוני/פלילי כלשהו, לא רק ניצול האח הגדול). ההתנהלות של ידיעות, כמו של כל גוף חזק המודע לכוחו היא כוחנית: הכל או כלום (בלעדיות, ראשוניות וכו').

לכן מפתיע סיפור הכתבה על שמוליק צ'יזיק. אודי שרבני. עובד עליה כבר כמה חודשים, והיא יועדה למוסף הארץ. כתבת תחקיר עמוקה ומעמיקה, כמו ששרבני יודע.
ב-7 לילות החליטו ברגע האחרון שמדובר בעניין ראוי, ומשנודע להם שמוסף הארץ עובד עליה, והיא מיועדת לשבועות הקרובים (השבוע, לרגל החגים, מוסף הארץ הוא גיליון נושא – שבעה סיפורים מעולם, גלגול של "הסיפורים החמים של החורף" – הי"ד) בכלל, התעלפו בידיעות. אשר על כן צצה כפולה קצרצרת על הנושא.
לפיכך, הארץ, בשת"פ עם וואלה, העלה את החלק הראשון של תחקיר שרבני ביום חמישי, ואת החלק השני, אתמול.
האם תתפרסם הכתבה הזו בהמשך גם במוסף הארץ? מעניין יהיה לעקוב.

eliraz

למעריב יש ראיון עם שלומית פרץ, אלמנתו של רס"ן אלירז פרץ. היא התראיינה למעריב בהרחבה, ולידיעות בקצרה.
במקרה הזה, הייתה לכאורה חלוקה ברור: ידיעות קיבל את האם, מעריב את האישה. אז מה הבעיה להסתפק בחלוקה הזו? למה להתעקש שגם לידיעות יש ראיון עם האלמנה?

ביום ראשון, מבטיח ידיעות בעמודו האחורי, תוכלו לקרוא ראיון עם פנינה ומשה אדרי, "הזוג המלכותי של הקולנוע הישראלי" (בעקבות פתיחת קומפלקס הקולנוע בראשל"צ). הכותרת היא כמובן, חיים בסרט.
וזו הסיבה שבמעריב עסקים יש ראיון שער עם אחיו של משה אדרי, ליאון. במעריב, למרבה השמחה, לא מופיעה הכותרת "חי בסרט".
(האחים, כשלעצמם, התראיינו כחמישים פעם).

edri1

edri2

אני מודה: לקורא התם, שהוא הרוב המכריע, זה לא משנה. הוא  ממילא קורא רק את ידיעות או את מעריב או את הארץ או ישראל היום. הסיבה שאני מפרטת את הסיפורים הללו היא כדי לתאר את עבודת המערכת, את מאבקי הכוחות.מוספשבת
קלמן ליבסקינד נגד יצחק טוניק, יעל דן (ששאלה במשדר הצהריים את אבי בניהו: "מי שמחליף את בני הקיבוצים בצבא הם חובשי הכיפות, האם זה לא מדאיג אותך?), רינו צרור ועקיבא אלדר.

אם ליבסקינד כה מוטרד מהרדיו, למה לא יארחו ידידיה מאיר וסיון רהב מאיר בתוכניתם בגל"צ, בשישי בצהריים, את ליבסקינד? או צרור, או דן?והשב"כ שותק
מדי שעה-שעתיים נוסף עוד כלי תקשורת חו"לי המדווח על הפרשה.
הנה The Guardian.

מבחינת ערביי ישראל, תושבי השטחים הפלסטינים וכלל העולם הערבי הסכר נפרץ כבר ביום ראשון, 28 במרץ, בבוקר, עם שידור הידיעה בקול ישראל בערבית. לאחר שהידיעה פורסמה גם באתר האינטרנט של התחנה, היא הועתקה לאתרי חדשות פלסטיניים וכלל-ערביים. למחרת היא פורסמה בעיתון סעודי.

G
saar


אם חשבתי שפגה עונת האח הגדול, אז לא. עו"ד סער שיינפיין זוכה לקשט את שער המוסף, כשהוא מפהק ממושכות ועוצם את עיניו (חן שליטא ויעל בן-ישראל).
המשרד שלו, כך הוא אומר "מפוצץ בלקוחות" וגם "טייקונים כבר מתעניינים"
רוצה לומר (והנה, שוב אני מגלה את אמריקה), הכל תדמיות, סלבזיות לרגע ושואו אוף. שאחרת, מה הקשר בין כישוריו של ס"ש כעו"ד לבין נוכחותו בבית האח הגדול?

מעניין מה שהוא אומר על הפקת האח:
"…אם רוצים שתישאר יש דרכים להשאיר אותך… אני יכול לומר שפחדתי לצאת החוצה ולהרים ידיים"

הראיון כשלעצמו טוב מאוד, מאחר שהוא שופך טיפה אור על התנהלות ההפקה, מזכיר את המניפולציות שנעשות במהלך הצילומים והעריכה והשידור, ומסביר מיהו אותו ש"ס, שנחוש לפלס את דרכו לצמרת עמודי הרכילות בעיתונים, או לפחות לקבל טוק שואו קטן. והוא לגמרי בדרך. אולמות המשפט? זה ככה, מהצד.

שימו לב לתצלומו הערפדי (יונתן בלום).


דוד שליט בכתבה משעשעת על 25 תרמיות שהסעירו את העולם.

איתי רום – לאן פונים פוליטיקאים ביום שאחרי?

7 ימים
דניאלה לונדון בעוד מדור מחדד עור. על המצבה של אמא שלה.


ברפאלי
ליבי בגנו מתרגמת לעברית ספרותית את הראיון עם בר רפאלי בלאשה.


אמר ונשאר בחיים
"אני רוצה להגיד לך משהו על האובמה הזה, אני לא מתפעל מהאיש הזה במיוחד".
רוני דניאל לעודד בן עמי, אולפן שישי, ערוץ 2, אמש.


ועדת המדרוג
לרוב אני יוצאת חוצץ נגד המדור. היום דווקא הזדהיתי עם המשפט שבקפל.
midrug

השבוע/ הארץ
יורם קניוק על שפות נכחדות.

ואם כבר, מה שלום העברית, ולמעשה, מה פשר המושג שיעור הילודה? ילדי ישראל המחוננים מתקשים.


נ' לגרפיקאי
בפרס השער הרע של השבוע זוכה מוסף כלכליסט. וחבל, כתבת השער טובה מאוד, כפי שאמרתי.

han

בלוגלנד
תום, אחד הכותבים היותר מתוחכמים ברשת, פרסם ב-1 באפריל פוסט שבו הוא מחפש בת זוג. הפוסט עורר תגובות נרגשות בשדה התגובות, אף ברשת, ולמחרתו פרסם תום פוסט הסבר למעשהו זה.
מעניין ביותר, אבל רק לבעלי סבלנות המסוגלים להשתכן באתר כלשהו יותר משתי דקות.

אפלטון, על הסיבות (הנכונות?) לכתיבת בלוג.

בקשה, הצעה והערה: אני לא יכולה לעשות מדי יום סיבוב בלוגים נרחב, כדי ללקט חומרים מעניינים. ולכן, אם מישהו רוצה להמליץ על עצמו או על אחרים, פר פוסט או פר בלוג, פשוט שלחו לי למייל. רבים נוהגים כך, אני מזמינה את כל האחרים.
חוץ מזה, אם אני כבר כאן, ברשימת הקישורים מימין יש קישור לגרייפס, האגרגטור הוותיק והמתעדכן. אפשר להיכנס לשם מדי כמה שעות (או דקות), ולבדוק מה חדש בבלוגוספירה.


לפני פיזור

אוףףףף, זה היה קשה.


אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה אצבעות שחורות, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

105 תגובות על אצבעות שחורות 2.4.10

 1. רג'ינה ספקטור הגיב:

  א. ואני לא קמה לפני אחת בצהריים, למשל. מה זה עושה אותי? מה זה אומר עלי?
  +
  ב. לפעמים את ממש מצחיקה אותי. כשאת כותבת על "ידיעות" ו"מעריב", למשל, בהקשר למות אלירז:
  "הייתה לכאורה חלוקה ברור: ידיעות קיבל את האם, מעריב את האישה. אז מה הבעיה להסתפק בחלוקה הזו? למה להתעקש שגם לידיעות יש ראיון עם האלמנה?
  +
  מה זה הקשקוש הזה, מותק? קוראי ידיעות הם קוראי ידיעות, הם לא דבורית שרגל שמקבלת הביתה חמישה קילו עיתונים. מה אכפת לקורא "ידיעות" ממוצע ש"מעריב" ראיינו את האלמנה? מאיפה זה אמור להגיע אליו, המידע הזה? קוראי ידיעות קיבלו שני ראיונות, ובמבחינתם התמונה שלמה יותר.
  +
  כל ה"חלוקה" הזאת, שאת מדקדקת בה, לא ידועה ולא משחקת תפקיד לרוב קוראי העיתונים, שצורכים רק עיתון אחד קבוע.
  +
  ואפילו אני, שאינני קוראת ממוצעת כידוע לך, קראתי היום את שני הראיונות ב"מוסף לשבת" של "ידיעות" ומה אכפת לי מה יש ל"מעריב".

  אהבתי

 2. רג'ינה ספקטור הגיב:

  הו… סליחה, כל ההתלהמות הזו היתה בטרם קראתי את ההמשך שלך…

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   תודה גם לך.

   אהבתי

   • רג'ינה ספקטור הגיב:

    העניין הוא, יקירתי, שמקריאה בין שורותייך (ולא רק היום), עולה התחושה שמאבקי הכוחות הללו בין העיתונים "תמוהים" בעינייך, בעוד שלמעשה הם לגמרי הגיוניים.
    – – –
    אם עיתון רוצה להיות חזק ושולט, הוא צריך, כל הזמן, לשים ידיו על כמה שיותר חומרים. לא?

    אהבתי

   • אני הגיב:

    לרג'ינה: העיתון צריך להשיג ולפרסם את הסיפור החשוב באותו רגע. העניין הוא שהמאבק לעיתים הופך להיות לא מה חשוב אלא מה יש להם – המתחרים המרושעים. כאן אנחנו נכנסים לשיקול של העורך – אני חושב שמה שיש לעיתון השני הוא חשוב לי בכלל הקורא, או שאני חושב שהסיפור חשוב בגלל שאני רוצה לעשות למתחרה שחור בעיניים. תמיד במקרים האלה ההשוואה היא סיפור הירקנים – עד כמה חשוב לצרכן שלי הפירות שאני רוצה להשיג (אני אוהב דימויים).
    בנוגע למשפחת פרץ: שתיהן חשובות. גם האם וגם הרעייה. בנוגע לקדימות – אני יודע שהמתחרה שלי עולה היום – יש לי את החומרים, יכול להיות שאני אעלה היום וזה לאו דווקא משיקולים של אגו. מוניטין שלא עיתון זה דבר שנבנה לאורך זמן (למרות שמאוד קשה לחשוב על זה או שאולי לאף אחד אין כוח).

    אהבתי

   • נעמה פ. הגיב:

    זו חלק מהבעייתיות של הבלוג. מצפייה ארוכה מסתמן שלמרות שמדובר לכאורה בבלוג אובייקטיבי שעניינו עיתונות, מלווה אותו תחושה קבועה של הגחכת העיתונות המודפסת והובלתה לקבורה, תוך כדי האדרת העיתונות המקוונת באשר היא (הכללה קלה).
    ולמה זה בעייתי? כי התחושה היא שכותבת הבלוג מתפרנסת מתחום שהיא לועגת לו, עייפה ממנו, מתלוננת עליו ועל משקלו הרב, קוברת אותו.

    אהבתי

   • מבקר המדי(נ)ה הגיב:

    נעמה כבר הרבה זמן לא קראתי הבלים,והנה אני נאלץ, איפה לכל המשווים המזרחיים את רואה הגכחת העיתונות המודפסת? רק בהקדמה לפוסט כתוב שהסקירה היא לקורא התם שרוצה לדעת מה קורה מאחורי הקלעים של העיתונות(אני)בערך, 90% מהכתוב פה מבוסס על המודפסת (נכון חלק מהאינטרנט) אבל גם ההשואה בין מה מפורסם במכוונת לעומת המודפסת מעניין .
    נכון שיש פה תמיכה וקידום של "שותפים לעת-מדפסת" (בלוגיסטים) מה לעשות גם הם תקשורת, ואולי בקרוב רק הם.
    אבל בנתיים? את טועה, סטטיסטית וערכית.

    אהבתי

   • ליהי הגיב:

    נעמה, אני חוששת שאת טועה בהבנת הבלוג.
    זה אינו בלוג אובייקטיבי, גם לא לכאורה. זהו בלוג ממומן אמנם, אך הוא אישי והדברים נכתבים עפ"י שיקול דעתה ובחירתה של בעלת הבלוג, כולל סקירות, דעות אישיות, ביקורות, פירגון, הפניות וכו', בדיוק כמו שנכתב בהקדמה לבלוג (ציטוט): "מדי יום כמעט נסקרים בו מחדליה הקטנים והגדולים של התקשורת, וכשצריך, הדברים הטובים שבה".
    .
    כמי שקוראת את הבלוג באדיקות ומשתתפת בדיונים המתנהלים פה, אני לא רואה (לא בהכללה גסה או קלה) שום הגכחה של העיתונות המודפסת והאדרת העיתונות המכוונת. בעלת הבלוג אוספת ובוחרת את החומרים עליהם היא מעוניינת לכתוב מדי יום, מכל אמצעי המדיה, ומגיבה עליהם עפ"י שיקול דעתה, תפישת עולמה, השקפותיה וכו'.
    להבדיל מאמצעי תקשורת ממוסדים, היא לא מחוייבת לשמור על סטטוס-קוו מסויים ולמרות זאת היא מקפידה על מקצועיות, איזון והגינות.
    להזכירך שוב, זה בלוג אישי, ולא מטעמו של אף גוף מלבד זה של בעלת הבלוג.
    (V, לאן לשלוח את החשבונית?)

    אהבתי

   • ליהי הגיב:

    אופס… העיתונות *המקוונת*, כמובן.

    אהבתי

   • נעמה פ. הגיב:

    למבקר המדינה –
    ניסיתי לכתוב בנימוס על תחושה שעולה בי ובלא מעט אנשים אחרים למקרא הבלוג. בחרת להשיב ב"הבל הבלים" – תהנה.
    לנעמה – לא טענתי שהבלוג חייב להיות אובייקטיבי.
    ניסיתי, כמישהי שקשורה לעיתונות, לתאר אי-הנוחות העולה בי, כאשר אני קוראת לאורך שנים את הבלוג. כאמור – בלוג שמתפרנס מסיקור תחום שהוא, בגדול, מבקר אותו וקובר אותו. לו היו פה 70% דברי ביקורת, נניח, ו-30% דברי שבח, אפילו 80-20, דיינו. זה לא המצב.

    אהבתי

   • לליהי הגיב:

    אופס2 גם ה"משבים המזרחיים"(במקום לכל הרוחות), לפחות את, קוראת…
    השרב את יודעת.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    אכן תודה לפרשנים הצודקים:

    "….האדרת העיתונות המקוונת באשר היא…"????

    ג'יזס כרייסט.

    ליהי – לת.ד. —-, יפו.

    אהבתי

   • נעמה פ. הגיב:

    בסדר, הניחו ל"האדרת העיתונות המקוונת".
    במערכת שאני עובדת בה רבים חדלו מזמן לפקוד את הבלוג (בניגוד אלי). התחושה המצטברת, במילים פשוטות יותר, היא שדבורית לא סובלת עיתונים, ומתפרנסת מעיתונים.
    רוצים להתווכח עם התחושה המצטברת הזו של לא מעט אנשים?
    תתווכחו, בבקשה.

    אהבתי

   • ליהי הגיב:

    נעמה, קצת קשה להתווכח עם "במערכת שאני עובדת בה" ועם "לא מעט אנשים".
    כשיוסר צו איסור הפרסום על הפרטים הנ"ל, צרי קשר. אולי אז יהיה על מה (ועם מי) לדבר.

    אהבתי

   • נעמה פ. הגיב:

    שם הקוד "ליהי" לא נשמע לי כמשהו שיותר ראוי להתווכח איתו, מאשר המערכת שאני עובדת בה.

    אהבתי

   • ליהי הגיב:

    נעמה, שם הקוד "ליהי" מדבר בשם עצמו בלבד ולא זקוק ל'מערכת' כלשהי או ל'לא מעט אנשים' כדי (לנסות) להוכיח את טיעוניו.
    .
    אגב, במערכת שאני עובדת בה, הבלוג הזה דווקא ממוקם בעשיריה הפותחת.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    לנעמה פ.
    לא זכור לי עוד מקום שמפנה בחיבה ובהערכה לכתבות, למוספים, לפרויקטים, בעזרת קישורים ומילים חמות. כן, כולל בפוסט הזה ובכל קודמיו.

    אבל אני גם מכירה את "רבים כבר לא קוראים", שהוא אחיו הצנוע של "אף אחד כבר לא קורא". כך שיצאתי בזול.

    אהבתי

   • נעמה פ. הגיב:

    "לא מעט אנשים" = עורכת בכלכליסט, עורכים ועורכות בידיעות, מעצבת ותיקה במעריב, עיתונאית לשעבר בהארץ.
    "חיבה והערכה…" = שיהיה. אני קוראת כאן בעיקר ביקורת וספרות השוואתית.
    כמו מבקר תיאטרון שנמאס לו מתיאטרון.
    אתחיל לחפש בתשומת לב רבה יותר את החיבה ואת ההערכה.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    קבלי עצה, נעמה: עזבי, אל תתאמצי. מה שלא ראית עד היום, לא תראי גם מחר.

    אהבתי

  • חבל ודלי הגיב:

   לדעתי ולווט מתעדת בבלוגה תקופה מכרעת ומשמעותית בתולדותיה של תקשורת ההמונים – אנו בעידן של שינוי ומהפכה, וזה משתקף בבלוג

   אהבתי

 3. ליהי הגיב:

  והשב"כ שותק: מדי שעה-שעתיים נוסף עוד כלי תקשורת חו”לי *שמעתיק* את הדברים מכלי התקשורת שכבר פרסמו לפניו.
  שימי לב שכולם כתבו בדיוק את אותם דברים, עם שינויי עריכה קלים. אין חדש וכו'.
  .
  מח' הגהה: בפסקה "אם ליבסקינד מוטרד…" השתרבבה לך בטעות ל' לפני סיוון רהב.
  .
  קשה למה?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   כי יש ימים קשים יותר ויש פחות. בכל זאת, שבת אחרי שבת אחרי שבת אחרי שבת אחרי שבת אחרי חג, אחרי שבת אחרי שבת

   אהבתי

   • תם הגיב:

    ואנחנו כל הזמן חושבים שאת נהנית….

    אהבתי

   • ליהי הגיב:

    כן. לקחת על עצמך חתיכת 'פרוייקט', אבל את עושה את זה מעולה. דירבאלק להישבר לנו :-))

    אהבתי

   • לליהי הגיב:

    הכתיבה כבר תוך כדי "שבר"…(לפחות אחד, מחכים לאולטרסאונד)

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    לתם, נהנית נהנית, אבל כמה אנשים אתה מכיר שעובדים שישה ימים בשבוע (פעמים רבות שבעה) בלי חופשות, חגים יהודיים, נוצריים, מוסלמיים, בודהיסטיים, כלום, זה שנים?

    אהבתי

   • תם הגיב:

    אין פה אף אחד שמעריך את זה כמוני!אבל אתם ה… לפחות נחים ביום ראשון.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    ה—?
    פרט.

    אהבתי

   • ליהי הגיב:

    V, ה… נוצרים-סמולנים-עוכרי ישראל והתקשורת?
    היית צריכה להשמיט את הנוצרים מהרשימה. את הרי לא עובדת בימי ראשון.
    .
    חוצמיזה, אני מכירה לא מעט אנשים כמוך (רופאים, אחיות, עובדי מפעל, אנשי ביטחון ועוד ועוד), שעובדים שישה ימים בשבוע, במשמרות סביב השעון, בלי חגים, שבתות וחיים.
    את לא לבד במערכה :-))

    אהבתי

   • שטוטית הגיב:

    הבעיה היא החגים הבודהיסטיים
    זה שאת לא חוגגת ת'חגים הבודהיסטיים
    זו שערורייה, פשוט שערורייה !
    ~
    אותך למורה ליוגה .

    ~
    אגב מי שחסר לי בנוף לאחרונה
    זה אדון פודינג ארנב
    יש למישהו מושג לאן הלך הפודינג?
    אולי נסע לחופשת פסח? טורקיה משו…

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    ליהי – נכון, אני לא עובדת לכאורה בימי ראשון, אבל אני עובדת בכל חגי הנוצרים האחרים.

    ויש להם תודה לאל.

    באשר לרופאים אחיות וכו', יש לי תחושה שיש להם חופשה שנתית. כך שמעתי וראיתי.
    והם גם לא עובדים ב-כ-ל החגים. יש רוטציה, משמרות וכו'.

    בכ"מ אני לא מתלוננת. זתומרת, אני כן, קצת

    אהבתי

   • שאול הגיב:

    וגם הקדוש ברוך הוא לכאורה סידר ערב חג. זה אומר שגם היום יש מוספים ? 

    אהבתי

 4. מאזין "תם" הגיב:

  "למה לא יארחו ידידיה מאיר ולסיון רהב מאיר בתוכניתם"
  כי זו לא תוכנית ראיונות אולי?

  אהבתי

 5. חליק ג'נטיל הגיב:

  קראתי בכלכליסט את הכתבה על הבלוגר הסיני חאן ולא מצאתי קישור לבלוג שלו.
  למה בעצם? כי העורך יוצא מנקודת הנחה שקוראי כלכליסט לא יודעים סינית?
  שישאיר לינק וייתן לקוראיו להחליט לבד אם בא להם ללנקק לשם.

  אהבתי

  • פרנק ריהל הגיב:

   הכתבה עצמה מרתקת. ולא ברור מה ולוט רוצה מהגרפיקאים של כלכליסט שעושים עבודה מעולה! השער יפה בעיני המתבונן ובכל מקרה, מבין הכלכלונים – יש ספק מיהו המעוצב ביותר???

   אהבתי

   • velvet הגיב:

    לא מצליחה להבין: וכי לא כתבתי (פעמיים) ביומיים האחרונים שהכתבה טובה? וכי לא לנקקתי אליה?

    מה לעשות, למרות הכוונות הטובות, השער לא מוצלח השבוע.
    השער הטוב ביותר השבוע בכלכלונים הוא G.

    אהבתי

 6. באור ומטר השדרה מסורקת. הגיב:

  בדיוק. אני הקורא התמ(בל), ואין לי מושג מהם מאבקי הכוחות האלה. ולא זו אף זו, גם אחרי שקראתי את שכתבת, אני לא מסוגל לשחזר מי הוא מי ומדוע.
  *
  ותלכי לנוח. מחר עוד עוד עוד עיתונים-נים-נים.

  אהבתי

 7. תם הגיב:

  "את בני הקיבוצים בצבא הם חובשי הכיפות, האם זה לא מדאיג אותך?, רינו צרור ועקיבא אלדר".
  זה מוביל לכתבה מחרידה של ה"מלשנון הלאומי " על חברות ישראליות, עצוב לי שגם פאדי עיאדת(בדויי ממשפחה טובה) מצטרף לאלדר האנטישמי הארור.

  אהבתי

 8. עטרה הגיב:

  שמתם לב שבמוסף הארץ (גם בשבועות קודמים, אבל הפעם במרוכז) יותר ויותר בעלי טורים כותבים על תופעות הלוואי של סלבריטאותם? האם עוד מישהו מלבדי נתקל הפעם בטור כזה שצרם לו במיוחד?
  (חוצמזה, ריבוי השגיעות בעברית במוסף הולך ומחמיר. מרוב הלם, כולן פרחו כעת מזכרוני)

  אהבתי

  • אורבכית הגיב:

   עטרה – שגיעות?!?!???

   אהבתי

  • ליהי הגיב:

   נו, טוב, במדינה קטנה כמו שלנו, כל אחד שזוכה ל-15 דקות תהילה, מיד הופך לסלבריטאי ומקבל טור בעיתון או תכנית אירוח משמימה. נראה אותם מגיעים לזה בהוליווד.
   .
   ואם אנחנו כבר כאן, בעניין הפוסט של אפלטון על הסיבות (הנכונות?) לכתוב בלוג. כהרגלו של קציר, ארוך וטרחני. אבל כמו שהוא כותב: "אורך הפוסט יהיה האורך שאני אקבע, ולא דעת הקהל".
   .
   לעומתו, אביב דרוקר שאמנם לא מסביר איך לכתוב בלוג, אבל בסופה של ההקדמה (הקצרה) ללמה החליט לכתוב בלוג, הוא כותב: " כי אני לא יכול לעמוד בפני הצורך שלי (כמה עלוב) להתבלט. אה, כן, וזו גם הסיבה האמיתית…".
   http://israblog.nana10.co.il/tblogread.asp?blog=394281&blogcode=7634261
   .
   מסקנה: אם אתם לא מקדמים או משווקים עסק-חברה-מוצר כלשהו (שלזה יש חוקים ברורים), אין כל כך משמעות לאיך. ישנם בלוגים שנהנים מאחוזי צפיה ותגובות גבוהים בלי קשר לאיכות החומרים הכתובים בהם, וישנם בלוגים איכותיים שלא זוכים לכניסות ותגובות רבות – והסיבות לכך אינן חד משמעיות.
   לידיעת הקורא אפלטון: במשחק הזה אין חוקים.

   אהבתי

 9. הידיעה שפורסמה בקול ישראל בערבית סיקרנה אותי. הרשתי לגוגול לתרגם אותה, גוגול סילבופלה..:

  העיתונאי הישראלי לדין בישראל בגין עבירות ביטחון

  חשף את סוכנות הידיעות היהודית ג 'יי ETA (JTA) גילה כי עיתונאי ישראלי לשים במקום מאז דצמבר האחרון במעצר בית בחשד לביצוע עבירות ביטחוניות, ועל המקרה היה מוקף בסודיות.

  הסוכנות אמר העיתונאי וקראו קללות פקה, בן 23, בן נשפט לפי חוקי מניעת ריגול ובגידה.

  פי סוכנות ETA התביעה טובים ביקש מבית המשפט להטיל עונש מאסר של ארבע שנים של קללות פקה אשר שטר אכזרי כי מרדכי גלאי סודות ואנונו של פרויקט הגרעין של ישראל במשך שמונה עשרה שנים בכלא. פקה ענת להכחיש את האישומים נגדה.

  אהבתי

 10. שאול הגיב:

  אין תגובות בפי. השהרבני הזה קשור למוטי למוטי שהרבני המפיק ? כל הכבוד לך על ההתמדה באש במים ובגבס.

  אהבתי

 11. שי הגיב:

  המון תודה על ההפניה לכתבתו של שרבני ב"וואללה". אני בעוונותיי לא קורא את "וואללה", אבל נהניתי לקרוא את הכתבה. אכן פזמונאי מופלא.

  אהבתי

 12. נצח הגיב:

  שני טורים מגוחכים: נרי ליבנה וקלמן ליבסקינד. האחת סלבריטאית עלאק, בטור מביך במיוחד שמנסה להראות כמה היא חשובה וידועה ודעתנית ושנונה. חבל שלא רואים שום דבר מזה בכתיבה שלה. והאחר ימני קיצוני ברמות שלא נראו כאן בעיתונות המיינסטרימית. ביקורת עיתונות ראויה הייתה מטפלת בתופעות האלה.

  אהבתי

  • כ הגיב:

   נרי לבני היא מאור הגולה והאדם הכשרוני עלי אדמות אם משווים אותה למירי חנוך האולטרה פתטית, המביכה, והמכוערת מבפנים ומבחוץ.

   אהבתי

  • אריק הגיב:

   ליבסקינד אמנם ימני ביותר אבל עיתונאי מעולה. מהטובים שבטובים. אחד שמביא עובדות. הבלוג שלו באנארג'י הוא פנינה.

   אהבתי

  • velvet הגיב:

   ל-נצח
   הו, שלום לקרציה שחזרה מההקפאה.
   כתבי כבר "ביקורת עיתונות ראויה"
   (שעיקרה: "למה אני, עיתונאית לשעבר בהארץ, שונאת את נרי ליבנה"), ותפסיקי להטריד.

   אהבתי

  • ניר הגיב:

   אני סקרן, איך את מציעה לטפל בתופעת הדעות החורגות-מגדר-הברנז'ה של ליבסקינד? להגלות אותו לערוץ שבע? לשים אותו במעצר בית?

   אהבתי

  • עוד אורח הגיב:

   אינני מסכים. דעותיו של ליבסקינד הן דווקא דעת הרוב בציבור הישראלי. לא הבחנתי בעמדה שלו החורגת מהקנצנזוס של הימין בארץ.

   אהבתי

 13. נצח הגיב:

  האמת שתיהן פאתטיות אבל במירי חנוך יש איזשהו חן, ליבנה בעיקר מביכה, כותבת כתיבה ארכאית שנועדה לפאר את עצמה. חבל שאף אחד לא טרח להגיד לה שדווקא כתיבה רגשית, אמיתית, על מצוקות אמת, נוגעת ללב ולא רשימה מביכה בסגנון של תראו כמה אני שווה. עורך טוב היה רומז לה בעדינות שהגיע הזמן לכתוב טוב או… גולדנים למיניהם שרק רוצים לצלוח את השבוע ויהי מה, חיים עם כל דבר.

  אהבתי

  • אני הגיב:

   אני אבחר תמיד בזו שלא זרקה חתול חולה מהבית

   אהבתי

  • ליהי הגיב:

   נצח, "במירי חנוך יש איזשהו חן"?! אם היה בה מעט חן, היא איבדה אותו בעקבות זריקת החתול החולה לרחוב.
   מזל שהיא ובנזוגה השף המהולל, לא בישלו את האומלל ברוטב דומדמניות החורש, והגישו אותו במחיר מופקע.

   אהבתי

   • לליהי הגיב:

    ראית את אשת הטבח (על פרוזק) בער 8? מייד רואים שאנחנו חולים לא היא.

    אהבתי

   • ליהי הגיב:

    לא ראיתי. וגם אם הייתי 'נופלת' על התכנית במקרה, סביר להניח שהייתי מזפזפת הלאה.
    אגב, זה לא בושה לקחת פרוזאק. התרופה מיועדת לסובלים ממצבי דיכאון וחרדה, שאינם מוגדרים כמחלת נפש.

    אהבתי

 14. נצח הגיב:

  ליבסקינד פנינה? כאילו דה?

  אהבתי

 15. דגל צ'ק הגיב:

  הייתם מאמינים? חבורת יניב אופנהימאר,אירגון הטרור היודוערבי, הולכים להניף, ולחלק(מהכספים האירופי כמובן)דגל ישראל ללא המגן דוד ב-י-ש-ר-אל!!!ביום הנכבה(מה שנקרא פעם יום עצמאות)! זהו יש להם מדינה לכלבים! גנבו לנו גם את הדגל!
  אני מתאר לי כבר איך ישרפו בארץ דגלים כחולבן!
  אני מקווה שמישהו יעצור את הטרוריסטים האלה לפני שתהיה פה אלטלנה 2.
  ג'ומס ואבו וילן תכניסו את הכלב למלונה! אני לא מאמין שאתם עומדים מאחורי אירגון הטרור הזה!

  אהבתי

  • לינוי הגיב:

   תגיד, למה האובססיה בשימוש דווקא בכלבים כדימוי שלילי?

   אהבתי

   • שולמית הגיב:

    אכן, יש להניח לכלבים בבואנו לבזות אנשים.

    אהבתי

   • ליהי הגיב:

    שולמית, מה דעתך על:
    אכן, עלינו להניח את הביזוי בצד בבואנו להגיב (?)

    אהבתי

   • דגל צ'ק הגיב:

    תציעי חייה אחרת? ככה זה אצלנו. מוכן לשנות: תולעת ביצות מצחינה נראה לך?
    קרצית ביבים? ערפד.. אבל אין חיות כאלה, כמו אופנהימר, אני מקווה שידבירו גם אותו.
    תארי לך את קיבוץ להב(ג'ומס) ואת קיבוץ נגבה! נגבה!(אבו וילן מסיירת מטכ"ל) מניפים דגל כחול לבן בלי מגן דוד!
    ד"א שה..האלה ניסו להניף את הדגל הזה שלהם, במה שהם קוראים שייח ג'אראח הערבים שרפו אותו…

    אהבתי

  • יוהאן הגיב:

   מסכן. התחרפנת לגמרי מאז שאובמה התחיל לעושות שרירים, אה?
   זה לא יאה להראות לגויים את חולשתנו הימנית הנוראה. לא בעת הזאת – תתגבר, תתעשת, ידידי הימני. אנא ממך

   אהבתי

   • דגל צ'ק הגיב:

    מה ימני באהבה גדולה לדגל ישראל ? תשאל את חוסן הכושי שלך, אם גם הוא מוכן להחליף את הדגל שלו? נגיד במקום כוכבים לשים תמונה של כושי?
    כמו שעירית תלהביוב שמה את הסמל של העיריה באמצע דגל ישראל.
    אלה לא מענינים אותנו (תלהביב) אני מדבר על מדינת ישראל.

    אהבתי

   • יש לומר 'דגל שק' הגיב:

    רס"ר צה"לי כבר לא יצא ממך…

    אהבתי

   • דגל צ'ק הגיב:

    אה דגל שק? תודה לגאון בטח שירתת עם טירן ביחידת משטמטת 13?
    אם לא הבנת הצ'ק לדגלים הוא מהארגונים הארופאים לחיסול זכויות האדם היהודי בא"י.

    אהבתי

   • שאו ציונה נס ודגל הגיב:

    "זכויות האדם היהודי בא”י!"
    -פשוט נפלא !
    משמע אתה גם דוגל בזכויות האדם הצורפתי בלבד בצרפת כאילו מעולם לא היו שם יהודים וכך גם בלונדון ובבריסל!?
    בכל מדינה לשיטתך יש זכויות רק לעם אחד ואסור לדאוג לזכויות של הלאומים האחרים!

    אהבתי

  • אדם בן כלב הגיב:

   הב הב אני רוצה חתול באמצע הדגל!!

   אוי אוי אוי, אכלו לי שתו לי דגל…מיאו
   אני כלב ציוני גאה!!

   אהבתי

   • לינוי הגיב:

    דגל, השאלה שלי במכוון התעלמה מתוכנם של הדברים שכתבת (כי הם אינם ראויים להתייחסות שכזאת) אלא התייחסה במכוון לטון ולשימוש בסמל מעולם החי להבהרת הטון הזה. אתה מבקש שאציע חיה אחרת? מצטערת, אני אוהבת חיות ואין אף אחת מהן שבזויה בעיני. כדי שתהיה חיה כזו היא צריכה שיהיה לה עולם ערכי/מוסרי שאינו מקובל עלי, ולבעלי חיים פשוט אין עולם כזה.
    עם זאת, אני מוצאת שהשימוש בחיה לצורך הבהרת פואנטה על בני אדם מגלה לא מעט מעולמו של המשתמש. לרוב, שונאי כלבים הם או כאלה שמעולם לא באו איתם במגע קרוב (חרדים, למשל, שאינם נוהגים לגדל חיות מחמד, מוסלמים אדוקים)או כאלה שהמגע שלהם עם החיה הוא טראומטי (נשיכה בגיל צעיר, שכנים עם כלב תוקפני). האם אני צודקת בניחוש שלי שאין לך כלב ושאתה שייך לאחת משתי הקבוצות שמניתי ברמה כזו או אחרת?

    אהבתי

   • אדם בן כלב הגיב:

    דגל/ציוני ושלל כינויים המתעלקים על שמות המגיבים- הוא אדם חרדתי מאיפה שלא תסתכלי על זה, הוא כנראה בכנות מאמין שאם יתיר רסן חרצובותיו וישתלח כאן באנשים המציגים דעות שמאל אז הוא המלחמה הפנימית שלו עם עצמו מנצח…
    דגל סובל כנראה חרדות יומיומיות אבל טועה כששולח עצמו לקרבות תרנגולי רחוב להם אינו מוכשר ומהם הוא יוצא אומנם עם 'פורקן' מסוים אך כשחצי תאוותו בידיו…
    עצוב

    אהבתי

   • דגל צ'ק הגיב:

    מעניין , כולם מנתחים את האופי שלי, אני ימני ,שונא כלבים… מה עם הדגל??????? אולי אחד מכם ידבר לעניין?

    אהבתי

   • פלאג-מט הגיב:

    דגלצ'יק נראה שקל יותר להתמודד עם החרצוף המתלהם שלך, ההוא עם תסמונת הטורט המקלל לכל עבר בחוסר הגיון
    כשאתה מנסה להיות עניני אתה מפחיד יותר וגורם לי לגשת לחדר הילדים לראות שישנים ושהדלתות נעולות היטב
    חבר, אתה לא יכול רגע אחד לקלל חופשי ולאחל מוות למחזיקים בדעות שמאל וברגע אחרי לנהל שיחה ענינית על דגלים!!
    ותחשוב על זה!

    אהבתי

 16. בעל הכלבלב הגיב:

  “אני רוצה להגיד לך משהו על האובמה הזה, אני לא מתפעל מהאיש הזה במיוחד“.
  רוני דניאל לעודד בן עמי, אולפן שישי, ערוץ 2, אמש.

  ענק, פשוט ענק!
  קרעת אותי. תודה למצטטת!

  אהבתי

 17. דגל הרם הגיב:

  http://www.inn.co.il/News/News.aspx/200835
  כל זמן שאנחנו קיימים, יודו ערבים ישארו מיעוט מבוטל או שלא ישארו!
  אל תדאג.גם בגטאות, גם בהקמת המדינה… תמיד היו פה בוגדים, טיפלו בכולם.

  אהבתי

  • דגל הורד הגיב:

   למה אתה לא אומר את זה מפורשות חבר?
   אתה בעד להעמיד אל מול כיתת יורים את כל מי שמחזיק בדעות שמאל במדינהץ
   אתה רוצה בחיסולם של כל מי שחושבים שיש לדאוג לזכויות האזרח של כל הלאומים החיים כאן…ערבים יהודים צ'רקסים ובדווים.
   לשיטתך יש רק לאום אחד וגם מתוכו יש להקיא את מי שלא מתיישר לפי הקו שלך וזה אומר לשיטתך לירות ולהרוג שמאלנים!
   אתה פשוט גזען מבוהל שרוצה לחיות בדיקטטורה פאשיסטית

   אהבתי

   • לפלאג מאט ודגל הורד הגיב:

    מה עוד תגידו? כמה כינויים ופסיכלוגים? ו100 פעם גזען, ו200 פעם ימין! יופי!
    אתם בעד או נגד להפוך את דגל ישראל בן 100 השנים ומעלה, שאלפי אנשים(יהודים סליחה על המילה) הקריבו את חייהם עליו, לסמרטוט?
    מה זה קשור לשמאל ? אופנהימר וחבריו זה לא שמאל! תפסיקו לחלל את שם השמאל(שאני שייך אליו כבר 3 דורות!).
    אני פניתי לראשי מרץ שעדיין נחשבים ציונים במדינה, לעצור את מעשה הנבלה בדגל ישראל!
    נכון שאני חולה,פסיכופט,שונא כלבים (יש לי 2)כיתת יורים… וכל מה שאתם רוצים! אבל מה עם הדגל?!וציון יום הנכבה בעשרות מקומות בישראל ביום העצמהות?(ע"י מה שמכונה יהודים).
    עצמהות זאת לא שגיאת כתיב.

    אהבתי

   • פלאג-מט הגיב:

    דבר אחד בטוח, אתה לא שמאל!
    היחיד שכתב את המילים : דגל ו*מר-טוט ביחד כאן עד כה זה אתה.
    .
    אופנהיימר הוא שמאל ואפילו לא קיצוני, מאוד מרכז
    כל מה ששלום עכשיו אמרה כל השנים ביבי אומר עכשיו
    אתה לא יציב חבר ואתה זקוק לעזרה אבל לא תקבל אותה כאן
    נסה אצל אנשי מקצוע בתחום הנפש

    אהבתי

   • לפלאג הגיב:

    הלכתי לטובי הפסיכולוגים!!אף אחד לא שכנע אותי להפוך את דגל ישראל לסמרטוט!
    אתה חושב שאני לא אצל הפסיכולוגים המתאימים או לא בדגל הנכון?
    תגיד אתה! אתה! בעד מה שהם רוצים לעשות עם הדגל ? כן או לא? מילה אחת !

    אהבתי

   • עוד אורח הגיב:

    אינני מסכים. הוויכוח הוא לא על זכויות פרט. יש קונצנזוס בציבור שזכויות פרט יש לתת לכל האזרחים בארץ. המאבק כיום נסוב על "זכויות" (או ליתר דיוק, *אינטרסים*) לאומיים: גישת הימין והשמאל הציוני היא שאינטרסים לאומיים יש רק ליהודים בא"י (למשל, חוק השבות), ומולם עומד הגוש האנטי-ציוני (חלקים ממר"צ ושמאלה, וחלקים גדולים בתקשורת) שמטרתו המוצהרת היא קידום האינטרסים הלאומיים הערביים בתוך מדינת ישראל (ראי למשל, אמירה מפורשת באתר הקרן החדשה).

    אז, לא, אין כאן גזענות. יש כאן מאבק לאומי-ציוני לגיטימי.

    יום טוב.

    אהבתי

   • אורח לרגע הגיב:

    דגל אינו יותר חשוב מחיי אדם
    דגל שהסיסמאות מאחוריו קוראות 'לטפל' במי שיש לו דעה שונה או דגל שמאיים בשפיכות דמים, דבר טוב לא יצא מהדגל הזה
    דגל שמאחד אנשים ללא הבדל דת גזע ומין הוא דגל ששוה לעשות למענו
    אני כבר תליתי ביום העצמאות ליד הדגל עם מגן הדויד גם דגל של שלום עכשיו כי ברור לי שללא שלום לא ישאר כאן מקום לשום דגל…
    יש לך טעות שאתה משייך את מר”צ ושמאלה, ואנשי תקשורת ל"הגוש אנטי-ציוני" כי אלו אנשים ציונים שמוכנים להקריב הרבה למען יישות ציונית בישראל ודווקא לכן נלחמים על דמותה המוסרית של היישות הזו ומבינים ששיעבוד עם אחר לא יאפשר למדינה ציונית להמשיך ולהתקיים כאן לאורך זמן ועלינו להתגייס ע"מ לשמר את דמותה של המדינה שהקמנו.

    אהבתי

   • סתם אורח הגיב:

    לאורח לרגע,
    אינני מבין איך דבריך נוגעים למה שאמרתי.
    דגל וודאי אינו חשוב יותר מחיי אדם. דגל ישראל הוא סמל לריבונות לאומית-יהודית בארץ ישראל. חלקים ממר"צ ושמאלה, וחלקים גדולים בתקשורת הם מתוקף הגדרה והצהרת כוונות מפורשת אנטי-ציוניים: התנועה הציונית היא תנועה לאומית. מרבית התקשורת רואה בכל ביטוי של לאומיות יהודית סכנה, ומתייחסת אליה בדחיה; חלקים אחרים אף הלכו רחוק יותר והצהירו במפורש שמטרתם ביטול הצביון הלאומי-היהודי של ישראל (לדוגמה הקרן החדשה לישראל [ראה אתר שתי"ל]).

    אני חוזר, המאבק כיום הוא בין שוללי הלאומיות היהודית וזכותה בארץ ישראל (בגבולות 67'–אני לא מדבר כמובן על השטחים, שהתייחסת אליהם בטעות), לבין מצדדיה בימין ובשמאל הציוני (הנסוג).
    זהו המאבק הפוליטי המרכזי כיום בתקשורת ובציבור הישראלי.

    עצם העובדה שטענת שרק דגל קוסמופוליטי הוא ראוי (ובמובלע, טענת שדגל לאומי בלבד אינו ראוי בפני עצמו) ממחישה את אי-הנוחות שחלקים מהשמאל מרגישים כלפי כל גילויי לאומיות, ולפי הגדרה, כלפי הציונות (כתנועה לאומית-יהודית).

    מקווה שהבהרתי את כוונתי היטב,
    שבוע טוב.

    אהבתי

   • אורח לרגע הגיב:

    אתה טועה בדברים שאתה מייחס לי
    אני מוכן לצעוד מאחורי כל דגל שיאחד החל מדגל ישראל וכלה בדגל בית"ר אם המסר מאחוריהם יהיה מאחד וכך גם מאחורי דגלים קוסמופוליטיים
    תקרא את מה שכתב יריב מוהר על ה-'פוץ-ציונים' ואולי תבין יותר על מה אני מדבר:
    http://www.notes.co.il/yariv/66410.asp

    אהבתי

  • סתם אורח הגיב:

   לאורח לרגע,
   תפיסתך כי רק "האחדה" היא הראויה לדגל היא הבעייתית.
   הלאומיות אינה בגדר האחדה, כי אם בידול.
   אין הכוונה כמובן ליחס שלילי למי שאינו נמנה עם הקבוצה הלאומית, אך יש בה בידול ממנו ואי-רצון להבלעות בו.
   את זה השמאל (האנטי-ציוני) אינו מוכן לקבל.

   יום טוב.

   אהבתי

   • אורח לרגע הגיב:

    אחד מכוון חייו ל'בידול' והשני לאיחוד…
    זה בהחלט מעיד עלייך ההתכוונות שלך
    קראת את הקישור?
    ביום שתכוון ראייה אחרת תוכל גם לראות את המאחד בין הימין לשמאל ולפעול לאיחוד במקום להבדלה

    אהבתי

   • סתם אורח הגיב:

    לאורח לרגע,

    אם כן, כאשר נוגעים בשאלה המרכזית של הציונית, קרי שאלת הלאומיות, אתה מודה שאתה נמצא בצד השני של המתרס:
    אינך מקבל את הלגיטימיות של הרצון לשמור על ייחוד לאומי (במילים אחרות, בידול לאומי).
    זה מה שטענתי מראש, ואני מבין שאתה מודה בכך בגלוי, ואף מתיימר לעליונות מוסרית על כל אלו שמעוניינים לשמור על ייחודם הלאומי.
    הגענו אפוא לנקודת הליבה: חלקים גדלים בשמאל אינם מקבלים את רעיון הלאומיות כרעיון לגיטימי. פשוטו כמשמעו. ולכן גם אינם ציונים (מתוקף הגדרה).

    יום טוב שיהיה לך.

    אהבתי

 18. שטוטית הגיב:

  וולווט
  נורא נחמד שתום, כפי שאת כותבת אחד הכותבים המתוחכמים ברשת, פירסם ב-1 באפריל פוסט שהוא מחפש בת-זוג
  מעניין מהיכן הוא לקח את הרעיון הזה?
  ~
  ואני פירסמתי ב-17.בפברואה את הפוסט:
  "שטוטית מחפשת חבר לחיים"
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1467963

  שעורר תגובות נרגשות בקפה דה-מרקר במיוחד בין גברברי הקפה…
  ~

  אהבתי

  • שטוטית הגיב:

   אגב עדיין לא נמצא החבר לחיים המיוחל
   .
   מישהו, משהו הא …
   נו טוב
   .
   לילה 🙂

   אהבתי

   • מעלי(בנתיים) הגיב:

    איזה דייט? טיול בשוק,סיור על החומות,חיבוק עם תותח נפוליאון,חומוס בסעיד,טיול בספינת דייג, מטר אבנים, וסביצ'ה אצל אורי בורי? הולך?

    אהבתי

  • velvet הגיב:

   שטוטית, אני לא חושבת שתום לקח את הרעיון ממך, הכוונה שלו בפוסט הייתה אחרת לגמרי.
   חוץ מזה, הנה, סידרתי לך דייט, סתכלי סתכלי.

   אהבתי

   • שטוטית הגיב:

    לא אמרתי שהוא לקח ממני הרעיון
    או שכן אמרתי?
    נו טוב כמעט שלוש בבוקר…השעות שאני לא בדיוק מאופסת ועוד עם חום גבוה
    נו מ'כפת מה אמרתי
    או שלא אמרתי
    או נכון יותר חשבתי
    ~
    הא הדייט למעלה לא כל כך מוצא חן בעיניי
    לא אוכלת חומוס אצל סעיד
    רק התל-אביביים אוכלים שם
    כי זה לא החומוס הכי טוב בעכו
    ~
    חיבוק עם נפוליאון?
    לא כל כך פאלי התותח 🙂
    ~
    כנ"ל שאר ההצעות לא מתאימות למקומיים
    מטר אבנים?…הולך
    חג שמייח לכולם

    ~
    וואללה ערב חג?
    עוד מעט סוגרים את הסופרמרקט

    אהבתי

   • מתחתי הגיב:

    טוב אז נלך לאן שאת תגידי!(גבעת נפוליאון, משחק של הפועל עכו?)
    V תעזרי לי!!!

    אהבתי

  • שטוטית הגיב:

   גבעת נפוליאון?
   נו כבר חיסלו שם את כל הפרחים !
   הפועל עכו?
   נטשתי אותם לטובת מכבי חיפה

   אבל אם תלך עכשיו לסופרמרקט
   ותערוך עבורי קניות למה יש לי חום גבוה
   אז אולי זה יילך !
   ~
   ובטוח שאתה עכואי לפי כל הדברים שאתה כותב

   אהבתי

   • velvet הגיב:

    נו, נראה אותך פודה את כל השטרות שלך: לך לסופר עבורה, יותר טוב מכל טבעת יהלום או טיול לתותח של נפוליאון.

    אגב, יש לנו פה, ברמת גן, גבעת נפוליאון משלנו.

    אהבתי

   • יופי הגיב:

    "לך בשבילה לסופר" יופי V ביקשתי שתעזרי לי… ככה?
    והיא עוד חושבת שאני עכואי!
    גם בנות אמסטרדם ודימונה חושבות שאני משם כי אני מכיר כל כך טוב את הארץ…

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    בקיצור, אין לך תקנה. אתה לא מוכן לעשות בשבילה כלום. כנראה שתישאר לבד.

    מה אתה רוצה, שאני אלך לסופר?
    האישה חולה, רוצה לראות אותך ג'נטלמן, איך אתה מתפקד בעת מצוקה ו-כלום.

    במה אני יכולה לעזור? למה, מה אני
    יודעת כבר? איזה ראיות יש להיותך סופרמן?

    אהבתי

   • שטוטית הגיב:

    אוי לי ואבוי לי אם הייתי צריכה לסמוך על מישהו שיילך לסופרמרקט עבורי או בכלל שיעשה משהו עבורי..אני מסתדרת מיצויין לבד !

    על כל פנים תודה… על הרצון הטוב 🙂

    קצת על גבעת נפוליאון/הר נפוליאון בפי העם וגם מסופר על גבעת נפוליאון שבאיזור תל-אביב :
    http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%9C_%D7%A2%D7%9B%D7%95
    ~
    אגב הסופר כבר היה סגור אז במקום הלכתי לבית-קפה ואחרי-כן לים היה נהדר
    לא לדאוג לא אשאר רעבה תמיד יש אוכל בפריזר…אז יום אחד בלי ירקות טריים לא נורא..
    ~
    ואתה תשאר עם בנות דימונה מישהו צריך לשמור שם על הגרעינים או הגרעינוּת
    ~
    חג שמח

    אהבתי

   • עכולוג הגיב:

    איזה ים? מאז שסגרו את ברבור, נשאר רק ארגמן…ואיך חולה תגיע לשם בלי אוטו?
    דימונה? יש מימונה! שתשארנה ב"כור" מחצבתם.

    אהבתי

 19. parshandata הגיב:

  כשרואים משחק כדורגל בשידור ישיר מצפים מהשדר ומהפרשן לתת מעט מידע ומהמעט הזה אנחנו מצפים להיות מדוייק.
  היום היה שידור ישיר של משחק כדורגל כשהשדר היה רמי וייץ והפרשן היה עודד מכנס (שחקן עבר).
  – בתחילת המשחק הם דיברו על נושא קיזוז הנקודות בליגה לאחר תום 2 הסיבובים. אז אולי אנחנו לא מצפים מעודד מכנס להיות מדוייק אבל רמי וייץ? דחילק.
  מכנס טען שקיזוז הנקודות (חלוקה ל-2) נעשה כלפי מטה במקרה שלקבוצה יש מספר נקודות אי זוגי. (למשל אם לקבוצה יש 23 אז אחרי הקיזוז יהיה לה 11). כמובן שהאמת שונה והקיזוז הוא כלפי מעלה, כלומר 12 לפי הדוגמה.
  מה שהיה מאוד מטריד היה שרמי וייץ לא תיקן אותו במיידי (כפי שמצופה משדר ספורט שאמור להיות מעורה היטב בנושא) אלא נתן להבין כאילו הוא לא בטוח ורק לאחר כמה דקות ציין שהגיעו כמה סמסים שציינו שמקזזים למעלה.
  – לאחר שתיקן את עצמו ואת מכנס בנושא איך נעשה הקיזוז וייץ העלה ספקולוציה שהתבססה על נתון שגוי. הוא ציין שיכול להיווצר מצב שקבוצה שיש לה פחות נקודה אבל יחס שערים עדיף (לפני הקיזוז) תהיה במקום גבוה יותר ותהנה מהיתרון של מקום גבוה יותר בגלל הקיזוז. הוא אמר שיהיה מעניין לראות איך יפתרו את הנושא. (היתרון הוא מספר המשחקים הביתיים וסדר המשחקים).
  האמת במקרה כזה היא שהמצב לפני הקיזוז הוא המצב שיקבע את המיקום לגבי היתרון, כלומר לפי מצב הנקודות/שערים ל-פ-נ-י הקיזוז ואין מצב שבעקבות הקיזוז היתרון של המיקום יעבור לקבוצה אחרת.
  אולי זה אני אבל אני מצפה לראות מקצוענות משדר טלויזיה ומפרשן טלויזיה. לפחות בדברים המינימליים.
  האם יש לנו פה עוד דוגמה של פטפוטים חסרי שחר רק כדי למלא עוד כמה שניות של קשקושים?
  בושה.

  אהבתי

 20. קוראeקורא הגיב:

  הכתבה של שרבני סופר מעניינת, רק חבל שהכתיבה עצמה סופר טרחנית.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s