בני הטובים מתו. המשפחה הנורמטיבית התפרקה

cotarot2310


איך זה קורה? איזה נורמות ליחסים בין אנשים יש לילדים האלו? איך ילדה הופכת לרכוש של מישהו?
דן מרגלית נוזף בהורים וקורא להקשחת החוק.
אני מציעה לסלק לאלתר מסדר היום הציבורי והמשטרתי ומהדיון התקשורתי את צירופי המילים המבחילים "בני טובים" ו"משפחה נורמטיבית". בהארץ מופיע הביטוי בני טובים במרכאות, תוך הסתייגות. אם עורכת העמוד, ירדן סקופ, חושבת שזה ביטוי פארשי לגמרי, יאללה, להעיף לגמרי.

אני אוהבת את התיאור של מעלליה המהוללים של המשטרה: אחרי שלא הצליחה לדובב את הנערה הפגועה, "החוקרים שמו את ידיהם על יומן של הנערה בו תיעדה את מסכת העינויים שעברה". מזל שהם תלו את טלפיהם עליו, כלומר, הניח את ידיהם הענוגות, כלומר אזקו את היומן ולא נתנו לו לברוח.

אם הנערה טופלה מאז שהייתה ילדה בכיתה א', הגיעה לאן שהגיעה, הפכה קורבן, ובנוסף, כמובן, לא סיפרה למטפליה דבר, מה זה אומר על שירותי הרווחה, על היכולת הסיעודית והטיפולית שלהם?
כן, "העובדת הסוציאלית הייתה בהלם". כשתצא מההלם כדאי לה להחליף מקצוע.
מצטערת, זה היה ביטוי של כעס. ועדיין המערכת צריכה לבדוק את עצמה, איך קרה שאיש לא ידע כלום.

הידיעה אומרת מצד אחד שהנערה "טופלה באינטנסיביות…קיבלה מעטפת שלמה של מועדוניות ומסגרות משלימות" ומצד שני "סיוע של עובדת סוציאלית ואבחון פסיכיאטרי שהינו שיחה אחת לא יוציאו מה שהנערה לא מעוניינת לחשוף".
זה מורכב מדי עבורי.


ע"פ דוד רגב בידיעות, היא סיפרה לעו"סית: "אני מאוהבת, יש לי חבר", והעו"סית ענתה לה: "אז אנחנו צריכות לדבר על אמצעי מניעה", והילדה: "מה פתאום, אני לא מאלה שעושות את זה".

בידיעות מודים שירותי הרווחה "שלא עלו על המקרה החמור, אבל מתעקשים שלא הייתה להם דרך אמיתי לזהות את הפרטים הקשים". טוב, אז דרך לא אמיתית, לא חשוב.

אלוהים יעזור, עם כל הפרטים המוזרים המופיעים בעיתונים מהם צריך לדלות איזשהו נרטיב הגיוני:


בע' 2 בידיעות כתוב שהנער והנערה למדו ב"מוסד יוקרתי בצפון תל אביב", ושאחר כך עבור למוסד "פחות יוקרתי".
בע' 4, באותו עיתון, כתוב שהחשוד "למד עד לא מזמן הכיתה טיפולית בבית ספר רגיל בגוש דן".

אמא שלו, כך באותה ידיעה, כבת 54. אחיו הגדול, כך שם, כבן 40. כן, תיאורטית זה אפשרי. האומנם?

נדרש פוסט אורח של עו"ס/ית או עובד/ת שירותי רווחה. ו/או של ילד ממוצע בן 15.מעריב מתלהב מעצמו
בשער, בסטריפ התחתון, סלוגן מחורז: "משקיע חדש במעריב: זקי רכיב". כפולת 10-11, עם צילומי ענק של החברל'ך, מתעדת את המהלך הגרנדיוזי, כאמור, עירוי דם+טרומבוציטים ללב הליבה.

maariv2310

VTV

בביקורת הטלוויזיה של גפי אמיר בידיעות מופיע תצלום של מיכל אנסקי, מגישת תוכנית האוכל החדשה, מלכת השוק. רק שכחו לציין בכיתוב התמונה (או שלא ידעו), שהאישה שלצדה היא אמה, שרי אנסקי, מלכת הבישולים והאוכל של מעריב.

sheri

הטוקבקיסטים

אמא לילד בגיל הרלוונטי, על פרשת האונס.

מומלץ לקרוא את הדו שיח בין בירנית לעובד במקום הזה שמשלם נפלא בעירוי דם למעריב.בלוגלנד
מתברר שסצינת הסטטוסים בפייסבוק שוקקת. יגאל סרנה כתב על הסביבה המשפחתית/חברתית המפותחת שלו. מישהי הגיבה בארסיות. יש האומרים בכעס. התעורר דיון. היא מחקה את הדיון. אבי לן התייחס למות הפולניות וסוף הטאטוא מתחת לשטיח.
איזה מזל שאין לי חיים לדווח עליהם.

ענקית המדיה הגרמנית שפרינגר תקיים ישיבת הנהלה בישראל, כנראה כהבעת תמיכה.

אורי קציר מבקש את עזרת הציבור בארגון רשימת 25 הבלוגים הטובים של השנה. כך אפשר להשפיע ולסייע לחשיפת בלוגים חדשים ואיכותיים.


יצחק לאור
בני ציפר גיבש סוף סוף את דעתו על פרשת לאור תוך הסתייעות בספרות קאנונית: כולה פנטזיה, בחייאת.

"… פתאום מצלצל הטלפון הסלולרי שלי. מישהו שואל אם אמנם הייתי עד לכך שפלוני אלמוני, שמאשימים אותו עכשיו בהטרדה מינית, הטריד מינית מישהי לנגד עיני. עניתי לשואל בכך שהזכרתי לו את הרומאן של א"מ פורסטר, 'המעבר להודו'. מסופר שם על אשה שמפנטזת על כך שהמלווה ההודי שלה אונס אותה, והפנטסיה שלה לובשת קונקרטיות כזאת, שהיא אכן מרגישה באמת, ומשוכנעת, שהמלווה ההודי אנס אותה. ונערך משפט וגם במשפט היא רואה בעיני רוחה שנאנסה, אף על פי שאין לכך שחר.
סיפרתי על פרשת ההטרדה המינית לחברי יואכים. והתביישתי מכך שאני צריך לספר לו, שמה שמעניין אנשים בארץ הזאת הוא שטויות מהסוג הזה. מתחת לאף של האנשים האלה נעשות עוולות קטנות וגדולות ומעשי ונדליזם לפלסטינים, והם עייפים מכדי להזיז את התחת שלהם ולמחות או לבוא ולו פעם אחת להשתתף בהפגנת מחאה בבילעין או בנעלין או בשיח ג'ראח. אבל כשנוגעים באשה לרעה מבחינה מינית, הם מזדקפים על הרגליים האחוריות, כי זה יותר פיקנטי ויותר סקסי
."

ונעמה כרמי מגיבה.

מיילבק
על חטופים – תגובה לאריאנה מלמד.
כמו מלמד, איש מאיתנו טרם ראה את חטופים וכמוה, איננו יכולים עדיין לשפוט, אלא רק על פי הפרומואים וידע שטחי עליה.
אולם בניגוד לה ולטוקבקיסטים הרבים שהסכימו איתה, אינני שותפה להאשמות כי קשת נקטה "בשימוש נצלני ברגשות המשותפים לכל בר דעת במקום הזה". מלמד ויתר מגני הסדרה טוענים שעדיין מוקדם מדי, ושכל עוד גלעד שליט בשבי, אין זה נכון לעסוק בנושא.
לסדרה אין כל קשר לשליט. בישראל חיים כאלף נשים וגברים שהיו בשבי האויב. סדרה המשקפת באופן מכבד ורגיש את הניסיון לחזור לחיים ולשפיות אחרי השחרור עשויה לתרום ולסייע להבנה וכן לרווחת פדויי השבי. 
לפני כמה חודשים הסתיים פרויקט ללכת שבי בשביל ישראל. במשך שנה וחצי צעדו פדויי שבי בשבילי הארץ וסיפרו על תלאות השבי (והיעדר הטיפול הראוי עם שובם) לקהל הרחב. יש לקוות שהסדרה תשקף ותשלים את הפרויקט, שהרי אחוזי הצפייה בסדרה יעלו בעשרות מונים על הקהל הרב שהגיע להרצאותיהם.
עם זאת, עוד בטרם החל השידור, כדאי לדעת שיש הסתייגות גדולה ועקרונית בקרב פדויי השבי, הנוגעת דווקא לשם הסדרה: השם "חטופים" במקום "שבויים" מבזה את חיילי צה"ל ובעיקר את שבויי העבר.
ניסיון של אחד מראשי עמותת ערים בלילה להסביר את הבעייתיות ליוצר הסדרה ולראשי קשת עלה בתוהו.
טוב שקשת בחרה להציג סדרה הנוגעת בנושא כאוב ורגיש, טוב יותר יהיה אם יחליפו את שמה
.
יונה רוכלין


בידוק עובדות
באיזו מפלגה ניצן הורוביץ?

nizan1

לפני פיזור
פורים אצל שוקן.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שוטף פלוס 30, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

65 תגובות על בני הטובים מתו. המשפחה הנורמטיבית התפרקה

 1. רגע, זה ציטוט נאמן מקור, הקשקוש על הפגנות בבילעין? שיילך ציפר לחפש מי ינענע אותו בצרפתית אנינה, אידיוט. אני עשיתי סרט על בילעין והייתי בהפגנות וגם אכפת לי מזה שהחבר שלו כנראה אנס והטריד לאורך שנים. איכשהו זה הולך לי ביחד. ומי שלא אכפת לו מה עושים מתחת לאף שלו, לא מציל לו את הנשמה שהוא דופק פוזה של רודף צדק איפה שאין השלכות מבחינתו ומבחינת סובביו.

  מישהו צריך להטריד מינית את האנשים האלה, ממש, סדנה של שבוע לשאול אותם על הזיונים שלהם, אורך הזין, כמה, למה, למה לא, מה הם היו רוצים לעשות ושיעשו להם… ככה, אגב אורחא, לאוזני כולם או שלא, במצטברת. שבוע. לא חיים שלמים. נראה אותם. הבעיה שמי בכלל רוצה להעלותבאוב את התמונה המנטלית שמחברת אחד כמו ציפר או לאור ופעילות מינית? איכס.

  ואגב – האם זה אומר שנשים טהורות אידיאולוגית שכן מפגינות בבילעין ובנעלין ובשייח ג'ראח לא הותקפו? האם זה אומר בעצם שיש כאן סוג של טרור מיני-פוליטי? "את שרמוטה שלא אכפת לה מספיק מהפלסטינים אז בואי נזיין אותך?"

  מיטלפונקט כבר כתב את זה.

  אהבתי

 2. חנוך הגיב:

  למען הדיוק:
  נבחר במקום הרביעי של רשימת "מרצ – התנועה החדשה", נכנס לכנסת על חשבונה של זהבה גלאון, שבאקט של אצילות/עודף ביטחון עצמי לפני הבחירות ויתרה למענו על המקום השלישי.
  כיום מסרב להתפקד ל"מרצ".

  אהבתי

 3. מישהי אחרת הגיב:

  מישהי לא הגיבה בארסיות על הסטטוס של סרנה, מישהי הגיבה בכעס. יחי ההבדל.

  אהבתי

 4. חיותה הגיב:

  פוסט מאלף במיוחד. תודה. ("בני הטובים", הכיבוש והאונס ומותה של ההסתרה הפולנית)

  אהבתי

 5. דפי קודיש וייכרט הגיב:

  בידיעות דווקא כתוב שהעובדת הסוציאלית של הנערה היא אחת הטובות בעיר.
  לגבי ציפר – למה ציפיתם מאדם שכותב על חוויותיו עם נערים מצריים (פדופיל גאה).

  אהבתי

 6. שקרן הגיב:

  שמעתי את אחד מהורי האנסים אומר : "הבן שלי הוא ילד נהדר תלמיד מצטיין…הולך להתגייס ליחידה קרבית.."
  יחדה קרבית מתלביב? באמת אין לכם קשר עם הילדים שלכם.

  אהבתי

 7. אליעזר ב"י הגיב:

  מעניין הצילומים מאתר החמסתון ה"ארץ", אבל למה באנגלית?
  אין שם אף אחד שיודע ערבית?…

  אהבתי

 8. z הגיב:

  בקשר לבני הטובים מתו – אין בעיה של נרטיב.
  לעובדת הסוציאלית המסורה אין כישורים של חוקר משטרתי מצוין. ולא, היא לא צריכה להחליף מקצוע. כי פסיכולוגים ועובדים סוציאליים שעובדים בקהילה לומדים לקבל את המטופל ולא עושים לו חקירת שתי וערב. אילו ידעו לחקור, היו עוברים למשטרה. או למצער, היו נהפכים לתחקירנים…

  אהבתי

  • לינוי הגיב:

   מסכימה לחלוטין. להציע לעו"סית להתפטר ולתהות איך זה שלא עלתה על השערוריה מבעוד מועד זה פופוליזם זול. עו"ס/פסיכולוג/יועץ חינוכי אינו מומחה טלפתיה, אינו חוקר משטרתי ואינו ההורה של המטופל. מה שלא נאמר לו ונשמר בקשר שתיקה הוא אינו יכול לדעת. לו העו"ס כלל לא הייתה שואלת או שהנערה כלל לא הייתה מטופלת – אפשר היה לטעון לרשלנות. לו היו בידי העו"ס עדויות ותלונות והיא לא הייתה עושה דבר – על אחת כמה וכמה הייתה רשלנית. זה לחלוטין לא המצב. אי אפשר לצפות לעל-אנושי או לעל-טבעי וכשאינו מתגשם להתמרמר על כך. אם יש מישהו שצריך להפנות נגדו את האצבע המאשימה זה אל הנערים הארורים האלה ואולי גם אל הוריהם (למרות שמן הידועות הוא שגם הורים ילדים יכולים לסובב בכחש יפה יפה).

   אהבתי

   • צופה מהצד הגיב:

    לינוי אני רואה אותך ב'מה קורה' ונהנית ממך. לא מבינה למה ויתרו עלייך בתוכנית הבוקר.

    אהבתי

   • לינוי הגיב:

    הם לא ויתרו עלי, אני ויתרתי עליהם. התפטרתי.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    לא מסכימה.
    היא עו"ס, אני לא.
    היא צריכה לזהות סימני מצוקה אצל הילדה. לא לחקור אותה שתי וערב. הילדה היתה מטופלת על ידי שירותי הרווחה מכיתה א'! איך איש לא הבחין במשהו שאינו כשורה אצלה?

    ומה הקשר? הנערים והוריהם הם האשמים, אין על כך בדל ויכוח.

    אני כועסת בדיוק כמו שהייתי כועסת על רופאה שלא אבחנה מחלה כלשהי

    אהבתי

   • לינוי הגיב:

    נדמה לי שבמשפט האחרון שכתבת הצבעת בדיוק על הכשל בטיעון שלך. למחלה יש סימפטומים. לרוב הם גלויים. כשאינם גלויים – בודקים דגימות דם/שתן במעבדה. ואפילו ברפואה אפשר עם כל הכוונות הטובות לפספס. כשמתעסקים בנפש או בקהילה, מדעים מדוייקים עוד פחות, הסימנים המעידים אינם בהכרח זועקים לשמיים, ואת הנפש אי אפשר לקחת למעבדה. כפי שציינת – נכון, את לא עו"ס, ולכן סביר להניח שיש לך עוד פחות כישורים מלה לאבחן אם משהו פגום או תקין, אבל זה עדיין לא הופך את העו"ס לכל-יכולה.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    זה בדיוק מה שמצופה מעו"ס, פסיכולוגית, פסיכיאטרית. לאבחן. לגלות מצבי דחק. ברור שגם רופאים טועים.
    כאן מדובר במקרה חריג של ילדה שמטופלת כמעט כל חייה, עם מערכת רווחה תומכת מסביב כל הזמן, שלא חשדה אפילו, שלא זיהתה קמצוץ של מצוקה. לא ייתכן שילדה שעוברת התעללות במשך שלוש שנים (!) לא הפגינה שום מצוקה, שאינה חייבת להיות ורבלית. לא ייתכן.

    אהבתי

   • לינוי הגיב:

    הלוואי והמציאות הייתה כל כך דיכוטומית וברורה כפי שהיא משתקפת מדברייך. נדמה לי שהיא מורכבת הרבה יותר ובהירה הרבה פחות.

    אהבתי

   • יעל הגיב:

    סליחה. הסיפור הזה דוחה ומזעזע כשלעצמו. אבל הכשל החינוכי וההורי הוא לא רק לגבי הבנים אלא גם לגבי הילדה. למה עליהם מוטלת האחריות להבחין בין טוב לרע ועליה לא? האיום היחיד שהופעל עליה, גם לגירסתה, הוא בפרידה מהחבר. ילדה צריכה לדעת שזאת לא סיבה סבירה לשכב עם כל החברים שלו. העובדת הסוציאלית טיפלה בה. היו לה חבלי הצלה שהיא לא השתמשה בהם. הבנים מגעילים, אבל לנקות את הנערה מכל אחריות זה לא לקח מספיק טוב.  

    אהבתי

   • דפי קודיש וייכרט הגיב:

    יעל, האיום הראשוני היה בפרידה (ומדובר במערכת יחסים עם מאפייני תלות קשים לפי המתואר), אבל בהמשך היו איומים בחשיפה ובפרסום צילומי וידאו של המעשים באינטרנט. איום כזה הוא קלאסי במקרים של אונס קבוצתי מתמשך, ולמרבה הצער הוא עובד. אם תזכרי בגיל 15 אולי זה יתבהר לך.

    אהבתי

   • לינוי הגיב:

    יעל, (ואלוהים עדי עד כמה להגיב למה שכתבת דורש ממני להחניק זעם) התחלתי לכתוב לך תגובה שמסבירה את ההיגיון הפסיכולוגי בהתנהלות של הנערה הזו, אבל היא תצא כל כך ארוכה, אז אסתפק בשורה התחתונה: כנראה שהנערה הזו לא קיבלה מהוריה כישורי חיים נאותים, אהבה שאינה נראית כתלויה בדבר ותחושת מוגנות. ההבדל בינה לבין הנערים הוא שהחסר הזה לא גרם לה לפגוע בהם, אבל גרם להם לנצל ולפגוע בה.

    אהבתי

   • אריה גל הגיב:

    אני מנסה להבין "מה הועילו חכמים בתקנתם".
    אני כבר רחוק מאד מגיל חצרות בתי הספר, אבל עודני זוכר שלא פעם,- בלא רק כתה אחת,- הייתה בשכבה "הילדה שנותנת".
    ואני מניח שאז,- כמו היום,- זו הייתה דרכה,- וודאי שהשונה ומשונה,- "להיות נאהבת",- "להיות מיוחדת",-
    ואני, שלא נמניתי מעולם על "הנבחרים"-
    וכמוני 99 אחוז האחרים מ"הבנים",- רק הרמנו גבה, ולימים הסתבר כי לפחות שתיים שאני הכרתי, התבגרו, והתברגנו, וכנראה שלא ממש נותר,- להן או להללו שנכנסו לענייני המבוגרים בגיל צעיר במיוחד, נזק של ממש.
    היום זה "אונס".
    פשע פלילי מהחמורים ביותר שיש.
    האם זה הועיל ?
    האם זה מונע ?
    האם זה הפך את החיים של מישהו,-
    או מישהי,-
    לקלים יותר ? או לקשים יותר ?
    לבטוחים יותר ? או לבטוחים פחות ?
    לאלימים פחות ? או לאלימים יותר ?
    תמהני.

    .

    אהבתי

   • אריה גל הגיב:

    ולמען הסר ספק,- מה שהיה כאן,- לפי הפרסומים,- אכן היה אונס קבוצתי גם אילו היו כל המעורבים,- כולל הגברת,- בני שלושים.
    לא על המקרה המסויים הזה דיברתי.

    .

    אהבתי

  • יעל הגיב:

   גוד פוינט, לינוי. כמו שאת אומרת, הנערה הזו לא קיבלה מהוריה כישורי חיים נאותים, אהבה שאינה נראית כתלויה בדבר ותחושת מוגנות. מהתנהגות הנערים אני מסיקה שגם הם לא. היא היתה אמורה להבין שהיא מנוצלת לרעה, בדיוק כשם שהם היו אמורים להבין שהם מנצלים לרעה.
   אני מבינה את הטראומה, שאת מתווכחת עם וולווט עד כמה מישהו היה אחראי לזהות אותה. לדעתי במסגרת ה"בדק בית" שכולם מדברים עליו צריך לשאול לא רק איך נערים מגיעים להתנהג כמו בהמות אלא גם למה צריך לעשות לילדה מאוהבת את ההנחה שהאהבה שללה ממנה את רצונה החופשי.
   אני לא אומרת את זה כדי להגן על ה"אנסים". אני אומרת את זה כי דברים כאלה קורים וימשיכו לקרות וצריך גם שבנות כאלה יידעו להיחלץ ממצבים כאלה.

   אהבתי

 9. תמהה הגיב:

  אותי דווקא מעניין למה ה"סרסור הצפוני הנורמטיבי" לקח דווקא עו"ד ערבי.

  אהבתי

 10. נעמה הגיב:

  החשיפה המוחלטת של הכול, בפני כולם, היא הפולניות החדשה.
  (העיקר שאנחנו "לא בורגנים", עלק).

  אהבתי

  • יואב הגיב:

   נעמה, אף אחד לא הכריח אותך להיחשף, לא קצת ולא הרבה. ואם ליגאל סרנה נוח עם החשיפה, יופי.

   אהבתי

   • נעמה הגיב:

    אין שום בעיה. רק לקרוא לזה מות הפולניות, או היציאה לחופשי מהשיממון הבורגני, איך נגיד בעדינות – גדול על זה. למען האמת, רק בורגנים מונעים כל הזמן ע"י צורך להוכיח שהם לא "בורגנים"… 🙂

    אהבתי

   • מהצד הגיב:

    הבעיה היא לא עם זה שסרנה חושף את עצמו אלא זה שבדרך הוא חושף גם אחרים, שלהם זה אולי לא כל כך נוח, בטח לא בהקשר שהוא חשף.

    אהבתי

  • רוני הגיב:

   נו אז מה עושה מי שכבר סקרן ולא מבין על מה מדובר כי הפוסט נמחק ואינו חבר של סרנה?

   אהבתי

 11. ani am הגיב:

  היום מתחיל סבב חדש של דיונים בבית המשפט העליון בנוגע לחוק האזרחות. הכנתי חלק מהחומרים לדיון. מקווה להחלטות מעניינות.

  אהבתי

 12. זו ש הגיב:

  ילדים יכולים להסתיר מההורים שלהם הרבה דברים. גם מסכת התעללות כזאת. וההורים רואים את הילדים כל יום. גם אשת מקצוע, טובה ככל שתהיה, לא יכולה לנחש מה עובר על המטופלים שלה אם הם לא מוכנים לחלוק אתה. הילדה המדוברת, לפי מיטב הבנתי, תחילה הסתירה כי היתה מאוהבת ואחר כך כי איימו עליה. שתי מוטיבציות חזקות מאוד שלא לגלות. אני עם לינוי – אנשי מקצוע הם בני אדם ולא בעלי כוחות נסתרים. לא תמיד רואים מצוקה. במיוחד לא בפגישות שבועיות/דושבועיות/חודשיות וכו'.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   חוזרת ואומרת: לא לנחש. לזהות חריגות.

   אהבתי

   • שולמית הגיב:

    לV

    נראה לי שזו ש עונה לך ולאחרים הנוזפים בהתנשאות בעובדי הרווחה מבלי להכיר את הדברים מקרוב. הרי היה ברור לילדה שאם תספר את מה שקורה לה הדברים יופסקו וכך גם הקשר שלה לאותו הבחור שאהבה.אולי אפשר לומר שהייתה מכורה ליחסים אלו והמכורים מתאמצים להסתיר את קלונם. כלומר ,הבושה יכלה לגרום לה להסתיר את הדברים.

    בימינו התקינים פוליטית אנו מתקשים להתמודד עם המציאות המורכבת שהמוח התקין פוליטית פוליטית מסרב לראות.

    לעתים קשה לאנשים הפועלים על פי נורמות ואתיקה בורגנית לזהות מצבים חורגים ותחכום של הנתונים לטיפולם ולהשגחתם של היודעים להשמיע את מה
    ש"ישתיק" את החשד.

    אהבתי

  • השאלה היא כזו: מדובר לא בילדה שכלפי חוץ נראתה נורמטיבית ולכן לא היה מקום לחשוד, או לחקור יתר על המידה מעבר לקיר ה"הכל בסדר" של הילד. אם היא מטופלת מכיתה א', ושנים לא גילו דבר כזה, במה מועיל בעצם המעקב? במה העו"ס עוזרת למישהו ועל שום מה משלמים לה?

   אהבתי

   • אני הגיב:

    לא משלמים לה. וזה חשוב. ואולי זו הדבר החשוב ביותר בנוגע לעו"ס: הן קורסות! המערכת קורסת. יש מקרה אחד מזעזע שמתפרסם ופתאום כולם שואלים ותמהים – איפה היו הרשויות? אז יש עוד הרבה מקרים. מזעזעים לא פחות. ומנסים…ולא תמיד מצליחים. כי אין זמן. ויש הרבה להספיק. ואונס קבוצתי זה חמור, אבל גם מין בתוך המשפחה, וילדים מוכים.

    אהבתי

  • פודינג ארנב הגיב:

   לפי נסיוני עם תל אביבים עשירים, יש הרבה מאוד הורים שלא רואים את ילדיהם כלל. וגם לא ממש מעוניינים בכך

   אהבתי

 13. eye in the sky הגיב:

  סרנה מחק את הדיון. אפשר לנוח. ואבי לן הוא עלוקת רשת שמוצצת הגיגי אחרים ותו לא

  אהבתי

 14. הרב תרבותי שליט"א הגיב:

  תיקון: עובדות סיציליאניות. אופס. סוציאליות

  אהבתי

 15. אחת שיודעת הגיב:

  לכל אזור צפון תל אביב המדובר יש בפועל מטפלת אחת בנערות במצוקה וגם היא בחצי משרה!עם כל ההכשרה,הנסיון והרצון הטוב אי אפשר לטפל ברצינות ולעומק באוכלוסיה של עשרות אלפים(נידמה לי שלמעלה ממאה אלף)בעבר הירקון במצב הנוכחי.כשעובדים סוציאלים שובתים, לא על שכר(למרות שגם שכרם הוא הנמוך במגזר הציבורי) אלא על תקנים, יש אפס התענינות וכיסוי תיקשורתי, כשהקורבנות של סדר העדיפויות העירוני והממשלתי המעוות מתגלים, פתאום יוצאים כל הצדקנים לאור. עצם העובדה שהנערה הגיעה לטיפול הוא כבר בגדר נס, העדיפות בלית ברירה ניתנת לנערות צעירות יותר בנות 12 ו13. מה לפי דעתך וולוט יקרה יכולה לגלות עו"סית מנערה שנחושה לשמור סוד בפגישה של חצי שעה פעם בשבועיים(כי זה מה שיש)?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   אני לא יודעת. בדיוק בגלל זה רציתי שעו"ס תכתוב פוסטורח.

   אהבתי

   • אני הגיב:

    במחילה, את לא יודעת, וזה בסדר. מה שלא בסדר זה שכתבת שבמקום העובדת הספציפית היית מחליפה מקצוע. אנחנו באמת לא יודעים כלום חוץ מהתנאים בהם מועסקים עוס"ים, וניכר העבודה שלהם הרבה יותר קשה משלנו. מאיפה אנחנו יודעים ממה נבע חוסר הידע שלה לגבי הילדה? מאיזה גיל היא מלווה אותה? מה היכולות/משאבים שניתנו לה?

    זו האשמה קשה מאוד – לומר שהיא התרשלה/לא מתאימה למקצוע

    אהבתי

   • ani am הגיב:

    דבורית,

    זוכרת מה כתבתי לפני כמה חודשים? חברה שלי עו"ס 8 שנים, עובדת 3/4 משרה ולא יותר, כיוון שאין תקן, לא מגיעה ל- 4,000 ש"ח בחודש וחתומה על איסור שביתה. מה כבר היא יכולה לעשות?

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    טוב, את צודקת, הגזמתי.

    אהבתי

 16. ג. ל. הגיב:

  אל תהיו סוציומטים – שמישהו יספר מה קרה בתגובות שנמחקו של סרנה והארסית/כעסנית!

  אהבתי

  • ג. ל. הגיב:

   או-קיי, קראתי את אבי לן על סרנה. לא מבין את המהומה. סרנה כתב משהו חלבי לגמרי בקנה המידה של כוכב מאדים, והכוהנת פירשנה, כפי שעושים לעתים בנות מינה, בדרמה-קווינסיות. או כמו שאומר בערך ציפר: כבר עדיף שתתעסקו בכיבוש.

   אהבתי

 17. אגב, ראיון חשוב בנושא האונס מזווית "ואם זו היתה הילדה שלכם": http://www.youpost.co.il/world/local/1824-2010-03-01-13-16-13

  אהבתי

 18. שמעונית הגיב:

  כתבה של אטילה שומפלבי באתר וואינט.
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3856902,00.html
  הגבתי שם ונראה אם יעלו.
  נושא: הסברים מתבקשים

  ראשית, כמו הרבה אחרים גם אני חושדת לא מעט במניעים של הכתב. הוא מוכר כתומך שמאל, ציפי חביבה עליו כנראה ולכן כל דבר שעשוי לקדם את הרעיון שבו הוא מאמין (סילוק ליברמן מה שעשוי להכריח את נתניהו לצרף את ציפי או מה שעוד עשוי להיות חלום בלהה של הכתב, פרישה של 15 ח"כים מקדימה והצטרפות לממשלת ביבי) כשר בעיניו.

  בעניין ההבדל הפעוט הזה בין אולמרט לליברמן.

  כזכור אולמרט היה ראש ממשלה ואילו ליברמן שר חוץ.

  אולמרט היה המחליט היחידי והסופי ואילו ליברמן מתקשה לעשות אפילו דברים פשוטים בגלל מעמדו הדי קטן בממשלה.

  מתאים לביבי להחזיק את ליברמן כשר חוץ בתואר בלבד שכן ענייני החוץ עצמם נעשים ברובם ע"י ביבי עצמו ובחלקים שונים גם ע"י פרס וברק.

  אגב, עוד סיבה לשתיקה של ברק היא שההאשמות (שעדיין איני מבינה איך הם לא מתפתחים) כלפיו הם באותו סדר גודל וצורה כמו של ליברמן, אולי גרוע יותר.

  אני רואה פה בעיקר ציניות מצד הכתב.

  גילוי נאות: אוהבת לקרוא את אטילה ואפילו מזדהה לא מעט עם עמדותיו אבל את דעתי, האמת שלי, אני חייבת להגיד.

  אהבתי

 19. חנוך הגיב:

  ציפר כותב מוכשר, שבונה על פרובוקטיביות כמוטיב המרכזי בטור שלו.

  לגופו של דיון בירושלים העתיקה:
  יש לזכור גם את העובדה שב- 67 גורשו תושבי שכונה שלמה כדי שתורחב הגישה לכותל המערבי.
  גורשו – כלומר: הוצאו מבתיהם שנהרסו ע"י דחפורים ולא ניתן להם כל פיתרון דיור חלופי.

  אהבתי

 20. אליה הגיב:

  אם בני טובים ממשפחה נורמטיבית אונסים נערה בת 15 אונס קבוצתי והתקשורת לא מזדעקת, האם זה לא באמת קרה (וקורה ויקרה, אפילו ברגע זה ממש)?

  לקריאה:
  http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=625578&blogcode=11620707
  מסמך מצמרר להמחשה.

  אהבתי

  • זו אני מהפוסט.
   מצחיק, את וולווט אני קוראת כבר המון זמן, ודווקא השבוע לא נכנסתי.

   אני חייבת לציין שיש לא מעט תגובות בבלוג שלי, לפוסט הזה, של לא מעט בנות בגילאים המדוברים, שתוהות איך לא רואים…

   תודה ששמת את הלינק.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s