אצבעות שחורות 5.2.10


magazinim5210
מלחמה ושלום
צפירת הרגעה מהאסדים: אנחנו מוכנים לשלום אבל גם למלחמה. גם אני.

7 ימים
הלפיד

בסוף יאיר לפיד עוד יתרגל, וידרוש שהמדור שלו יופיע כל שבוע גם ב-ynet. וגם, מי יודע, אחרי שהתלהב מרפרוש כל השבוע, כדי לגלות כמה הצטרפו לעצומה שלו (באמצע השבוע התפרסם עוד אייטם בנושא), עוד יפתח בלוג.
אבל מה שיותר מפתיע זה שלטור הזה שלו התפרסמה תגובה אחת בלבד 30 השעות אחרי שעלה לאוויר. לא מוזר?

tguvalapid

עדכון: בינתיים, בין הבוקר לצהריים נוספו 66 תגובות.

במדור המכתבים למערכת של 7 ימים התפרסמה תגובה של ד"ר שמשון שושני, מנכ"ל משרד החינוך, שלא הבין למה לא פנו לפיד ותלמידיו בצינורות המקובלים לקבלת עזרה. לפיד עונה לו פעמיים, גם במדור המכתבים וגם במדור שלו.

הבולע
(הוא אומר: בלעתי, בלעתי ובלעתי וגם: עזבתי את הצבא דקוּר).
דן חלוץ מתראיין לאמירה לם ב-7 ימים בעקבות הספר החדש שלו, בגובה העיניים (הוצאת ידיעות – אגב, בעייתי השם, יש כבר כמה דומים לו. למשל זה של אלעזר שטרן).
זה יפה, כל איש צבא מוציא ספר אחרי שפשט את מדיו ושרף אותם במדורה בחצר, ומביא בו את האמת שלו, ממנה עולה, כמובן, שהוא היה מדהים ומעולה, ואילו האחרים -פארשים (ע"ע בוגי יעלון). וכך הם יכולים לענות האחד לרעו בספרים, וגם להתראיין על כך ולחזור על מה שכתבו בספר, וגם לצפות שהראיון יהיה מקדמכירות (זה לא קורה. כמו שראיון עם במאי לא מביא אנשים לאולמות הקולנוע).

דני?

haluz
מכת חשמל
למה התחקיר של שחר גינוסר על תחנת הגז שהקימה שיכון ובינוי שבבעלות שרי אריסון ליד קריית מלאכי לא זוכה לפמפום בשערי ידיעות, שלא לומר בפעילות הקידום ב-ynet?
בשורה התחתונה "הבעיה האמיתית איננה איכות האוויר או חשש מקרינה מסרטנת, אלא הצמידות של מתקני גז שמוגדר דליק ופציץ למצבור נדיר של חומרים מסוכנים שיש במקום". תגובת כל שרשרת אריסון היא שאין חלילה שום כוונה לפגוע בתושבים, ושהכל ייעשה בשקיפות מלאה איתם ושהפרויקט ימומש "רק לאחר שיוכח באופן חד-משמעי שמדובר בפרויקט שייטיב עם התושבים ולא יסכן אותם".

ועוד עצה לחיים מדודי גולדמן, בכתבה על הארכת תוחלת החיים ומניעת מחלות: "הגבלת קלוריות לא רק מאריכה חיים אלא גם דוחה מחלות תלויות גיל כמו סרטן וסוכרת ואת היחלשותה של מערכת החיסון. ידוע גם שמחלות לב וכלי דם ושלל מחלות אחרות הגורמות לקיצור החיים מאפיינות אנשים שמנים שצורכים הרבה שומנים וסוכרים".

ובאותו עניין, בעסקים של מעריב נורית קדוש לא מבינה למה בישראל לא נלחמים במגפת ההשמנה כמו באירופה.
טעות קלה:
השמנה היא אחד מגורמי הסיכון העיקריים למחלות כרוניות קשות ולתמותה מוקדמת: למשל, מחלות לב, יתר לחץ דם, מחלות כבד וכיס המרה, סוכרת, סוגים שונים של סרטן, מחלות של שלפוחית השתן, אוסטיאופורוזיס ועוד. גם כאבי גב ורגליים, קשיי נשימה, מגבלות בתפקוד, סיבוכי הריון ולידה עלולים להיגרם כתוצאה מהשמנת יתר.

אוסטאופורוזיס? להפך.
נשים רזות נמצאות בסיכון גבוה יותר לחלות באוסטאופורוזיס, כיוון שבקרב נשים אלו יש פחות רקמת שומן, המסוגלת לייצר אסטרון, שהוא תחליף לאסטרוגן המופרש מהשחלות בגיל הפוריות, ולפיכך הגוף אינו מסוגל לפצות את עצמו על החסר ההורמונלי, ועם הפיחות ההורמונלי, חלה הידרדרות במסת העצם.

מוספשבת
מעריב Vs  מעריב

בן דרור ימיני יוצא נגד מיה בנגל ומרב דוד, שטענו שאם תרצו הוא ארגון לאומני. למה אין לינק במדור שלו לדבריהן שגם גררו יותר מ-300 תגובות?

הוא למעשה לא סותר אותן, אלא תוהה, למה לא כתבו על עדאלה וזוכרות, שקוראים לחיסול ישראל (מאיפה הוא לקח את זה, אגב?)

גם בן כספית יוצא בבלוג שלו נגד בנגל-דוד. גם אצלו אין לינק למאמר שלהן. ועוד דבר שאין אצלו בפוסט הזה – אפשרות לכתוב טוקבקים.

תוס': ארגון קשב מנתח את הדו"ח של אם תרצו.


הכירו את הלוחמת הערבייה, אלינור ג'וזף.

דווקא יפה שעדנה קנטי מהאח הגדול עברה מעמודי התרבות לעמודים המדיניים (באתר היא עדיין מתורבתת).

תרבות מעריב
איך זה שרוב מכריע של החוזרים בתשובה מקרב הזמרים הם זמרים ולא זמרות? מה זה אומר?שהן יותר עמידות לזעזועי החיים?

G (גלובס)
מה קורה בגלובס? אני מוצאת באתר פחות ופחות חומרים מהעיתונים המודפסים, בעיקר מהמגזינים. למשל, רציתי לקשר לכתבה של חן שליטא על מומו ליפשיץ, קבלן המשנה של פרויקט תגלית שהתגרש ממנו, ואין. לדבריו, מזכירת תגלית מרוויחה 200 אלף דולר לשנה, והמנכ"ל – חצי מיליון דולר, אף שמדובר בעמותה.

ויש גם כתבה על ג'ק דונגי (דוד שליט), כלומר אלק בולדווין בזכות רוק 30.

לילך סיגן בטור פציח על הבנת הנקרא: האם הציבור מתעניין בענייני השרה נתניהו, ומה הבין (הציבור) על פסגות/רועי ורמוס?

מוסף הארץ
זהירות, הפניה שמאלנית: עמירה הס חוזרת לאירועי רפיח וחאן יונס של לפני 45 שנים. ועוד בקומיקס.

בסוף הראיון עם גיא פינס יש מסגרת שכותרת המשנה שלה היא "מה התרומה של גיא פינס להרס התרבות בישראל?"
באמת מה? אין לי שמץ של מושג. ומה הקשר בין המש' לטקסט? לא ידוע.

VTV/הפדופילים

גם בערוץ הראשון וגם בערוץ 2 היו כתבות אפרופו אבינועם ברוורמן, תוך שימת דגש להורים איך להימנע מחשיפת ילדיהם למטורללי הרשת. לערוץ 2 היה ראיון בלעדי עם ההורים של הילדה בת השמונה שהביאו לחשיפת האיש. אגב, פניותיהם לאגף המחשוב במשטרה לא נענו. מהמשטרה נמסר שמספר הטלפון שהופיע באתר האינטרנט היה שגוי. שמישהו יציל את האנשים האלו מעצמם.
ריקי כהן
הייתה אחת המרואיינות בכתבה (ולאחר מכן יהונתן קלינגר, למעשה לוינגר בפי איילה חסון). האתר של ריקי, אמהות אובדות כיכב רבות בכתבה של ריאד עלי. בשבת בדקה ריקי את גוגל אנליטיקס כדי לראות את השפעת החשיפה של הכתבה על האתר. לתדהמתה, לא רק שלא הייתה עלייה, ולו קלה כניסות לאתר, הייתה ירידה של 50% בין יום חמישי לשישי.
אבל אין מה להאשים את הערוץ התשוש דווקא: אתרי אינטרנט זוכים לעניין, לרוב, כשמקשרים אליהם מאתרים אחרים. פרסום בעיתון מודפס או בטלוויזיה לא תורם לרוממות הרייטינג. הסיבה די פשוטה, לתפיסתי: זה מהלך מאוד אקטיבי, לעזוב את הרביצה על הספה, לזכור את שם האתר האמור, לעבור לעמדת המחשב (בהנחה שהצופה הממוצע של הערוץ הראשון עדיין לא יושב מול המסך עם לפטופ המחמם את חלציו), להקיש את שם האתר בגוגל ולחפש אותו. ברשת הכל פשוט יותר: לינק וגמרנו, מה גם שזה חלק מהוויית השיטוט הרשתי, לדלג מאתר לאתר בעזרת קשרורים.

המוסף לשבת
שתי כתבות מוקדשות ל"ילדים בסיכון":
עינת פישביין בסיפור הילדה בת השמונה והוריה העירניים, זה ששודר אמש גם אולפן שישי, וסמדר שיר על הילד שכל סביבתו התעללה בו.

ישראל השבוע
נמשכת המלחמה של ישראל היום נגד ידיעות:

איציק סבן, לשעבר ידיעות, כותב:
(אופס, חיתוך לא מוצלח, הסוף הוא "החתימה שלי")
saban3
saban
(אגב, למה "היה כמרקחה" במרכאות? מה פתאום?)

ובהמשך:
saban2

אנשי העשור

מבין אנשי העשור של הארץ יש חמישה זוכי פרס נובל.
תתענגו על כך, כי זה לא יחזור: בעשורים הבאים לא יהיה כנראה נובליסט ישראלי כי מאות מדענים ישראלים חיים בחו"ל ואין להם לאן לחזור, כלומר, אין להם משרות לחזור אליהן. 
עבודה מדעית מצוינת מקבלת את הפרס הנכסף רק בפרספקטיבה של עשר, 15 ואפילו 20 שנים. החמישייה הישראלית קיבלה פרסים על עבודות שעשו חבריה בצעירותם בארץ. כלומר, ישראלים בשנות השלושים והארבעים לחייהם שעובדים בחו"ל, אם יגלו תגליות מדעיות מרעישות שיזכו בנובל לא יחשבו לישראלים, לתשומת האחראים על חלוקת משרות וכספים למדעים/נים.


בלוגלנד
הפוסט של אשכר אלדן כהן על תקיפה מינית התפרסם בהעוקץ ומכה גלים ברשת כבר כמה ימים. על המקרה חל חוק ההתיישנות, כמו גם על מקרים אחרים עליהם שמעתי. יש הטוענות שאירעו מקרים דומים גם בשנים האחרונות (בעניין אותו אדם, הכוונה). מכירים/ות? שמעתם/ן? בכל מקרה: נא לא לכתוב שום שם בתגובות. הוא יימחק לאלתר.
אפשר לפנות לאשכר.
eshkarec@gmail.com

תוס':

* יוסי גורביץ
* נעמה כרמי
* חב"הלפני פיזור
אחיינית הפלא בת הארבע וחצי, המעריצה מספר אחת של אייל גולן בישראל, אמרה לי שהיא רוצה להקשיב "לשיר על גוגל", אותו היא מאוד אוהבת. התרשמתי מהבנתה באינטרנט אבל לא ידעתי על מה היא מדברת. בסיוע מקורבים הגענו ליצירה (מילים: יוסי גיספן).

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה אצבעות שחורות, עם התגים , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

55 תגובות על אצבעות שחורות 5.2.10

 1. מי סופר הגיב:

  יש כבר 218.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   נפלא. כן ירבו. כל האמור מתייחס לזמן פרסום הפוסט.

   אהבתי

   • מי סופר הגיב:

    138 מהתגובות נושאות את התאריך של אתמול. כנראה שמאשרי הטוקבקים נמנמו קלות.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    לוקח זמן לסנן טוב טוב את כל התגובות. בכל זאת, נוני בונה על לפיד בממשלה הבאה. ב-YNET התגובות תמיד עולות בבלוקים. נראה לי שבגלל זה הם לא כותבים את שעת פרסום הטוקבק (בניגוד לרוב האתרים).

    אהבתי

  • מיטל הגיב:

   הטור של יאיר (הראשון) לגבי הענין הוא אוסף בלתי נגמר של מניירות-כתיבה, קלישאות, קיטש ושטויות. אם היה לי כוח הייתי מביאה דוגמאות. פשוט יש הרבה מדי.
   לא רק שהוא לא שכנע אותי, בדיוק להיפך.
   הנסיעות לפולין מיותרות, בוודאי בגיל הזה ובפורמט הנוכחי. מי שרוצה ללמוד על השואה – באמת לא חסרות דרכים. לא כולן עוברות דרך הדיוטי פרי.

   אהבתי

   • שרווד פורסט הגיב:

    אכן, זה היה טור מטופש – בדיוק כמו הנסיעות לפולין.
    אני, אגב, סירבתי לנסוע לשם כשהגיע תורי

    אהבתי

   • ניר הגיב:

    אהבתי את "סירבתי" 🙂 גם אני סירבתי לצאת לטיול השנתי בכיתה ח', אבל לא הבנתי אז שאני עושה מעשה חתרני. אני גם מסרב לסוע לחופשה בבהאמס, מדי שנה. לא אתן יד להתקרנפות!

    אהבתי

   • גילי הגיב:

    ילדים בגיל 16 יכולים להיות בעלי עמדה והגיון בריא. חבל שאתה מזלזל, בחלק גדול מהמקרים הם אפילו הרבה יותר דעתניים מהמבוגרים. תתפלא אבל לא כל הילדים רצים לאמא ואבא עם עיניים נוצצות כשעולה נושא הטיול לפולין. אתה קצת לייט בלומר מנטלי אם אין הבדל בין הטיול השנתי בכיתה ח' (גיל 13-14) לבין המסע לפולין (גיל 16-17) – הגילאים שבהם בד"כ כלל אמורים להתחיל להשתין בקשתית על כל הרעינות של ההורים והמורים שלך, חתרנות שנקטעת בשנייה שהילדודס האלה מגיעים לצבא בגיל שמונה עשרה.

    אהבתי

   • שרווד פורסט הגיב:

    גילי, את באמת מצפה מאיש ימין שיבין את זה?

    אהבתי

 2. יהיר הגיב:

  אין ספק שהיציאה שלו לרשת כלולה בתוכנית הגדולה (שנהגתה מן הסתם ע"י מומחים לדבר) שלו לכניסה לפוליטיקה.
  ידיעו משתף פעולה שכן נוני כבר יכול להריח את ה-(ולגעת ב-) הטבות המסתמנות לו בעתיד.

  אהבתי

 3. אסקלנטה הגיב:

  כן, העניין הזה שכל גנרל פורש מוציא את סיפור חייו ואת הסבריו למה שקרה קצת מוגזם, מצד שני זה לא מחייב אותנו לקרוא.

  ולעצם הכתבה של אמירה לם, אז בסך הכל אמירה עשתה ראיון טוב ושאלה על כל מה שצריך לשאול, וגם אספה תגובות.

  בעיני שורש הבעיה שהביאה בסופו של דבר לאי-הצלחתו של חלוץ כרמטכ"ל (חרף העובדה שהוא אינו מסכים לכך), נובעת מכך שהגיע מח"א. המצב הזה גרם לכך שגם לא הכיר מספיק את "הירוקים" והרגלי עבודתם, וגם לא הרגיש מספיק בטוח ללחוץ אותם לפינה כתוצאה מחוסר הכרותו אותם.

  מאידך – הגעתו מח"א גרמה לו לחשוב שהסטנדרטים הגבוהים של ח"א קיימים גם אצל "הירוקים", ולא היא, וכך הוא סמך עליהם יותר מדי, גם במקומות בהם היה צריך להפעיל בקרה הרבה יותר צמודה.

  מעבר לכל זה אני מסכים אתו כשהוא אומר "כשאני מסתכל על המפלגות הגדולות במדינה, אני מבין שההבדל הוא באנשים ולא בעמדות". כן, הבו לנו אנשים טובים ובסוף עוד יהיה פה טוב!

  אהבתי

 4. אסקלנטה הגיב:

  ומשהו גם על כתבתו של רונן ברגמן על מאיר דגן ב-7 ימים. ובכן, רונן ברגמן יודע לכתוב קל ומהר. יש לו גם מקורות מידע טובים והמון ידע בנושאים רבים, וכך כתיבתו תמיד קולחת ומעניינת גם כשהוא כותב על דברים שאנחנו כבר יודעים.

  מה שחסר בעיני אצל רונן ברגמן בדרך כלל, וגם בכתבה הזו על מאיר דגן, אלה החלקים הנוגעים למה שמתחת לפני השטח באישיותם של האנשים עליהם הוא כותב, הרגשות, ההיסוסים, ההתלבטויות, החלקים היותר רכים שקיימים גם אצל הקשוחים ביותר. כך יוצא שנשואי כתבותיו נחשפים בעיקר במישור העשייה שלהם, אך נותרים אניגמה באישיותם, וחבל.

  אהבתי

 5. יניבל1 הגיב:

  לידיעתך, גם אירגון עדאלה וגם אירגון זוכרות קוראים להתיר את חוק השבות גם על ערבים(כלומר שינוי המאזן הדומגרפי)+שינוי ההימנון+שינוי סמל המדינה . אם לדעתך זה לא מתכון לחיסול מדינת ישראל אז את יותר נאיבית ממה שחשבתי.

  אהבתי

 6. שולמית הגיב:

  "איך זה שרוב מכריע של החוזרים בתשובה מקרב הזמרים הם זמרים ולא זמרות? מה זה אומר?שהן יותר עמידות לזעזועי החיים"

  לדעתי זה נובע מכך שגבר החוזר בתשובה יוצא נשכר מכך ואילו הנשים מפסידות את החופש שלהן. הן לא יוכלו להופיע בפני גברים. יהיה עליהן להוליד ילדים רבים, לשרת את הבעל וכל היוצ"ב. זה בכללי ובשטחי.

  לי נראה שזאת אופנה שרבים קפצו עליה מפני שזאת מוסיקה ש" הולכת טוב" . לשמחתי הדבר הביא לשימוש בשפה גבוהה יותר דווקא במוסיקה בעלת אורינטציה מזרחית ( לא הבחתנתי במוסיקה, בחזרה דתית בעלת גוו אשכנזי). לטעמי גם המלודיות איכותיות יותר. מכיוון שישי לי מזג רליגיוזי אף כי אני חילונית גמורה אני נהנית מתופעה זו.

  אהבתי

 7. שולמית הגיב:

  "-
  איציק סבן, לשעבר ידיעות, כותב"
  העיתונאים רודפי הצדק שיצאו בהצהרות ובכתבות כנגד מעבידם הקודם ברגע שזכו לעבוד אצל מעביד חדש הנאבק בעיתון שבו עבדו ואת מטרותיו שרתו
  "

  אהבתי

  • שולמית הגיב:

   (הקטע הקודם ברח לי לפני שסיימתי)
   ובכן,לא אמינים בעיני העיתונאים המגלים את הסודות שהסתירו כאשר התפרנסו מעבודה בעיתון שכנגדו הם יוצאים כי מישהו אחר משלם את משכורותיהם. אלה השואלים את העוזרת של שרה נתניהו מדוע לא התפטרה כאשר סבלה לא התפטרו כאשר " נאלצו" לרקוד על פי החליל של הבוס שלהם.זה ממש גרוטסקי כשהדבר נעשה בעודם כותבים בעיתון לצורכי נתניהו.

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    מי שפתח במלחמה מלוכלכת, שלא יבכה שגם הוא נמרח עכשיו בקצת בוץ. ידיעות ומעריב התקיפו ראשונים (בכמה ערוצים שונים בו-זמנית), ישראל היום רק מגיבים.
    .
    זה לא כ"כ לויאלי, אבל עדויות של עיתונאים לשעבר מידיעות הן רלבנטיות, במיוחד כשהן מציגות את ידיעות ונוני כלא שונים בהרבה מכפי שהם מנסים להציג את ישר"ה ואדלסון. זה שחלק מאותם עיתונאים עובדים כעת בישר"ה מעלה חשש לאינטרסים זרים בעדות, אבל לא פוסל אותה על הסף.
    .
    אמנם התערבות מגבוה בתוכן זו סיבה מספקת להתפטרות עיתונאי, אבל זה לא בר השוואה להתעללות הנמשכת ושאר התלונות של העוזרת של שרה. נראה לי גם שלעוזרת בית יש יותר אלטרנטיבות עבודה אחרות מלעיתונאי.

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    איני עוסקת במלחמה אלא בעיתונאים המתגייסים להעיד על הבוס הקודם ובו זמנית מגלים ששירתו אינטרסים שלו כפי שכעת הם משרתים את האינטרסים של ישראל היום. מדיבריהם אנו למדים על האנטגריטי שלהן ושל מרבית העיתונים והעיתונאים.אותי הדברים לא מפתיעים כי כבר זמן מה זו דעתי על מרבית העיתונים והעיתונאים. אני קוראת אותם בבחינת
    "וחשדהו" אך היומרה של רבים מהם להיות דוברי האמת והצדק מרגיזה אותי. הגדיל לעשות דן מרגלית שלאחר חברות של שנים עם אולמרט למרות כל הטענות שהיו נגדו גילה את האור והפך להיות מטיף בשער ופוקח עיניים. אני מתארת לי שרדיפת הצדק שלו ושל חבריו מתוגמלת יפה.

    אהבתי

   • שרווד פורסט הגיב:

    זה בדיוק כמו שדן חלוץ מלכלך עכשיו על כל "חבריו לנשק". שמוקים לא חסרים בשום מקום

    אהבתי

 8. שולמית הגיב:

  "הפוסט של אשכר אלדן כהן על תקיפה מינית התפרסם בהעוקץ ומכה "

  בעוקץ היו תגובות שקישרו בין היחס האלים לנשים לבין כיבוש. לעניין זה כדאי להזכיר שהמספרת כתבה שהאיש הוא הומניסט. משהו בסיפורה הזכיר לי דברים ששמעתי על אחד מן האושיות של השמאל בתחום הספרות והפובליציסטיקה. לא שעתי אז על אונס אלא על הטרדה של נשים. משום מה דיברו על עניין זה בחיוך.גם לא שמעתי מעודי על מישהי שהתלננה נגד לוחם צדק זה.
  נדמה לי שכדאי לנתק את היחס האלים והמטריד משיוך פוליטי. ראיתי גם בשמאל ובמחלקות למדעי הרוח התיחסות סקסיסטית לנשים שחלקן אף שיתפו פעולה עם יחס זה.
  כמו במקרים רבים של נשים חרדיות גם נשים ממגזרים אחרים מזדהות עם רצונם הגברים. לשמאלנים ולליברלים יש את הדרכים הייחודיות לעשות זאת.

  אהבתי

 9. דס הגיב:

  מה שמשעשע ב"זוכרות" (ארגון שקריאתו ליישום זכות השיב משמעותה אחת – חיסולה של מדינת ישראל) זו העובדה שמבחינתם ההיסטוריה מתחילה ב-48.יש התייחסות לישובים ישראלים שקמו על חורבות ישובים ערבים אבל אין התייחסות לישובים הערבים שקמו על חורבות ישובים יהודים.כמובן שאין התייחסות לאותם ישובים ערבים שקמו באמצע המאה ה-19 (בסך הכל 40-50 שנה לפני שקמו המושבות הראשונות) כתוצאה ממסע הכיבוש של איברהים פאשה שהביא עימו עשרות אלפי מצרים,לובים וסודאנים שנשארו בארץ והקימו,בין השאר, את השכונות הערביות מחוץ ליפו ,שכונות שמופיעות תכופות בהקשר הנכבה כמו שייח מוניס.(גם עג'מי קמה באותה תקופה ועל ידי אותם מהגרי מלחמה).תושבי אותן שכונות ואותם ישובים לא היו ילידים אבל אין לכך זכר באתר של "זוכרות".
  אני תוהה אם עדנה קנטי תומכת בשיבת הפליטים לאדמותיהם,כלומר לאדמות שעליהן הוקמה הוד השרון ?
  בניגוד לדברי האיוולת שלה לאחר ההתנתקות לא היו ישראלים ברצועת עזה,אבו מאזן היה בשלטון,לא היה מצור,לא היה סגר,המעברים היו פתוחים.
  מדוע הפלסטינים לא החלו בבניית החלק הזה של מדינתם ? מדוע לא ניקו את הריסות ההתנחלויות והקימו שכונות חדשות במקומן ? מדוע לא הזמינו השקעות מן העולם לטובת הקמת מפעלים ? מדוע לא הקימו כפרי נופש על חוף הים היפה של עזה ? מדוע לא השקיעו בחינוך,בריאות ורווחה ?
  אלה שאלות רטוריות.
  כנראה שהפלסטינים לא באמת רוצים מדינה אחרת הם היו מבצעים את כל הפעולות בטרם עליית חמאס לשלטון.
  אגב,ה"צינורות המעופפים" הרגו ישראלים,הגיעו עד באר שבע ואשדוד ויום אחד כנראה גם יגיעו לביתה של קנטי.

  אהבתי

  • יניבל1 הגיב:

   אמן למשפט האחרון

   אהבתי

  • זוכרים הגיב:

   אגב,ה”צינורות המעופפים” הרגו ישראלים,הגיעו עד באר שבע ואשדוד ויום אחד כנראה גם יגיעו לביתה של קנטי"
   הלואי! אבל זה עוד עלול לפגוע בנינט….

   אהבתי

  • אתם יודעים מה, הגיב:

   אתם צודקים. בכל מה שאתם אומרים.
   שזו דרך מנומסת יותר להגיד, עייפתם אותנו. מאסנו בכם.
   בשקדנות של הדף היומי, באובסס של חסרי חיים, בקנאה ובקנאות לשמם – תמשיכו להגיד מה שאתם רוצים.
   אפשר להתנחם בעובדה, שכל טוקבק שנכתב פה, ובמקומות אחרים, הוא בעצם פורקן. ניתוב הרעל והזעם וחוסר האונים של אנשים, שהיו יכולים להיות מסוכנים, ואולי יש בטקסטים האלה כדי להוות סובלימציה.
   ובעיקר מנחמת העובדה האחת, הבהירה כשמש: חרף כל דבריכם – ההתנחלויות יפורקו. הכיבוש יסתיים.
   ואז, עם מה תישארו אז, אתם שהפכתם את האמונה באל – לאדמה?

   אין צורך להגיב. אתם באמת לא צריכים להגיב. כאמור, הסכמנו.
   זה גם יכול לשמש תרגול לעתיד לבוא: למחרת הבו-הו-הו של הפינוי, יגיע היום בו אתם לא צריכים, או יכולים עוד, להגיב. מה תעשו אז?

   אהבתי

   • שרווד פורסט הגיב:

    אתם יודעים מה, את/ה טועה. ההתנחלויות לא יפורקו. אפשר להיות הכי שמאלני בעולם, כמוני, ועדיין לראות את זה… ההתנחלויות הן עובדה מוגמרת – וזה עלול להביא ל"חיסולה של מדינת ישראל", כמו שהימין אוהב לומר, לא פחות מזכות השיבה ושאר ירקות

    אהבתי

   • יניבל1 הגיב:

    ואת התגובה הזאת את כותבת לי אחרי שכתבתי במפורש שאני נגד ההנחלויות ולא מאמין באלוהים. את מבינה כמה מטומטמת יצאת עכשיו?

    אהבתי

   • ניר הגיב:

    את באמת חושבת שכל מי שמתנגד לאג'נדה של "זוכרות" או חושב שקסאמים זה יותר מצנורות מעופפים הוא מתנחל דתי? (או בכלל ימני, לצורך הענין)?

    אהבתי

 10. בונד ג בונד הגיב:

  מצחיק בן כספית, שמצד אחד לא מאפשר תגובות לפוסט שלו ומצד שני כותב "החברים בשמאל הקיצוני, אלה שמטיפים כל הזמן על הזכות למתוח ביקורת קשה, להגיד דברים קשים מאוד, הם פשוט לא מסוגלים לשמוע ביקורת. הם התרגלו לא לשמוע ביקורת. בבועה בה הם חיים, היה עד עכשיו הליך אוטומטי שעשה "דליט" על כל ביקורת שהיא. "
  וואחד דיסוננס…

  אהבתי

 11. בת הטוחן הגיב:

  כמויות השטנה שנשפכות כאן על יאיר לפיד מפתיעות אותי בכל פעם מחדש. הסיבות לא לגמרי ברורות, לא יעזור. כל מהלך של הבנאדם זוכה לקיתונות של מרירות אינסופית.
  גילוי נאות: חיבבתי את כתיבתו גם בשנותי הרבות ב"הארץ", וגם אותו עצמו כשעבדנו יחד לפני 20 שנה ב"מעריב", בעימוד מדור קייצי יומי בשם "100 אחוז לחות". היה אחלה בוס. בבקשה אל תקפצו לי עכשיו עם הטיעון שהתקרנפתי ב"ידיעות".

  אהבתי

 12. מיטל הגיב:

  דווקא אין לי אף לא פרומיל מרירות, שטנה או חצי שטנה על יאיר לפיד, ברור לי שהכוונות שלו הן טובות, ואני לא אומרת את זה לשם הציניות.
  מה לעשות שהפעם הוא פשוט מדבר שטויות.

  אהבתי

 13. שולמית הגיב:

  הגזענות הסמויה מן העין של עדנה קנטי חמקה לה מבעד לשפתיה במהלך שיחה עם חברותיה למחסום ווטש כשאמרה שרצתה להתידד עם פותנה אך זה לא הצליח כי פותנה רוצה להיות יהודיה( חדשות במוצא שבת בערוץ 2).

  או, הינה פותנה פוגשת את ההולוגרמה של קרוביה. אני רצה לראות.

  האמת שדי משעמם מאז ששרה ותומר עזבו והם לא רבים ביניהם. כל הקונצים של ערוץ לא עוזרים. הם הפכו להיות ממש שמאלצים עד גועל נפש. זה מה שאני חושבת ועם זאת אני רואה את כל התוכניות. מה לעשות , כנראה אין לי טעם מעודן.
  אגב, אני מצדדת באלירז ולא סובלת את איילה וסער.

  אהבתי

 14. הקיד הגיב:

  בהמשך לסיפור המדהים של איציק סבן שהבאת- שימי לב שבמדור המכתבים של 7 ימים יש מכתב מקורא אנונימי ( בשם ג'…) שמגיב על כתבה משבוע שעבר על איזה עוזרת ברזילאית וטוען שמה שהכי הטריד אותו הוא מה שפורסם בכתבה זו על ניצב דנינו תוך רמיזה למי שיחליט על זהות המפכל"ים הבאים. האם היתה טעות הגהה והנו"ן הפכה לגימ"ל?
  כתבת הזמרים הדתיים בתרבות מעריב היתה עלבון לאינטלגנציה. נושא מרתק שאפשר לעשות עליו אחלה כתבה רודד עד לגובה אפס. ה"מומחים" שצוטטו בכתבה כללו את ד"ר חנה פנחסי שאמנם היתה אי פעם לפני הרבה שנים מורה (מעולה) שלי לספרות אבל היא לא מבקרת שירה אלא ד"ר לפרשנות, אורי משגב ששונא דתיים בטירוף (אמנם ייתכן ששנותיו ככתב ספורט המסקר את הפועל ת"א הכשירו אותו לבקר מוזיקה)ועוד מומחים מהסוג הזה. מבקרי מוזיקה ידועים כמו קוטנר, חרסונסקי ואחרים (בן שלו הוזכר רק לגבי אמן אחד- אולי כי התאים לתזה) והסיקור עצמו היה דל. השינוי במכירות (באופן שסתר את עצמו בין מושאי הכתבה) או השינוי בהשמעות הרדיו היו המדד העיקרי לבחינה, הבחינה נגעה לאלבום אחד בד"כ ולא לתהליכים או הופעות ובסקירה נכלל למשל זמר כמו ארקדי דוכין שבהחלט עשה תהליך רוחני בשנים האחרונות אך לא חזר בתשובה אלא הצטרף ל"קבאלה" (סוג של מדונה לעניים מאוד) והושמטו זמרים כמו דוד ד'אור או שי גבסו. זה, יחד עם כתבת המיל"ף על גב' צפיר דירדרו עוד קצת את מוסף תרבות הצולל של מעריב.

  אהבתי

  • שרווד פורסט הגיב:

   תנו עוד מיל"פיות, אלוהים יודע שיש פה הרבה. היתה מיכל ינאי לפני כמה זמן, אוףףףףף. שי איז הוטר דן ג'ולאיי…

   אהבתי

 15. בן רימוז' הגיב:

  הפוסט של אשכר אלדן כהן חשוב מאוד. אני בטוח שבסוף האמת תצא לאור.

  אהבתי

 16. שרוליק היום הגיב:

  היום כבר 64 עמודים עם מעל 50% עמודי פרסום. למי שדואג לבסיס הכלכלי של העתון.

  אהבתי

  • רג'ינה ספקטור הגיב:

   האם טרחת גם לברר מה מחיר עמוד פרסום שם? האם יתכן שהוא מחצית מעלוּתו, למשל, בידיעות אחרונות, או שני שליש מעלוּתו במעריב? עוד דרך נלוזה להכות את המתחרים.

   אהבתי

   • שרוליק היום הגיב:

    לא ממש.
    כמה מילים.
    אם הם הוסיפו היום עמודים למהדורה כדי לאכלס את הפרסומות זה אומר דרשני. מדור הספורט לא גדל כל כך בגלל יום א'.
    לפני שיצאה מהדורת שישי של שרוליק היתה כתבה (או פוסט) בנושא הוצאות והכנסות.
    ההוצאה הכוללת נאמדה בכמאה מיליון ש' לשנה.
    אומדן ההכנסות ממודעות נע סביב 15-20 אלף ש' לעמוד.
    בגדול זה משתווה והעתון כנראה היה באיזון, אין לי מושג אם זה כולל החזר השקעות ראשוניות או ריבית עליהן.
    לאחר הוספת מהדורת שישי (התוספת הכמותית לעומת ימי השבוע היא לא בחלוקה לבתים שכן לא הגדילו את מספר המנויים) יש להניח שמחיר המודעה גבוה יותר (תפוצה גדולה בהרבה) ותהליך הגדלת המודעות בעיצומו.
    זה שמצאו דרך להכות (איזו מילה עדינה) את המתחרים לא אומר שאפשר אולי לעשות את זה בעלויות לא כאלה אסטרונומיות ואולי אפילו ללא הפסד.
    מי יודע, אולי אדלסון עלה על סטארט אפּ בנושא עתונים.
    הרי יש בארצנו לא מעט מקומונים חינמיים ואפילו יש פריחה בתחום.

    אהבתי

 17. מו"לית הגיב:

  אם אסור לפרסם שם
  יעני כאילו אסור
  צריך למצוא שיטה אחרת
  יפנית או אידיש
  קידוש השם

  למה הכל נופל עלי
  אין לי שמץ
  ועדיין
  רוחי בי כואבה

  אהבתי

  • נופר הגיב:

   אם יש צו איסור פרסום, אז יש צו איסור פרסום. אקרוסטיכון הוא הטריק הכי ישן בספר ואת לא מרמה פה אף אחד.

   אהבתי

  • בלאק סמארה הגיב:

   תודה מו"לית, את גדולה.

   אי אפשר לסבול את הפחדנות הזאת ואת חוסר הערך שבהכברת מילים על מטריד סדרתי בלי לציין את שמו.

   זה מזכיר לי את אסף גולדרינג, פעיל שמאל יפה נפש והומניסט גדול המתנדנד על גדרות בשבתות, שרצח את הבת שלו כשעלתה לו הג'ננה.

   אהבתי

 18. פינגבאק: על כוחה של הבלוגוספירה, פרשת יצחק לאור והאונס לכאורה | חורים ברשת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s