אצבעות שחורות 29.1.10

magazinim291101

גם השבוע התעלו מוספי הסו"ש על עצמם בשערים לא אטרקטיביים, המחבלים בכתבות. מהשער על אחת מנשותיו של גואל רצון, כתבה שקשה לקרוא מחמת המבוכה; דרך השער המייצג את הכתבה האינטלקטואלית יותר, על הקפואים; עבור לכתבת רמדיה שהשער מתקשה למכור; המשך למני מזוז שמי יכול לראות עוד את תמונתו; גיבורת האח הגדול החדשה, שמעוררת בי התקוממות עם; וסיים בכתבה על חקלאי ישראל בשער מטושטש במיוחד.

זהב שחור

אבל מה כתוב במסמך ששיגרה ישראל לאו"ם, היוצא נגד דו"ח גולדסטון?
בן כספית טוען במוספשבת ש"הקרן החדשה לישראל תומכת במיליוני דולרים ב-16 ארגונים ישראליים רדיקליים. הארגונים הללו דחפו ותמכו והטיפו להקמת ועדת גולדסטון, ואף ציידו אותה במרבים החומרים שבהם השתמשה לצורך 'הרשעת' ישראל וצה"ל".
ותגובת הקרן:

"הקרן גאה בתפקידה בתמיכה בגופי ביקורת פנימיים בישראל. זהו תפקיד פטריוטי ממדרגה ראשונה, משום שגופים אלה חשובים להמשך קיומה של הדמוקרטיה הישראלית כמו גם לביצור מעמדה הבינלאומי בתקופה שבה הוא נתון למתקפה עזה. למרות כל נקודות הזכות הללו, גל הכפשה שוטף לאחרונה את התקשורת נגד הארגונים, ודוח זה הוא רק הדוגמה האחרונה בסדרה ארוכה..."


סופשבוע
אף שכבר קראנו וחזרנו וקראנו ושמענו, מפחיד ומטריד גם יחד לקרוא את עדותה של נעמי איגוס על מעסיקתה (שרי מקובר-בליקוב, אין רמז לכתבה בנרג'). מה שהכי מצחיק זו תגובת לשכת ראש הממשלה, המצטטת את דבריו של חנוך דאום בידיעות, על מסעו עם איגוס במעלית אחרי השידור, שנפתחת במשפט "על מידת האובייקטיביות של נעמי איגוס כלפי שרה נתניהו יעידו דברים שכתב העיתונאי חנוך דאום שהופיע עם הגברת איגוס בתוכנית טלוויזיה בשבוע שעבר".

רוצה לומר, דאום, עם כל הכבוד, כן אובייקטיבי בפרשה?

דאום כתב אז, ומצוטט היום, כמי ש"איגוס החזיקה בי במעלית למעלה מדקה בלי שהיה לי חפץ לשוחח איתה. היה זה אקט תוקפני, אבל בעיקר משונה מאוד".
לאיגוס, שנשאלה על כך ע"י שמ"ב, המראיינת, יש גרסה הפוכה שונה לתקרית המעלית. לדבריה ביקש ממנה הלה בגסות לזוז הצדה, וכשיצאה החזיקה בדלת המעלית ואמרו לו "ראוי היה שתדבר בצורה מכובדת. הייתי יכולה להיות אמך".

לימור יהודה, עורכת הדין באגודה לזכויות האזרח, שייצגה את העותרים בעניין סגירת כביש 443 מתראיינת (ליאת שלזינגר), ובין היתר אומרת "…צריך לזכור ש-443 לא נמצא בתחומי מדינת ישראל. זה שישראל עושה שימוש בכביש הזה, זה לא ברור מאליו. זה שטח כבוש. אנחנו לא נוסעים שם בזכות. אנחנו גוזלים את מה ששייך להם. השימוש בנימוקי ביטחון הוא ציני ומניפולטיבי. מקימים התנחלות בלב השטחים, בדיוק מטר מהבית שלהם, ואחר כך מקבלים החלטות שמגבירות את האיומים. סללנו את הכביש הזה בתוך השטחים. כל הזמן אנחנו יוצרים עוד ועוד סיכונים בטחוניים".

אלון הדר כותב על הסדרה הדוקומנטרית החדשה של קשת, 18, שתעלה השבוע: בני נוער, מקרי קצה, שבמשך שנתיים דיברו למצלמות. מעורר עניין.

הוסיפו לכך את כתבת הקפואים של כרמית ספיר-ויץ וכתבה מתורגמת מניו יורק מגזין על ועם פטי סמית (למה שמות מתרגמי הכתבות לא מופיעים דרך קבע? זה משמעותי), ודומה שזה המוסף המעניין של השבוע.
חבל רק שפרשת גניזת הראיון עם מוחמד בכרי מעיבה על כך.

תרבות מעריב
אני בעד מפעלי התרגום של העיתונות הישראלית. למשל, חמישה במאים מדברים ביניהם בימים שבין גלובוס הזהב לאוסקר. מתוך ל.א. טיימס.

מקוראשון
חגי סגל, ידיעה מרכזית בשער:
"שום שוטר לא היה אוזר אומץ לאזוק ראש ישיבה חשובה של ש"ס או רב חרדי ידוע בבני ברק. מעשי עריצות כאלה ננקטים בשנים האחרונות רק כלפי הציבור שנאבק נגד חלוקת הארץ, הציבור המופקר ביותר בישראל החדשה. הוא מוחל בשיטתיות על כבודו, וכבודו מחול.
נכון, יצהר שוקקת בעשור האחרון גורמים אנרכיסטיים. גם בלי סיפור שריפת המסגד, גובה הלהבות בין כותלי הישיבה של הרב שפירא טעון הנמכה דחופה. כל מיני רעיונות בעייתיים מהבהבים שם יותר מדי זמן. אבל האנשי האטומים שאזקו את ראש הישיבה לעיני המצלמות לא רצו לכבות את האש, אלא ללבות אותה. הם כבלו אותו בידיו וברגליו כדי לסתום פיות למחנה שלם
".

זאת הבעיה? האיזוק?


שרה שרה

אופס, גם הארץ משתמש בתמונת הזוועה של שרה נתניהו במדור של בני ציפר, שדווקא מתייחס בביקורתיות להתנהלות התקשורת.

שואה שלנו
יאיר דקל העביר את הדברים שאמר ח"כ מוחמד ברכה באושוויץ.

בתגובה השיב לו הח"כ לשעבר אליעזר (צ'יטה) כהן דברים שאין הבלוג סובל מחמת החשש לתביעת דיבה, אבל אם לסכם, "קבוצת הח"כים הערבים זה הזיוף והתגלמות הצביעות מצדנו. הם משחקים דמוקרטיה, בידיעה שהם ניזונים ממנה ועוסקים שעה שעה להשמידה".

טוב שיש יוצא מהכלל בדבריו: "היחיד שהיה בן אדם היה מסאלחה, אבל הוא בכלל מזן אחר. הוא גדל בתנועת הפועלים".

והערה נוספת, ממקור אחר, מציין דקל: ברכה איננו הח"כ הערבי הראשון שנסע לאושוויץ. סגן השר נאווף מסאלחה קדם לו, והיו עוד ח"כים ערבים שנסעו לפני כן".

דושיח
גדעון לוי, מתנחל מתל אביב, ומרב גולד, מתנחלת מעפרה הגיעו לדיון בעירוני א'.
יש סיכוי להידברות?

לחם עבודה
מרדכי גילת יקבל מידיעות 600 אלף ש' במסגרת הסכם הפשרה עם העיתון.


טוקבקים
נ. ברנע ממשיך להביע את דעתו על האינטרנט:

"אתרי אינטרנט למיניהם מעסיקים עורכים שתפקידם לסנן את הטוקבקים. הסינון מינימלי: כל אתר מבקש להתהדר בכמות הפונים אליו, לא חשוב שלפעמים הפונים הם נערים שלא מצליחים להתמודד עם החצ'קונים שלהם ושופכים את מררתם על ראש הממשלה או על נשיאת העליון. סינון קפדני יותר עולה כסף. למה לשלם, כשהמרחב האינטרנטי מוכן לסבול הכל (וגם רואה בכך אידיאולוגיה)".

1. האתרים משלמים ממילא.
2. אם אני זוכרת נכון, ארנון גל, עורך נרג' סיפר בהזדמנות כלשהי ששליש מהטוקבקים מסוננים.
3. אני לא אומרת שהכל טוב ושלא ראוי להיות סינון נוסף, ובכל זאת.
4. לא הייתי מהמרת על גיל הכותבים ומצבם ההורמונלי.

ורזי ברקאי: "כל אחד כותב מה שבא לו!" (מתוך הפואטיקה של הטבלואיד, מוסף הארץ)

VTV
אמנון אברמוביץ' Vs מרכז שלם Vs אברמוביץ'

ובכן, א"א לא אמר אמש מילה על העניין, לטוב ולרע.
מאחר שהמרכז, במכתבו לאיש, סיכם שאם לא ייתנצל ייפתחו הליכים משפטיים, נחכה לשלב הבא.
תיקתק שורת, אגב, לא התייחס לנושא כלל (שהרי המנחה הוא איש חדשות 2) אך תקתק בהרחבה על פרשת נתניהו, העוזרת, הגנן ועוד.


שת"פראי

נעם ברקן הייתה שליחת ידיעות בהאיטי והביאה בחמישי את הסיפור על הילד שצריך לעבור ניתוח לב.
לאור העובדה שההודעה נשלחה בפול, הסיפור הופיע גם בישראל היום עם קרדיט לברקן.

noamhayom


אחמד והצבר

שיר מדהים, מתוך ספרי לימוד לכיתה א'.

tzabar


איך לא כתבת ש…
מעין הזכירה לי שב-27 בינואר חל יומולדתה ה-69 של תרצה אתר.
לרגל האירוע היא שלחה גם את השיר:


רוצים לתרום לפינה? בבקשה.


לפני פיזור
מתברר שטעיתי: רבים (לפחות בתגובות בפוסט הרלוונטי) לא אוהבים את סלינג'ר ולא הזדהו עם גיבוריו.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה אצבעות שחורות, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

94 תגובות על אצבעות שחורות 29.1.10

 1. שוקי הגיב:

  זה רק אני או ששרה נתניהו הולכת ונעשית דומה לשולמית אלוני?

  אהבתי

 2. שועלן הגיב:

  כשראיתי במוסף הארץ את השיר על אחמד והצבר הייתי מאוד אמביוולנטי לגביו (בהיתעלם מהעובדה ששיר כזה לא צריך להיות בתכנית ללימוד עברית לילדים, לא משנה כמה מיתממים האחראים לדבר). לא הצלחתי לרדת לעומקו של השיר:
  מחד, הוא מצדד בציונות – הצבר צומח באופן טבעי בגן, אחמד הוא זה שבא לגן, מציק לצבר, ולכן נפגע ממנגנון ההגנה העצמית הטבעי שיש לצבר.
  מאידך, אחמד לא התכוון להרע לצבר, הצבר אלים מטבעו, והשיר מזדהה עם כאבו של אחמד.
  כנראה שזהו היופי שבשיר הפשוט הנ"ל. הוא משקף את המציאות על מורכבויותיה, והכל באצטלה של שיר תמים לילדים.

  אהבתי

  • שולמית הגיב:

   "אבו שקרה נודע ….. בציורי הצבר שלו, מוטיב חוזר ודומיננטי בעבודותיו. אבו שקרה מנכס בחזרה את הצבר הישראלי, סמל שהושאל, בדומה לעץ הזית, מן התרבות הפלסטינית והופך אותו לניגודו המוחלט של הסמל הישראלי המפורסם, שכולו עזוז ועוקצנות מתריסה. הצבר של אבו שקרה עקור משורשיו, שתול בפחים חלודים, ממוסגר וקודר. "
   http://www.2live.co.il/modules/extcal/event.php?event=181

   כשקראתי את השיר חשבתי שנכתב לתוכנית סטירית.היותו של השיר תמים מעידה על חוסר בינה ואטימות של הכותבים, המפרסמים והמלמדים אותו.ככל שאני חוזרת וקוראת אותו אני רואה את אפשרויות המחקר הגלומות בו.

   אהבתי

 3. ירון הגיב:

  כדאי לקרוא את הטור של דורון רוזנבלום במוסף הארץ ולהישנק מצחוק.

  "… המראיין – טכנאי רדיו לשעבר, שפעם דיווח בטלפון ל"שירים ושערים", ועכשיו משמש בתפקיד דובר העירייה…". גדול!

  אהבתי

 4. עבירות של אתרים הגיב:

  יש מאות טוקבקים *מסוננים* שמהווים עבירות ברורות של הסתה וקריאה לאלימות.
  איך ארנון גל מסביר, לדוגמה, את תגובה 65 כאן:
  http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/045/708.html

  בתגובה לידיעה על תקיפת נשיאת בית המשפט העליון, כותב המגיב "מיכאל":

  65". שופט שקר שמקבל שוחד ומבצע את עבודתו באי אמת מזעזעת- מגיע לו למות"

  צריך להבין: יושב אדם במעריב, שזו פרנסתו, והוא מקבל כסף על סינון הטוקבקים. ואותו אדם מאשר את ההסתה הזו לפרסום.

  זו עבירה פלילית ברורה. הוא והעורך שלו אחראים לה, עם או בלי קשר לשאלה מי כתב את ההסתה במקור.

  לדעתי שבוע-שבועיים של מאמץ מרוכז נגד האתרים האלה, עם הרבה תלונות למשטרה נגד ארנון גל, עורכי הערוצים ועורך העיתון, יביאו לנקיון מיידי. נרג' זו רק דוגמה – המצב לא הרבה יותר טוב בוואלה או וואי-נט.

  פעם אחת זימון לחקירה, והם יחייכו. בפעם השניה תהיו בטוחים שמסנן הטוקבקים יעוף כמו טיל, וגל עצמו יאשר או יפסול את התגובות. זו לא שאלה של חופש ביטוי: אין שום חופש ביטוי בקריאה להרוג שופט.

  אהבתי

  • חתול הגיב:

   בכל האתרים מי שמסנן את הטוקבקים הם לא בעלי מקצוע שזו עבודתם, אלא העורכים והמפיקות (או העורכות והמפיקים) שעושים את זה בין לבין מלא דברים אחרים. לכן קל כל כך להגניב תגובות ממין זו. אם זה באמת היה משנה לאתרים, הם היו מביאים אנשים שיעסקו בזה פר-אקסלנס.

   אהבתי

   • אז שיתחילו לשלם הגיב:

    ואם לא לאנשי מקצוע (כמה "מקצוענות" צריך כדי לפסול טוקבק שמסית לרצח שופט?), אז בקנסות אישיים, אחרי שיורשעו בעבירות פליליות.
    לומדים רק דרך הכיס. קץ להשתוללות.

    אהבתי

 5. יניבל1 הגיב:

  אגב התגובה של הקרן שמתי לב לאופנה חדשה בקרב האירגונים האנטי-ישראלים . כנראה שהחבר'ה למדו שיעור או שניים ביחסי ציבור והיום במקום להגיד ישר שהם אנטי-ישראל הם מנכסים לעצמם את הטייטל "פטריוטיות" או ציונות" . הם לא זה ולא זה . לא יותר מצואה יבשה בעטיפה של ממתק.

  אהבתי

  • יניב ז1 הגיב:

   ובספק אם בסוף השנה תעלה ל-ח1.
   היום בו אתחיל לדאוג באמת, יהיה כאשר המגיבים האובססיביים של הימין הקיצוני יגלו מעט אינטלקט. "צואה יבשה בעטיפה של ממתק", וואו, אתה ממש מאיים על אראל סג"ל!
   הערה קטנה בנוגע לציונות, ובמלים שגם תלמיד ז-1 יוכל להבין:
   ציונות היא זכות העם היהודי להגדרה עצמית במדינה שלו.
   התנחלויות אינן ציונות. הן חותרות למדינה דו-לאומית עם משטר אפרטהייד גזעני כלפי הפלסטינים.
   ג'ק טייטל, האיש ששלח משלוח מנות ממולכד למשפחה יהודית, איננו פרו-יהודי, ואיננו ציוני.
   יגאל עמיר, האיש שרצח את ראש הממשלה הציוני, את משחרר ירושלים ורמטכ"ל 67', איננו פרו-יהודי ואיננו ציוני.
   חגי סגל, ה"עיתונאי", שמלכד וגרם לעיוורון של חבלן צה"ל – איננו פטריוט, איננו ציוני, ואיננו פרו-יהודי – גם אם הוא והפושעים שלצידו קראו לעצמם, "המחתרת היהודית".
   ארגונים שמבקשים להצביע על עבירותץ של ישראל ומטעמה, שחושפים את ההתבהמות הפשסיטית של החברה הישראלית, הם ציונים יותר מכולנו ביחד. הם שואפים שתהיה לנו מדינה אחת נורמלית, לעם היהודי, עם גבולות מוכרים, ללא עם-עבדים פלסטיני וזוועת כיבוש.
   בהצלחה במבחני סוף השנה, יניב ז1

   אהבתי

   • יניבל1 הגיב:

    "ציונות היא זכות העם היהודי להגדרה עצמית במדינה שלו"
    רק חבל שהקרן החדשה לישמעאל לא מכירה בזכות הזאת של היהודים ותומכת במדינה דו לאומית(או בשמה המכובס "מדינת כל אזרחיה" )

    אהבתי

   • יניבל1 הגיב:

    אגב לקח לי 18 דקות להגיב כי הייתי צריך לחשוב על משהו שיצליח להשתוות ל"בהצלחה בכיתה ח'" כדי לא לצאת מובך מדי , אבל לצערי לא מצאתי.

    אהבתי

   • ניר הגיב:

    מה אתה אומר. לא ידעתי שהברירה היא בין לתמוך בקרן החדשה לבין תמיכה ביגאל עמיר. אגב, אתה מוזמן למחלקת הקלישאות להחליף את "התבהמות פשיסטית". יצא עכשיו משהו, "התקרנפות מקראתיסטית" (יש גם "התלהמות גבלסית" לעונת 2010)

    אהבתי

   • יניבל1 הגיב:

    אני לא רוצה לספר לו שהצבעתי בבחירות האחרונות מרצ ,פשוט הוא עשה מעצמו מספיק צחוק עד עכשיו, לא צריך לרקוד על הגופה .

    אהבתי

   • יניב ז1 הגיב:

    כדי לפשט את הדברים, ולהבין כמה אתם תורמים לטעות החמורה – אז כן, הבחירה היא כן בין "הקרן החדשה" לבין "יגאל עמיר".
    הקרן החדשה, הקרן הקיימת, מרצ או חוגים מסוימים בליכוד – כולם בצד אחד. נקרא לו, ציונות. ובצד השני – יגאל עמיר, ג'ק טייטל, יצהר, וכל מי שבאו לסתום את הפה לתקשורת, לחופש הביטוי, ולדמוקרטיה כולה. נקרא להם: אנטי-ציונות. גם החמאס אגב.
    זה עד כדי כך פשוט: אתה או כאן, או כאן. אחר כך יהיה זמן לניואנסים.

    אהבתי

   • יניבל1 הגיב:

    כן! נכון!
    כל מי שקורא לקרן לישראל חדשה "אנטי-ישראלית" הוא ימני פשיסט שרוצה לסתום את הפה לתקשורת
    כמו בן כספית! אה בעצם הוא חלק מהתיקשורת
    אז כמו דן מרגלית! אה בעצם הוא גם חלק מהתקשורת
    אז כמו בן דרור ימיני! אה בעצם……אוף אני שונא את העובדות האלה , הן גורמות לי להראות כל כך מטומטם .

    אהבתי

  • חתול הגיב:

   אובסס משהו

   אהבתי

 6. נ. ברנע הגיב:

  מ.ש.ל.

  מ.ש.ל.

  אהבתי

 7. דפי קודיש וייכרט הגיב:

  נצמדו לך המרכאות ב"18".

  אהבתי

 8. ציוני הגיב:

  תגובה מקיפה לפינה שלך, דבורית.
  1. ראוי לציין באייטם על הקרן החדשה לישראל כי מדובר במחקר של אנשים הקשורים לתנועת "אם תרצו". שנית, הפואנטה הייתה ש-92% מהציטטות המרשיעות מדו"ח גולדסטון, לא כל המובאות/טענות אלא אלו המרשיעות העוינות את ישראל, באות מארגונים שמקורן בקרן החדשה לישראל.
  2. בשבוע שבו מדברים בשבחם וכבודם של שופטים ראוי להקפיד גם בכבוגו של רב, יהא הקיצוני אשר יהא, והוא ימני יותר מהמיינסטרים הפוליטי. עדיין , כבוד האדם נוגע גם לרב. כנראה שבעינייך רב אמיתי, לא עבריינים מתחזים, ראויים ליחס זהה לזה שזכה לו פיני כהן.
  3. בלי קשר לתמונת השער במקור ראשון, הכתבה על החקלאים הייתה מעולה. כתבה נוספת על גרעינים של משכילים אתיופים המסייעים לעולים ותיקים לעסוק בחקלאות כחלק ממהלך של חיזוק הנפש והביטחון העצמי, ועושים עוד למען קהילתם היא כתבה חברתית ציונית נפלאה. ראויה לציון!
  4. תרצה אתר יוצרת נפלאה. טוב שהזכרת אותה.
  5. כתבה מצוינת של נדב שרגאי ב"ישראל היום" חושפת את המצב שבו ארגוני שמאל מתסיסים את האווירה בעיר דוויד ובסילואן וגרמו לכך ש-100 תושבי הכפר נאלצו לעזוב את עבודתם בחפירות באתר בשטח, ופלסטינים זכו לאיומים מצד קיצונים פלסטיניים. תרומת השמאל הקיצוני למלחמה בין יהודין לפלסטינים מתועדת היטב בכתבה חשובה זו.
  5. הנריקה צימרמן עשה כתבה חשובה על רדיפת הנוצרים בידי מוסלמים ברצועה. מעניין שאחרי זה מביאים ראיון מלוקק עם אחמד טיבי. שום ניסיון להקשות על מנהיגי ציבור פלסטיני בישראל על מה שמעוללים החמאסניקים לנוצרים ברצועה.

  זה רלבנטי לאייטם שהבאת בהקשר לבראכה.
  6. טוב שאת מביאה את דברי האגודה לזכויות האזרח במלואם. כך הדעה הפוליטית המובהקת שלהם יוצאת לגמרי מהארון.
  7. היה ראיון מרתק עם גבי גזית אתמול אצ ליאת רגב בהקשר לתוכנית על דור שני לשואה שבה לוקחים ידוענים ומספרים להם על עברם. ההיסטוריה של גבי גרינשטיין (גזית) נחשפת בתמצית ומעניינת.

  אהבתי

  • נק-ניק הגיב:

   הכתבה של הנריקה צימרמן היתה מצויינת וכולי תקווה שאכן תתפרסם בעולם כולו. יש לזכור שגם בערי הגדה מצב הנוצרים לא מזהיר ורבים מהם היגרו לארצות שונות.
   מה למען השם הקשר בין כתבה זו לראיון עם אחמד טיבי??????
   לא ששמעתי את כולו, אבל בכלי תקשורת רבים צוטטו ח"כים שטענו שנאומו בכנסת היה הטוב ביותר בתולדותיה.
   אחמד טיבי דיבר בראיון איתו על השואה ועל נאומו בכנסת. מן הסתם ימני פנאטי כמוך היה מלין אילו דיבר על עזה, ולא התייחס ליום הזכרון לשואה.
   כמה שאתה צפוי.

   אהבתי

   • שולמית הגיב:

    זה באמת משונה שלא קם קול זעקה על מה שקורה לנוצרים בעזה.אולי מפני שזו כנסיה אורטודוקסית ולא קטולית.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    לא משונה בכלל. בתקשורת העולמית מסתירים ככל האפשר את הפשעים של החמאס כנגד עמם. אם בישראל היו פוגעים בשערה אחת מראשו של איזה נוצרי, או מרססים "ישו הזבל" ליד איזו כנסיה, זה מיד היה פותח את כל המהדורות. בעצם, כל זה כבר קרה פחות או יותר. ג'ק טייטל.

    אהבתי

  • ani am הגיב:

   בתור מישהי הקשורה ל"אם תרצו" יש בעיה עם מחקר שלהם? אם כן אשמח לדעת מה הבעיה( למעט העובדה הברורה, שהדו"ח לא נכתב ע"י "הקרן החדשה לישראל").

   אהבתי

   • ירון הגיב:

    יש בעיה. שמבחינתם ארגונים ישראליים שמדווחים על פשעי מלחמה שביצעה ישראל הם שטינקרים בוגדניים (ותודה ליהדות שיש לה מושג עתיק יומין לעניין הזה – מוייסר) ולא אנשים שדואגים לצביון השפוי וההומני של החברה שבה הם חיים. ביקורת עצמית היא לא מילה גסה.

    ואגב, אולי עדיף להתעמר בשלטון שמבצע פשעי מלחמה ולא במי שמשקיע מאמצים בלחשוף אותם?

    אהבתי

 9. ציוני הגיב:

  לגבי טוקבקים. תופעה מעניינת היא הפער בין הטוקבקים באתרים שמאלנים רגילים שבהם הרוב המוחלט הוא ימני לבין טוקבקים ב"הארץ" שם הרוב הוא שמאלני רדיקלי. אם כי גם לשם מגיבים ימניים.

  לעיתונאיפם קשה עם טוקבקים כפי שקשה להם עם ביקורת.

  בערך המצוין על אברמוביץ' בלאטמה מופיע מאמר שבו אברמוביץ' כותב כך על ימניים בתקשורת.
  "הימין הקיצוני נוכח בתקשורת בהמוניו. נוכחותו פטורה מכללי אסור ומותר. זוהי נוכחות בסיסית, גולמית, תועמלנית. מרבית אנשי הימין, הכותבים בעיתונים ומופיעים בטלוויזיה וברדיו, אינם עיתונאים מקצועיים אלא שגרירי עמדה. שגרירים בוטים, חד-כיווניים, היפר-אקטיביים. הם אינם מחויבים לעבודה עיתונאית היקפית, רב-תחומית, שמטפלת במושאיה ללא הבדל דת, גזע ומין, שמאל וימין". ומה עם אברמוביץ' עצמו? הוא אובייקטיבי, כמובן.

  אהבתי

  • קורא עלום הגיב:

   אבל זה לא נכון, תקרא את הטוקבקים של גדעון לוי ובני ציפר, כולם ימניים קיצוניים.

   אהבתי

  • ציוני הגיב:

   בארץ, טוקבקים לא משקפים את דעת הקהל. אלא את קללות הרחוב.
   אין קשר בינם לבין רוב או מיעוט. להיפך: זו דרך של אדם אחד להצביע מיליון פעם, אם הוא נחוש מספיק. הרי מעריב עצמו הודה בזה, בפרשת "ישראל היום", כשהודה שרוב הטוקבקים (שם) הגיעו מ-3 מקומות. אגב, זה בדיוק מה שקורה בבלוג הזה.
   הוכחה נוספת מדוע טוקבקים לא משקפים את כל הציבור, היא למשל האוכלוסיה הערבית. יש כ-20 אחוז ערבים בארץ. האם יש 20 אחוז מטקבקים ערביים? רחוק רחוק מכך.
   כל מה שצריך להיות זה נחוש מספיק, ולטקבק שוב ושוב ושוב. ומי עושה את זה? השמאל והמרכז? מה פתאום. אולי חרדיים, שממילא לא עובדים, עם תחושת השליחות המגויסת בכל משימה, והמוטציה החדשה, חרדים-לאומיים. ואולי תושבי התנחלויות, בתחושת המלחמה והפרנויה שלהם, שגם הם, רבום תקועים אי-אשם וזה הבידור העיקרי שלהם: לטקבק, שוב ושוב ושוב, ועל הדרך לפרוק מאגרי רעל ואלימות.
   מה אתם מצפים, שהאינטליגציה תשקיע בטקבוק נמרץ? בקללות? בהסתות? קשקוש מקושקש.

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אתה כ"כ אופטימי שאני מקנא בך.
    אתה באמת חושב שכאשר יש בידיעה מסויימת 1000 תגובות מתלהמות אז מדובר בכ-10-20 אנשים שחוזרים על עצמם?
    הגיע הזמן להפנים שזהו חלק נכבד מעם ישראל. זה שאתם לא מכיר אנשים כאלה אישית, לא אומר שהם לא קיימים.
    פרט לאוכלוסיה הערבית (שכנראה גולשת יותר לאתרים בערבית ומגיבה שם), אני חושב שהטוקבקים די משקפים את תוצאות הבחירות האחרונות, ואולי אף נותנים משקל רב מדי לשמאל הקיצוני (תלוי באיזה אתר קוראים).
    והדוגמא שהבאת מ-nrg בפרשת ישר"ה לא שווה כלום מ-2 סיבות:
    1. אני לא מאמין לתירוץ העלוב שלהם. פשוט לא היה נעים להם לראות את הטוקבקים הללו באתר שלהם.
    2. גם אם אכן היתה מתקפה מתוכננת במקרה הזה, היא נובעת ממלחמה כלכלית גדולה בין גופי ענק, ולא מאפיינת את מה שקורה בתגובות על ידיעות רגילות.
    .
    לסיום, אמנם ליהי, דוד ואני זה אותו מטקבק, אבל נראה לי שיש בבלוג הזה יותר מ-3 מטקבקים שונים. רובם, אגב, אינטליגנטים.

    אהבתי

   • יניבל1 הגיב:

    מרבית הערבים הם פלאחים ופועלי בניין . אנשים מהסוג הזה לא נוהגים לבקר באתרי אקטואליה , עזוב את זה שחלקם הגדול בכלל לא יודע לקרוא.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    לא נכון. זה לא מה שקורה בבלוג הזה, וזה גם לא מה שקרה בטוקבקים בנרג'.
    נכון, יש פה אנשים בודדים שיש להם כמה כינויים, ואני מניחה שגם בעניין ההוא בנרג' היו כמה תגובות מוזמנות ומתוזמנות, אבל לפחות פה, אני יודעת בוודאות שזה לא הרוב, מהטעם הפשוט שאנשים מפתחים הזדהות עם הניק שלהם, ורוצים לעמוד מאחוריו ושאחרים ידעו שהם זה הם.

    אהבתי

 10. ציוני הגיב:

  מקווה מאוד ש"מרכז שלם" יעמוד במילה שלו וירים תביעה יפה, על, בואו נאמר, מיליון ש"ח.

  אהבתי

 11. יניבל1 הגיב:

  ציטוט של הקרן החדשה ממכתב התגובה(לקוח מהאתר שלהם
  "הקרן גאה בתפקידה בתמיכה בגופי ביקורת פנימיים בישראל.זהו תפקיד פטריוטי ממדרגה ראשונה, משום שגופים אלה חשובים להמשך קיומה של הדמוקרטיה הישראלית כמו גם לביצור מעמדה הבינלאומי בתקופה בה הוא נתון למתקפה עזה"

  האם זוהי פטריוטיות לממן אירגונים פרו-פלשטינאים כמו עדאלה ודומיו?

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   אין ספק שדו"ח ועדת גולדסטון, שארגונים במימון הקרן תבעו את הקמתה ולאחר מכן סיפקו לה 92% מה"נתונים", עזרו מאוד "לביצור מעמדה הבינלאומי" של ישראל. תודה לך קרן, אבל נראה לי שאנחנו נסתדר לבד.
   אהבתי אבל את הבחירה במילים "מתקפה עזה".

   אהבתי

   • יניבל1 הגיב:

    החברים בקרן הם אנשים טיפשים. הם חושבים שאם הם יכפו על ישראלי את דוח גולדסטון זה יגרום לראשי הממשל לשנות מדיניות. בפועל לא רק זה לא הולך לקרות אלא בנוסף גם הציבור הישראלי מגביר את השנאה שלו לשמאל הרדיקלי. הם פשוט בעטו פה גול עצמי.

    אהבתי

  • של מי הניק? הגיב:

   צג, התגובות שלך אצל צפניה על "האח הגדול" יותר מוצלחות. התמחותך בז'אנר הריאלטי, עושה רושם, גבוהה בהרבה.

   אהבתי

 12. טל אלכסנדרוביץ שגב הגיב:

  יפה לאצבעות תרצה אתר.

  והנה עוד בקטנה –
  חכו נא עוד רגע, היא כבר מסיימת,
  רק רגע וסוף – האורות כבים,
  הלילה איננו רק ארץ רודמת,
  לפעמים הוא, פשוט, קצת שירים יפים.

  אהבתי

  • מעין הגיב:

   אגב, שירה סתיו, שחוקרת את יצירתה של תרצה אתר, טוענת שאפילו בפזמון הזה שלה יש הדהוד של האב: הלילה הוא "שירים וניגון והד" – רק הד, ולא דבר שעומד בםני עצמו.
   ויש שיתווכחו..

   אהבתי

 13. קורא עלום הגיב:

  בעיניי הדבר המצער הוא הכיוון אליו הולך מוסף הארץ בתקופה האחרונה, תחת ניצוחו של שי גולדן. הוא אמנם קיבל כמה נכסים כמו סייד קשוע ודורון רוזנבלום, ואת הדפים הראשונים המוצלחים ואת המדורים הקבועים המוצלחים, אבל הכתבות שבבחירה שלהן הוא שותף הן פשוט גרועות, ובעיקר, התמהיל גרוע. בשבוע בו יש כתבה על טוויטר הייתי מוותר על הכתבה של גלבפיש. ובכלל, נדמה שהעמודים האחוריים של המוסף פשוט נהיו פיסת טראש צהוב ונמוך.

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   מה? לא אהבת את פרויקט העל "אילן היוחסין של אבודים"? סוף סוף יש עיתונאות חוקרת אמיצה המציגה לקורא ההדיוט לפרטי-פרטים את תמונת המציאות המורכבת.

   אהבתי

 14. ציוני הגיב:

  יש כאן מתחזה הקורא לעצמו ציוני שהגיב למה שכתבתי.

  ראשית, איני אוהב חנופה לאחמד טיבי. זכותי. האיש הוא אומנם חלק מהבראנז'ה , אך דמעות התנין שלו על קורבנות השואה לא משכנעות אותי.

  האיש הוא מסית סדרתי ואינו מגנה רצח של יהודים מעבר לקו הירוק. מסוכן לא פחות מראאד סלאח או עזמי בשארה.

  בלאטמה נשכו בצורה חדה את הפרשנים והעיתונאים הכמהים ללחץ אמריקני על ישראל ומאוכזבים מכך שאובאמה הוא "חנוני".

  אהבתי

 15. יובל הגיב:

  דבורית,
  לא ברור לי מדוע את חוששת מדיבה על פרסום דברי הבלע של מר צ'יטה.
  אם הדברים הם אכן הוצאת דיבה, יש לתבוע את צ'יטה ולא אותך.
  לא ידוע לי כי ניתן לתבוע כלי תקשורת על פרסום דברים בשם אומרם.

  אהבתי

  • זאב זאב הגיב:

   אתה טועה יובל. אם פורסמו דברי בלע ואתה ציטטת אותם בשם אומרם, ואפילו ציינת איפה ומתי פורסמו, אתה אשם בהוצאת לשון הרע בדיוק כמו הגוף המפרסם או האדם שדיבר. חזרה על דברי לשון הרע, גם אם במסווה של "ציטוט מראה מקום" הוא לשון הרע לכל דבר ועניין.

   אהבתי

 16. יובל המבולבל הגיב:

  זה רק אני או שבן כספית העיתונאי הגרוע בתולות ישאל?
  הוא כותב ש"אם תרצו" זו "עמותה צעירה, לא גדולה, אבל פעילה ונושכת". אם הם כל כך צעירים וקטנים, איך יש להם כסף לקמפיין חוצות?
  האם כספית לא יודע מה הוא כותב, לא מבין שלוקחים אותו לסיבוב או פשוט אין לו בעיה לכתוב שטויות?

  אהבתי

 17. זאב זאב הגיב:

  ואיך שכחתי —-עבר שבוע ולמרות שהוזהר שהוא מפתח תסמינים מדאיגים לשועלן עדיין אין חיים. בנאדם, אתה זקוק באופן דחוף להשתלת חיים. אני מבין שאין לך עבודה, משפחה, חברים, תחביבים או אפילו ספר לקרוא, אבל זה כבר ממש מוגזם מה שקורה איתך.

  אהבתי

  • zeevit הגיב:

   אותי שועלן מלחיץ מאוד. כל הסימנים מראים שזה הולך להיגמר בבכי

   אהבתי

  • יניבל1 הגיב:

   אני לא מבין למה לא מוחקים את ההודעות של זאב זאב הטרול
   ההודעה הזאת למשל לא תורמת לשום דיון כאן ונועדה רק להשמיץ את שועלן (אגב בן אדם הרבה יותר אינטיליגנט ובטח יותר שנון מזאב זאב)

   אהבתי

   • zeevit הגיב:

    תן לי לנחש, אתה הניק השני (מתוך חמישים) שיש לשועלן…בנאדם, תתאפס על עצמך, אתה שקוף יותר מאוויר. פאתטטטט

    אהבתי

   • יניבל1 הגיב:

    זה כל כך מתבקש להגיב לשטות שכתבת בגוף ההודעה שלך
    אבל אני מעדיף ליישם עצה שנתן לי איש חכם – אל תבזבז את הזמן על אנשים שמסיימים הודעות ב"פאתטטטט"

    אהבתי

 18. רב ערוצית הגיב:

  בתרבות מעריב, וגם ב-nrg, פורסם מאמר של ד"ר אמיר חצרוני, היוצא כנגד הרגולטור ובעד זכייניות ערוץ 2, קשת ורשת, וערוץ 10. הטיעון העיקרי: ההפסדים הם בגלל המהלכים התמוהים של הרגולטור.

  מה לא היה כתוב בסוף המאמר? שחצרוני מפרשן את "האח הגדול" עבור קשת.

  כתבתי על זה כאן: http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=44968&blogcode=11558150

  אהבתי

  • שולמית הגיב:

   תודה על המידע ( לא ידעתי שישי תוכנית על ה'אח הגדול' ביום שישי). האתיקה של אנשי אקדמיה ושל אנשי תקשורת נגמרת כשמתחילים האינטרסים שלהם. מזל שיש אינטרנט המאפשר להצליב מידע ומאפשר לכתוב על כך. אז מסתבר שמר חצרוני גם מתפרנס בחצרות ערוץ 2.

   אהבתי

 19. zeevit הגיב:

  ואגב, ללכלך על בן כספית זה נורא אאוט….הבנאדם עושה עבודה טובה יחסית לעיתונאי שמחזיק עיתון שלם על הגב

  אהבתי

 20. פוליאנה הגיב:

  מישהו חייב לעשות משהו בקשר לדבר הזה שנקרא חנוך דאום. זה שהדבר הזה משמש עיתונאי ואף זכה לכל מיני משרות רמות דרג ומשכורת במדיה הטלויזיונית- זה פשוט מעשה שדורש ועדת חקירה..לדבר הזה קוראים עיתונאי?? . איכסה.. (וזה בכלל לא קשור לידידותו עם משפחת נתניהו..). שרה טביבי יחדיו עדיפים בעיני על פניו..

  אהבתי

 21. אסקלנטה הגיב:

  מומלץ לקרוא ב-7 ימים את כתבתה של אילת נגב ("שינה אלימה") על תופעת הפראסומניה שבה אנשים מבצעים פעולות אוטומטיות מתוך שינה, כולל פעולות אלימות ואפילו רצח.

  האדם נמצא בו זמנית גם במצב של ערות וגם במצב של שינה. דרגת הערות מספקת כדי לבצע באופן אוטומטי גם פעולות מורכבות (נהיגה לפי חוקי התנועה, כביסה וסידור הדירה, וכד'), ודרגת השינה היא כזו שהאדם אינו מודע למעשיו, גם כשמדובר ברצח של אחר.

  אהבתי

 22. הקיד הגיב:


  אט אט האמת נחשפת. סיפור הטוקבקים של רוזנטל הוא אולי התשובה הטובה ביותר לטענות של ברנע ודומיו בנושא זה. בעקבות התוכנית תהיתי גם לגבי תפקידו של מר עיתונות וחתן פרס ישראל בקידום האינטרסים של המו"ל שהרי בכל הדוגמאות שנתן רוזנטל הוביל ברנע את הקו של העיתון בחדות אופיינית (חוץ מבענייני בימ"ש העליון כמובן. צריך להגן על המקורות).
  ובחיבור לשתי הפיסקאות- כמה מילים של מאור הדורות מישה חשין על חופש הביטוי ברשת בפס"ד בעניין ש"ס נ' וועדת הבחירות:
  "הנה כיום נפתחה הבימה בפני הכול, והיחיד יכול שיהיה גם מאזין גם דובר. יהיו מי שיאמרו כי זוהי הדמוקרטיה בגאונה: שכל יחיד יוכל לומר את דברו ולהשפיע על חברו ועל מי שאינו חברו"
  אמנם, ייתכן שקריאה בטוקבקים מסוימים ובסגנונם (שחלקם גם מתפרסמים בבימה זו ואף מס' תגובות מעלי) היתה מעוררת בחשין מחשבה שנייה, אבל כשחושבים על לשונו של חשין עצמו…

  אהבתי

 23. בן רימוז' הגיב:

  כמי שהיה מעורב עד לא מזמן באחד מ-16 הארגונים שהוזכרו בכתבה של בן כספית, יש משהו אחד שכדאי להזכיר (למרות שאני מניח שרוב המגיבים מעלי לא ירצו לשמוע). הדרישה הראשונית של ארגוני זכויות האדם בשיראל הייתה, כבר עם סיום המלחמה, להקים מנגנון חקירה י ש ר א ל י עצמאי (ראו פניה ליועץ המשפטי לממשלה כאן: http://www.acri.org.il/Story.aspx?id=2033 ומודעה בעיתונות כאן: http://www.acri.org.il/images/gazainvestigate1.pdf).
  סביר להניח שאם מנגנון כזה היה מוקם, ועדת גולדסטון לא הייתה רואה אוויר עולם. אלא שהממשלה סירבה לעשות כן. משהוקמה ועדת גולדסטון, הארגונים אכן סיפקו לה את המידע שהיה מצוי ברשותם. עכשיו הממשלה דנה בשאלה אם להקים מנגנון חקירה עצמאי. כך שבמקום להבין מלכתחילה שאין מנוס מלהקים מנגנון חקירה עצמאי ושאף לא אחד בעולם (וגם לא הרבה בישראל) יאמין שהצבא מסוגל לחקור באוביקטיביות את עצמו (האם אתם ימנים יקרים שלי מאמינים בכך? לא בשאלה אם צריך לחקור? בשאלה אם הצבא הוא גורם חקירה אובייקטיבי), עכשיו הממשלה ברוב חוכמתה, מקבלת גם את דו"ח גולדסטון וגם, בלית ברירה, תקים מנגנון חקירה עצמאי. אז תאשימו את הארגונים ולא את הממשלה. זה יותר קל.

  אהבתי

 24. בן רימוז' הגיב:

  כמי שהיה מעורב עד לא מזמן באחד מ-16 הארגונים שהוזכרו בכתבה של בן כספית, יש משהו אחד שכדאי להזכיר (למרות שאני מניח שרוב המגיבים מעלי לא ירצו לשמוע). הדרישה הראשונית של ארגוני זכויות האדם בשיראל הייתה, כבר עם סיום המלחמה, להקים מנגנון חקירה י ש ר א ל י עצמאי (ראו פניה ליועץ המשפטי לממשלה כאן. ומודעה בעיתונות כאן.

  סביר להניח שאם מנגנון כזה היה מוקם, ועדת גולדסטון לא הייתה רואה אור עולם. אלא שהממשלה סירבה לעשות כן. משהוקמה ועדת גולדסטון, הארגונים אכן סיפקו לה את המידע שהיה מצוי ברשותם. עכשיו הממשלה דנה בשאלה אם להקים מנגנון חקירה עצמאי. כך שבמקום להבין מלכתחילה שאין מנוס מלהקים מנגנון חקירה עצמאי ושאף לא אחד בעולם (וגם לא הרבה בישראל) יאמין שהצבא מסוגל לחקור באוביקטיביות את עצמו (האם אתם ימנים יקרים שלי מאמינים בכך? לא בשאלה אם צריך לחקור? בשאלה אם הצבא הוא גורם חקירה אובייקטיבי?), עכשיו הממשלה ברוב חוכמתה, מקבלת גם את דו"ח גולדסטון וגם, בלית ברירה, תקים מנגנון חקירה עצמאי.

  אז תאשימו את הארגונים ולא את הממשלה. זה אכן הרבה יותר קל.

  אהבתי

  • שלמה הגיב:

   זה מצוין
   אם לא עושים בדיוק מה שאנחנו רוצים, אז נפנה לארגונים הבינלאומיים האנטי ישראליים ביותר ונסית אותם

   נניח שהייתה חקירה ישראלית. הרי כל מי שלא היה מפרסם את השקרים של הקרן החדשה לישראל היה נחשב מיד כלא אובייקטיבי.

   משל הזבובים של אמנון אברמוביץ' מתאים מאד גם כאן, לדעתי

   אהבתי

   • בן רימוז' הגיב:

    נסית את מי? מה אתה לא מבין? אם ישראל היתה חוקרת ברצינות את הטענות, לא היתה קמה ועדת גולדסטון ומצבה של ישראל היה טוב לאין ערוך מכפי שהוא היום.

    אהבתי

   • שרווד פורסט הגיב:

    הוא ימני. תסביר לו לאט

    אהבתי

 25. אורן גלמן הגיב:

  הכתבה של בן כספית היא אחת הכתבות החשובות שהתפרסמו בישראל בשנים האחרונות והיא הישג לא רק מבחינה ציבורית אלא גם גילוי של אומץ עיתונאי מרשים. הקרן החדשה לישראל היא גוף ענק בעל מנגנון יחסי ציבור משומן שיודע להשיב מלחמהץ כספית צפוי לחטוף לא מעט אש בחודשים הקרובים, זאת בנוסף לאש שהוא כבר סופג מימין.

  אהבתי

 26. עטל הגיב:

  שמתם לב שמאז השביתה שבמסגרתה הפסיקו למדוד את גובה מפלס הכנרת הוא עלה במטר?! (מעריב- שער אחורי, שישי)

  אולי שביתות זה טוב…
  לפחות לכנרת. טפו.טפו.טפו…

  אהבתי

 27. על קרטר+שליט הגיב:

  http://blog.orange.co.il/velvetunderground/?p=3898
  עברו כחודשיים מאז משפחת שליט ביזתה את קרטר בחשיפת מפגש בינהם בסרט "משפחה בשבי". הצופים כמצופה, קיללו והשמיצו את ג'ימי קרטר.
  גלעד שליט עדיין בשבי, ואותי מעניין אם במשך הזמן שחלף הם הצליחו למצוא שליח חדש שמעביר מכתבים לבנם ומהבן למשפחתו.

  אהבתי

 28. חי בסרט הגיב:


  הנה אחד המסמכים המענינים בתולדות הקרן לקולנוע פלסטיני (ישראלי?).

  אהבתי

 29. דבורית, הבלוג שלך מת הגיב:

  השתלטו עליו כמה אנשי קומנדו הטוקבק החרד"לי-ימני, שבאו לתקשורת במטרה אחת: להמית אותה. אלה שמתמשים בחופש הביטוי, כדי לחסל את הביטוי. האנשים שטבעו את הסיסמה, "העם נגד תקשורת עוינת" – ומכיוון שלשיטתם, כל התקשורת היא עוינת, הם פשוט נגד. נגד תקשורת. הופכים את הבלוג שלך לאתר תעמולה קיצונית, רווי כמובן שקרים כמיטב המסורת (כי זו מלחמה על תודעה), וכל-כולו חלק מהמאמץ להמית את התקשורת.
  לו אני במקומך, הייתי עובר מייד למנגנון של ניקים רשומים, אולי אפילו מזוהים. ובכלל, מעיף טוקבקים שאינם לעניין. הזכות לטקבק היא לא זכות יסוד ולא נעליים. היא בד"כ זכות לטנף או לשקר. את לא חייבת את זה. למען האמת, את חייבת לנקות את הבלוג שלך. פשוט תראי מי משתמש בו, ומי כבר לא.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   הבלוג מת? ממתי ולמה לא הודיעו לי?
   זאת אומרת, מי משתמש בו? אני לא יודעת.
   אני יודעת כמה אנשים קוראים אותו בכל יום נתון, ואם להתייחס לדברייך כלשונם, הרי שאירעה לנו פה בארץ הקודש תחיית המתים ולא ידענו.

   בכל מקרה: אם יש לך טענות או הערות על טוקבק זה או אחר, אנא פרט אותן.
   אם יש פה פגיעה במישהו, לשון הרע, שקרים וכזבים, אנא האר את עיני.

   אהבתי

   • ק הגיב:

    חי חי.
    אל תתרגשי, כל מי שלא קופץ לדום סמולני רודני מתוח שמתעלם מהמציאות, הוא מיד או "הזוי", או "ימני קיצוני", או "חרדלי ימני" או "מטורף" (שרה, שרה), או – כמו במקרה שלך – סתם "מת".

    כמובן, הטרנד הנוכחי הוא לתלות את הרוב המוחץ של הטוקבקים הפרו-ישראלים ונגד התקשורת העוכרת הוא לכנותם "טוקבקים בתשלום". חלילה לא ייתכן מצב שבו לא סתם נבחרו 70% ח"כים ימניים, לא ייתכן הרי שהציבור באמת לא מסכים איתנו כפי שהתרגלנו בעשרות השנים האחרונות.

    אז "בלוג מת" יקר, תעביר איזה ויש על המוח השטוף שלך וסמל דה בלאדי קופי, התקשורת היקרה שלך היא חרפה לכל דמוקרטיה, רודנות מהסוג הגרוע ביותר, ולהגן עליה בכזה חירוף נפש זה קצת (הרבה) פתטי.

    אהבתי

  • של מי הניק? הגיב:

   צג, עכשיו אתה גם ק'?

   אהבתי

   • צג הגיב:

    תשמע תורכי מקופח ומובטל אני לא הייתי פה עכשיו כמה ימים ,אתה על סף פיגור ומלא רגשי נחיתות!
    תפסיק להלביש עלי מאמרים שלא חלמתי לכתוב , אחרת אנקוט נגדך באמצעים ויש לי הרבה.

    אהבתי

  • ani am הגיב:

   כן ימנית, ממש לא חרד"לניקית. דתיה, אני לא. יש לי שם וכולם יודעים אותו. אני מזוהה לחלוטין. יש לך בעיה איתי? את מוזמנת לפנות אלי למייל (לדבורית יש אותו).

   אהבתי

   • דבורית, הבלוג שלך מת הגיב:

    "אני עם", את הרי מעידה על עצמך שאת מגיבה מטעם ארגון ימני, כמה מדרגות למעלה. "אני עם" זה כמו "ציוני", "יהודי" וכל יתר המתעקשים להצהיר, מה שהם לא. יהודי ציוני וכו' לא צריך להגיד את זה. הוא כזה.
    ועוד ניוז פלאש: יש רוב מוחץ בכנסת למדינה פלסטינית. כולל ביבי, להזכירכם. לזה אתם קוראים 70% "ימני"? רוב מוחץ בכנסת ובעם לחלוקת הארץ ולמדינה פלסטינית. המתנחלים הם כ-4 אחוד. מיעוט מבוטל שבמבוטל, קיצוני, שלמרבה הזוועה עדיין תורם לאובדן משאבים ובעיקר חיי אדם.
    דבורית, תהיי בריאה עם החבר'ה החדשים שלך. שהם לא החבר'ה שלך – הם באו להשמיד את התקשורת. אל תשכחי מי אמר לך את זה, כשתעוררי מאוחר. את התינוק הסמולני התמים שנשבה בידיהם. מייד תימשך כאן כל מסכת הטקובקים הצפויים של הקומנדו הימני-קיצוני. תזכרי שאת בעלת הבלוג, ואת יכולה לשלוט בו. כדאי מאוד.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    אני מצטערת, לא אמחוק טוקבקים רק כי הם לא תואמים לתפיסת עולמי.

    אהבתי

   • את לא קולטת, דבורית הגיב:

    זה לא הוויכוח המעופש של "חופש ביטוי", ודעות לגיטימיות שונות. את השיעור הזה באזרחות למדנו ביחד.
    הבלוג שלך, גם הוא, הפך לזירת תעמולה, כולל שקרים, של אנשים שבאו לחסל את חופש הביטוי. לחסל, לא להביע דעה אחרת. אלה שרוצים לסגור עיתונים. לסתום פיות. לא להראות מראות קשים. לא לדווח. להסית נגד "מלשינים", שהם בעצם אנשים שמדווחים על מה שקורה בפועל, ולהציף בדיס-אינפורמציה.
    את כ"כ נאיבית. תתעוררי מאוחר מדי, אחרי שהכנסת את הסוסים הטרויאנים פנימה. ואחרי שתתני להם את הכלים – הם יחסלו גם אותך. שלא יהיה לך ספק.

    אהבתי

   • ניר הגיב:

    אל תשכח, גבר, להתלונן על "מקארתיזם" כשידונו על הסרט של יונתן סגל.
    .
    "אחרי שהכנסת את הסוסים הטרויאנים פנימה. ואחרי שתתני להם את הכלים – הם יחסלו גם אותך" – מי נתן להם מקלדות?!

    אהבתי

   • ani am הגיב:

    לא אמרתי שאני מגיבה מטעם "אם תרצו", כתבתי שכן יש לי קשר אליהם. אליהם ולא רק אליהם. אני לא כותבת מטעמם ולא מטעם אף אחד. ליתר דיוק, התחייבתי אקדמית ואני עומדת בהתחייבות הזו לא להיות מזוהה עם גוף פוליטי ספציפי.

    להגיד שאני שייכת לימין זה רע? לא מכירה את הכותבים כאן, לא יודעת מי עומד מאחורי שאר הכינויים וגם לא מעסיק אותי במיוחד מי אותם האנשים. זכותם לחשוב בדומה לי, זכותם לחשוב שונה ממני. לפיכך, אני מבקשת שאל תפנה אלי באתם.

    יש אותי. יש לך כינוי שלי ואם תקרא את התגובות שלי כאן לאורך השנים תדע בדיוק מה למדתי, איפה, איפה גדלתי, בת כמה אני ופרטים נוספים. כך שכל טענה שלך לגבי "הסתתרות" היא מופרכת.

    אהבתי

  • שמאלן על הבלוג מת! הגיב:

   בלוג שלא כותבים בו רק נגד המדינה, רק אחרת מגדעון לוי, הוא פשוט מת!!!
   ואם מישהו חושב אחרת מהשמולנות החדשה הוא :חרדל,מתנחל, דתי,… אז מי הצביע לממשלה הזאת לכל הרוחות?

   אהבתי

 30. צג הגיב:

  תעשי לי ולך טובה, תמחקי את היצור האומלל וחסר המעש, שכל מה שיש לו בחיו האמללים זה לנסות לזהות מה אני כתבתי, אני רואה בזה הוצאת לשון הרע, ובהתאם לכך אנהג.

  אהבתי

 31. שועלן הגיב:

  המלחמה החקיקתית המטופשת נמשכת (איך עוד לא הורם תחקיר אודות האינטרס של הח"כים הפועלים ללא לאות בנושא):
  http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20100131_1146263&log=true
  כמו שאמר רזי ברקאי, אכן "כמעט קץ הדמוקרטיה".

  אהבתי

 32. גיל העמידה הגיב:

  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000534019&fid=2&nl=2
  אז מי שונא אותנו?
  "זקני ציון" וצעיריות ת"א!
  מה רוצים מהשבדימות והאנגלימות?

  אהבתי

 33. קורא עלום הגיב:

  זוכרים את תחקיר הפדופילים של דב גילהר? היום בית המשפט זיכה את הנאשם שנתפס כביכול בזה שהוא הגיע לפגוש ילדה בת 13 בדירתה. במהדורת החדשות של ערוץ 10 אמר יעקב אילון כי המערכת עומדת מאחורי התחקיר, למרות שבית המשפט זיכה את החשוד. בית המשפט קבע כי מדובר בהדחה לעבירה (ממש כמו שהיה קורה אם המשטרה היתה טומנת פח לחשוד ומפתה אותו למכור לה סמים, דבר שאסור על פי החוק). בעיניי מדובר בפסק דין חמור כלפי דב גילהר, ואני במקומו הייתי מתבייש לצאת מהבית.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s