"הכל דיבורים": ירון דקל עם אמנון אברמוביץ' על מרכז שלם

(שעה ו-11 דקות)
(הלינק פעיל ל-24 שעות, אלא אם מישהו יקליט את הראיון לנצח נצחים).
אמר אברמוביץ' באולפן שישי בערוץ 2 ביום שישי האחרון:
"תיק שלדון, מכון שלם, ביבי וישראל היום יהיה התיק הכבד שיונח על שולחן היועץ המשפטי לממשלה"
אברמוביץ' מבקש מדקל הבוקר, בתוכנית הכל דיבורים ברשת ב', לשאול ולהשיב גם יחד, וכה אומר הוא:
"לי יש סימפטיה לעיתונות המודפסת….
כל עיתון שנפתח משמח אותי ועיתון שנסגר מצער אותי עד מאוד.
… צריך להיות מוסדר עניין התמיכה הפוליטית והתחרות ההוגנת, אחרת אנחנו נמצאים במצב שכל העיתונים נוסעים על הכביש, יש פקק קשה ואחד יורד לשוליים…
מכון שלם… שיהיה ימני, שמאלי, מרכזי, היינו הך בעיני. הבעיה היא המינויים הקדחתניים הצפויים הבאים משם.
…שאלו אותי מדוע דיברתי על המינוי השערורייתי של מייקל אורן.
מייקל אורן היה תומך נלהב בהתנתקות.
בוול סטריט ג'ורנל הוא כתב מאמרים הפוסלים אותו מלשגרר את ישראל.
'הייתי קצין בצבא הישראלי, מה שקרה בפרשת קצב לא מפתיע… לכל קצין יש הרמון'.
אני אומר שאחד כזה לא ראוי לשגרר אותנו, ואחד שתמך בהתנתקות לא ראוי לשגרר את הממשלה הזו.
…אני חוזר ואמר שהמכלול שלדון-ביבי-ישראל היום – צריך הסדרה. הסדרה, לא סגירה.
(…)
הדיון בפוסט (בחסות הקורא עידן ששלח אותו לדקל) מתחיל ב-1:18:54
דקל מקריא לו כמה פסקאות ואברמוביץ' מגיב:
"לא היה לי הכבוד להכיר את דבורית שרגל, ואני יוצא מנקודת הנחה שבכל הקשור למבנה… היא מתמצאת ממני… אבל אם אתה בוחן את הדברים… הם דורשים בדיקה".

ואנקדוטה אותה ציינתי באחד הטוקבקים: לפני עידנים אברמוביץ' לימד אותי במח' לקולנוע (עליה השלום) בבית צבי, והערצתי אותו עד מאוד. למעט מפגשים מדודים ומאלפים אלו, אכן לא נתקלנו בשומקום אחר.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה הבלחות, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

61 תגובות על "הכל דיבורים": ירון דקל עם אמנון אברמוביץ' על מרכז שלם

 1. שועלן הגיב:

  אברמוביץ' ענה בעצמו לכל המקטרגים מאתמול בנושא השוואת עומק התחקירים.
  מעניין איך מההחלטיות של אולפן שישי ("מכון משלם") הוא הפך פתאום להרבה יותר מסוייג ("הדברים דורשים בדיקה").

  אהבתי

 2. רונית הגיב:

  אני כותבת את הדברים הבאים לאחר שקראתי את הפוסט שרשמת על מרכז שלם. אני בוחרת שלא להזדהות בשמי אולם היי סמוכה ובטוחה שאני יודעת את שאני מדברת.

  ראשית, גם מה שטוען אמנון אברמוביץ' וגם מה שכתבת את באריכות בטור שפירסמת אמש נובע מאי-היכרות עם החומר. אברמוביץ' טוען מה שהוא טוען על סמך שמועות והתרשמות כללית. את טוענת את מה שהינך טוענת על סמך ידידותך עם מר אסף שגיב, עורך כתב העת "תכלת", המקורב להנהלת מרכז שלם.

  כדאי ליצור תמונת מצב מאוזנת וראויה, להלן כמה עובדות:

  עובדה ראשונה – אין כל קשר בין מרכז שלם ובין בנימין נתניהו. אדרבה, הקשר הזה נותק לאור סכסוך בין האדמו"ר של מרכז שלם, ד"ר יורם חזוני, ובין בנימין נתניהו. התורמים למרכז שלם עושים כן לאור תמיכתם ברעיונות של המרכז, ולא בבנימין נתניהו.

  עובדה שנייה – אין שום קשר בין החלטתו של שלדון אדלסון לתמוך כלכלית במרכז שלם ובין בנימין נתניהו. אדלסון הקים מרכז מחקר עשיר בכספים עבור נתן שרנסקי, והמרכז הזה נסגר כיוון ששרנסקי החליט לקבל על עצמו את המינוי של יושב ראש הסוכנות היהודית.

  עובדה שלישית – מייקל אורן התפרסם בזכותו פועלו האקדמי והגיע לאן שהגיע, בין היתר, בזכות המעמד שהוא נהנה ממנו כבכיר במרכז שלם. אולם עניין מרכז שלם איננו מהווה העיקר בקריירה של מייקל אורן.

  עובדה רביעית – המרכז שהקים אדלסון איננו אוטונומי במרכז שלם. הוא מעולם לא התקיים כגוף נפרד וכפוף כפיפות מלאה להנהלת המרכז. התרומה שהעביר אדלסון לייסוד המרכז הועברה למרכז שלם ועל כן גם המרכז ממוקם בבניין של מרכז שלם בירושלים. אדלסון ניצל את הפלטפורמה של מרכז שלם על מנת לתמוך כלכלית בידידו שרנסקי כאשר אנשי המרכז נהנו עד מאוד מן הקשר הזה, כלכלית ותדמיתית.

  עובדה חמישית – מרכז שלם איננו פועל רק להקמת קולג' למדעי הרוח. זהו פרויקט אחד מיני הפרויקטים הרבים של המרכז. כרגע, זהו אכן פרויקט הדגל שלו. מרכז שלם פועל גם כמרכז פוליטי לכל דבר באמצעות שני כתבי העת המרכזיים שלו, "תכלת" העברי ו-Azure האנגלי, שבהם מבוטאות עמדות המרכז באמצעות כותבים שרובם ככולם מגיעים מהצד הימני האינטליגנטי של המפה הפוליטית. "תכלת", למשל, פירסם את כתב הפלסתר של פרופסור אסא כשר שהצדיק את הרצח ההמוני של תושבי עזה במהלך מלחמת עופרת יצוקה, בעברית ובאנגלית. יש בו מאמרים בעלי ניחוח גזעני חריף נגד האסלאם (למשל, המאמר האחרון בנושא בגיליון 37 של "תכלת") והתנגדות נוקבת לבית המשפט העליון. למרכז שלם יש אג'נדה ימנית-שמרנית ברורה.

  יתירה מכך: שני הבטאונים הללו של מרכז שלם אינם שפיטים אקדמית ואין אף סמכות אקדמית ראויה המעורבת בהליכים של פרסום, לקטורה ועריכה. לעורך כתב העת אין תואר שלישי, הוא איננו מסונף לשום מוסד אקדמי ומעולם לא פרסם שום מאמר מדעי בשום כתב עת מעבר לבטאונים הללו. העובדה שהכל איננו שפיט נובעת בראש ובראשונה מהרצון של מרכז שלם לשמר את עצמו כישות מבודדת שעושה בתוך עצמה מה שהיא רוצה ללא שום בקרה ופיקוח.

  עובדה שישית – מרכז שלם מתנהל כמו ישות עצמאית ואוטונומית מכל הנעשה סביבה ומתנהל בו פולחן של ד"ר יורם חזוני, הבעלים של המרכז, שחושב שהוא זה שיפרוץ את גבולות הפילוסופיה המערבית עם מחקר מגלומני על "טבע האדם". האווירה שם היא אווירת חרדה מחזוני האיש ומפועלו. כל מי שביקר שם יודע זאת היטב. להניח למרכז כזה להקים מכללה שקול למתן היתר לתנועה האסלאמית לייסד קולג' של מדעי הרוח והחברה.

  עובדה שביעית – מרכז שלם אכן רוחק מפוליטיקה אולם הוא עושה כן על מנת לקבל את אישור המל"ג להקים מכללה. כשזה יקרה, אין ספק שהמרכז יהיה פוליטי מאוד.

  עובדה שמינית ואחרונה – לאף אחד לא ברור מי תורם, כמה תורם ובאיזה היקף תורם למרכז שלם. המרכז מעסיק אנשים, חלקם הגדול ללא שום הכשרה וניסיון ראוי, במשכורת גבוהות מהממוצע במשק. ההוצאה לאור במרכז שלם מתוקצבת בתקציב ענק שלא ברור ומובן מדוע היא זקוקה לסכום אדיר כל כך. בזבוז הכסף במרכז הוא ראוותני ועצום, אם כי פחות משהיה בעבר. לכן, כל ניסיון לתהות על הזיקות בין מרכז שלם לבין גופים וארגונים אחרים התורמים לו הוא עלום ומעורפל, עד שלא יוצגו המסמכים הנדרשים.

  והערה אחרונה לסיכום: את כותבת נהדר אבל מהשוואה בין כתיבתך לבין הפוסט הזה שהועלה, ברור שלא את כתבת אותו. שנינו יודעים מי כתבת אותו. אם החלטת להתגייס לטובת מאן דהוא, אהלן וסהלן. אך תהיי שקופה ותאמרי דברים בשם אומרם; אל תיתני לאדם מסוים שאיננו רוצה להיחשף בשמו להתחבא מאחורי הבלוג שלך.

  אהבתי

  • לרונית הגיב:

   רשימה מאלפת!
   אם כי בבמה שלחלוטין לא ראויה להשקעה כזו.

   אהבתי

   • velvet הגיב:

    חבל גם עליך שבזבזת עשר מילים של תגובה על במה שאת/ה כל כך לא מעריך/ה. למה את/ה מגיע/ה לפה לעזאזל?
    אין, אין גבול. כמה צביעות אפשר לגלות?

    אהבתי

  • מוריס הגיב:

   בתור ימני שמחתי לראות שאנשים כמו אסף ענברי שכתבו בתכלת הם מהימין.גם פרופ' עומר מואב שזכיתי ללמוד אצלו לפני אי אלו שנים מקרו כלכלה הפך לימני. אנא הודיעי לשני אלו. אני בטוח שהם ישמחו לשמוע.
   מאידך, בשביל מה בכלל להתווכח? בשביל אנשים כמוך וכמו איזה מגיבה הזויה שהיתה כאן אתמול תפיסה נאו שמרנית היא "הסתה". אני מבין גם שהעובודת על האצח ההמוני בעזה נלקחו מדו"ח גולדסטון שכידוע יש לו "לקטור" והוא גם עשה תואר שלישי. לפעמים מטריף את הדעת כמה אנשים אינטליגנטים בעליל מוכנים לרדת לביבים בכדי להשמיץ את מי שאינם מסכימים עם דרכו תוך שכחה סלקטיבית של לא מעט גופים אחרים שעושים בדיוק אותו דבר רק מהצד השני של המפה הפוליטית, שהוא כידוע, צודק באופן מוחלט ומלא לכולמי עולמים ולכן מותר לו הכל.

   אהבתי

 3. ואוו הגיב:

  רונית, תודה על המידע.
  בהקשר הבלוג הזה, עושה רושם שהסיפור האמיתי, הוא מי כתב לולווט את התגובה שלה.
  מי מתנדב לולווט את ולווט?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   וואוו. וואוו!

   אהבתי

  • ניר הגיב:

   רק ואוו? שיואוו!
   .
   "כתב הפלסתר" הנוראי של פרופ' כשר ש"הצדיק את הרצח ההמוני של תושבי עזה" – לא פחות! – נמצא כאן, לטובת הקורא שרוצה להתרשם, ובכלל לחשוב, בכוחות עצמו:
   http://www.tchelet.org.il/article.php?id=437
   .
   אם כי, ראוי להזהיר את הקוראים התמימים: מדובר בכתב עת "לא שפיט אקדמית"(!). צריך להכיר את החומר שיוצא מכתבים "שפיטים אקדמית" כדי להעריך באמת את ההומור בהערה הזו.
   .
   זאת ועוד, הכותבים בעלון משוקץ זה "רובם ככולם" ימנים. למשל גדי טאוב, אסף ענברי, אמנון רובינשטיין. פשוט נורא ואיום. זה מה שקורה כש"לעורך אין תואר שלישי".
   http://tchelet.org.il/authors.php
   .
   "להניח למרכז כזה להקים מכללה שקול למתן היתר לתנועה האסלאמית לייסד קולג’ של מדעי הרוח והחברה". מה שנקרא, "ללא מלים", כמו שפעם היו רושמים תחת הקריקטורות בעיתון.
   .
   כל כך הרבה ברווזים בירווז אברמוביץ', וזה עוד בלי להזכיר את משל האתרוג המפורסם. במקום עם אתיקה עתונאית מינימלית אף כלי תקשורת רציני לא היה חולם להעסיק אותו. בישראל הוא הולך מחיל אל חיל, מברווז לערוץ 2.
   .
   והנה הוא מספיק לגעגע אפילו ברשימה הקצרה הזו: "מי שתמך בהתנתקות לא ראוי לשגרר את הממשלה הזו". שנחזיר, אם כן, %95 משגרירינו מן התפוצות? אולי זה הפתרון למפוני גוש קטיף – מאגר פנטסטי של שגרירים בפוטנציה, עם חותמת של התנגדות בזמן אמת להתנתקות. לתומי חשבתי ששגריר מייצג את מדינת ישראל, לא מחנה פוליטי מסוים.
   .
   ועוד ברווזון? חיפוש באתר הוול סטריט ג'ורנל לא מוצא שום מאמר עם הצטוט לגבי הרמונות הקצינים שאברמוביץ' מייחס לאורן. גוגל אמנם לא חזק במשחקי לשון בסגנון הגנון של אברמוביץ', אבל הרבה יותר אמין.

   אהבתי

  • שולמית הגיב:

   "את טוענת את מה שהינך טוענת על סמך ידידותך עם מר אסף שגיב, עורך כתב העת “תכלת”, המקורב להנהלת מרכז שלם. "
   אולי זו התשובה?

   אהבתי

   • velvet הגיב:

    אני מכירה את שגיב, אני ידידה שלו, אני מדברת איתו, כמו עם עוד אנשים. על מרכז שלם אני יודעת גם משיחותיי איתו.

    אהבתי

 4. velvet הגיב:

  לרונית
  1. לא כתבתי כלל באריכות. התגובה שלך הרבה יותר ארוכה מהפוסט שלי. :))
  669 מילים התגובה לעומת כ-450 הפוסט.

  2. על ידידותי עם עורך תכלת, כמו עם עורכים אחרים, כתבתי באחת התגובות הראשונות לפוסט. את מוזמנת לבדוק.

  באשר לעובדות – ראשונה, שנייה ושלישית, פחות או יותר אין בינינו מחלוקת.

  באשר ליחסים בין מרכז שלם למרכז אדלסון – אכן יש מחלוקת. אני מניחה שהשאלה היא במקרה הידידותי – פרשנית, שהרי את ודאי לא משוכנעת שאת בקיאה לפני ולפנים בפרטים, לא?

  "כתבי עת שפיטים אקדמית" – האם התיימרו להיות כאלו? הציגו את עצמם כך או אחרת? תכלת דומה בז'אנר לאטלנטיק או לפירסט ת'ינגס – פרסומים יוקרתיים המיועדים לציבור יודע קרוא.

  מה הקשר בין תאריו או אי פרסומיו האקדמיים של שגיב לבין היותו העורך? לא הבנתי.

  באשר למאמר המדובר – לא אתיימר כמובן לומר שקראתי אותו, אבל אני יודעת שהתפרסם מאמר תגובה בגיליון שלאחר מכן.

  הפולחן של חזוני – אכן, יש האומרים, קראתי גם אני ושמעתי דברים כאלו ואחרים. וזה קשור לטענותיי כי?


  תוס': גם הטענה שלך שהמרכז כעת לא פוליטי, אבל בעתיד הוא כן יהיה – משונה מאוד.
  את שופטת גוף על סמך ראייה נבואית ומעשים עתידיים? לא יומרה קצת מרחיקת לכת?

  דווקא כן ברור מי תורמ/ים. אבל לא כל מה שאני יודעת אני רוצה/יכולה לכתוב.

  אני לא מתגייסת לטובת איש. אני תמיד מפרסמת/כותבת רק מה שנראה לי מעניין, ראוי, חשוב.

  "להתגייס" נשמע כאילו מישהו ביקש ממני משהו והסכמתי. להד"ם.

  אהבתי

 5. אייל הגיב:

  זה סופו של כל בלון.
  מעט האינטגרטי שכל מיני תמימים עוד ייחסו לך התפוגג סופית.
  הננה יש פה נון מיותרת בזה את יותר טובה.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   צק צק צק.
   מה בדיוק אתה רוצה? להגיד לי שאני מגיהה? באמת לא שמעתי את זה שלושעות לפחות.

   אהבתי

   • נ הגיב:

    ולווט,
    את עוברת עכשיו שיעור בתקשורת שעוברים רק מתי מעט: העזת לקרוא תגר על המקהלת המפגרת-סמולנית, ואפילו לא התכוונת, ותראי איך הם מתפוצצים.
    פתאום את כבר לא מעניינת (הם סתם עושים לך ריפרש 200 פעם ביום), לא מקצועית (הם סתם מטקבקים כאן במקרה 400 פעם בשבוע) ובנוסף לכל גם לא ישרה.
    קו ישר עובר בין הטיקבוק הדמגוגי שאת חוטפת כאן, לבין המאמרים שזוכה להם שרה, לבין היחס המתעב שזוכה לו אברי גלעד מצד התקשורת מאז שהעז לכפור ב"אמת" הסמולנית הגוססת, לעומת הפירגון הטוטאלי לארץ נהדרת (החלשה כבר 4 עונות) רק כי היא "סאטירית", "פוצעת" (או במילים אחרות – תבוסתנית עם נגיעות פוסט ציוניות).

    אז אני יודע שלא התכוונת, ושאת מדווחת ללא איפה ואיפה וכו', אבל בכל זאת, הדגמה מרתקת של הדה לגיטימציה שההגמוניה הסמולנית הפתטית והנכחדת (עדיין, בשארית כוחותיה העלובים) מנסה לעשות ל-98% שלא מסכימים איתה.

    אהבתי

   • אייל הגיב:

    נ פספסת משהו קטן. דבורית היא חברת כבוד במקהלה הסמולנית המפגרת, האחידה, העלובה, צרת המוחין.
    עוד יתברר מה העניין האישי שיש לדבורית עם מרכז שלם, למה חרגה מהשורה ומי באמת כתב את הפוסט.

    אהבתי

   • מה פתאום? הגיב:

    את לא מגיהה בייבי, את יומרנית.

    אהבתי

 6. מיצבשת הגיב:

  עוד לא הבנתי באיזו האשמה את נאשמת? בין הפוסטים שלך ובין התגובה של רונית שמדקדקת בקוצו של תואר שלישי העובדות לא השתנו. האמת שדי נמאס לי לקרוא את
  חבורת הטרולים המנופחים שבמקום לכתוב כתבות מענינות בעיתונים השוקעים שלהם בוחרים ליחס לך דעות פוליטיות.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   אני גם לא יודעת במה הואשמתי. כנראה בכך שדיברתי עם עורך תכלת, ואפילו יותר מפעם אחת.

   אהבתי

   • ל - V הגיב:

    יפה שלא התייחסת לטענה שלא את כתבת את הפוסט האומלל ההוא.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    דווקא כן התייחסתי. לשם מה התואר "אומלל"? מה "אומלל" בו בדיוק?

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    אני חושבת שהתגובה לדברי אברמוביץ הייתה לעניין. היא הועילה לעורר את הדיון. באותו המשדר
    הכל דיברים
    http://www.iba.org.il/media/?recorded=14

    דיבר גם משפטן וכדאי לשמוע את דבריו.
    הפונקציה שממלא העיתון בדיקומו של נתניהו לפני הבחירות ולאחריהם היא שאלה מהותית. אני מתרשמת שזה שופר תעמולתי במסווה של עיתון. הבעיה אינה באידלסון אלא בעיתונאים הנכבדים שנרתמו למענו.
    בכל אופן, אותי מעניינת סוגיית העיתונאים שנשכרו לעבוד בישראל היום ומצלים בימות שונות להגנה על העיתון ועל האינטרסים שהעיתון מיצג. למשל אתמול הקדיש ג'קי לוי זמן יקר לנושא
    ( לא בפעם הראשונה) בתוכנית ' המילה האחרונה' בגלי צה"ל.

    אהבתי

 7. דור האפור הגיב:

  בנוגע להשוואה ל"כתב העת היוקרתי" – "פירסט ת'ינגס" הוא במוצהר בעל אג'נדה משיחית.

  אהבתי

 8. בונד ג בונד הגיב:

  אתמול נכתב ע"י אחד המגיבים: "חזקים עלי דברי ברנע ואברמוביץ, מדבריך – משעה שאין לך שום מושג בנושא. ג-ד-ו-ל עליך ועל נישת העיסוק שלך."
  ואילו אברמוביץ עצמו אומר: "לא היה לי הכבוד להכיר את דבורית שרגל, ואני יוצא מנקודת הנחה שבכל הקשור למבנה… היא מתמצאת ממני… אבל אם אתה בוחן את הדברים… הם דורשים בדיקה".

  האם המגיב העלום מתכוון לקחת את דבריו חזרה?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   כלל אצבע הוא שמגיבים פה אינם מתנצלים לעולם (תיקון: יש כמה יחידי סגולה שכן, אבל הם אינם מהמקללים מלכתחילה). אני יכולה להתנצל אלף פעמים בשעה, אבל המגיבים אינם טועים אף פעם. ואם הם טועים, על ה– שלהם. שהם יתנצלו? למה מה קרה? הם חייבים משהו למישהו?
   אז קראו לי בורה, מרירה, מגיהה (שבעיני אנשים מסוימים הפכה למילת גנאי) וחסרת אינטגריטי. אז מה?

   אהבתי

   • velvet הגיב:

    אז אברמוביץ' ביזה אותי בגדול. בענק. באקסטרים.
    שמחו אחים שלי ושושו, ורקדו בראש חוצות. יופי? יופי.

    ותוך כדי אני מציעה לכם להקשיב לכל הסייגים ששם האיש לדבריו.

    אהבתי

  • אם עוד לא הבנת הגיב:

   את הציניות והזלזול של אברמוביץ כלפי דבריה של שרגל (שככל הנראה היא מתמצאת טוב ממנו בגגות רעפים…) הרי שהמגיב העלום מתנצל על התערבותו בנושא אדלסון-מרכז שלם-נתניהו, מעל בימה זו.
   שלם ושלום לך.

   אהבתי

  • יניב הגיב:

   אני חושש שלא הבנת את דברי אברמוביץ. אני חושש גם שהשמחה של וולווט מוקדמת. איך אומר הגשש? היה, היה צליל של זלזול

   אהבתי

   • ליניב הגיב:

    חסידיה הנאמנים והשוטים של וולווט הם לקויי הבנת נקרא, למה אתה מצפה מהם להבנת הנשמע?
    אברמוביץ (מושא הערצתה של שרגל), ביזה אותה בגדול בראיון היום. אבל למה שמקהלת המעריצים יקשיבו לו או יתייחסן לדבריו?

    אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    אין צורך בדקות אבחנה יוצאת דופן כדי להבין את הציניות של אברמוביץ, אך זה הדבר הזניח.
    העיקר הוא שאברמוביץ, שבערוץ 2 דיבר בצורה מאד נחרצת ופסקנית, אומר פתאום שהדברים דורשים בדיקה. מדובר בכמעט פרסה.

    אין לי סטטיסטיקה רשמית, אך אני משוכנע שרוב שגרירי ישראל תמכו בהתנתקות.
    גם בציטוט על אלופי צה"ל בני דורו, אין כל חדש. הדברים ידועים ומתועדים, אך אברמוביץ כבר סימן את המטרה ומסמן סביבה עיגולים עקומים וגסים.

    אהבתי

 9. מגיב מהימין הגיב:

  ההתכתשוית בשלולית השמאל ממש עושות לי חם בלב בלילות החורף הקרים – המשיכו כך!

  אהבתי

  • מגיב מהשמאל הגיב:

   נמשיך להתכתש ולעשות לך חם, הייה סמוך ובטוח. קר במאחז, ואוכלוסיה עוינת מסביב. נמשיך לעשות לך חם.

   כמו כן, נמשיך גם לשתות קפה, לגור בתל אביב, לעשות המון כסף, לצאת עם המון בחורות, לרכוש המון השכלה, להתנשא, לשלוט בתקשורת, במשפט, באקדמיה, בהיי-טק, במדע, להחזיק על הגב את חלכאי ונדכאי הארץ, לבלות כמו משוגעים, לבוז למשוגעים על הגבעות (זה אתה, פאפי), ולצחוק כל הדרך על הווסט-בנק.

   נמשיך לעשות את זה גם כשעפרה, יצהר, טרלולו-עלית ומשיחיהו יפורקו, ואפרם יפוזר מחוץ למים הטריטוריאליים.
   ומה תעשה אז, בלילות הקרים? איפה בכלל תגור? מה יהיה הטעם לקיומך, מגיבון?

   שלח לנו קורות חיים, אולי ניזקק לשירותיך. שלום לך, טמבל.

   אהבתי

   • טרלליהו מהימין הגיב:

    אז זהו, שמעתי שהפסקתם לצאת עם בחורות ושאתם מתקשים אפילו לשלוט בצרכים שלכם. ומכיוון שאנחנו, סהרורי הימין, מתרבים כמו שפנים, זה עניין של עשר-עשרים שנים לפני שתכתוב טוקבקים מקנדה. צ'או, במבינו.

    אהבתי

   • מגיב מהימין הגיב:

    הצחקת אותי ידידי בעל שיגעון הגדלות,
    יש לך תפיסה מעוותת של הימין.
    אני האדם לידך במכונת הקפה במשרד.
    אני זה שאתה עובר לידו במחלקת עסקים בטיסה לסן פרנסיסקו.
    אני זה שניצח בבחירות.
    אתה זה שהפסדת 🙂

    זה מאוד מעניין שאתה עושה הזרה לאנשים שלא מסכימים עם דעותך הפוליטיות.
    אם אני הייתי מתבטא ככה על ערבים היית אומר שאני פשיסט וגזען

    אהבתי

 10. ל - ימני הגיב:

  זה סתם ביטוי, אה? הרי אין לך.

  אהבתי

 11. בונד ג בונד הגיב:

  רמזים נוספים לפרשת השושו:
  איך עיתונאית עצורה חודש וכולם שותקים?
  http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/043/956.html?hp=1&loc=31&tmp=7733

  אהבתי

 12. ציוני הגיב:

  אברמוביץ' הוא לא עיתונאי הוא רעלן שתפקידו הוא להסית כנגד ציבורים מסויימים (מישהו אמר מתנחלים, מצביעי ליכוד).

  הוא כה מנופח מעצמו. פתטי עד גועל, חושב שהאמת עשתה את צרכיה על הפנים שלו. הוא אולי היה גיבור אבל מאז אין ספק שמבפנים הוא שרוף אפילו אם מבחוץ הניתוחים כנראה די הצליחו.

  האיש שהבטיל לנו שלום עם סוריה, היצור שהוכיח שהוא לא עיתונאי מרגע שקבע שמרגע ששרון קיבל את עמדת הפוליטבורו השמאלני צריך לשמור עליו כמו אתרוג היה צריך להיזרק מכל מערכת חדשות. העובדה שלא, מעידה עליו ועל מהערכת התקשורת הרקובה אצלנו מהיסוד. שמאלן מביא שמאלן.

  מייקל אורן הוא לא פחות ממבריק. אז אמר איזה משפט באיזה מאמר. רק יצור שמוחו צלוי מסוגל להוציא משפט כזה מהנפתלין. על זה הוא מינוי שערורייתי? האיש הוא המינוי הכי טוב שהיה זה עשרות שנים לשגריר. גם נחרץ בצורה נכונה מול גיי סטריט (לא טעות כתיב), גם מתמצא היטב בהיסטוריה של ארה"ב באזורנו ואף כתב על כך יצירת מופת. גם כתב ספר מוערך ורב מכר על ששת הימים. מדובר באיש שאנגלית היא שפת אימו אך הוא גם דובר באופן קולח, איש נעים ושיח שיחה.

  אברמובי' צריך לטפס 20 אלף ק"מ ממעבי האדמה והגהינום הרוחני שלו כדי להגיע לשולי אדרתו של אורן, שבעמדותיו הוא הרבה יותר שמאלני ממני, אך הוא ציוני בכל רמח אבריו ושסה גידיו.

  בקיצור אברמוביץ' הוא קלון לעולם העיתונות כמוט שדורנר היא קלון לתפקיד נשיאת מועצת העיתונות.

  קרליבבבבך
  הרצל רוזנבלום שובו אלינו.

  אהבתי

  • הי ציונה מדימונה! הגיב:

   אם שרון קיבל את עמדת הפוליטברו השמאלני בעד ההתנתקות אז…איזה פליטבברו כפה על מייקל אורן מאור הדור עם הרמ"ח והשס"ה לתמוך בהתנתקות!?
   ואיך אתה 'ציוני שבציונים' כה מכבד את אורן שתמך בהתנתקות!?

   אהבתי

 13. הי ציוניוני הדך! הגיב:

  נפלא: "איש נעים ושיח שיחה "… 🙂

  אהבתי

 14. למה את מסתתרת?? הגיב:

  ולווט את שבוחרת להסתתר מאחורי ניק אנונימי ולהשמיץ את אלה שתוקפים את מרכז שלם, כשתוסר המסכה מפנייך ותתגלה זהותך האמיתית נדע בדיוק מה האינטרסים שלך ומי האנשים שעומדים מאחורייך ששלחו אותך להשמיץ את כלי התקשורת בכלל ואת ברנע נחום בפרט

  אהבתי

 15. אתה אדיוט או שאתה עושה את עצמך? הגיב:

  לא רק שהיא לא מסתתרת- קוראים לה דבורית שרגל , ולך כנראה איינשטיין- היא גם מצרפת פה את התמונה שלה. אז מי גאון של אמא?

  אהבתי

 16. ישראל גם מחר? הגיב:

  עצת חינם: תתעסקי רק במה שאת מבינה. תחקירים מהסוג הזה גדולים עליך, כנראה. שיחה עם חבר שמושך לכיוון שלו היא לא תחקיר. כדי לעשות תחקיר רציני צריך הרבה הרבה יותר מזה, ניסיון, אינטואיציה חזקה, ידע רחב, השכלה.כנראה שאת לא ממש מבינה שלמדינת ישראל יש בעיה קשה עם משפחת נתניהו, שלדון אדלסון ומרכז שלם. במלים פשוטות קוראים לזה מימון שעוקף את חוק מימון מפלגות. אברמוביץ צודק בהחלט. מבקר המדינה והיועץ המשפטי לממשלה יבדקו את זה. לך אין את הכישורים המתאימים להתעסק עם החומרים האלה.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   למה אתה חוזר על עצמך כתוכי? שמעתי כבר את דעתך ואת העצות שלך עשר פעמים ביומיים האחרונים. נראה לך שפעם אחת לא מספיקה כדי להביע את דעתך?
   שא ברכה, ולך לקרוא את מה שכותבים חברייך התחקירנים. שלום.

   אהבתי

  • למר ישראל גם מחר הגיב:

   טוקבקיסט יקר, אני מפקפק אם אתה ניחן בכישורים להתעסק עם מנת פלאפל. די ברור שאתה נמצא פה כדי להכפיש ולהשמיץ מתוך איזו מרירות אישית מצטברת. נסיון? אינטואיצה? ידע רחב? השכלה? ממה שכתבת נראה לי שאתה בעיקר טיפש, עצלן ומרושע.

   אהבתי

 17. אמנון ל הגיב:

  דבורית, הבליץ המטורף הזה על העוזרת, על החליפות של ביבי, על מרכז שלם, עוד מעט על פעילות רכש ניירות הטואלט הוא כנראה במסגרת חבילת התמריצים התקשורתית שמציע נתניהו בימי השממון החדשותיים (מה זה 200 אלף הרוגים). חשוב להזכיר את הבליץ על מיכאל אורן. ללא ספק אחד המינויים המבריקים בשנים האחרונות בשירות המדינה. אינטלקטואל משכמו ומעלה שיודע גם להופיע וכו'. הפצצת השטיח נגדו החלה ב'הארץ'. אך מי שנתן את קריאת הקרב היתה הממונה בבית הלבן למאבק באנטישמיות – בתור התחלה החליטה לכסח דוקא את שגריר ישראל. הוא כרגע מטרה מועדפת לחיסול על ידי הבית הלבן והעובדה שאלדר אברמוביץ וכל השאר מתגייסים אומרת שצריך לחקור – עליהם.

  אהבתי

 18. שולמית הגיב:

  הכל דיבורים מ24 בינואר ממשיך להיות זמין גם כעת בשעה 19.17 ב25 בינואר.

  אהבתי

 19. ארז הגיב:

  דבורית הכנסת את עצמך לבור עמוק מלא באלפי תנינים שעושים את פרנסתם ומקדישים את חייהם להכפשה ולרדיפה אישית של כל מי שמעז לקרוא תגר על ההגמוניה של השמאל הרדיקאלי בכל מוקדי הכוח בחברה הישראלית. תחזית שלי, בימים הקרובים המחשב שלך יותקף בעשרות וירוסים וסוסים טרויאניים, הכפשות אישיות ועלילות שקריות על חייך האישיים יופצו בין מכרים שלך וכל פעם שתפרסמי מאמר תזכי למבול של השמצות והכפשות אישיות בלא כל קשר לכתוב. בתוך כמה שבועות תצטרכי לבחור: או להיצמד ליושרה שלך ולאמת או להתקפל ולהבין שיש גורמים שאיתם לא כדאי להתעסק. האופציה השנייה היא האופציה בה בוחרים לצערי מרבית האינטלקטואלים שמעזים בתחילה לפקפק בגלוי בפרות הקדושות של השמאל הישראלי. טרור פסאודו אינטלקטואלי זה היום הנשק היחיד של השמאל הקיצוני על מנת לשמר את שליטתו במדינה.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   איכשהו, אני מרגישה די טוב עם עצמי, ומה כבר אפשר לטעון עלי? שאדלסון מממן את הבלוג? שאני מראה את הפוסטים לשרה טרום פרסום?
   מה אפשר להגיד עלי? שקיבלתי חליפה מסיבוב ההופעות שלי?
   די יהיה קשה למצוא רבב בפעילותי. סליחה על השחצנות.

   אהבתי

   • שולמית הגיב:

    1.אני חושבת שדקל התיחס בכבוד לדבריך וציטט אותך בהרחבה. ץגובתו של אמנון אברמוביץ מובנת כי הוא נתפס באי דיוק.
    נראה לי שכעת הוא ידע מי זאת דברית שרגל וגם מאזינים רבים שמעו על כך.

    2.גם אם אברמוביץ לא דייק בדבריו הוא העלה סוגיה חשובה ואופן הצגת הדברים עוררה גלים.
    אני מקווה שמבקר המדינה " ירים את הכפפה" אלא אם גם הוא חושש מכוחו של אידלסון.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    אין לי רבע טענה נגד ירון דקל, להפך.

    אהבתי

 20. נזלת הגיב:

  רבב בפעילות של עיתונאי זה לא דווקא לקיחת טובות הנאה, אלא גם חוסר הבנה מוחלט של החומר. אף עיתון שפוי לא היה מפרסם תחקיר בסגנון של זה שאת פרסמת על מרכז שלם. מה זה אומר על הבלוגיה? מה זה אומר על ביקורת התקשורת? המסקנות עגומות.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   לא פרסמתי שום "תחקיר". כתבתי את מה שאני יודעת על מרכז שלם.
   ובבקשה, סתור את דבריי.
   =
   אבל לפני כן, כך אני חושבת, אאלץ לחסום את האיי פי החדש שלך. מערות האף שלך לא מוצאות חן בעיני.
   =
   איך אתה חוזר פעם אחרי פעם, איך? איך?
   שכחת לכתוב "מביך מביך" וגם "עצוב עצוב".
   =
   אני כותבת בלוג, ולא בעיתון, כדי שאוכל לכתוב מה שאני רוצה, כמה שאני רוצה, ומתי שאני רוצה, הבנת?
   בטוח שלא, נכון?

   אהבתי

  • לנזלת, מעניין הגיב:

   המסקנות שלי הפוכות לגמרי מאותן עובדות.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s