האיש הרגיש

כה אמר תמיסטוקלס, ממנהיגיה הבולטים של אתונה במהלך מלחמות פרס יוון, ואחד המדינאים החשובים בתולדותיה:
האתונאים שולטים ביוונים; אני שולט באתונאים; את, אשתי, שולטת בי; ובנך שולט בך.

נתניהו בקול קורא
הניחו לרעייתי. מזתומרת? נניח שהוא צודק, והיא לא מתערבת בענייני המדינה. אז מה זה אומר, שאם הוגש כתב תביעה נגדה (או יוגש) לא ייכתב על כך? הרי זה עסיסי וצהוב ומתבקש.
ישראל היום, מעריב והארץ הביאו את הפנייה הזו בשעריהם. בידיעות הטקסט הזה מופיע בע' 6 עם הכותרת "שרה עוזרת לי להיות רגיש".

maariv191isra191
cot191

אסונות
כוחות הטבע עדיין מצליחים לנצח: רק גמרנו עם האיטי, וכבר יש לנו סופה משלנו. שיטפון אחד, שלושה מטיילים חסרי אחריות, וספירת מלאי הכוללת ניצול, נעדר והרוגה (ארבעה ע' בישר"ה ובידיעות + שער; ע' אחד, 6, בהארץ).
סופה במדבר בידיעות, השיטפון הגדול בישראל היום, מכת גשם במעריב, ובהארץהשטפונות בדרום, ולצדם כותרת התזכורת המשמעותית: "אומדן רשמי: 200 אלף נהרגו ברעידת אדמה בהאיטי".
יניר יגנה כותב על ציידי השטפונות. אני בעד לחייב אותם על כל סכום שכוחות ההצלה מבזבזים עליהם.


האיום האיראני
מודעה שהתפרסמה לפני כמה ימים בעיתונים הבריטים.
rt_com-ad

(תודה לדניאל מורגנשטרן)


אנחנו על המפה
דני דויטש: השטפונות עברו בנחל הערבה סמוך לעין גב (חדשות 2).
צ"ל סמוך ל—–?
נכון, עין יהב.

נעמי לויצקי Vs לי-אור אברבך
החלטות בית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות:
1. הובאה בפנינו תלונתה של המתלוננת שעיקרה בכך שהעיתונאי הנילון לא נדרש לתגובתה באשר לכתבות שפירסם ביום  6.5.09 וביום  19.6.09 בעיתון הנילון, וכדברי המתלוננת בתלונתה בתמצית הקיצור, היה בכתבות האמורות מידע שקרי ומשמיץ נגדה בלא שנתבקשה וממילא בלא שנתקבלה והובאה תגובתה.
(…)
4. שתי הכתבות… ישנם קטעים נרחבים שכוללים דברים שנאמרו, עפ"י האמור בכתבה, ע"י מר משה גביש, וזאת במסגרת תישאול או ראיון שערך עמו העיתונאי הנילון.

5. כותרות שתי הכתבות מביעות אף הן באופן בולט, חד משמעי ביותר ולא מחמיא למתלוננת, (אמור על דרך ההמעטה) את גירסת מר גביש ודעתו באשר לתביעת המתלוננת נגדו, ובאשר לטענותיה, ובאשר לאופייה. גם הכיתוב בשולי התמונה שפורסמה בידיעה מיום  19.6.09 הינו בעל אופי דומה. כל אלו, אינם לדעתנו בגדר "כתבי ביד" שהינם במסגרת תביעה משפטית, נשוא התייחסותו של סעיף 13 א' לתקנון האתיקה.

6. אנו סבורים כי שגה העיתונאי הנילון שלא נדרש ולא פרסם בכתבות האמורות את תגובתה של המתלוננת לדברים, כי זו לדעתנו היתה הדרך הנכונה והאתית לעשות הדברים כהילכתם. עוד אנו סבורים ששגה העיתון הנילון מבחינת עריכת הכתבות וכותרותיהן, שכן יכול היה עורך הידיעות לראות פני הדברים ולתקנם.

7. אנו סבורים שבפעולות ובמחדל הנילונים כמפורט לעיל יש משום עבירה על סעיף  8 לתקנון האתיקה של מועצת העיתונות.

8. ביה"ד מחליט בזאת לנזוף בנילונים, ומורה ל"מעריב" לפרסם החלטתו זו במקום ראוי בעיתון תוך  15  יום מעת קבלת החלטה זו, בכפוף לאמור בסעיף 9 להלן.

9. הפרסום לא יהא בטרם עבור  10 ימים מעת שקיבלו הצדדים החלטה זו כדי לכבד ולאפשר את זכות הערעור על החלטה זו עפ"י תקנון האתיקה.

10. לאור החשיבות שמקנה בי"ד זה לחובת העיתונאי להידרש לתגובות נשואי כתבותיו, ממליץ ביה"ד, אך לא מורה, להעביר הידיעה גם למערכות העיתונים האחרים.

NYT
מתכוון לגבות כסף על האתר שלו.

TIM
האם "וואלה בשפל חשיפה מזה ארבע שנים" (אייס)? או שאולי הוא "האתר הישראלי המוביל" (שם, שם)?
(כן, ברור ששתי התשובות יכולות להיות נכונות).

האו האו – חשיפה
אור הירשאוגה
חשף אתמול במארקר שמאגר הכלבים של השירותים הווטרינריים של משרד החקלאות מוציא לאור את פרטיהם של שלל ידועני ישראל.
בעקבות החשיפה האתר קרס.
אלא מה, ארז ארליכמן כתב על כך ב-ynet באמצע 2007.
ובסוף דצמבר האחרון כתב עדכון בנושא.


ברשת
אתר מארב לתרבות, אמנות ומדיה מתפצל. רונן אידלמן ויונתן אמיר (ronene@gmail.com, amir.yonatan@gmail.com) עוזבים ומפתחים פרויקט חדש באותם תחומים. כל זה, אחרי שבקיץ האחרון הגיע מארב לפרשת דרכים ארגונית, תקציבית ומערכתית. אידלמן ואמיר מנסים גם להוציא לאור מגזין חודשי, ומבקשים ממשקיעים פוטנציאליים ובכלל מכל מי שיכול לתמוך, לפנות אליהם.

הצייצנים של ממשלת ישראל.


בלוגלנד

הבלוג ערביי48, שנוסד בתחילת השנה, מתכוון לדווח על כל מה שלא נכתב בתקשורת הישראלית על אזרחי ישראל הערבים.
יפה מאוד, אבל: פה למשל הוא כותב איך עת"א הרסה "ככל הנראה" קומת מגורים בפרדס דקה. רגע. הרסה או לא הרסה? אם הרסה, למה? אם זו כוונת הבלוג, לא ראוי לברר עוד פרטים?
(תודה לדוד)

אמא של יאירוה מדברת על בנה.


המייל שיעשה לכם את היום

אני שמח להציג בפניכם את המידעון לחודש ינואר 2010 ובו חלק מהפעילויות שהובלתי בתקופה האחרונה. הנושא, שעליו אני גאה במיוחד הוא הצבתם של 23 תמרורים, בצירים המרכזיים ביותר אשר מובילים לתוככי העיר, האוסרים כניסת עגלות רתומות לסוסים לת"א-יפו מכיוון דרום.
כעת, עוברת האחריות לפתחן של משטרת ישראל והעירייה. אני מצפה, ולשם כך אוסיף גם לפעול, לאכיפה יעילה ולא מתפשרת במטרה למנוע המשך הימצאותם של סוסים רתומים לעגלות ברחובות העיר.
בידידות,
עו"ד ראובן לדיאנסקי


אני, שעזבתי את העיר, אמשיך ליהנות מסוסים רתומים לעגלות באזור מגוריי.


מח' מנויים שלום
ידיעות (עם כלכליסט) הוא הנוסע המתמיד של הבוקר. העיתון הגיע אומנם בשבע, ולא בארבע וחצי כבצפון העיר, ולא ליד הדלת הנכונה, אבל הגיע.

הארץ+ישר"ה הגיעו (אחרי טל' נוסף הבוקר) בעשרה לשמונה. מעריב – מחר.

התיקונים
פול קידר, שהיה מעוזריה הקרובים של גולדה מאיר, הינו בחיים ולא כפי שנכתב אתמול בטורו של נחום ברנע. אנחנו מתנצלים בפני מר קידר ומשפחתו ומאחלים לו אריכות ימים.
(ידיעות, 30).

לפני פיזור
מה המצב ביפו? מתאקלמים.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שוטף פלוס 30, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

126 תגובות על האיש הרגיש

 1. בעל הכלבלב הגיב:

  לאן עזבת? דימונה? בנימינה?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   הרי כתבתי יפו, לא?

   אהבתי

   • אורי הגיב:

    והאין יפו חלק מעירנו?
    אומנם ערבים וזה אבל בכל זאת!

    אהבתי

   • בעל הכלבלב הגיב:

    בפעם האחרונה שנתנו לי דו"ח היה כתוב "תל-אביב – יפו"..
    אנדרומדה?

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    די נו, "תל-אביב – יפו" זה חלק מהרטוריקה הכיבושית. תשאלו את דוד.

    אהבתי

   • דוד הגיב:

    לא ממש מבין בזה
    אבל יפו בעיקרון היא עיר ערבית שעוברת תהליך 'ייהוד' כבר למעלה מחמישים שנה
    פרדס דכה למשל היא אחרון המעוזים של הערבים ביפו. ואם כבר אז למה לא לאחד את יפו עם בת ים?
    למה דווקא עם תל אביב?

    אהבתי

   • ניר הגיב:

    מעניין דוד, אם ערבים היו עוברים לגור בתל אביב, היית אומר שהעיר עוברת תהליך "ערביזציה", או שהיית קורא גזען למי שאומר את זה? מוזר שאתה קורא להפרדה גזעית מחד ומכנה את ישראל מדינת אפרטהייד (בלי שום נימוק, כמובן, כי הרי עובד בססמאות) מאידך.

    אהבתי

   • דוד הגיב:

    לא מדובר בסתם יהודים כמו דבורית שעוברים לגור ביפו (והיא לא סתם היא אושיה) אלא התוכנית עירונית לדחוק את רגלי הערבים…
    אני לא קורא להפרדה גזעית אני בעד המעבר של דבורית ליפו וגם בעד מתן אפשרות לערביי יפו לפתח את שכונותיהם לפי המסורת הערבית של הגדלת בית המשפחה
    זה לא משנה איך אכנה את המדינה שלנו, העובדה היא שכל עוד אנו מחזיקים ב 3 מליון פלשתינאים בשטחים נמשיל לקיים שם שלטון אפרטהייד.- הסבר למתקשים ולבעלי הפרעות קשב: אפרטהייד = הפרדה גזעית, למשל בכבישים, במחסומים, באפשרויות עבודה, בתשתיות, במים ועוד…

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    רצח נשים על רקע חילול כבוד המשפחה זה גם חלק מהמסורת הערבית. אז?
    ישראל זה מדינת חוק. אם החוק מפלה לרעה, שיגישו בג"צ. אי אפשר גם לעבור על החוק וגם לבכות הרסו לי.

    אהבתי

   • ניר הגיב:

    1. תוכל לפרט על "התוכנית העירונית לדחוק את רגלי הערבים"? נשמע מעניין.
    .
    2. "המסורת של הגדלת בית המשפחה" היא לא מסורת ערבית דוקא. זו מסורת בכל העולם, רק שמתישהו החברה המודרנית הבינה את הצורך בתכנון עירוני (לדוגמה, כדי לודא שהבנין לא יקרוס, כדי לאפשר תשתית נורמלית, כדי למנוע השתלטות של עבריינים אלימים – כמו לדוגמה המשפחה המדוברת – על שטחי ציבור) והתחילה לאכוף חוקי בניה. ליהודים וגם לערבים, רק שכשהעיריה הורסת את תוספת הבניה של השכן שלי כל מיני "אקטיביסטים" בשקל לא מעלים את התמונות לפליקר.
    .
    3. כאמור, דקלמן ססמאות. אז לפי ההגדרה שלך, כל אפליה היא אפרטהייד. כשבתי ספר בת"א מקבלים תנאים טובים יותר מתיכון בכרמיאל, זה אפרטהייד, כשמי שעשה תואר במכללת אריאל מפסיד את המשרה למי שעשה אותו באוניברסיטה העברית זה אפרטהייד, וכשבן של עתונאי מתקבל לגל"צ ובן של רופא שיניים הולך לחצרים זה אפרטהייד. כרגיל, גרד את הקלישאה ומצא את הדמגוג.

    אהבתי

   • דוד הגיב:

    ניר ושועלן
    לא נראה שאתם באמת מעונינים כאן בתשובות
    נראה שכל התשובות כבר מוכנות אצלכם
    לא אלאה אותכם עוד בתשובות שכבר שמעתם.
    מן הסתם תמשיכו להחזיק בדעתכם
    תודה על השיח עד כה ולילה טוב

    אהבתי

  • ani am הגיב:

   דוד

   במי אנחנו מחזיקים? כל מי שהמדינה הזו לא מוצאת חן בעיניו מוזמן למצוא מקום אחר. כל מי שמנסה מסיבותיו הסובלניות מידי להרוג אותי באמצע תל אביב, להתפוצץ בבית קפה, לדקור אנשים כיוון שחאקי זה לא הצבע המועדף עליו, להחרים מוצרים המיוצרים בידי משלמי מיסים ששרתו בצבא בניגוד לכמה תל אביבים משתמטים שבחרו לשחק/לרקוד/לדגמן, כולם מוזמנים לחפש מקום נאור יותר.

   אהבתי

 2. איתמר הגיב:

  הבית נהרס
  הנה תמונות: http://www.flickr.com/photos/activestills/4283993162/

  אהבתי

 3. הגהה הגיב:

  בלוגלנד, ראוי ולא רואי.

  אהבתי

 4. ערן שיר הגיב:

  תיקון טעות קטנה: האתונאים שולטים ביוונים 🙂

  אהבתי

 5. "האתונאים שולטימ ביוונים", אכן. וסביר שזו תעמולה עוינת נגד תמיסטוקלס, שבסופו של דבר גלה מאתונה וערק לפרס.

  אהבתי

 6. nachum הגיב:

  היוונים שולטים באתונאים; אני שולט באתונאים; you missed something

  אהבתי

 7. אלפיה הגיב:

  מקוה שלא תפסת ביפו דירה של תושבים ערבים שבגללך נאלצו למצוא מחסה בגינה ציבורית.

  אהבתי

 8. יערה הגיב:

  אל מול הציניות של כל מיני עיתונאים שיושבים בביתם הנינוח ומבקרים את ההחלטה לשלוח משלחת ישראלית להאיטי מתבררת בימים האחרונים העובדה שבית החולים הישראלי הוא היחיד שמתפקד ושלל דיווחים (לא ישראלים) מאשרים זאת.
  It’s strange to see that a U.S. medical facility didn’t have critical equipment but a field hospital set up by Israel did (CNN). At a U.S. medical facility in Port-au-Prince, families were “with their loved ones who they were so excited to see alive, only now to watch them die a slow, painful death from their rotting flesh because the infections are out of control and they need surgery,” Dr. Furin said. “I’ve been here since Thursday. No one except the Israeli hospital has taken any of our patients.”

  CNN’s Elizabeth Cohen visited the Israeli hospital and said it was “like another world,” with imaging equipment and other machinery. “They have actual operating rooms, and it’s just amazing.”

  The question is how did a small country on the other side of the world manage to set up a state of the art life saving camp while US camps are wining about lack of equipments? “It’s a frustrating thing that I really can’t explain,” Furin said, adding, “We’re desperate.”

  אהבתי

  • שדות חובה לנצח הגיב:

   מי מבקר את ההחלטה?

   החלטה נכונה וראויה ולא נתקלתי במישהו שחושב אחרת. מי למשל?

   אהבתי

   • בלדה לכובש הגיב:

    עוכרי ישראל (שנקראים ה"שמאל הרדיקלי") חושבים שצריך לשלוח את משלחות ההצלה לרוצחים מעזה, במקום להאיטי.
    בראשם סבר פלוצקר.
    אולי הכונה לחלץ את גלעד מבין ההריסות?

    אהבתי

  • שועלן הגיב:

   בתור ציני שאינו עיתונאי, ברור לי שבכל הפעולות מסוג זה (במיוחד במצב בו נמצאת כיום מדינת ישראל), האינטרס הוא קודם כל יחסי ציבור טובים.
   עם זאת, בגלל שיש לנו כוחות בטחון ואנשי רפואה כאלו מעולים, יוצא שבאמת אנחנו אלו שעוזרים במידה הרבה ביותר, וזה אפילו סוג של (patriot alert! נא לתפוס מחסה!) מחמם את הלב לשמוע את זה.

   אהבתי

   • שדות חובה לנצח הגיב:

    יחסי ציבור טובים מקבלים כשעושים דברים טובים.

    גם בעיני זה מחמם את הלב לשמוע. מעיד על מצוינות, הומניות ושפיות. תכונות בהחלט מעוררות גאווה.

    (מיברג, תנוח. ההמבורגרים שלכם עדיין הכי טובים)

    אהבתי

  • דוד הגיב:

   מענין לקרוא את שכותב פרופ' יואל דונחין כאן:
   http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3836494,00.html
   בהקשר של הדברים האלו והוא השתתף במשלחות רפואיות רבות לאזורי מצוקה

   אהבתי

 9. שולמית הגיב:

  "אני בעד לחייב אותם על כל סכום שכוחות ההצלה מבזבזים עליהם." אינני מבינה מדוע זה לא נעשה עד כה.

  אהבתי

  • בעל הכלבלב הגיב:

   כי ברמת יחסי הציבור של המדינה וצבאו אל מול אזרחי המדינה, אלה מעשים שערכם לא יסולא בפז.

   אהבתי

   • ניר הגיב:

    אני מבין שהמילה האופנתית למרקסיסט הקטן היא "יחסי ציבור" – ישראל עוזרת להאיטי בשביל יחסי ציבור, הצבא מציל את נפגעי השטפונות בשביל יחסי ציבור, כשהכבאים מכבים את האש אלו יחסי ציבור נהדרים והרופא שמרפא חולה עושה יח"צ פנטסטי לבית החולים. אכן, כל החברה האנושית יחצ"ני מועדונים בכסות כזו או אחרת – חוץ ממי שאמנותם בטיקבוקם ואז אין פה יחסי ציבור, אולי ההפך. איזו ראיה חתרנית, שיואו!

    אהבתי

   • מילמולי הגיב:

    ברוך הבא למאה ה-21, קשקשן ימני

    אהבתי

  • שועלן הגיב:

   גם אני בעד, אבל זה צריך להיעשות במסגרת משפט תביעה אזרחי של המדינה כנגד הרשלן, ולא אוטומטית. כל מקרה צריך להישפט לגופו.
   מה לגבי מטיילים שסתם הלכו לאיבוד איפשהו? או שנגמר להם המים באמצע הטיול? ילדים שברחו להוריהם וכל המדינה יוצאת לחפשם?
   בקיצור, יש פה הרבה אפור, וצריך לברור רק את השחור.
   שלא לדבר על כך שבמקרה הנוכחי כבר שולם המחיר הכבד ביותר (שזה עוד פרמטר שראוי להתחשב בו).

   אהבתי

  • לשלומית הגיב:

   לפי התיאוריה שלך, לפני כל טיפול רפואי מורכב ויקר מאוד יש לערוך תחקיר רציני כדי לברר כמה אחוזי אשמה מוטלים על החולה בהתנהגותו חסרת האחריות. הקלאסי זה המעשן, וגם, נהג שיכור, מתאבד שכשל, אשה שלא עשתה בזמן בדיקת פפ או לא עשתה בדיקת חזה, ילד שלא נזהר במשחק הכדורגל השכונתי.
   עד איפה את רוצה לקחת את נושא האחריות האישית?

   אהבתי

   • בעל הכלבלב הגיב:

    http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3836494,00.html

    שם כמו כאן. הכל יח"צ. שם זה כלפי חוץ, שטפונות זה כלפי פנים. צבא העם מציל את העם מעצמו. צבא העם משמש כלי בידי הפוליטיקאים. ובבניין ציון ננוחם.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אם ככה, צבא העם זה מערכת יחסי הציבור הכי יקרה, הכי מסורבלת, והכי כושלת (ראה תוצאות עופרת יצוקה למשל) שניתן היה להמציא.
    אני בעד פירוק הצבא הנוכחי, ובמקומו להקים את צבא ההסברה לישראל תחת פיקודו של רא"ל ראובן אדלר. יותר זול, יותר יעיל, יותר קטן, יותר חכם. כמו שברק רצה מלכתחילה.

    אהבתי

 10. בונד ג בונד הגיב:

  המודעה שפורסמה בעיתונים הבריטים היא של RT:
  Russia Today

  הנה עוד דוגמאות מהקמפיין:

  אהבתי

 11. בונד ג בונד הגיב:

  אהבתי

 12. ליהי הגיב:

  כרגיל, נתניהו לא משיב קונקרטית לשאלות המופנות אליו.
  מה שייכת ההתערבות (או לא) של "האמא של המדינה" בענייני הממשלה לתביעה שהוגשה נגדה על ידי סוכנת הבית?!
  היהפוך נמר/ה חברבורותיו/ה?
  מגיע לנו!
  …..
  מזל"ט על הדירה החדשה V.
  (יפו? מה איבדת שם?)

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   בדיוק כפי שמופיע בציטוט של תמיסטוקלס, המשוואה שנשמעה (וכנגדה יצא ביבי) היא:
   שרה אשה נוראית וקפריזית + שרה שולטת בביבי = שרה שולטת במדינה בצורה קפריזית (או באופן מינורי יותר – דעתו של ראה"מ מוסחת כל הזמן בגלל אשתו והוא פועל בתוך אווירה מתוחה ושלילית).
   ביבי (בצדק) לא יצא עם כתב הגנה לשרה למקרה הנוכחי, אלא ביקש להפסיק עם התופעה. ברור שזה לא יעזור לו, אבל ברור גם שהוא היה חייב להגיד את זה.
   .
   נ.ב.
   איפה היית? חופשת לידה?…

   אהבתי

   • ליהי הגיב:

    משוואה פשוטה והגיונית, שועלן.
    כהרגלך, הורס :-))
    .
    נ.ב. חמוד, אבל אין סיכוי. אני המצאתי את ז'אנר ה"צ'יילד פרי" (עוד לפני דבורית).

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    סורי, אבל הפעם זכויות היוצרים למשוואה לא שייכות לי, אני רק חוזר (פחות או יותר) על דברים שנאמרו בעקבות הפרשה.
    ואני יודע מאיזה ז'אנר את לקוחה, בגלל זה הוספתי "…" בקצה.
    אז מה בכל זאת? היית סופסוף בחופשה בצפון עם המצודד?

    אהבתי

  • ציוני 48 הגיב:

   מזל"ט על הדירה? מזלטים לא מפציצים את יפו (בנתיים).

   אהבתי

  • velvet הגיב:

   אני לא יכולה לגור בדירת שני חדרים בלב העיר בגלל יוקר המחייה וקוטן ההכנסה.

   אהבתי

 13. בונד ג בונד הגיב:

  מעניין אם ב-NYT התקנאו במיברג.
  ברגע שייצא ה-iSlate של אפל, ואנשים יוכלו לקרוא בכל מקום, זה יהיה הרבה יותר אטרקטיבי. נדע עוד שבוע.

  אהבתי

  • ליהי הגיב:

   בג"ב, זה נראה יותר כמו (עוד) פרטנזיה של מיברג בעקבות הידיעות המוקדמות ש-NYT עומדים לחייב על קריאה.
   מיברג היה מת שהם יתקנאו בו ולא להיפך.
   .
   ושאלת בורה: מה זה ה-iSlate של אפל?

   אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    ה-iSlate של אפל, שעפ"י שמועות אמור לצאת בשבוע הבא (או עד סוף החודש), אמור להיות מחשב טבלט (כולו מסך) שיאפשר גלישה מכל מקום, גם WIFI וגם סלולארי. לאפל יש הסכם עם מס' עיתונים ומגאזינים, מה שמעורר את החשד שהמהלך של NYT מתואם עמם.
    יש אינספור שמועות כבר חודשים ארוכים על המוצר, שאומרים שיהיה מהפכני. יש גם אינספור תמונות של איך (אולי – הכל משוער) הוא יראה, כאן:
    http://images.google.com/images?hl=en&safe=off&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&hs=Ggs&q=islate&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

    אפל, כרגיל, שומרים את הקלפים קרוב לחזה ולא חושפים שום פרט. נחכה ונראה – בטוח שיהיה מעניין – אם ה-iSlate יעשה לעולם המחשבים הניידים מה שהאייפון עשה לעולם הטלפונים הסלולארים.

    אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    וכמובן שלא הייתי רציני בעניין מיברג :))

    אהבתי

   • ליהי הגיב:

    בג"ב, זה אומר שבעצם נשלם על הקריאה באמצעות חשבונות האינטרנט והסלולאר שלנו? (מצטערת, לא מבינה בזה כלום אבל נשמע לי מרתק למדי)
    .
    את ההומור בעניין מיברג הבנתי :-))

    אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    את זה רק סטיב ג'ובס יודע… התשלום יכול להיות לספק הסלולארי או לאתרים שמספקים את התוכן (כשאפל חותכת קופון).

    אהבתי

  • ניר הגיב:

   הגדג'ט של אמזון (שכחתי איך קוראים לו) יצא כבר מזמן, ואפשר לקרוא בו את הטיימס תמורת תשלום בכל מקום. יש לטיימס גם אפליקצית איפון וכן הלאה – אבל עדיין הרווח היחיד בא מעתון הנייר, אחרי שהעלו את המחיר ל$2 הגליון.
   המכורים לנייר ישלמו כל מחיר, הדור שאחריהם קורא ברשת, אם הוא קורא בכלל.

   אהבתי

  • בונד ג בונד הגיב:

   והנה מאמר מלפני חצי שעה:
   Will Apple Save The New York Times?

   http://www.fool.com/investing/general/2010/01/19/will-apple-save-the-new-york-times.aspx

   אהבתי

 14. בלדה לכובש הגיב:


  תראו לאן מגיעות השמאלניות התלביביות עם הכפיות…
  בהתחלה הם לחמו למען להחרים את ההתנחלויות , היום כבר מחרימים את מוצרי הקיבוצים של מר"ץ(שום של דורות).
  הגיע הזמן לעשות על זה סרט ולקבל פרס מהשמאל באירופה.

  אהבתי

  • דוד הגיב:

   קיבוץ דורות נוסד על ידי הכשרה של תנועת הצופים ולא שומר הצעיר

   מבלי להסכים עם מעשי החרם שבסרטון חשוב לזכור שאנו אכן מדינת אפרטהייד כל עוד אנו מחזיקים בשטחים הכבושים ולכן יש מן הצדק בהצגת הדברים בסרטון על אף שאין צדק בהחרמת דורות.
   אגב קיבוץ רוחמה שליד דורות הוא אכן קיבוץ של השומר הצעיר (לא היית רחוק)

   אהבתי

   • ציוני 1 הגיב:

    אתה לא צריך ללמד אותי שדורות לא שייך לשוה"צ(לקיבוץ הארצי), בטח לא יהודון זבל שחושב שהוא גר במדינת אפרטהיד.
    אני מניח שקוראים לך דאוד ולא דוד, אבל כנראה שגם הערבים שונאים כאלה כמוך אז עיברתת וניסית. תגיד אולי תפרסמו באתר האנטי ציוני שלכם למה ההמחבלים הערבים בונים בתים בלי רשות ? אולי כי בשבילם אין בכלל מדינה כזאת שנקראת ישראל? וכל האדמות פה שלהם?
    ד"א נכנסתי ל"מסיתון" שלכם ונהניתי מאוד לראות בגרים הורסים בתים שנבנים בניגוד לחןק , לא רק בי"וש.
    יופי, כנראה מישהו מתחיל לעשות פה סדר.

    אהבתי

   • דוד הגיב:

    נו טוב שיש לנו מדינה דמוקרטית משלנו בה יכול יהודי אחד לקרוא לחברו 'יהודון'! מבלי שחלילה יואשם בגזענות או הסתה
    כבר לא זקוקים עוד לעזרת הפולנים/גרמנים…
    יש לנו אנטישמיות עיברית כחול לבן! 🙂

    אהבתי

   • מילמולי הגיב:

    והוא עוד "ציוני"… כנראה שהאו"ם צדק…

    אהבתי

 15. ציוני 1 הגיב:


  זאת התשובה שלנו הישראלים(לא כולל שמולאביבים)

  אהבתי

 16. דוד הגיב:

  כבוד לי דבורית שלראשונה סיפקתי אייטם לבלוג 'Velvet Underground'
  למעשה נראה שהוסרה קומה שנבנתה כתוספת עליונה לבית פלוס גג הרעפים
  חשיבות הבלוג של ערביי 48 (שאגב בעליו מתחזק עוד 2 בלוגים מענינים אחרים, נראה אם תגלי אילו) חשיבותו היא בכך שהוא מביא לנו ידיעות שהתקשורת הישראלית בוחרת שלא לדווח עליהן או שמדווחת עליהן חלקית וחד צדדית ורק מכיוון שכך כדאי לך להיות מנויה עליו
  הבלוגר אינו עיתונאי תחקירן אלא אזרח השואף לקרב אותנו לתקשורת אליה איננו נחשפים. ולכן גם לא ישקיע בתחקיר אלא יביא דיווחים כציטוט בעיקר מתוך 'פאניט' לאחר שתרגם אותם
  האמת את התחקיר המדוייק על ההריסה ביפו ציפית ממך לבצע שיכולה ב- 5 דקות עם טוסטוס להגיע למקום ולהיווכח. כתושבת חדשה ביפו.
  אגב, מה דעתך לבקש ממנו שיביא לך איטמים מתורגמים בפינה קבועה אצלך מתוך התקשורת הערבית?
  מתוך הכרותי מדובר בבחור רציני.

  אהבתי

  • ציוני 48 הגיב:

   יופי של רעיונות יש לך אחמד, אולי גם Vתביא ציטוטים מעיתוני החאמאס?
   תאמין לי שהיא יודעת גם בלעדך מי הבעלים של ה48 שלך, לא צריך אותך .

   אהבתי

   • דוד לדאוד 19:24 הגיב:

    כבוד הוא לי להיקרא דאוד אפילו אם זה מגיע רק מפיך…(צלמית מקמטת מצחה)
    אין לך מושג עד כמה מגיע לי סיאסטה הגונה!
    עם תינוק בבית דע לך חבר שלא ישנים הרבה מאוד…והלילות גם הם סיפור בפני עצמו
    הנה בוא תרפה קצת ממני וננוח שנינו
    אני לערבייותי המתפרצת החדשה ואתה לטיפוח הזהות הציונית שלך המתפרצת
    בהצלחה לשנינו ולילה טוב 🙂

    אהבתי

  • לולווט הגיב:

   באמת איך את יכולה להחמיץ כזאת הזדמנות מדהימה להביא לבלוג שלך באופן קבוע אייטמים מתוך אתרי אש"פ/חמאס/התנועה האיסלאמית/וכו' למיניהם מכל מיני מקורות שמתחזים לדמוקרטים.
   הרי את סמולנית מוצהרת אז מדוע יגרע חלקם של הערבים לפתחון פה קבוע בבלוג שלך?
   עכשיו שאת תושבת העיר הכבושה יפו, בתקווה שאת לא ממש תופסת בית ערבי מוחרם, את קרובה הרבה יותר להתרחשויות האמיתיות ההכי חשובות במדינת ה(עדיין) היהודים.

   אהבתי

   • דוד הגיב:

    תגיד חבר, אתה לא מעייף/מתיש לעיתים את עצמך?..
    אולי מתאים לך איזו סיאסטה בריאה? 🙂

    אהבתי

   • לדאוד 14:59 הגיב:

    תגיד ערבי, אתה לא מעייף/מתיש לעיתים את עצמך? אותנו אתה לעיתים כן מצליח להתיש.
    אולי מתאים לך איזו סיאסטה בריאה? ארוכה, ארוכההההההההההההההההההההההההה.

    אהבתי

  • velvet הגיב:

   מי אמר לך שאני לא מנויה עליו?

   זה בדיוק העניין: אני חושבת שחריגות בנייה אסורות ליהודים ולערבים גם יחד. וגם לנוצרים ולבודהיסטים, אגב.

   אהבתי

   • דוד הגיב:

    טוב עשית אם את מנויה
    וטוב עשוי לצמוח לטעמי אם תעזרי בו בעתיד בביקורת העיתונות הערבית
    האו בחור מפוכח שאינו נרתע מלבקר גם את המגזר שלו

    ובכן השופטת מיכל אגמון-גונן, בבית המשפט המחוזי בתל אביב שדנה בעניינו של דכה, חולקת עלייך ואמרה: " המצב האבסורדי הזה ממש לא מצחיק. במקרה זה”,עיריית תל אביב מחזיקה שכונה שלמה כבני ערובה”. “גוליבר בארץ הגמדים”, מכנה אגמון-גונן את המצב בפרדס דכה, שבה התושבים מתמודדים מול הענק
    רב העוצמה בדמות העירייה: “נשיפת פה מצויה (של עיריית תל אביב, מ”ר), וביתו של המערער היה כלא היה”, כתבה אגמון-גונן כשהחליטה ב 2007 לדחות למועד לא מוגבל את צו ההריסה.
    השופטת טוענת שבמקרה הזה עיריית ת"א היא העבריין בכך שמסרבת ליצור תוכנית מתאר עבור השכונה ומונעת כל מצב שתושב השכונה הערבית יוכל אי פעם להגדיל את ביתו – למעשה תוכנית ההקפאה של ביבי אבל לא ל- 9 חודשים אלא לעשרות שנים!!!
    לא מדובר סתם בחריגות בניה אלא במצב של התעללות נמדכת של עיריית ת"א בתושבי השכונה ע"מ להוציאם מהפרדס
    וזה מריח מגזענות

    אהבתי

   • לדאוד 19:40 הגיב:

    תגיד, אתה לא חושב שזה משעמם שאתה מעתיק את אותה תגובה עוד פעם. מה קרה שאין לך משהו חדש. אתה טרחן ונודניק.
    בעניין המשפחה הצדקת, העבריינית לכאורה. הפשע האמיתי הוא שעשרות שנים מתעסקים עם משפחת הפשע הזו לכאורה, מקום מוכר וידוע למכירת סמים שפשיטות משטרה רבות נערכו בו – הכל כמובן לכאורה.
    היו צריכים להוציא אותם מהפרדס לפני הרבה שנים, סבל רב היה נחסך.

    אהבתי

   • דוד הגיב:

    אם משעמם, תעביר ערוץ
    יש שלט
    למה לך לבזבז זמן יקר על 'טרחן נודניק' כמוני!?
    ועוד לטרחן בחזרה שלל עובדות חסרות כל ביסוס

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    דוד, אולי תשלים לנו את החור שבעלילה שלך:
    הכיצד זה שב-2007 ביהמ"ש המחוזי החליט לדחות למועד לא מוגבל את צו ההריסה, ואילו כעת נטען כי צו ההריסה בוצע גם בוצע?
    העירייה הפרה צו בימ"ש?
    ישנה החלטה חדשה יותר של ביהמ"ש?
    היה עירעור? פנו לערכאה גבוהה יותר?
    נו, גלה לנו, אני במתח!

    אהבתי

   • דוד הגיב:

    חבר שועל אני ניזון כמוך מהתקשורת
    ואתה זמן רב יותר כך נראה בידך
    אני שם מבטחי בתחקיר שלך
    זו לא ה'עלילה' שלי ואני אפילו לא תל אביבי ולא יפואי
    אולי וולוט תקפוץ עם הווספה ותתחקר…
    בכל מקרה זה מסריח מגזענות הסיפור הזה

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    בגלל שביקשת כ"כ יפה, קבל על חשבון הבית:
    http://www.local.co.il/tel-aviv/64665/article.htm
    מסתבר שכפי שחשדתי, העירייה עירערה לביהמ"ש העליון אשר הפך את ההחלטה (אך גם ביקר את התנהלות העירייה, ללא קשר לצו ההריסה).
    מעניין שאת העובדה הזו אתה וחבריך לא מציינים, אלא נתלים בפס"ד לא רלבנטי של ערכאה נמוכה. גם ההתנהלות הזו מסריחה מגזענות (האם הייתם כאלה "אקטיביסטים" לו היה מדובר בעבריינים יהודים?).

    אהבתי

   • דוד הגיב:

    תודה חבר שועל, ידעתי שאפשר לסמוך עליך
    על אלו חברים שלי אתה מדבר, האמן לי שאני לא יצור חברותי כל כך ואין לי כמעט חברים כלל…(צלמית בדיכאון)
    מדוע אתה טוען שפסק הדין של המחוזי אינו רלוונטי? אפילו העליון המצוטט בקישור שלך מצא שהוא רלוונטי ולכן הפנה את הפסק למבקר המדינה…
    איזו ההתנהלות מסריחה מגזענות? – שלי? כלפי מי? כלפי חולדאי? כלפי פקידי העיריה?
    לומר עלי שאני “אקטיביסט” יהיה גוזמא גדולה, אני עכבר מחשב ביתי שבמקרה הטוב מנדב כמה מילים, אבל תודה על המחמאה חבר…
    למה אתה כותב שמדובר בעבריינים ? זה לא כתוב בקישור.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    פניתי בגוף שני רבים, כשעיקר ביקורתי כלפי ה"אקטיביסטים" מפיצי המידע הנ"ל. חשבתי שאתה אחד מהם, נא קבל את התנצלותי הכנה.
    עבריינים = עברייני בנייה.
    לציין רק את הפס"ד המחוזי כאשר הוא נהפך בעליון זו אחיזת עיניים (במקרה הטוב).

    אהבתי

   • דוד הגיב:

    נו חבר שועל
    עכשיו משהשלמת את התמונה אפשר לציין הכל

    כאמור נראה כאילו עריית ת"א שמעקבת עדיין את תוכנית המתאר לשכונה -היא העבריינית הגדולה בסיפור הזה.

    אגב מה לנו שנלין על אקטיביזם?
    הלוואי וירבו אקטביסטים בארצנו.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    לפי ביהמ"ש העליון עיריית ת"א מושכת את התב"ע שם יותר מידי זמן, אך עובדה זו לא מתירה לתושבים לבנות כרצונם החופשי. העבריין הוא דכה, שבנה בניגוד לחוק.
    הבעייה שלי עם ה"אקטיביסטים" היא שהם מציגים תמונה מעוותת של המציאות, תמיד בעד הערבים הצחים כשלג ונגד המדינה הפשיסטית-גזענית.
    אין לי בעייה עם אקטיביסטים שמחפשים להראות את המציאות על מורכבויותיה בצורה הוגנת. חבל רק שאין כ"כ כאלה. קיימים כמה עיתונאים ודוקומונטריסטים ראויים, אך קשה לכנותם אקטיביסטים, בעיקר מכיוון שהם לא באים עם האג'נדה מוכנה מהבית, אלא באים לשפוט את המציאות כפי שהיא בעיניים אובייקטיביות (עד כמה שניתן).

    אהבתי

   • דוד הגיב:

    ואיך שועל יהיה אקטיביסט יצא נגד אקטביזם!
    הרי שועל לא כה מבולבל 🙂

    לא חסרות דוגמאות של יהודים שבונים בניה בלתי חוקית, משלמים את הקנס ונשארים עם הבניה, למעשה זה כבר הפך לשיטה, מהמפורסמות שבהן זו איקאה בראון לציון. שנגועה בשחיתות ממסד ועד טפחות.
    אבל ערבי כך נראה צריך לזכור שעיריה יהודית תמצה עימו את הדין עד סופו גם בגלל גג רעפים אולי רק בגלל שערבי הוא בעיר יהודית

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    לגבי איקאה אני לגמרי איתך, אבל זה לא קשור לגזענות, אלא סתם לשחיתות הקשורה להבדל שבין אזרח פשוט לגוף כלכלי גדול בעל קשרים מראש העירייה ועד לראש הממשלה (מת'יו ברונפמן).
    ומה שאתה אומר לגבי יהודים וערבים זו בדיחה – אחוז ההריסות של בניה בלתי חוקית של ערבים הוא אפסי לעומת אחוז ההריסות של בניה בלתי חוקית של יהודים, ולו רק בגלל שהרשויות מפחדות להתעמת איתם בכפריהם – כנראה שביפו המשטרה והעירייה עוד איכשהו מרגישות מספיק בטוחות בשביל לפעול.
    שלא לדבר על מה שקורה עם הבדואים.
    .
    נ.ב.
    גג רעפים? הוא בנה יחידת דיור של פאקינג 75 מ"ר! ולווט היתה מתחלפת איתו ברגע…

    אהבתי

   • לשועלן 01:14 לנ.ב. הגיב:

    אתה ממש מגזים.
    לא היתה שום בנייה של יחידה בת 75 מ"ר. אסור להאמין למשטרה/פרקליטות/עיריית ת"א הפשיסטים.
    הם בסך הכל בנו גג רעפים יפה, הגג נבנה בגובה של בערך 2.5 מטר מעל הגג השטח כדי לתת מראה שוויצרי נאה לבית. לאחר שנבנה הגג רעפים היה צורך לחזק אותו כדי שחלילה אף רעף לא יעוף ברוח ויפול על איזה ילד ולכן עשו קירות תומכים בין העמודים שהחזיקו את גג הרעפים. התברר שקירות תומכים רציפים אינם בטוחים ולכן עשו חלוקה בין הקירות התומכים מבחוץ ומבפנים. בגלל החלוקה היתה הרבה עבודה לבונים (מיטב הארץ) והיה צורך לאפשר להם לשתות מים, לאכול מדי פעם אוכל מחומם, להשתמש בשירותים ובעיקר לנוח מול הטלויזיה ולכן הוסיפו עוד כמה פריטים. בסוף התברר שחתולים חודרים ולכן עשו דלת פלדלת כנגדם וחלונות כדי למנוע מהציפורים להיכנס.
    ממתי בנייה של גג רעפים נחשבת ליחידת מגורים?
    לאלוהי היהודים הפתרון.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    LOLLLLL

    אהבתי

   • דוד הגיב:

    בתכל'ס גג הרעפים הוא בעיקר מה שגרם לעיריה לפעול והוא בעיקר מה שפורק.
    אפשר לראות בתמונות

    אהבתי

   • דוד הגיב:

    שועלן – כמיטב המסורת אני בטוח שתוכל לארגן לנו כאן אינפורמציה עובדתית על טענתך שליהודים הורסים יותר מאשר לערבים
    כדאי לבחור לשם כך עיר מעורבת כמו לוד או חיפה או אפילו ת"א יפו שניתן יהיה לערוך השוואה
    'צאו לדרך' בהצלחה

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    מצטער, גמרת את חשבון הפרו-בונו אצלי.
    אבל אהבתי את תנאי המחקר שלך – מראש אתה לא רוצה לבדוק את טענתי לגבי אי-הריסה של בניה בלתי חוקית מאסיבית בכפרים. השוואה נכונה צריכה להיעשות ברמה ארצית, לא מקומית.

    אהבתי

   • לדאוד 09:45 הגיב:

    לא הבטחת לפרוש בשיא? תמשיך להציק לנו? תמשיך לנסות ולעשות מניפולציות "רגשיות" על ולווט כדי שתעשה יותר למען אומת האיסלאם הדפוק?
    ולעניין, הרסו רק (או בעיקר) את גג הרעפים כי ללא גג הרעפים אין תכל'ס שימוש במה שנבנה תחת הגג. יש להניח (ולקוות) שתוך כדי הריסת גג הרעפים הוציאו מכלל שימוש עוד כמה עמודים וכמה קירות תוך גרימת נזק בלתי הפיך לכל מיני דברים אחרים כמו כלים לבנים ו/או חשמל. בנוסף יצטרכו לעשות שוב שיקולי ניקוז ויש להניח שעכשיו יבנו לפי הוראות החוק.
    או, או שההורסים ממש לא מתנגדים להגיע עוד פעם, בשכר נוסף כמובן, כדי להשלים את מלאכת הקודש.

    אהבתי

   • ...................................דאוד הגיב:

    ………………………………………לשועלים וגונבי ענבים בכרמים:
    לסוגיית הבנייה בכפרים נדרש מחקר בפני עצמו
    אגב אני גר בכפר והוספתי לעצמי בניה כאוות נפשי ובכמה דיבורים עם האנשים ברשות המקומית סודר הנושא אפילו ללא קנס וכמוני עוד עשרות משפחות בישוב.
    בסופו של דבר במגזר הכפרי הכל תלוי ברצון טוב והבנה.
    גם במגזר הכפרי נוהגת המדינה כעבריינית וע"י אי מתן סיטונאי של אישורים לערבים להרחיב מאלצת אותם להיות עברייני בניה
    בעצם כמו שעריית ת"א גורמת לערביי הפרדס להיות עבריינים

    אהבתי

 17. דוד הגיב:

  אבל נראה שצריך אותך חבר, אתה חלק בלתי נפרד מן הנוף כאן 🙂

  ציטוטים מעיתון החמאס…רעיון מענין.

  אהבתי

 18. אליאור מגרם הגיב:

  היי דבורית,
  אני לא יודע אם את צופה בתוכנית התקשורת "ביקורטיווי" עם ליעד מודריק בערוץ 1 אבל היום זו התוכנית האחרונה לבינתיים בגלל הקיצוצים ברשות השידור וליעד מתייחסת לזה בסרקזם ראוי בסיום התוכנית אחרי הפינה של יאיר ניצני.
  צריך כנראה לחפש עבודה חדשה, אני תחקירן כבר 4 שנים וחצי, אם את שומעת משהו..
  אליאור, תחקירן התוכנית "ביקורטיווי"

  אהבתי

 19. ניר הגיב:

  אם כבר מתעסקים ב"ערביי 48" (לא מצאתי שום דבר בבלוג הזה שהיה מתפרסם בעתונים לו היה קורה ליהודים, אבל מילא) חבל לבזבז את הצטוט הנהדר של טיבי בנרג': "כל מה שהשגתי היה בזכות הכישורים שלי וכל מה שלא השגתי היה בגלל האפליה של האזרחים הערבים".

  http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-2468-18496,00.html

  אהבתי

 20. שועלן הגיב:

  שלב 2 במלחמה הנוכחית החל.
  http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=ob20100119_74398
  אני מעריך שרק בשלב 4 תישלף התביעה כנגד שרה נתניהו מצד ילד שטוען שהיא התעללה בו נפשית.

  אהבתי

 21. ליהי הגיב:

  אפרופו הצייצנים של ממשלת ישראל.
  עשינו בדיקה. שלחנו שאלות במשך כמה ימים – ותשובות אין. עדיין.
  אולי כדאי שהם ישנו את הכותרת מ: "המדינה מצייצת לך" ל: "המדינה מצייצת עליך".
  הרבה יותר הגיוני ומתאים.
  .
  אליך, שועלן :-))

  אהבתי

 22. אלמונימי הגיב:

  ואני חושב שכל הרצון הזה של לחייב את אלה שזקוקים לפינוי בכסף על שירותי ההצלה זה עוד סימן למוות של הסולידריות החברתית בישראל.

  אהבתי

  • ani am הגיב:

   אתמול בבוקר הודיעו בכל אמצעי התקשורת שהדרכים לערבה/אילת חסומות. מיום שבת הזהירו בנוגע לשטפונות הצפויים, אחרי כל האזהרות למה שהמדינה תישא בהוצאות החילוץ? מה הקשר בין סולידריות חברתית לטימטום המוביל למוות? בן אדם בוחר למות מוות שעולה כסף רב? משפחתו צריכה לשלם על כך.

   אהבתי

   • אלמונימי הגיב:

    בוא נדבר על עוד קבוצת אנשים שחיה מעבר לגבולות המוגדרים של המדינה, נכנסת לחברון כמה פעמים בשבוע כדי לעשות שפטים ועליה אנחנו משלמים קצת יותר כסף מאשר על מטייל זה או אחר, ובכל זאת, אף אחד לא אומר שהם ישלמו על האבטחה שלהם.

    אם אמרו שיהיו שיטפונות, המשטרה צריכה לדאוג לסגור את הדרכים, ואם היא לא סגרה, אז צריך לחלץ. זה הכל.

    אהבתי

   • דוד הגיב:

    ומי ידרש לשלם על שיפוץ המסגד ששרפו והשחיתו 3 נערים מיצהר?

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    אני מסכימה איתך לגמרי. זה מה שכתבתי.

    אהבתי

   • ......................................................דאוד הגיב:

    ……………………………….לא ראוי לתגובה

    אהבתי

  • ani am הגיב:

   מה הקשר בין שטפונות למתנחלים?

   אמרו? הזהירו? מעכשיו שאנשים ישלמו בעצמם על המוות שלהם, כל מי שנוסע למקום שהמדינה הזהירה שלא בארץ ומחוץ לארץ צריך להיות מספיק בוגר כדי להבין את תוצאות המעשה ולשלם בהתאם. לא רוצים? אל תסעו. כפי שכתבתי למעלה, מישהו כאן מרגיש נכבש? לא נוח לו? שילך מכאן, מכירה מקרוב כמה אנשים שהמדינה הזו לא התאימה בדיוק למה שהם רצו והם קמו והלכו, לא מחזיקה כאן אף אחד בכוח, אבל אם מישהו בוחר לחיות כאן, אז שלא יגיד למדינה "בעיה שלך" כשהיא עושה את חובתה הבסיסית ומגנה על חייו.

   אהבתי

   • דוד הגיב:

    אמרו, הזהיר שלא להכנס לשטחי A ללא אישור צה"ל והמתנחלים מתעקשים להכנס וגם להתגרות בכוונה בפלשתינאים בתוך כפריהם. ואם יידרש חילוץ של צה"ל?…
    אז מי נדרש לשלם על זה?

    אהבתי את "מרגיש נכבש" וואו באיזה סרט את חיה? נרגיש!? באמת!? בזה מתמצה כל הבעיה?
    3 מליון אנשים רק מרגישים כבושים!? הם מעולם לא נכבשו?

    אהבתי

   • אלמונימי הגיב:

    עזוב את כוחות ההצלה, מה עם האבטחה לכל ההתנחלויות ה_לא חוקיות_ שיש מעבר לקו הירוק? אני אישית מעדיף לבזבז את הכסף שלי על הצלה.

    ובנוגע לתגובות שלך דבורית, אני יכול להגיד שהן רק חלק ממגמת הגירעון של החברה הישראלית ושל אובדן הסולידריות. חשבת לרגע מה המשמעות של לחייב משפחה שבדיוק איבדה כמה מיקיריה עם חשבון של מיליון שקל? המפרנס, מת בשיטפון, והמשפחה שנותרה המומה וכואבת, ושילמה כבר את המחיר היקר, תאלץ למצוא את עצמה ברחוב. לך זה נשמע כמו משהו שהיית יכולה לחתום עליו? עם כל הצער שבדבר והזעם על הטיפשות של אנשים, אני ממש לא רוצה שמשהו כזה יקרה.

    אהבתי

   • ani am הגיב:

    לדוד 09:40

    בעת שירותי הצבאי, פיקוד מרכז הוציא הוראה ברורה-נכנסת לשטחים שלא בפיקוח צה"ל=נכנסת לכלא. ההוראה פעלה מצוין, אף חייל לא יצא נגד הוראה שכזו, בניסיון לראות מה יקרה. כבר היו מספר מקרים אזרחיים, שאנשים התעקשו להיכנס לכפרים ערבים לא ידידותיים ויצאו בחלקים ולא בחיים.
    יצאתם בחיים? תשלמו
    יצאתם מתים? שהמשפחה תשלם. ההפרדה בין מת שפרנס לחייל משוחרר פורק עול, שלא פרנס, לא לעניין. היתה שם משפחה. ברוב המקרים יש משפחה. תפקיד המשפחה הוא לא רק להביא לעולם את הילד, אלא גם לדאוג לו ולחנך אותו לשמור על חייו. המשפחה נכשלה? שהמשפחה תשלם.
    ________________

    מי שבאמת לא רוצה להיות כבוש עובר למקום אחר. מרגיש נכבש מתייחס גם לאובר שמאלניות ששרתו בקריה (אם בכלל) ולא יודעות מה קורה בשטח. אנשים שמזדהים עם סבל הערבים, אבל כותבים לי במייל שהם לא יבואו לפעילות תרבותית בירושלים, כי ירושלים רחוקה להם.
    _____________
    נכבשו? היתה להם הזדמנות מעולה לכבוש את המדינה וליצור כאן מדינה משלהם. כל ספר לבן הגיש להם את המדינה, רק שיקחו והם בחרו שלא.
    בחרו לא להקים מדינה, בחרו להיכבש, בוחרים להישאר כאן. הם קיבלו כל כך הרבה הזדמנויות ומעולם לא עשו איתן כלום.

    אהבתי

   • ......................................................דאוד הגיב:

    ………………………………..איוולת שכזו- לא ראויה לתגובה

    אהבתי

 23. שיהיה לך רק טוב ונעים בדירה החדשה, עם או בלי טלוויזיה. 40 מ"ר מסוגלים להכיל את כל יישותך? התברכת. בהצלחה רבה-רבה

  אהבתי

 24. נוצה סגולה הגיב:

  24 שעות, כתבה תמוהה על התמודדות סלבריטאי ישראל עם קו השיער הנסוג הובילה למידע חשוב ורב ערך נוסף על אייל גולן: בתמונות מ-1997 ו-2001 השיניים שלו מרווחות יותר וישרות פחות מהתמונות מהשנים האחרונות.

  אהבתי

 25. יניבל1 הגיב:

  התביעה נגד שרה וביבי היא ממש לא "צהובה ועסיסית" מדובר כאן בראש ממשלה שמקדם הצעת חוק נגד עבדות(בעקבות מקרה גואל רצון) ויומיים אחר כך אנחנו מגלים שהוא ואישתו העסיקו עוזרת בתנאי עבדות .

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   אני בטוח שלעוזרת של ביבי היו תנאי תעסוקה יותר הוגנים מלעובדת הזרה של אהוד ברק, ראש מפלגת העבודה.

   אהבתי

   • יניבל1 הגיב:

    שתיהן היו עבדות
    המנקה של ביבי אולי לא עובדת זרה אבל היא הרויחה משכורת רעב+היתה חתומה על חוזה שאוסר עליה להתפטר, זה מספיק בשביל להיחשב עבד.
    בעצם לא משנה מי מבין ביבי או ברק יותר מנצל עבדים . עצם זה ששניהם מנהלים את המדינה זה מספיק עצוב.

    אהבתי

   • לשועלן 01:20 הגיב:

    אני במקומך הייתי נזהרת שבעתיים מלהטיל אשמה כה חמורה על ברק. רק למידע כללי, עובדות משק בית זרות נהנות מתנאי עבודה משופרים יותר מאשר מקבילותיהן היהודיות. מסיבות שונות ורבות שקשורות לביטוח לאומי (ובעצם להתעלמות ממנו), למגפת תומכי קו לעובדת הזרה, לביקוש, לאיכות העבודה ולעוד כמה פרמטרים.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    יניבל1 – אני לא עו"ד, אבל לא נראה לי שחוזה שאוסר להתפטר יכול לעמוד בבית דין לענייני עבודה. בוא נחכה ונראה איך תיגמר התביעה הזו, ואז נהיה יותר חכמים.
    .
    למגיב 08:29 – רק למידע כללי, אסור ע"פ חוק להעסיק עובדת זרה ללא אשרת עבודה רלוונטי, ואין כלל אשרות עבודה לעובדות משק בית (להבדיל מסיעוד). איזו האשמה "כה חמורה" הטלתי על ברק? שהוא העסיק בתנאים פחות הוגנים מביבי? אה, אז אני מבין שעל ביבי לא צריך "להיזהר שבעתיים" לפני שמטילים האשמות דומות…

    אהבתי

   • לשועלן 09:31 הגיב:

    זכותך להבין מה שאתה רוצה.
    כעובדה עובדות זרות (ברובן באופן לא חוקי) שעובדות בנקיון מרויחות יותר מהישראליות. לרובן אישור עבודה בסיעוד והנקיון זו עבודה נוספת ביום החופשי או בשעות החופשיות. אצל מכרה שלי העובדת הזרה (החוקית) חוזרת (כמעט) כל יום, מהכמה שעות מנוחה שיש לה, מסריחה מזיעה וריחות של חומרי ניקוי ומיד רצה להתקלח ע"ח המכרה וכמובן שצריך מנוחה "קצרה" אחרי המקלחת/אמבט. היא גם מבקשת לא פעם לשנות את שעות המנוחה מיד לאחר שהיא מקבלת שיחות טלפוניות (מסתוריות?) בבוקר.
    לגבי חוזה חוקי או לא בבית הדין לעבודה. יש פה עוד ניצול של בעלי כסף לעומת החלשים. הרי רוב החלשים לא חולמים בכלל ללכת לעו"ד ולתביעות ולכן די לוקחים בחשבון שמה שחתמו עליו, ולא פעם אצל עו"ד כאילו גדול ומקורב כמובן לבעלי הכסף, אכן תקף. בדיוק כפי שנאמר שרוני מאנה אמור להיות המגשר/בורר בין ביבי/שרה לבין העוזרת – ממש שיא האובייקטיביות.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s