הישבן של בוהדנה, הפסיכומטרי של אילנית לוי והתשוקה של הילה נחשון/ פוסט אורח

שני דגן שיגרה אתמול את המכתב הזה למערכת 7 לילות.
דגן היא סטודנטית לתואר ראשון, לומדת ספרות עברית, פוליטיקה וממשל, חברה באלה – קבוצה פמיניסטית אקטיביסטית שפועלת לשוויון מגדרי בקמפוס.

אני לא יכולה לצלם או לסרוק דגימות מהכתבה או מהשער, שהרי הם מיועדים למשקפי התלת מימד.

מתאבן לפני אצבעות שחורות.

היום הבנתי שאני לא בסדר. בעצם, היות ואני אישה מזרחית שגדלה בשכונת הארגזים, כבר היה לי מושג קודם לכך, אבל היום הבנתי שאני ממש לא בסדר. האור היכה בי כשקראתי  את "סרט בנות" במוסף 7 לילות של ידיעות (רז שכניק, רביב גולן)- "אילנית לוי, מירי בוהדנה והילה נחשון מציגות: המדריך לאישה במאה ה-21."


פתאום הבנתי – הבעיה היא לא חברתית-תרבותית, זה לא בגלל החברה הפטריארכלית או הכלכלה הקפיטליסטית – הבעיה היא אצלי – אני פשוט מעצבנת, ואני מחפשת סיבות להתעצבן. סך הכל מה יש לנו פה? שלוש נשים – אימהות צעירות וחזקות, שמנהלות קריירה מצליחה ומרוויחות מעולה (הן אמרו!) ואפילו לא אוחזות בתפיסות זוגיות קונבנציונליות. יתרה מכך – הן מעידות על עצמן שהן לא צריכות אף אחד כדי להתקיים והן נמצאות או לא נמצאות בקשר זוגי מבחירה ומרצון (מירי: "שלושתנו נמצאות כרגע במקום של כאלה שיכולות לחיות בלי אף אחד. בן זוג זה צ'ופר"), הן מעבירות ביקורת על מוסד הנישואים ("נחשון: אדם קונה את אשתו, יש שטר קניין, מה רומנטי בזה?"), ואפילו על היחס של החברה לאימהות ("נחשון: מה שמבאס זה שפתאום מצפים מאיתנו לעצור ולהיות עם הילד בבית"). הנה פמיניזם שחור על גבי לבן, ואני (המעצבנת) לא מרוצה.


הכתבה פותחת בתיאור פנטזיה זואופילית של בוהדנה וסוס אחד, פלוס (כך הכותבים שמחים לדווח לנו) הדגמה חיה על כיסא. בין התהיות על נושא השיחה שהוביל את בוהדנה לחלוק את המידע עם זוג הכותבים ולסיבה שבעטייה הם החליטו להכניס אותו לכתבה, קל וחומר לפתוח איתו (סקס מוכר – שמענו שמענו), החלטתי שזה מוקדם מדי לשפוט – הרי כבר כמה זמן שאני מחפשת מישהו שיסביר לי איך להיות אישה במאה ה-21. אפילו הצלחתי להתאפק לנוכח השורה "היופי הוא אולי הפספורט המוצלח ביותר", במיוחד כשגיליתי מעט אחר כך שלוי הוציאה 713 בפסיכומטרי.


אבל נשברתי לנוכח השאלה "האם, כמו הרבה בחורות, יש לך בעיה להתפשט מול גבר בפעם הראשונה"?
בוהדנה עונה:
"אין לנו את הבעיה הזאת. השאלה הזאת לא רלוונטית לגבינו. אני עובדת קשה על הגוף שלי, אני עושה הרבה ספורט, אני מרגישה הרבה ביטחון, נגיד, בלהסתובב עם ביקיני, למרות שלעולם לא אלך עם חוטיני. זה השיווק שלי, כשרואים את הבטן… אף פעם לא הייתה לי בעיה להוריד קילו. יש כאלה שיש להן בעיה, אז אני ממליצה להן לעשות משהו עם עצמן, ולקחת את התחת השמן שלהן לחדר כושר."


נרעדת, השפלתי עיניי לעכוזי, שלאחרונה ממלא עד אפס מקום את הג'ינס מידה 38 שלי, וידעתי שהיא מדברת עליי. לפני שהספקתי לשקול לקחת את התחת השמן שלי לחדר כושר, נחשון הבליחה עם פיתרון טוב יותר:
"הארוחה הכי טובה זה סיגריה וקוביות קרח".


ידעתי שהיא צוחקת כי זה פשוט לא הגיוני להגיד דבר כזה ברצינות, אבל כבר היה מאוחר מדי. גם אם לא היו לי תסביכי התפשטות, לנוכח שלוש הנשים הבלונדיניות, שופעות החזה והרזות עד כדי מוזלמניות האלו, פיתחתי איזה אחד או שניים. ובלי לאפשר לי שניית התאוששות בוהדנה המשיכה לאסתטיקה גברית:
"לפעמים יש משהו דווקא בגבר עם שיערות על החזה, ועם כרס קטנה, שהוא הרבה יותר מושך".


תגידו לי, למה ציפית מראיון עם שלוש דוגמניות, ואני אגיד שאני דווקא מחבבת אותן. חזרו לקרוא את תחילת הכתבה (לפני שהתחלתי להיות מעצבנת) – אם שלוש הנשים האלה שנראות אינטליגנטיות דיין, מוצאות פרנסה בעיקר בגופן המכוונן למידה 34, מרוצות מזה וחושבות שהן עושות זאת מבחירה חופשית – אני אשלח אותן לנעמי וולף ואבלע את הצפרדע (משוקולד, אני לא בדיאטה ונשאר לי מהחג).


העניין שלי הוא איתכם. אני יודעת שאני חיה בחברה ללא שוויון מגדרי, חברה שמשעתקת דימויים של נשיות בכל מקום שנוח לה ושמיתוס היופי מקבל בה ביטוי בכל מקום – אבל די, נמאס לי.


למה, למה בחרתם להגיש לי את הראיון הזה ככה, מצופה בזיגוג של נורמטיביות ואידיליה של נשיות במאה ה-21, ללא שמץ של ביקורת עיתונאית, אפילו לא אנושית? זהו זה? האם חירות נשית במאה ה-21 משמעה מיניות מתפרצת, פיתוי והגשמת פנטזיות גבריות? האם ביטחון אישי-נשי יכול להיות מושג רק על ידי בטן שטוחה וביקיני (שיושגו רק על ידי משטר דיאטה ושעות על ההליכון)? האם, במאה ה-21, כדי להיות חזקה ומצליחה, כדי להיחשב לאישה, ככה אני צריכה להיראות, להרגיש ולדבר?


כי זה בדיוק מה שאתם אומרים – זה המדריך לאישה במאה ה-21, וזאת ה"שיחת בנות שכל מין היה חותם עליה".
וזה הופך אותי למאוד לא בסדר כי אני לא חושבת שזאת נשיות, וזה הופך עוד רבות וטובות ללא בסדר – כי הן כן חושבות שזאת נשיות.

שני דגן

——————————————————————————————-
קראתי בעקבות דגן את הראיון (שהסיבה לו היא לייט נייט בכיכוב השלוש, שיעלה בהוט בסוף ינואר ושמו מכות יופי) ורציתי להוסיף את הציטוטים הבאים מפי הכוכבת:

"לפעמים אני מרגישה שבבו ואני זה כמו שתי רכבות שבאות לטרבלינקה משני כיוונים שונים. יש המון חיכוכים. אבל בסוף אנחנו לומדים להתפשר…" (בוהדנה לא מתכחשת לשואה)


בתשובה לשאלה אם היא מקנאת באסתיות למיניהן, היא עונה:
"לאף אחת מהן אין מותניים כמו שלי, ישבן קשה כמו שלי ורגליים כמו שלי"
(בוהדנה לא מפחדת מעין הרע)


"גם אישה זה משהו שיכול להיות לא רע עם שערות על הפנים"
(בוהדנה מפגינה הומור ופלורליזם)

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה פוסט אורח, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

60 תגובות על הישבן של בוהדנה, הפסיכומטרי של אילנית לוי והתשוקה של הילה נחשון/ פוסט אורח

 1. שרון הגיב:

  אני דווקא חושבת שהכתבה היא חלק מקמפיין של "כוסיות" נגד היעלמותן הקרובה. תביטו ימינה ותראו את מרינה מקסימיליאן בלום העסיסית לוקחת תפקידים לרזות, תביטו שמאלה ותראו את כל הבלונדיוניות עפות מ"רוקדים עם כוכבים". תביטו קדימה, תראו סדרות ישראליות חדשות, עם שחקניות נפלאות, לא מוכרות ובוודאי לא מושלמות חיצונית, כמו תיבת נח ומגדלים באוויר. רק אם תביטו אחורה, תראו את ה"מושלמות" הללו, ויתר חברותיהן מזדקנות, לא מתפתחות לשום מקום, לא מציגות כשרונות נוספים או חדשים למעט מה שראינו עד כה והן לחלוטין דור הולך ונעלם.
  וכל זה, מבלי לציין עדיין שבחיי היום יום, נשים במידה 40-42 "זוכות" בכל הבחורים המוצלחים.
  עורכי העיתון, מצידם, חייבים למכור, אז הכי קל לעטוף את זה בכותרת מכלילה, שתעניין מספר גדול יותר של אנשים.
  בקיצור, שני היקרה, אל תאמיני לכל מה שאת קוראת בעיתונים ואל תתחילי לגדל שערות על הפנים, כי מירי חושבת שזה לא רע.
  שבת שלום

  אהבתי

  • אורית הגיב:

   תגובה מצויינת ומדוייקת. מסכימה עם כל מילה

   אהבתי

  • מיכאלה הגיב:

   מרינה מ"ב כבר מזמן לא עסיסית, וכך גם לא נינט, קרן פלס ואחרות. גם הן מתאימות את עצמן לסטנדרט השדוף. אני לא רואה את "תיבת נוח" (רק יודעת שמלאני פרס הדי-מושלמת משחקת בה), אבל גם ב"מגדלים באוויר" אין אף שחקנית צעירה שמידתה גדולה מ-36.

   אהבתי

  • נוצה סגולה הגיב:

   אולי והלוואי. אולי זה עוד צ'אנס להכניס את הנשים לתוך "בתולת הברזל" (ע"ע "מיתוס היופי") כדי להזכיר להן שהן צריכות להשקיע את עיקר זמנן ומרצן בטיפוח הפנים והגוף ושלא יישארו להן אנרגיות לדברים החשובים באמת, אבל בינתיים עולה "נשות הטייסים" ואין שם אף אחת מעל מידה 34…

   אהבתי

 2. נורית הגיב:

  כל מה שצריך היה להאמר, נאמר. לא הייתי מוסיפה מילה למה ששני דגן כתבה. קראתי את הראיון ובכיתי בתוכי שככה נראית התודעה הפמיניסטית שאני וחברותי
  החל משנות ה-70 ניסינו להנחיל לדור הצעיר, מסתבר שנכשלנו בגדול. מצד שני, כמה מחברותי יש להן אי.קיו גבוה והן נשות קריירה מוצלחות מאד ללא ציצים גדולים ובטן שטוחה אז אולי לא הכל אבוד.
  (זה נאמר בציניות למי שלא הבינה).

  אהבתי

 3. לשני דגן הגיב:

  את לא צריכה להפנות את הטענות שלך לדוגמניות אלא לעיתון שבוחר להבליט את זה. ולמה את כבר מצפה משכניק וגולן? הם שני כתבי רכילות שחיים בתוך כתבות זבל ופרובוקציה צהובות

  אהבתי

 4. בעל הכלבלב הגיב:

  כזכר ממוצע, אני לא יכול שלא להתייחס.
  בוהדנה ושות' מעניינות לי את השיער על החזה. לא אקרא כתבה איתן, ולא אתעניין מה הן עשו במדורי הרכילות ועם מי.
  סה"כ בחורות יפות, שעשו קריירה בדוגמנות/משחק ותיכף יגיע זמנן ללכת הביתה. עד שיגיעו אחרות. בוהדנה, פעם בחורה יפה, היום נראית כמו טרנסווסטיט מכל הניתוחים.
  לא "מודל לנשיות" לא "אישה אולטימטיבית" וגו'. סתם דוגמנית.
  ואגב, אף אחד לא באמת קורא את הכתבות הללו. בטח שלא "גברים".

  אהבתי

 5. מעין הגיב:

  מתקנת:
  שני לומדת ספרות עברית ופוליטיקה וממשל (ולא מגדר).
  זה מה שקורה כשמעבירים מיילים בלילה.

  אהבתי

 6. ani am הגיב:

  הבעיה היא דווקא בך, שני: רוצה שוויון? דבר ראשון אל תלמדי מגדר (וגם לא כימיה תחום בו המהפכה הנשית הישראלית מושגת בצעדי ענק), אל תלמדי כמה רע לך וכמה את מופלית, זה לא בריא ולא מועיל.

  רוצה שוויון? לכי ללמוד הנדסה בטכניון, בעיקר הנדסת מים לסוגיה בה יש רוב גברי ממוצא רוסי, תלכי ללמוד הנדסת חשמל (ולא כל הנדסות הביו רפואה למיניהן בהן גם כבר קיימת מגמה נשית).

  לא מתחברת להנדסות? תצטרפי אלי, שנה אחת בחברת האנשים שלימדו אותי תגרום לך להיות פמינסטית באופן שלא יתואר.
  אין כמו ללמוד לימודי צבא וביטחון באוניברסיטה בעלת צביון דתי, כדי לחוש היטב כמה הפמיניזם לא מתקרב להשגת מטרותיו.

  דבר שני, אל תפעלי בקבוצה שיש לה אינטרס לקדם שוויון כלשהו. תפעלי בקבוצה בה את יכולה לפעול למען החברה, למען אידיאלים, לא למשהו שמזוהה עם אינטרס צר שלך.

  דבר אחרון, תצאי מהנקודה הזו של מזרחי/אשכנזי. יש לי יופי של שם משפחה אשכנזי ואני מעורבת לחלוטין. חינכו אותנו בבית שאנחנו ישראלים.

  אהבתי

 7. אני הגיב:

  מבט של בן המין הלא יפה והלא חזק.
  האמת לא טרחתי לקרוא. הסתכלתי בתמונות (בלי משקפיים) ורפרפתי את הכותרות.
  קצת מזכיר את האימרה שיש בחורות שרוצים (גם) להביא לאמא הביתה ויש בחורות שרוצים (רק) לזיין.
  כבר אמרה פעם מי שאמרה שלא גודל האיי קיו הוא הקובע אלא מה עושים איתו.
  אגב פמיניזם. סיפרה לי ידידה שקראה בפורום בנות שאחת הודיעה שהיא מתחתנת ובין כל הברכות היתה גם אחת שהוסיפה ששווה לבדוק את פורום חתונות תוך ציון העובדה שהיא קוראת סמוייה שם מגיל 12.
  מצד שני ושלישי, זכותה של כל אחת לעשות כראות עיניה.

  אהבתי

 8. מגידה הגיב:

  יש להניח ששני מודעת לעובדה שהפרסום של מכתבה כאן בבלוג של ולווט מפחית את הסיכוי שהוא יפורסם בעתון.

  אהבתי

  • מעין הגיב:

   אם ידיעות יוצאים מנקודת הנחה שכל קוראיהם קוראים את וולווט, אני מציעה להם לעשות הערכה מחודשת של 'העם'.
   מאד נוח לסמן וי על המעטים שעושים טיפל'ה רעש ולא נמנים על הרוב הדומם ולהכריז 'הנושא מוצה'. קשה הרבה יותר להודות ברלוונטיות שלו לגבי 99.9% שלא קוראים כאן ולא פוצים פה – אפשר לוותר עליהם בקלות – הם גם ככה לא יגידו כלום, אז מה זה כבר משנה.

   אהבתי

  • velvet הגיב:

   התגובה, אם תתפרסם במוסף, תהיה כ-100 מילה גג. כך ש.

   אהבתי

 9. ani am הגיב:

  השבוע הסתובבתי עם חברה בקניון. חיפשתי מגפיים, במהלך החיפוש נתקלנו בבחורה שקנתה מגפיים בעלי עקבים בגובה מטורף. הערנו לה בנימוס שהמגפיים שהיא קונה מאוד לא בריאות ושהיא קונה לעצמה נזקים בעמוד השדרה. היא פנתה אלי (באותו רגע ביום חופש, בג'ינס ולא מאופרת וחברה הלבושה באופן זהה לשלי) ושאלה במה אני עוסקת ואמרה שהיא עוסקת במקצוע ייצוגי (היא לא ציפתה לתשובה ממני).

  לפתח דיון? להשקיע מאמצים? במה? בבחורות שמבחינתי, כל עוד הן עובדות (ולא חיות על חשבוני)ויולדות (תורמות לריבוי הטבעי היהודי במדינה)זה מספיק טוב?

  לא מאמינה שביכולתי לשנות אותן וגם לא בטוחה שזה תפקידי. להתעצבן מהן? מה זה יעזור? הן ימשיכו ללכת על עקבים, לעשן ולחיות על ברוקולי וחסה ואני אמשיך בקיומי המקביל, זה שלא מפריע להן, לא עולב בהן בצורה גלויה ובוודאי שלא בא לחנך אותן.

  אהבתי

  • ani am הגיב:

   סליחה טעות- מגפיים בריאים וחסרה נקודה במשפט בשורה הראשונה.

   אהבתי

  • מעין הגיב:

   אבל הרי הביקורת לא היתה על התנהלות הנשים עצמן (לא הביקורת העיקרית, בכל אופן), אלא על העיתונאים שלא אתגרו את המתראיינות והציגו את הראיון "מצופה בזיגוג של נורמטיביות ואידיליה של נשיות במאה ה-21, ללא שמץ של ביקורת עיתונאית, אפילו לא אנושית". כל הריאיון הזה הונדס תחת ההנחות ש-א-סקס מוכר, וב-יש מודל אחד של נשיות שכולם חותמים עליו, והוא כל כך נוח וסקסי עד שגם מראיינים בוהים בו בעיניים מזוגגות ועושים ממנו ארוחת צהריים לנשות הוליווד האחידות, במקרה הטוב.

   אהבתי

  • אפרת הגיב:

   להעיר לאנשים זרים על הקניות שלהם זאת חוצפה וגסות רוח. לא ברור איך בדיוק עשיתן את זה "בנימוס". ואת עוד כותבת שלא תפקידך לחנך אותן. משעשע.

   אהבתי

  • ariela, ashkelon הגיב:

   כבר כתבו לך את זה, אבל אני אשכרה לא מבינה מי שמך להעיר לאישה אחרת על הקניות שלה.
   זו חטטנות, פטרונות ויכנעיות במובן הכי מכוער שלהן.

   אהבתי

   • סקוויד הגיב:

    נו, באמת… במדינה שבה השאלה השלישית שמישהו שהכיר אותך כרגע שואל אותך היא "כמה שכר דירה אתה משלם", הערה על קניות נחשבת נימוסית פלוס

    אהבתי

 10. אחד הגיב:

  לא שאני עיוור לבעייתיות ולהשפעה של כתבה רדודה כזו על נשים צעירות ונוחות להשפעה, אבל אם לא מקבלים את ההנחה הסמויה שנשים אלה הן סמכות ב"איך להיות אישה מודרנית", אז כל מה שנשאר מהכתבה זה שלוש נשים שמבזות את עצמן להנאת הקוראים המבודרים (קרי: אני).

  אני רוצה להזכיר לכל המקנאות: הסיבה היחידה שהנשים האלה נחשבות מצליחות היא כיוון שהן עשו הרבה כסף מהגנים הטובים שלהן ולא מהיותן מוכשרות, עליונות מבחינה מוסרית, בעלות אישיות יוצאת דופן או בעלות כל מעלה חשובה אחרת.

  שתהיה לכולכם שבת נעימה ונטולה מרחמים עצמיים!

  אהבתי

 11. שאבי הגיב:

  אמרתי לעצמי הרגע שאם הנתון הזה נכון שיפול לי אשך, בעצם אפילו שניים. עד עכשיו הם עדיין במקום. תחושה שלי, אף אחד לא סיפר לגברת לוי שמיספרים קוראים משמאל לימין.

  אהבתי

 12. בעז הגיב:

  לפעמים אני מרגישה שבבו ואני זה כמו שתי רכבות שבאות לטרבלינקה משני כיוונים שונים. יש המון חיכוכים. אבל בסוף אנחנו לומדים להתפשר.

  בגלל המשפט המפגר הזה צריך להחרים את ידיעות אחרונות.

  איפה העורך? איפה קצת טעם טוב. התחשבות ברגשות. משהו? סתם שתי רכבות שבאות מכיוונים שונים לא מספיק טוב?

  גועל נפש. אם לנוני מוזס יש סנטימטר בושה ביום ראשון הכתבים + העורך צריכים ללכת הביתה.

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   מה אתה רוצה מהכתבים? הם ציטטו את מה שאמרה הגאונה. עד שיש פה עיתונות חוקרת כמו שצריך…

   אהבתי

  • טרבל(ינקה) מייקר הגיב:

   ששתי הרכבות נפגשות בטרבלינקה זאת שואה? או מלא גאזים? או הסיליקון נמס מהחום? או השערות נהיות בלונדיניות כדי להראות אריות? או את נהיית רזה ושדופה(מוזלמנית)? ובבו "מדליק" את התנורים?או אוסף זהב במקום כסף?
   תבהירי.

   אהבתי

 13. ברק הגיב:

  יאדי יאדי…

  מה לעשות שמשיכה זה משיכה. ואם יש לי כרס בירה, אני מידה 46, השיניים שלי צהובות מניקוטין והשיער שלי מלא בבית השחי והגב אבל לא על הראש, הרי שהסיכוי שלי למצוא בת זוג שתרצה אותי, ולא בגלל הכסף, מצומצם משמעותית. אני יכול להיות סופר אינטיליגנטי ומצחיק אך לאו. מעמד בכיר בחברה אליה אני משתייך יכול לשנות את פני התמונה (ע"ע ברלוסקוני) ולכן מפלטו של המזדקן השמנמן הוא הצלחה בקריירה.

  אותו דבר נשים. אשה מהממת עם מבט של עגל תשיג מגבר איכותי ונאה אולי זיון אבל לא מעבר. אשה נאה אבל אינטיליגנטית, שמכבדת את עצמה, תדע להשיג גבר איכותי שיאהב אותה, יכבד אותה וייקח אותה כבת זוג לחיים. ולא משנה עם הגבר מזיל ריר על פורנו מעת לעת או מסובב את הראש אחרי צעירונת ברחוב.

  אבל אשה מכוערת ושמנה, איכותית ככל שתהא, תתקשה להשיג גבר איכותי ונאה.

  אשה איכותית היא בהחלט אשה שגם יודעת לספק את הגבר במיטה ולהגשים את פנטזיותיו בדיוק כמו שגבר איכותי הוא גבר שמחזיק יותר מדקה בתוך אשה ויודע לספק אותה ולהביא אותה לשיאים, לכבד את הסטיות והשטויות שלה ולחבק ולכבד אותה ברגעים שאחרי.

  הן אומרות והן צודקות – תזיזו את התחת או תפסיקו להתלונן.

  להיות דבבה ולהתלונן על "שיעתוק אידיאל היופי המערבי תוך יצירת חוסר שוויון מגדרי ואפלייה בחברה הנתונה להשפעת היתר של הגלובליזציה הניאו ליברלית הקולוניאליסטית המנציחה את ההדרה של התרבויות המסורתיות והערכים הנלווים להן" זו דרך מאד יפה להגיד "אני דבבה ומכוערת ולמען האמת כבר די זקנה ונמאס לי שהחבר (אם בכלל יש לי) שלי מסתכל על צעירות פוחזות בנות 21 ומזיל ריר.

  די כבר לבכות.

  אהבתי

  • מעין הגיב:

   אולי אני לא מאד עניינית כאן, אבל אתה (ממש לא) מוזמן להעיף אחד בשני ולשפוט בעצמך אם נקודת המבט הפמיניסטית שלה היא פועל יוצא של "דבבה מכוערת ולמען האמת כבר די זקנה ונמאס לי שהחבר (בלה בלה) מסתכל על (בלה בלה)".
   ברשותך, אגחך לי. או שאגלגל עיניים.

   בסדר, העולם כמנהגו נוהג. אז מנהגה הוא להצביע על הבעייתיות בכתבה הזו.

   אהבתי

  • יעל הגיב:

   ברק היקר,
   כמה שאתה לא צודק! כבר קרה לי כמה פעמים שבחור פלרטט איתי, וכאשר המשכנו בשיחה, ועניתי שאני לומדת מתמטיקה, זה התקבל בזעזוע עמוק. לאחר כמה זמן, כאשר ניסיתי לבדוק מה תהיה התגובה למקצועות אחרים כמו גננת, או מקצוע שהלימוד שלו נחשב הרבה יותר קל, התגובות היו שונות לגמרי. אין ספק ש"מסרתי" ככה הרבה יותר טלפונים. זה פשוט לא עובד ככה. גברים מעדיפים בחורות שמתעסקות במראה שלהן, בנושאים שטחיים, ובעיקר- לא מאיימות עליהם מבחינה אינטלקטואלית. גם לסטוץ וגם לחיים. עם בחורה פחות אינטלקטואלית הרבה יותר קל להסתדר, היא פחות "מורגשת", היא פחות תובענית. עיניי עגל תמיד עדיפות על פני עיניים חכמות.
   אגב, זה ממש לא רלוונטי, אבל בקשר לשני, בתור אחת שמכירה אותה כמה שנים… היא תמיד הייתה יפהפיה.

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    "גברים מעדיפים בחורות שמתעסקות במראה שלהן, בנושאים שטחיים, ובעיקר- לא מאיימות עליהם מבחינה אינטלקטואלית".
    .
    הגברים שמעדיפים את הנשים הללו, הם ממילא לא הגברים שהנשים האינטיליגנטיות מחפשות.
    יש פה איזון טבעי מצוין (בחזקת "מין מצא את מינו"), ואני לא רואה מה הבעיה פה.
    .
    אם בחורה שהייתי מתחיל איתה היתה אומרת לי שהיא לומדת רפואה או הנדסת חשמל, זה רק היה גורם לי לרצות אותה יותר (מה לעשות שהסיכוי לטוטאל פאקאג' הוא די נמוך).

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    ואם היא סתם כותבת בלוג?

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    זו הצעה?
    .

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    לא, זו שאלה.
    יש סימן שאלה בסוף.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    LOL (מאוכזב).
    אז כנראה שהייתי קורא את מה שהיא כותבת ומסיק מכך על הבחורה.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    אל תתאכזב, זה לא אישי. זה כמה שנים שאני לא מציעה הצעות לגברים (או לנשים, אם תהית).

    אהבתי

 14. ברק הגיב:

  שכחת את המילה "מבט" בין "להעיף" ל "אחד". שני, כהגדרתה, היא "אישה מזרחית שגדלה בשכונת הארגזים" ובכל זאת הגיעה אל האוניברסיטה ופילסה את דרכה אל מגדל השן האקדמי למרות (ואולי בזכות?) השתייכותה לחתך סיוציואקונומי לא גבוה. העובדה שהיא לומדת "פוליטיקה וממשל" מצביעה על כך שהיא סטודנטית במרכז הבניתחומי או באוניברסיטת בן גוריון בנגב. שני הקמפוסים הללו, הם הדובדבן שבקצפת ההשכלה הגבוהה בישראל. לאחד, בעיקר בני עשירים מתקבלים. לאחר, הביקוש כל כך גבוה (לא בגלל הרמה האקדמית אלא בגלל חיי הקמפוס העשירים בפעילויות פנאי, חברה ופוליטיקה) שנדרש פסיכומטרי בשחקים כדי להתקבל. שני, יותר מכל אחת, יודעת שמי שיש לה את הכישורים ואת האמביציה – מצליחה. גם, ואולי במיוחד, בישראל. זה נכון לגבי כיבוש תפקידי מפתח, קבלה לאוניברסיטה ומציאת בן זוג אידיאלי. ולא. איש לא אמר לה שהיא חייבת להתאים במאת האחוזים לאידיאל היופי הנשקף משלושת המחומצנות בכתבה, שאגב לא הייתי יוצא עם אף לא אחת מהן. אבל כן. המראה אכן חשוב. והנשיות במאה ה 21 היא אולי אינה נשקפת מהשיטחיות של הדוגמניות המזדקנות אבל זו בהחלט האמת שלהן. וזכותה להיאמר ולהישמע גם אם אינה תואמת את הגישה הרודנית של הפמיניסטיות הקומוניסטיות של אל"ה.

  אהבתי

 15. דפי קודיש וייכרט הגיב:

  מסכימה עם כל מילה של שני, עד כדי כך שאניאפילו לא עושה לה הגהות…

  אהבתי

 16. קול קורא הגיב:

  לי אישית נשבר מהקשקוש הזה של רצון חופשי, זו פשוט פטרונות. אנחנו המתקדמים נלמד אתכן בנות הכפר שבעצם לא היתה לכן בחירה, ואנחנו נראה לכן את האור.

  תסלחי לי שני, זה פשוט בולשיט, מה זה רצון חופשי? לפליט המסכן שברח מהפגזות בעזה היה רצון חופשי? ולי, היה רצון חופשי? מי קובע איפה עובר הגבול של רצון חופשי. שלושת הבחורות האלה נולדו למשפחות די מטפחות, בוודאי ביחס לגורלן המסכן של אותן נערות ליווי שמוברחות לישראל דרך גבול מצרים, וזו הבחירה שלהן. עם כל הכבוד, את לא תלמדי אותן על רצון חופשי, זכותן לבחור באיזו דרך שהן בוחרות בה, שהיא הכי טובה שהן יכולות למצוא לעצמן, וזכותך לקשקש על זה שלא באמת היתה להן בחירה. גם לך לא באמת היתה בחירה. גם לי לא.

  אהבתי

  • סקוויד הגיב:

   זה מעניין. למה לא היתה לך בחירה? מה הכריחו אותך לעשות שלא רצית?

   אהבתי

   • קול קורא הגיב:

    לך היתה זכות בחירה? נגיד שהיית בא ממשפחה אשכנזית ממעמד גבוה, היית יכול להיות מוכר ב-AMPM ליד הבית באמת? עם כל הכבוד, לדוגמניות האלה בהחלט היתה זכות בחירה, הארגון בו אני עובד מלא בבחורות יפות שיכלו להיות דוגמניות ובאו מרקע דומה לרקע של אותן בחורות, אבל בחרו לעשות תואר שני ודוקטורט ולא להסתמך על היופי שלהן. אז הן לא קראו נעמי קליין, כי זה לא עניין אותן בזמן שהן עשו עשרות אלפי דולרים, זו בחירה שלהן. אם היה מציק להן שהן עובדות רק בגלל היופי שלהן, הן היו מנסות לפתח דברים אחרים, אבל ככה נוח להן.

    אהבתי

 17. שני דגן הגיב:

  היי

  אז קודם כל תודה למפרגנות/ים ולמתנגדות/ים, כיף לשמוע.
  שנית, הבהרה-
  כתבתי את מה שכתבתי לא כדי להעביר ביקורת נקייה על הדוגמניות באשר הן, ובדרך כלל אני כן צורכת את סוג התרבות שמתאים לי- אבל זה רק הופך אותי לאליטיסטית וממש לא מזיז לחברה שלנו. נכון, יכולתי לא לקרוא, יכולתי להעביר את ההורים למנוי של "הארץ", אבל בשורה התחתונה, זאת תרבות המיינסטרים שלנו, והביקורת שלי מופנית בעיקר אל העורך והכותבים, שבחרו ליצור ולשמר תודעה מסויימת של נשיות גם במאה ה-21- זה לטעמי כבר לא רלוונטי ומעיד על חוסר קדמה, ולצערי זה בדיוק מה שהופך מאבק פמיניסטי למאוד מאוד רלוונטי.

  ובקטנה-
  לANI AM – אני מודה לך על העצה לשינוי מקצועי, אבל כבר למדתי מדעי המחשב ומה לעשות אני מעדיפה ספרות. רק דבר אחד לא הבנתי- איך לפעול "בקבוצה שיש לה אינטרס לקדם שוויון כלשהו" זה לא לפעול למען החברה והאידיאלים שלה? מעניין איזו מין חברה אין אידיאלים כאלה.. ובכלל, ממתי שוויון הפך ל"אינטרס צר"? אני מאוד מקווה שבמחלקות בהן את לומדת את חווה שוויון מגדרי מלא, אבל בעצם ממה שאת כותבת זה לא נראה ככה… יכול להיות שהאינטרס הצר שלי הוא גם האינטרס הצר שלך?

  לשאבי – מודה, צחקתי. ממש . אבל זה ממש מבאס- מצד אחד החברה משדרת לאישה הטיפוסית שהיא חייבת לעשות ככל שביכולתה כדי להיראות טוב, מצד שני, אם היא כבר נראית טוב אז היא בטח מטומטמת. מעניין.

  לברק – מאוד הערכתי את מה שיש לך להגיד. סה"כ אתה אומר שגם נשים וגם גברים מתמודדים עם העניין הזה, ושאולי באמת כדאי שאני אירשם לחדר כושר. בסדר, מקבלת. אבל אם לוי בוהדנה ונחשון כל כך צודקות- אז אתה יכול לעבור עם כרס בירה חמדמדה ושיערות בכל מקום. אתה חושב שזה עובר גם בשבילי?
  וחוץ מזה- דוגמניות מזדקנות?? הן בנות 30!!

  לקול קורא – אין בינינו וויכוח. להפך. אם תקרא שוב את מה שכתבתי, אני לא מתכוונת ללמד ולהגיד להן כלום, מקסימום להפנות את תשומת ליבן. כי אני חושבת שלשלול מראש את יכולת הבחירה החופשית של כולנו זה גם קצת מתנשא אתה לא חושב?

  למעין – תודה, את מדהימה!

  אהבתי

  • קול קורא הגיב:

   אני לא שולל את הבחירה החופשית של כולם, אני רק אומר שלכולנו יש בחירה חופשית שמוגבלת בכל מיני נסיבות כמו מוצא, מדינה, השכלת הורים ועוד כל מיני גורמים. בעיניי, הבחירה החופשית שלהן היתה מאוד קרובה לבחירה החופשית שלי היתה, בטח יותר קרובה מאשר זו של פליט אפריקאי נמלט.

   אהבתי

  • סקוויד הגיב:

   אל תירשמי לחדר כושר בכל מקרה. זה הדבר הכי מטומטם שקיים… בזבוז זמן, תחרותיות מטופשת וכל היתר

   אהבתי

 18. ברק הגיב:

  היי שני. אני אענה לך ובדרך גם ליעל. מאד הטרידה אותי המחשבה על הקושי של יעל למצוא בן זוג. היא כותבת ש"גברים מעדיפים בחורות שמתעסקות במראה שלהן, בנושאים שטחיים, ובעיקר- לא מאיימות עליהם מבחינה אינטלקטואלית. גם לסטוץ וגם לחיים. עם בחורה פחות אינטלקטואלית הרבה יותר קל להסתדר, היא פחות “מורגשת”, היא פחות תובענית. עיניי עגל תמיד עדיפות על פני עיניים חכמות.". אני תוהה עם הדבר נכון גם בחברה שאני חי בה. אמנם, רוב חבריי הינם מחתך סוציו אקונומי גבוה שהשכלה לנשים היא עניין נורמטיבי ומוערך וגם דוקטורית תתקבל בברכה. אבל יש עוד משהו ששמתי לב שמאפיין את החברה שבה אני חי – הגברים כמעט ולא "מתחילים" עם הנשים. ההיכרות היא הדרגתית יותר באופן שאינו מעמיד את הגבר במבחן האומץ ואת האשה בתפקיד מנהלת המכרז. הגברים החותרים למגע הם לרוב "מתחילנים מקצועיים" וכוונותיהם, גם אם לא תמיד, הן קודם כל ולפני הכל להכניס אותך אל המיטה. ייתכן שאת צריכה להתרועע בחברות סוציו אקונומיות רמות יותר, שם השכלה של אשה אינה איום אלא בונוס ולעיתים אף תנאי לקיומו של קשר. ובעניין הכרס בירה והעיניים התבוניות כאחד: הכרתי מישהי לא מזמן. לא מהממת, קצת מלאה ונטולת תואר ואפילו צעירה ממני בכמעט עשור. אבל היא חריפה, מעניינת, אינטיליגנטית ללא קשר לאקדמיה, מצחיקה, נאה ויש לה עיניים תבוניות. והיא באמת לא רואה ממטר רבות מחברותיי הקרובות המחזיקות בתואר שני ויותר, חזה משופץ ומשרה נחשקת. אז ייתכן מאד (בהחלט!) שאתקשה לקבל אותה עם שיער חזה וגב אבל לא תהיה לי שום בעיה לקבל אותה כבת זוג למרות הקרס הקטנה. זוגיות זה לא מוצר מדף וגם במוצרי מדף לא בוחרים תמיד בפרארי. אפילו לא בהכרח שואפים לאחת.

  אהבתי

  • חמי הגיב:

   שלום ברק.
   איזה יופי. אהבתי את תגובתך שחורגת מהנורמות המקובלות בחברה של היום. אתה מסתכל על אופי יותר מעל צורה חיצונית וההסתכלות שלך תוביל אותך לחיים טובים ומספקים.
   לך על השמנמונת עם העיניים התבוניות, לך איתה על התמסדות בדרך אל האושר.
   בהצלחה- חמי

   אהבתי

 19. סיגל גשורי הגיב:

  אין ספק אפילו בלונדיניות מהממות הן פגיעות …מתחת לפיגורה המעוצבת צצו להן שלוש נשים שכל אחת בדרכה אכלה את הקש בפרטי שלה מגברים ועכשיו הן נחושות להצמיח מעט קוצים: אחת רוצה אחוזה + הסכם ממון שיסדר את הפרישה, אחת חיי פרישות ואחת מתרגלת פרישות מאוכל.
  מה שיותר עצוב מהלב השבור שלהן … זה שהן ממש לא לבד יש כאן לפחות חצי דור של נשים מאוכזבות גברים…

  אהבתי

 20. לשני דגן הארגזית משכונת הארגזים הגיב:

  לא קראתי את הכתבה אבל בגלל שאת כותבת כה נפלא הצלחתי לעמוד על טיבה בכלליות. נראה לי.
  כתבת שנשברת לנוכח השאלה בקשר לבעיית התפשטות ואני שואל:
  נשברת לנוכח השאלה או לנוכח התשובה?
  קשה לי שלא לחשוב שאולי, יכול להיות, שיש בך קמצוץ של קנאה במירי הכוסית?
  או בנשים שעושות כסף בזכות איך שהן נראות?

  מירי אמרה לך (כן, לך!) לקחת את התחת השמן שלך לחדר כושר. נרעדת והשפלת מבט אל עבר עכוזך. יכול להיות שהרבה זמן את חושבת ללכת לחד"כ אבל לא יוצא לך? יכול להיות שאת בעצמך אמרת לעצמך לקחת את התחת השמן שלך לחד"כ עוד הרבה לפני שמירי אמרה?

  את יודעת שמחקרים מראים שנשים מושפעות יותר מפרסומות סקסיסטיות מאשר גברים?
  את יודעת מה זה אומר?
  כשאת רואה איזה כוסית בפרסומת לקרם פנים את תרוצי לקנות אותו. את רואה
  בה כמודל לחיקוי (יותר מאשר גבר) ורוצה להיות כמוה (לא את ספציפית – אל תהיי קטנונית).
  כשאני אראה פרסומת עם איזה גבר חתיך שמתגלח עם סכיני טורבו אולי אני
  אקנה את הסכין אבל לא כי אני רוצה להיות כמוהו אלא כי אני רוצה פשוט להתגלח (שוב, לווא דווקא אני – אני לא מתגלח בכלל).

  לדעתי הבעיה החברתית היא אצל הנשים דווקא (פמיניסטיות – תנוחו)
  כשאתן רואות את כל הכוסיות בטיוי אתן אוכלות סרטים שבחיים לא תיראו כמוהן
  ותעשו הרבה דברים כדי להיראות קצת כמו בפרסומות.
  כשאנחנו רואים גברים עם קוביות בבטן אנחנו חושבים לעצמינו: גם אני רוצה כזה! וכמוכן – לא עושים עם זה כלום. ההבדל הוא שהמחשבה חולפת מראשינו באיזשהו שלב ואצלכן לא.

  מה רע באיך שאת נראית? אולי את לא מירי (לא אולי. את לא), אבל לפחות את
  לא יוצאת עם מישהו שקוראים לו בובו קובו.
  גם מירי בוהדנה עוברת פוטושופים כשהיא מצטלמת לקטלוג (לא שהיא צריכה את זה).
  למעשה, הדבר היחיד שלא את ולא מירי מבינות זה שאת לא חייבת להיות כוסית
  במידות 90-60-90 כדי שנסתכל עליכן!
  נכון, זה עוזר, כמו קוביות בבטן אבל זה לא הכל.
  אני בטוח שכמוני גם את נתקלת בבחורות במידה "הנכונה" שלא משדרות טיפת
  סקס אפיל כי הן צולעות, או פוזלות, או סתם טיפשות.
  יכול להיות שתראי אותי מרייר עליהן אבל האמיני לי – את לא מקנאה בהן ואת לא רוצה לתפוס את מקומן. אני יודע שאת לא מקשיבה לי ותמשיכי לשאוף
  לכוסיוּת גם מחר בבוקר אך זו בדיוק הבעיה.
  אתן אומרות שכדי להיות מושכות בעינינו אתן צריכות להיראות כמו 1,000,000$
  שקר וכזב! אתן רוצות להיראות 1,000,000$ כדי להיראות מושכות בעיני עצמכן.
  אנחנו לא צריכים את זה! אבל שוב, אני לא מתחסד – זה עוזר.
  הביטחון העצמי שלכן והנשיות שלכן תלויה בזה. את יודעת שדווקא איזור אגן ירכיים גדול מעיד על פוריות? תשאלי את ביונסה או ג'ני מהבלוק, מספיק גברים חושבים עליהן לפני השינה בלי הציצי של מירי ועם תחת-תחת, לא טוסיק של ילדה בת שתיים.

  נשים יותר חיות מבחוץ פנימה – מושפעות מהסביבה, סליחה על ההכללה הלא נעימה לאוזן אבל אני יודע שתסכימי איתי. ברור שתמיד יש יוצאי דופן בכל הכללה.
  רוצה לומר שכנראה שאת יותר תושפעי מהערה לגבי המראה שלך ממני, חיובית
  או שלילית.
  אני מבטיח לך שאם הייתה מתפרסמת כתבה מקבילה על שלושה כדורגלנים אף גבר לא היה זועם או לוקח ללב בטח שלא כותב על זה.

  את לא חייבת מיניות מתפרצת כדי להיות אישה. זאת מירי והיא על הסוס ולא
  מתביישת. אני גאה בה על זה ואני קצת מרחם עלייך שאת לא מקבלת את זה
  שיש נשים חזקות שלא אכפת להן איך זה יראה בעיתון (סקס מוכר – למה לא?)
  אותך זה מעצבן, גברים לא.
  יכול להיות שעינך צרה עליה? שאת רוצה גם אבל מפחדת? אולי תמיד רצית ולא
  העזת? אולי לא.

  ביטחון אישי-נשי לא מושג רק ע"י בטן שטוחה, דיאטה והליכון. ביטחון אישי-נשי אמיתי מגיע מבפנים ואינו תלוי בדבר.
  כתבת שפיתחת תסביך (או שניים) להתפשט במהלך הכתבה ואני שואל למה?
  מה רע בגוף שלך? אם זכרוני אינו מטעני את נשית לא פחות ממירי. אולי אפילו יותר.
  איבר המין הגדול ביותר הוא המוח. גם בחורה לא-מירי-בוהדנית כמוך יודעת שכדי להדליק אותנו לא צריך הרבה יותר מהמבט הנכון, החיוך, הפלירטוט, הענטוז וכן, אם אפשר אז גם מחשוף קטן לא יזיק. תודה.

  את יפה בדיוק כמו שאת.

  כדי להיחשב לאישה חזקה את לא צריכה להרגיש כמו מירי, לדבר כמו אילנית או

  להיראות כמו הילה. חוצמזה ששלושתן לא דומות בכלל לא חיצונית ולא פנימית.
  את צריכה פשוט להרגיש אישה אינדיבידואלית, חזקה ויפה כמו שאת, לא להתעצבן על נשים כמוהן, לא ממה שהן אומרות ולא מחוסר הביקורת העיתונאית ה"אפילו לא אנושית".

  אני לא מבין על מה המהומה. חבל שבדיחה כמו של הילה (סיגריות וקוביות קרח) נלקחה יותר מדי ללב. חבל שאולי את לא מבינה מה אילנית (עם 713 בפסיכו') עושה עם החיים שלה וחבל שהטעם האישי של מירי בגברים (שערות על החזה וכרס קטנה) הפך לתעמולה שוביניסטית של אישה מנוצלת כמו מירי.

  לכי תגידי לאותן שלוש נשים שהן רק חושבות שהן עושות זאת מבחירה חופשית
  אך בעצם, בלא ידיעתן, הן מנוצלות ע"י תעשיית האופנה והיופי (מתוך הויקיפדיה על נעמי וולף).
  מעניין מה הן תגדנה…

  ג'נה ג'יימסון מוסרת ד"ש.

  בחיי, אם ככה נראה ניצול אני אשמח להיות מנוצל.

  בברכת חיה ותן לחיות
  איתי ט.

  אהבתי

  • מעין הגיב:

   הקטע המצחיק הוא שאתה בטוח שהנאורות המחודשת שלך מאירה את פנינו, הנשים. אדבר בשם עצמי.
   נכון, תפישת הנשים את עצמן, ואת גופן בפרט, כנראה מושפעות הרבה יותר ממראה הוליוודי בטלויזיה ביחס לגברים – וזו בדיוק הנקודה. ההבניה שגוף האשה – גופנו – הוא הדרך להשיג הכל, הוא האינדיקטור שיפסוק להצלחה או לכשלון והוא כרטיס הביקור המייצג ביותר שלנו, היוצאת מנקודת ראות גברית כל כך, נטמעה בנו – בחברה כולה, גברים ונשים – כל כך עמוק, עד שהיא בלתי ניתנת להתעלמות. בעמנו אנו חיות, על אמצעי התקשורת של העם הזה. לא אנושי לעצום עיניים ולהכריז על בידוד מוחלט מהחברה: על כולנו עוברים תהליכים חברתיים, נפשיים ופסיכולוגיים, ומי שמכריזה על עצמה כחיה במנותק מכל זה עושה שקר בנפשה.
   אבל, וזה העניין החשוב פה, יש להפעיל את איבר המין ההוא שהזכרת. חוש הביקורת אינו מנוון. מה ישתנה פה, לעזאזל, אם כל אחת (ואחד, חביבי, כן כן, גם אתה) תשב לה עם השלט ביד מול ייצוגי הנשיות וייצוגי החברה המעוותים בטלויזיה, תגלגל עיניים ותכריז לעצמה "נו שוין. העולם דפוק. אני יודעת. הלאה". אז לכתוב על זה, לדבר על זה ולהעביר ביקורת – זה בדיוק מה שנדרש.
   והנה עוד פרט מעניין: ברירת המחדל של התפישה העצמית הנשית בחברה המערבית – ככלל וכמגמה, בלי לרדת לפרטים ובלי לבדוק במחקר, אני די משוכנעת שזה כך – מושתתת באופן די רציני על דימוי גוף. רוצה לומר: על הבנייה מעוותת של האופן שבו גוף נשי צריך להיראות ועל התפקיד העצום של הגוף הזה בכל תחום חיים שהוא. רק כשמפעילים את הראש באופן מכוון ועושים אינהיביציה לתכונות הסטריאוטיפיות מתקבלת החשיבה הבריאה (וכאן אני דווקא מתבססת על מחקרים של גדולים ממני).
   אני לא צריכה מישהו שיגיד לי מה אני שווה ומהי האינדיקציה לכך. יש לי המדדים שלי להצלחה ולכשלון(קטגוריזציה בפני עצמה, אבל זה כבר סיפור אחר), והם מן הסתם שילוב של דרישות סביבתיות ודרישות שהן יותר אותנטיות-שלי. אבל כן, מסכימה איתך שלאופני הייצוג יש השפעה על האופן שבו אני תופשת את עצמי. מה לעשות, אני לא אורקולית ואיני חסינה להשפעות חברתיות. מה שישנה את זה, זה בוודאי לא אדם שאיני מכירה שיאיר את עיניי ויגיד לי שמה שהחברה מגדירה כקריטריונים להערכה עצמית זה בולשיט ושאמצא את האור הפנימי שלי בעצמי אם רק אקשיב לאיזו אמת מוארת ואמיצה; מה שישנה את זה זו תפישה חברתית אחרת.
   לצערי, אני בספק אם בימי חיי (בינתיים חלפו רק 23 שנים, ואף על פי כן) אחווה את זה באופן שונה מהותית.

   אהבתי

   • תגובה למעיין ולההה הגיב:

    ההה היקרההה,
    הבנתי טוב על מה היא כתבה אך זה לא נגמר בעריכה המגמתית של העיתון – יש לה בטן מלאה שלא מנסה להסתתר.
    מסכים איתך לגמרי לגבי הגדרות ואידיאל היופי – אני לא אוהב בלונדיניות :

    בברכת בניין הארץ
    איתי
    *****************************************

    למעיין היקרה,
    יותר מדי מילים לועזיות. איבדת אותי ב"אינהיביציה לתכונות הסטריאוטיפיות".
    כולי תקווה שיש לך דרך יותר פשוטה לומר את שעל ליבך כי המסר שלך הולך לאיבוד בדרך.

    – כתבת שהראיה הגברית תפסה מקום בחברה – לי זה נשמע כמו אוי אוי אוי.
    – כתבת שלא אנושי לעצום עיניים ולחיות בבידוד – לא אמרתי לעצום עיניים רק לבחור בדרך אחרת בלי להגיע להכחשה.
    – בדיוק מאותן סיבות אין לי טלויזיה ואני לא רואה הישרדות והאח הגדול – תנסו פעם – זה נחמד כזה.
    -כתבת שאינך חסינה להשפעות חברתיות ובוודאי לא אדם זר ישנה זאת ולא אור פנימי – OK מותר לך להגיד "ככה אני" אז אני אפילו לא אנסה אך בסופו של יום את אוכלת יותר סרטים ממני.

    את עודך צעירה – אל תחכי ש"התפישה החברתית תשתנה" – תבחרי את הנורמות שלך או שתחכי עד לנצח.

    בברכת BE THE CHANGE!
    איתי

    אהבתי

 21. ההה הגיב:

  איתי, מאד חבל שבכלל לא הבנת על מה שני כתבה. היא לא האשימה את הבנות, אלא את העורך המגמתי של הכתבה, ובדיוק מה שרשמת בהתחלה -ברגע שאני רואה בנות כמוהן והן אידיאל היופי שלי אני ארצה להראות כמוהן ואם לא זה אומר שאני לא בסדר, לא יפה, ואף לא מינית, וכאן האבסורד! דיי לאידיאל יופי אחד, ודי להגדיר בנות במונחים של יופי ותו לא.

  אהבתי

 22. שני דגן הגיב:

  חשבתי שזה די ברור מהתגובות של ההה ומעיין, אבל אם אתה מתעקש-
  1. תודה.
  2. אולי זאת תהיה הפתעה גמורה בעיניך, אבל זה לא שהייתה לי הארה כשקראתי את הכתבה, זה לא שפתאום הבנתי שאני לא מתיישבת עם ההגדרה של החברה ל"פצצה מהממת", ותתפלא, זה כבר כמה זמן ממש לא מזיז לי ואני כן חושבת שאני נראית טוב (ורק כדי לסגור את הפינה הזאת כבר- אני אוהבת ספורט, אני עושה ספורט- עזבו אותי מהחדר כושר..). אז מה הבעיה שלי? כמו שכתבתי יקירי- לי נמאס להיתקל בדברים האלה. יכול להיות שאתה פשוט חי את חייך כפי שאתה רוצה בלי לאכול חרא מאף אחד אף פעם- אבל מה לעשות, אני שיחקתי בברביות מושלמות כשהייתי קטנה, אני גדלתי בתחושה שאם אני לא יפה אז חבל, אני נכנסתי למשטרי דיאטה ומצבי רוח- ואתה מכיר אותי, אני די בסדר. אתה אומר שהבעיה החברתית היא דווקא אצל נשים? מה זה אומר? שנולדנו עם גן כזה שרוצה שלא נאהב את איך שאנחנו נראות? או אולי עם הגן המזוכיסטי הזה שפשוט גורם לנו לעשות שעווה ובטח גם להנות מזה? יודע מה, בוא ניקח את זה צעד אחד קדימה, בטח נולדנו עם הגן הזה שמזמין גברים להטריד אותנו מינית ברחוב. למה לא? זאת בעיה שלנו. הנשים. אתם הגברים, חדים כתער של סכין גילוח, ואפילו לא תרוצו לקנות אותו אם אתם לא ממש צריכים.
  3. כתבת הרבה דברים, שתסלח לי, אבל לחלקם אני לא מתכוונת אפילו להגיב. מה שניסיתי ואני מנסה להגיד, זה שיש לנו בעיה חברתית (תנוח), לנו אס-אין גברים ונשים, כי גם אם לא תזרום איתי באג'נדה כולה אני בטוחה שלא תרצה לראות את הצאצאית למשפחת ט' חולה חלילה באנורקסיה, מוטרדת מינית ברחוב (זה כן קשור לתפיסה של הנשים בחברה, אני אפתח את זה איתך בהזדמנות), או אפילו סתם רצה לקנות קרם כי פרסמו אותו. אני לא מתווכחת שנשים בכלליות, איך ניסחת את זה- יותר חיות מן החוץ פנימה? הביטחון העצמי והנשיות שלנו יותר תלויים בחברה? לא מתווכחת. להפך, זה מה שאני אומרת, ושאולי אם התקשורת שלנו תמצא לנכון לשדר לנו מסרים אחרים, אז לא רק אני, אלא עוד שתיים שלוש בנות יהיו בסדר עם איך שהן נראות?
  4. אבל מה הבעיה שלך? למה זה כל כך מרגיז אותך שאני אומרת שזה לא הגיוני שאידיאל היופי הנשי הכללי בחברה הוא כזה, וכן הייתי שמחה לשנות את זה, לא רק בשבילי אלא בשביל הרבה מאוד נשים שאני מכירה? למה אתה ישר מתרעם ומחליט שכדאי מאוד שנשים בתור אינדיבידואל יפסיקו לקנא, ילכו לפתח כושר עמידה כמו של גברים וחלאס עם ההתבכיינות הזאת? אני ואתה לא גדלנו באותה עיר, ארץ או עולם; המושגים ותפיסות היופי העצמי שאני גדלתי עליהם שונים משלך. אני לא אומרת שכל הנשים אותו דבר, ויש הרבה מאוד שהן מעבר לזה. אבל אותי זה מרגיז שנערה בת 16 צריכה לקרוא כתבה כזאת, לראות פרסומת כזאת וכו וכו, ולחשוב שככה היא צריכה להיראות. גם מרגיז אותי שנער בן 16 יחשוב אולי שככה חברה שלו צריכה להיראות. בקיצור, מר ליברליות, אני רוצה לחיות ולתת לחיות כמו שאני רוצה. אז תתנו לי.

  אהבתי

  • דניאל הגיב:

   קראתי את כל התגובות בעיון ואני חייבת לציין שנדהמתי מהאינטרפטציות הרבות והדיון שער שעוררה בכם,שכן הכתבה לא השאירה עליי שום חותם ונקראה ברפרוף המתבקש בקריאתה..

   בריאות לכולכם והצלחה בתהליך נטרול דימוי הגוף מהדימוי העצמי שלכם,
   /או בעיקר שלכן,
   מי יודע? אולי בעוד כמה דורות ההשקעה תישא פירות.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s