אנטישמים כולכם


ידוע לכל שבקלות אפשר היה לכתוב עיתון אלטרנטיבי לארבעה המתפרסמים פה מדי יום, העוסקים באותם עניינים, עם ניואנסים גדולים יותר או פחות, הממלאים את לבי ששון מדי יום ביומו. אלטרנטינבי, משמע עם חומרים אחרים לגמרי.


למשל, היום הייתי בפורום הגלובלי למאבק באנטישמיות בירושלים. לא שמעתם עליו? איך יכול להיות? הנה, אתמול התפרסמה במעריב ידיעה על קרב בין סטודנטים יהודים לפלסטינים בסורבון. בסוף הידיעונת (דווקא בע' 4) הופיעה הפסקה הבאה:


"היום ייפתח הפורום הגלובלי למאבק באנטישמיות בירושלים, שבו ידונו באנטישמיות העולמית וינסו למצוא דרכים למאבק בבעיה. את היוזמה מובילים משרד החוץ בראשותה של אביבה רז שכטר, ומשרד ההסברה והתפוצות בראשותו של השר יולי אדלשטיין".


זהו. נניח מישהו היה רוצה להגיע לשם (מלון פלאזה קראון). איך היה מוצא?
אם הופיעו עוד ידיעות בתקשורת דווחו לי, אתקן ואתנצל.

ידיעות על כך אפשר היה למצוא באתר הפורום, או באתר באנגלית, ובאתר משרד החוץ, וגם באפוק טיימס, ובערוץ 7. ידיעות קומוניקטיות כאלו, ובכל זאת.

תזכורת: רק זכרו לכמה כיסוי זכה כנס אילת לעיתונות, כנס הטלוויזיה בראש פינה, ובכלל כל כנס כלכלי שנערך כאן על ידי כל עיתון ואתר. והרי יש כאלו, כנסים כלכליים, פעמיים בכל שבוע ושבוע, ואנשי ממון ועסקים ושועים יש לנו פה, בלי עין הרע, טפו טפו.


גם אני לא הייתי מגיעה לשם ולא הייתי שומעת על כך אלמלא היה בוגדן וקוסטה, מנהל אירועים בפורום הבלוגרים  הבינלאומי ברומניה בו הייתי בנובמבר האחרון כותב לי מייל, מספר לי שהוא מגיע ומבקש ממני לפגוש אותו שם.


וקוסטה, רומני טוב, מתעניין בנו. קורה. את המאסטר שלו הוא עושה בלימודי יהדות באוניברסיטת בוקרשט. איך הוא הגיע ליהדות? דרך ויצמן שירי, אותו הכיר לפני כמה שנים ברומניה. את הכנס, הטיסה והשהות מימן וקוסטה בעצמו, "כי זה מעניין אותו". פשוט כך.


bogdan
ידיד ישראל, בוגדן וקוסטה (Bogdan Vacusta);
משמאל, מאחור, הרב מיכאל מלכיאור, גם הוא בנואמים
מימין, פרופ' דינה פורת ויו"ר יד ושם אבנר שלו, פאנליסטים


בשנה הבאה מתכוון וקוסטה לבוא ללמוד בישראל יחסים בינלאומיים. הוא קיבל מילגה. עד אז, הוא נחוש ללמוד עברית. זו לא בעיה בשבילו, הוא כבר דובר כשש שפות (הבטחתי לו לברר איפה הכי טוב ללמוד עברית בישראל. תשובה, מישהו?).


אחרי כל זה, איך יכולתי להגיד לו שרק בזכותו שמעתי על הפורום, או  להתלונן שאני לא נוסעת בחנוכה לירושלים בגלל החג והמשפחות המשוטטות בדרכים? נסעתי.

לא פגשתי שם עיתונאים. שמעו, אולי היו כמה, אני לא אומרת, רק שלא פגשתי אותם. אולי מחר כל העיתונים יהיו מלאים בדיווחים מהכנס (א-הה).


כמה מאות משתתפים הגיעו לכנס ממרחבי העולם, כולל אנשי אקדמיה לרוב (שופו התוכנייה), חלק גדול מהם כלל לא יהודים.

אפילו נציג מאוגנדה היה, שסיפר שבאוגדנה כלל אין אנטישמיות, ונציגה מונצואלה שטענה שבארצה הממשלה היא האנטישמית. שמעתי גם כמה רעיונות לפעול נגד אנטישמיות ברשת, מוכרים למדי, אני חייבת לציין, על פעילות קהילתית בויקי של משתתפי הסדנה בה נכחתי, על תיוג אתרי שנאה ועל האתר CIF watch .


הייתי שם מעט זמן, רק כמה שעות, לא הספקתי לשמוע הרבה. הספקתי להתרשם מהבלגאן הישראלי, מהעובדה שלמארגנים לא הייתה אפילו רשימה שמית של המשתתפים כדי שאוכל למצוא את בוגדן שלי, מכך שהאורחים הסתובבו בייאוש כדי למצוא את הסדנה בה הם משתתפים, מהמרצים הישראלים, שברגעים של עצבים עברו להתנגח בעברית מעל הדוכן, כשבקהל יש רוב מוחלט לדוברי שפות זרות, כן? בקיצור, שכונה.


אגב, כתבתי אתמול מייל למארגנים, שאלתי אם צריך איזשהו תג, אישור מיוחד להיכנס, ולא קיבלתי תשובה. בסוף הגעתי, נכנסתי, ישבתי ושתיתי מיץ על חשבון משרד החוץ. על סידורי האבטחה ל-400-500 איש שהיו שם אני לא רוצה לדבר. לפחות בביקור שלהם בכנסת אתמול הם נסרקו הלוך ושוב.


לפני פיזור
רציתי לכתוב פוסט משם, אבל נו, פה ישראל, לא רומניה. רוצים לכתוב? רוצים לסקר את הפעילות, את הרעיונות, את הראיונות? מה קרה? שלמו! כנס, שמנס, מה זה משנה? נדמה לי שלשר התקשורת יש איזשהם רעיונות. אולי זה יעזור למארגני הכנסים, בין אם באילת ובין אם בירושלים

reshetplaza


אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה הבלחות, מסביב לעולם, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

49 תגובות על אנטישמים כולכם

 1. סתמית הגיב:

  ישראל והסברה טובה זה ניגודים ברמה של 2 קווים מקבילים שלעולם אינם נפגשים.

  אהבתי

 2. רבקולית הגיב:

  התמונה. התמונה.
  מצוינת. מאיפה להתחיל?

  הצבעים, הטקסטורה, ההעמדה – נראים כמו פוסטר תיירות ארץישראלי מצויר מלפני קום המדינה.

  בוגדן.
  היציבה שלו. לכסון המבט למצלמה מעל למסגרת המשקפיים. כפות הידיים המאוגרפות. חצי החיוך. כולו קצת לא בטוח וקצת חסר אמון וקצת בחליפה רומנית. כל האנשים סביב מביטים כל אחד למקום אחר והוא מביט למצלמה. המיקרופון מהפודיום נראה כמו עמוד תליה מעליו, ועוד עמוד תליה עם סמל המנורה. ומאחור השלט על מאבק באנטישמיות. מעולה.

  הדתי בצד שמאל עם האשה נמצאים באיזושהי דחיפות ישראלית לא ברורה.

  המטרוניתא בצד ימין של הבמה השקועה בענייניה, עם האור שמאיר את פניה מלמטה נראית כמעט כאילו הייתה רוכנת על מכונת תפירה, עסוקה בענייניה ולא רואה שום דבר מסביב, היא נראית כמעט כמו ציור ישן.

  להגדיל ולמסגר.

  אהבתי

  • רבקולית הגיב:

   וגם:
   כל החלק התחתון של התמונה כהה, כל החלק העליון תכול. הצל שמטיל האיש מימין על הפודיום.
   הכתומים: האשה על הבמה מימין, הפודיום, הצוואר של האיש שבגבו אלינו, פניו וידיו של בוגדן.
   או שאני מסטולה מהשפעת או שזה אכן נפלא ביותר.

   אהבתי

  • רבקולית הגיב:

   שועלן,
   אני בסוטול שאחרי חום גבוה שנמשך כמעט שבוע שלם, לא ברור אם ממקור ויראלי או חיידקי. כל הגוף כואב לי ויש מצב שגם אנדורפינים מעורבים בעניין.

   להשתעל במטפחת ולשלוח לך?

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    ויראלי או חיידקי עאלק, קוראים לזה קריז.

    אהבתי

   • רבקולית הגיב:

    אני מבינה שאתה רוצה את כל הפרטים. היכון לביזאר קשה. חטפתי משהו שנראה כמו שפעת: חום גבוה מאוד, כאבי שרירים, חולשה ועוד. אלא שהחום עלה וירד לסירוגין. בשיחה מקרית עם הווטרינר (על תזונה נטולת מלח לחתולי המתבגר) סיפרתי לו שאני חולה וגם שהחום עולה ויורד. אחרי כמה דקות הוא התקשר ואמר שלא מוצא חן בעיניו העולה ויורד, ושזה אופייני למחלות חיידקיות. הוא פקד עליי ללכת לרופאה ולספר לה, וגם הורה לי לבקש ממנה לרשום לי אנטיביוטיקה מסוג מסוים. בביקור אצלה היא הסכימה עם האבחנה שלו ורשמה את האנטיביוטיקה. תיק תק ירד החום, אבל החלושס עוד כאן. והסוטול גם.
    בקיצור – אובחנתי על ידי וטרינר. ועוד טלפונית.

    אני מבינה שאתה מתעקש על סמים. ביום אחר כפרה 🙂

    אגב, התמונה עדיין נפלאה בעיני.

    אהבתי

   • רבקולית הגיב:

    ועוד אגב, לתמונה יש אפילו איכויות אדווארד הופריות בעיניי: האור, הצללים, הקווים האנכיים והאופקיים, הנה, תראה:

    http://images.google.co.il/images?rlz=1C1GGLS_iwIL332IL332&sourceid=chrome&q=edward%20hopper&um=1&ie=UTF-8&sa=N&hl=iw&tab=wi

    אהבתי

 3. הדתי משמאל הגיב:

  נראה לי שזה מיכאל מלכיאור, שר לשעבר.
  http://tinyurl.com/yje4qa8

  אהבתי

 4. בונד ג בונד הגיב:

  אימרו ילדים, לאן נעלם מאמרו של גולדן?
  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/hasecopinions.html
  "לא ניתן להציג את הכתבה"

  אהבתי

 5. בונד ג בונד הגיב:

  תודה. מהכותרת סברתי שמדובר במשהו שונה לגמרי . . . לא נורא.

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   בכל זאת, שי גולדן.
   למרות שהכותרת (כפי שהופיעה בהארץ) בהקשר של מה שאבי ניר אמר על "האח הגדול", היא הברקה!

   אהבתי

   • velvet הגיב:

    וויי, אני רואה שמה-זה מעניין אתכם הסיפור על סלקציית העיתונות, הכנס ובוגדן :))

    אהבתי

   • ליהי הגיב:

    אותי דווקא כן עניין (מי צדיקה מי?). ולמה כשאני מסמנת חיוך קופץ לי האייקון/סמיילי המנג'ס הזה – ולך לא?

    אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    האמת שמעניין. אבל אין לי מה להוסיף . . . נשמע כמו פיאסקו. מסקרן רק אם המארגנים שלחו PR לעיתונים, ואלה בחרו לא לפרסם מטעמיהם.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    לליהי – כי הוספתי עוד סוגר, כדי שלא יופיע האייקון

    לליהי ולבונד, תודה

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    את לא יודעת שלצעוק אנטישמיות זה מוקצה היום?
    אין אנטישמיות בעולם. כל היחס הרע אלינו (ולשאר היהודים בעולם) נובע אך ורק מהכיבוש. אפילו היטלר כתב את זה במפורש במיין קאמפף.
    .
    טוב שאת מעלה את הסוגיה, אבל זה קצת כמו לבכות שהתקשורת מוטה שמאלה. כאילו, דא.
    ואם זה לא פורסם אפילו בישראל היום, אז אפשר להוסיף עוד מחדלון הסברתי לרשימה הבלתי נגמרת של הממשלה.

    אהבתי

 6. עטל הגיב:

  אינטרנט במלונות: כבר מזמן התייאשתי. (אגב: לא רק בארץ..)
  אני יורד לרחוב, ומהלך הליכה של 3-5 דקות (תמיד!) מוצא בית קפה או פאב שבו יש ווי-פיי חינמי.
  ושילכו קיבינימאט הגזלנים.

  אהבתי

 7. captain beefheart הגיב:

  הרומני נראה בחור נחמד, אך האם הוא מודע לצילצול הנורא של שמו בלשוננו? אאל"ט גם חמלניצקי החזיק באותו שם פרטי ובכולזות – זה משעשע.

  ועניין אישי: האם אפשר לסגת מהתגובה שהשארתי כאן אמש? זה היה קצת לא לעניין.

  אהבתי

 8. עונשין הגיב:

  יש כתבות על אדם שישב בארה"ב 35 שנים בכלא ועכשיו שוחרר לאחר שהתברר שהוא לא עשה את המעשה.
  הדבר שהכי מדהים אותי בסיפור הזה הוא שבמדינת ישראל אין מצב שאדם יהיה 35 שנים בכלא גם אם עשה את המעשה הכי מזוויע שיש ביקום.
  כלומר אצלנו אין אפילו סיכוי לסיפור כזה.
  כמובן שבבתי סוהר בארה"ב אין חופשות, אין ביקורים אינטימיים ואין עוד הרבה דברים.

  אהבתי

  • ליהי הגיב:

   ומה עם סיפור עמוס ברנס?! הבנאדם ישב בכלא על אונס ורצח שלטענתו לא ביצע ולבסוף (אני לא ממש זוכרת את הפרטים), הוכחה חפותו והוא שוחרר לחופשי.

   אהבתי

   • לליהי הגיב:

    שתיים.
    ראשית, הפואנטה לא היתה שאין בישראל מקרים שבהם אנשים ישבו (ואפילו זמן ארוך) ואח"כ חפותם יצאה לאור אלא שבישראל אין מצב שאדם ישהה בכלא 35 שנים.
    שנית, אולי זכרוני בוגד בי (ולא בא לי לחפש בגוגל) אבל ברנס לא הוכח כחף מפשע אלא שוחרר במסגרת כלשהי בגלל שהועלו ספקות רבים בעניין אשמתו.

    אהבתי

   • ליהי הגיב:

    עונשין, אתה לא יכול לדעת ו/או לקבוע, כי תמיד יש פעם ראשונה. בעניין עמוס ברנס, בדקתי קצת והוא קיבל זיכוי "אילם", בשל ליקויים קשים בעבודת המשטרה וחוסר יכולת של התביעה להוכיח את האשמה. מה שאומר שמקרה כזה יכול להישנות. אנחנו לא חפים מטעויות. אגב ברנס, כשהוא יצא לחופשי, הוא במקביל יצא בקמפיין "לא אשם" ועדיין מתעקש על כך, אבל זה כבר סיפור אחר.

    אהבתי

   • לליהי הגיב:

    שוב שתיים.
    ראשית, לא היה ואין בארץ אסיר שיושב 35 שנים. אולי יהיו כאלה בעתיד. אין לי התנגדות לעונשים כאלה במקרים הנדרשים.
    שנית, את מאשרת את שכתבתי שגם ברנס לא הוכיח את חפותו. זה שהוא טוען לחפות עם קמפיין "לא אשם" לא הופך את זה לעובדה. בתי הסוהר מלאים באנשים שטוענים לחפותם. העובדה שהשחרור שלו התעכב זמן רב מאוד לאחר שהספקות הועלו מעידה לטעמי על הבעייתיות של העניין. גם אין לי ספק שיש עוד מקרים כאלה (בתקווה שלא בדרגת חומרה כל כך ארוכה מבחינת זמן המאסר) ואין הכוונה לאנשים מסוגו של אריה דרעי שטוען לחפותו.

    אהבתי

  • ליהי הגיב:

   עונשין, אני לא מאששת את מה שכתבת בעניין ברנס, כי אני מתייחסת לחוק היבש שאומר: בחזקת חף מפשע שעד שלא הוכח אחרת. ומכיוון שלא הוכח – הוא חף מפשע. העליתי את עניין ה"קמפיין" שלו יותר כתהיה. אם אחרי שחרורו הוא המשיך לטעון לחפותו, ואף פנה (עד כמה שזכור לי) לבית המשפט העליון עם זה, אולי בכ"ז יש דברים בגו?

   אהבתי

   • לליהי הגיב:

    נראה אם זה יהיה שוב שתיים.
    הוא לא חף מפשע שכן אשמתו הוכחה בבית המשפט ולכן הוא נידון למאסר. כלומר הוא (עדיין) אשם עד שיוכח אחרת. את, סליחה על הבוטות, עושה מניפולצייה כשאת הופכת את סדר הדברים אבל מה לעשות שהעובדות נשארות עובדות. מי ידוע, אולי יש לך סיבה לכך. לי אין שום קשר והכל למיטב זכרוני. אשמח להיווכח שיש טעות אצלי. גם אין שום קשר לאם יש דברים בגו או לא – קשקושים מילתיים.
    מן הסתם המאבק שלו בעניין החפות המוחלטת קשור לאפשרות (שמן הסתם נתמכת ע"י עורכי דין שבזה עיסוקם) לקבל פיצויים אדירים מהמדינה למרות שזה מוצג לציבור כמאבק עקרוני. מאותה סיבה (גם) קשה לי להאמין שהוא יצליח בכך.

    אהבתי

   • ליהי הגיב:

    עונשין, הלוואי והיית חכם כמו שאתה יומרני. קבל, מתוך ויקי: "עמוס ברנס, יליד 1944 תושב עכו שהורשע בשנת 1976 ברצח רחל הלר, נשפט למאסר עולם, ישב בכלא שמונה וחצי שנים ושוחרר באמצעות חנינה מהנשיא, כאשר התברר כי היו במשפטו עיוותי דין ועדויות שקר של חוקרי המשטרה. 18 שנה לאחר שחרורו, זוכה ברנס זיכוי "אילם", ללא שמיעת הראיות, מבלי לקבוע אם הנאשם ביצע את המעשים המיוחסים לו או לא, וזאת לאחר שהתביעה הביעה רצונה שלא לנהל משפט וחזרה בה מכתב האישום".

    העובדה שהוא הואשם במשפט, לא סותרת את זה שבדיעבד (במהלך הערעורים) התבררו הליקויים. מה גם שהתביעה חזרה בה מכתב האישום. אולי כי הם הבינו שנעשתה כאן טעות? ולא, אין לי שום קשר למקרה, או דעה חד משמעית. הבאתי את זה כדוגמא לשטות שכתבת, שבמדינת ישראל לא יכול לקרות מקרה של אדם שישב כל כך הרבה שנים בכלא (ולא משנה אם זה 10 או 35) וימצא לבסוף זכאי. באותה מידה, זה יכול לקרות גם כאן. אנד אוף ארגומנט מבחינתי.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    ליהי – בתור מישהו מהצד, יש לך בעיה חמורה בהבנת הנקרא.
    אני מציע לך לקרוא שוב את השורה הבאה שהתחילה את הנושא:
    "הדבר שהכי מדהים אותי בסיפור הזה הוא שבמדינת ישראל אין מצב שאדם יהיה 35 שנים בכלא גם אם עשה את המעשה הכי מזוויע שיש ביקום."
    ועכשיו תקראי שוב את מה שאת כתבת:
    "לשטות שכתבת, שבמדינת ישראל לא יכול לקרות מקרה של אדם שישב כל כך הרבה שנים בכלא (ולא משנה אם זה 10 או 35) וימצא לבסוף זכאי".
    אנד אוף ארגומנט (כי אין פה ארגומנט בכלל).

    אהבתי

   • לליהי 14:40 הגיב:

    ויקי פירסט. אין טענה שבויקי יש הטעיות/טעויות אבל גם מה שכתוב בויקי יש לקחת בערבון מוגבל. על זה יש לי סיפור אמיתי. כידוע בויקי כל אחד יכול לערוך ואם לא יתקנו אז זה ישאר. פעם, בנושא ספורטיבי שולי, ערכתי ערך מסויים בויקי ובעקיפין הבאתי את העניין לתשומת לבם של מעורבים מסויימים בנושא. מה שנכתב בויקי פורסם גם במקומות נוספים וגם אם נערכה בדיקה קטנה אז מי שהשיב השיב מתוך זה שראה (או שמע ממי שראה) את ויקי.
    שועלן כבר כתב לך בעניין הבנת הנקרא. פשוט תקראי שוב את התגובה הראשונה שלי בנושא (10:44) ותראי לאן נסחפת.

    אהבתי

   • לליהי 14:40 הגיב:

    תוספת קטנה בעניין ברנס.
    את שוב מאשרת שחפותו של ברנס לא נקבעה בבית המשפט אבל אשמתו כן נקבעה.
    כמו שכבר כתבתי, כנראה שהמאבק שלו קשור לכסף.

    אהבתי

 9. ליהי הגיב:

  מאד מחמם את הלב (כל פעם מחדש) לדעת שישנם בעולם אנשים שעדיין בעדנו ולא חוששים לצאת נגד האנטישמיות. האבסורד בעניין הזה שאנחנו, מאידך, השונאים הכי גדולים של עצמנו. אחרת, איך אפשר להסביר את ההסברה הגרועה שלנו, את האירוח המביך של אורחי הכנס, את הנאצות והגידופים בטוקבקים ובכל מקום אפשרי? ואני חלילה לא מתחסדת או מצטדקת. גם אני לא מתה על מה שקורה כאן, במדינה, אבל מתעקשת על כך שהאנטישמיות מ/התחילה בתוכנו.

  אהבתי

 10. מהצד הגיב:

  עוד כתבה על המנצח גיל שוחט בהארץ. מיד במשנה מסבירים: "אבל רק עכשיו, בגיל 36, הוא מוכן לעמוד על הדוכן חשוף עד הסוף ולדבר בפעם הראשונה על בן הזוג שלו".
  יופי.
  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1135752.html
  לאות מחאה לא אקרא את הכתבה.

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   לא קראתי את הכתבה, אבל מהציטטה שהבאת מהמשנה אני דווקא קולט רמז דק של ביקורתיות פוקס-אוחובסקית על-כך שעד עכשיו הוא לכאורה התבייש, ולא נרתם למאבק באופן אקטיבי (כפי שהם מצפים מכל גיי מפורסם).

   אהבתי

   • ארבייטמאן הגיב:

    והנה עוד דוגמה של כתיבה על הומואים בתקשורת. האם זה משנה שהוא הומו? ואם הוא היה, נניח, מגלה פתאום שהוא שוודי -זה היה מעניין באותה מידה?

    אהבתי

 11. jafa הגיב:

  אולי לפחות המיץ שלנו טוב? הכל רע?
  ד"א מחר בער 8 יסביר לנו נאו נאצי יהודי, למה התפוזים שלנו הם בכלל תוצאה של עינוי ערבים ונכבה , לצורר ישראל הזה קוראים סיוון משהו והוא מה שמכונה פה "במאי סרטים".

  אהבתי

  • נמאס הגיב:

   נמאס מגיוס הנאצים לתיאור כל מי שמתנגדים לדעתו. דייייי. ואל תסביר/י לי עכשיו שאייל סיוון תומך בהשמדת יהודים, כי זהו סילוף קיצוני של מה שאני לומדת עליו מקריאה בתקשורת.

   אהבתי

 12. jafa הגיב:

  זה לא נאצים, זה נאו נאצים, הם לא רוצים לחסל את היהודים, רק את ישראל,והם ישראלים ויהודים, והם היחידים בעולם שהם אזרחים של ארץ שהם רוצים לחסל אותה. דבר כזה לא קיים בשום עם בעולם.
  תראה/י את הסרט ותגיבי.

  אהבתי

 13. אסתי הגיב:

  כל כך מסכימה איתך לגבי הצורך בעיתון אלטרנטיבי שיעסוק בדברים החשובים והקריטיים באמת ולא רק אלו שמעניינים את בעלי ההון בעלי העיתונים, ומלחכי פנחתם העורכים וסמנכלי התוכן שמתעסקים רק במה שהם חושבים ש"מעניין את הציבור".
  כי ממתי התקשורת צריכה בכלל להתעסק ב"מה שמעניין את הציבור"? היא צריכה להתעסק במה שחשוב וצריך ליידע את הציבור.
  המצב הגיע לכך שבמקום שהתקשורת תהיה מתווך בין האינפורמציה לבין הציבור היא נהיתה מחסום.

  אהבתי

 14. מיכל הגיב:

  התוכנית ללימודי עיברית באוניברסיטה העיברית בירושלים כנראה מאוד טובה. חברים שלי מחו"ל עשו שם כמה מחזורים של מספר שבועות כל אחד והצליחו להתקדם יפה

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s