Alljobs חומד את "לחם עבודה"

25 באוקטובר היה יום ממש מעולה בלחם עבודה. הגיעו כמה משרות מצוינות ביותר, וכדרכי, פרסמתי אותן ברגע שראיתי את המיילים.

מה הופתעתי, אם כך, לשמוע ממפרסמי המודעות שהן התפרסמו גם ב-Alljobs. ואיך ידעו שהמודעה הגיעה לשם? מאחר שהם הוצפו בפניות לא רלוונטיות. ככה זה ב-Alljobs ואני גם מכירה אישית את התופעה מהימים בהם חיפשתי אנשים לעבודה.
המפרסמים חשבו בטעות שידי במעל.


נכנסתי לאתר, ואכן, זה מה שראיתי: יום אחרי הפרסום שלי, המודעות שלי מופיעות אצלם.


alljobs


אין גבול לחוצפה: פשוט נכנסים ולוקחים, ומי שמגיעים ל-Alljobs צריכים להירשם באתרם, על גב המודעות החופשיות שלי.
הרי זה הייחוד של לחם עבודה: כל אחד יכול לפנות אלי ולבקש לפרסם מודעה, ואיש לא צריך להזדהות. פעמים רבות אני לא יודעת מי מפרסם את המשרה. לא רק זה. זהו הקהל המפולח ביותר שמעסיקים בתקשורת יכולים למצוא.
נו, אז למה ש-All jobs לא יחמדו אותו?


זועמת ועצבנית כתבתי אתמול הודעה למנכ"לית החברה, רויטל הנדלר. עד היום בצהריים היא לא ענתה לי, וכמובן שהמודעות נשארו במקומן. לפיכך חיפשתי אותה בטלפון. הגעתי לאלכס, שהציג עצמו כעוזר האישי שלה. הוא היה דווקא נחמד ואדיב, והבטיח לי שיטפל בעניין. ברור שזה לא קרה. המודעות האלו עוד שם.
ואני רוצה להבין, למה הכוונה בפרסומת הזו של Alljobs? מי הרשה לכם לקחת מודעות ומאיפה?

alljobs2


אה, אתם מקיימים שת"פ עם גוף זה או אחר, מתחלקים ברווחים, או מעניקים ומקבלים פרסום הדדי? בכיף, שלמו לי, פרסמו אותי, ואחשוב אם אני רוצה לקיים איתכם יחסים, אבל ככה? לגזול את כבשת הרש בכוח? למה, מה קרה?תוס': העובדה שמעריב נכשל והאופן בו נקבע פסה"ד רק מעודדת אותי שאפשר להילחם בהם.

עדכון, 30.10, 11:44. המודעות הוסרו מ-AllJobs.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה הבלחות, לחם עבודה, סקופ, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

64 תגובות על Alljobs חומד את "לחם עבודה"

 1. בתור מישהי שחיפשה (ומחפשת) עובדים, אני פרסמתי מודעות בשתיל שהועברו לאולג'ובס וזכיתי במבול בלתי אפשרי של קו"ח לא רלוונטיים שבזבזו לי שעות של עבודה. אחרי שתים או שלוש מודעות כאלה פניתי לאולג'ובס וביקשתי שיסירו את המודעות שאני פרסמתי (מודעות שלי כן? לא מודעות שפורסמו אצלי). קיבלתי מייל תשובה שסיפר לי על היתרונות המרובים של האתר ועניתי, קצת יותר בתוקף, שתודה אבל לא תודה. קיבלתי מייל תשובה שהמודעות הקיימות שלי הוסרו ושכל מודעה עתידית הנושאת את האימייל שלי לא תפורסם. תנחשו מה קרה בפעם האחרונה שחיפשתי עובדים…

  אהבתי

 2. ליהי הגיב:

  דבורית, אני מאד מקווה שאף אחד ב-alljobs (ובטח שלא רויטל הנדלר החמדנית ורודפת הפרסום) יקרא את הטיבוקים שלך כאן, ויציע לך שיתוף פעולה, כמו שציינת למעלה כאפשרות. כי כמו שכתבת, מבול הפניות הלא רלוונטיות שיגיעו למפרסמים מהאתר הנוראי הזה, יכתימו את השירות המצויין שאת מעניקה כאן למפרסמים ויהפכו את לחם עבודה לשלוחה שלו ושותף לקונספט העברייני של alljobs.  

  אהבתי

 3. velvet הגיב:

  ליהי – יש צדק בדברייך. נכון.

  סודית – אז יצאת שוב למלחמה?

  אהבתי

 4. לצערי לא. הסאגה הייתה ארוכה יותר משתארתי כאן ובסופו של דבר החלטתי, בקושי רב, למחוק את קוח שמגיעים דרך אולג'ובס בלי לפתוח אותם. אני יודעת שזה מאוד לא מכובד כלפי מחפשי העבודה וזו הייתה התלבטות ארוכה, אבל בסופו של דבר החלטתי שגם אני וגם המעסיק שלי, שמשלם על הזמן המבוזבז, ראויים לאיזה מינימום של התייחסות מכובדת.

  אהבתי

 5. אילן הגיב:

  היה לי אותו סיפור איתם כשפרסמתי מודעה בקונספציה.
  ואז מיד הרבתי טלפון למוקד שלהם ודרשתי שיורידו את המודעה לאלתר – לקח כמה שעות.
  זו השיטה, הישראלית הידעוה ורק הפריירים עוד משלמים לאולג'ובס(או לצורך זה מסתובבים באתרים מקבלים אחרים אשר אינם נותנים כל מענה למחפשי עבודה או למעבידים.

  אהבתי

 6. שלומינץ הגיב:

  יקירתי
  הנוירוטרנסמיטורים, נשרפוו לך בצדק. אולל ג'ובס הם פשוט קאטפייסרים אוכלי נבלות.
  אבל, קוץ ואליה שמנמנה מחוברת לצידו- זוהי החותמת הסופית לעבודה המבריקה שאת עושה. עבודת קודש, יסלחו לי אלוהי הפרולטר.
  אל פחד יקירתי, אייטם של 30 שניות בביקורטיוי והם יתחננו לשיתוף פעולה.

  אהבתי

 7. שי ש הגיב:

  עם כל הכעס שלך על אולג'ובס, אין לך הרבה מה לעשות – אין על מודעות דרושים הגנת זכויות יוצרים (כמו שציינו כאן, מדובר במידע עובדתי, כמו מספרי טלפון) ולכן מותר להם להעתיק את המודעות ולפרסמן. גם אם תכתבי "כל הזכויות שמורות" לא יהיה שום הבדל.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   בהחלט יש, ועובדה שעשיתי. ועובדה שהורידו.

   באשר לחוקי או לא חוקי, יש פרשנויות שונות.
   העובדה שבעניין מעריב פסק בית המשפט ולא אחרת לא אומרת כלום. זו לא תורה מסיני.

   אהבתי

 8. שגיא ב הגיב:

  V – איך אפשר להאבק על הדדיות?

  אהבתי

 9. שגיא ב הגיב:

  איך אפשר להלחם על הדדיות?

  אהבתי

 10. velvet הגיב:

  אין צורך במאבק, הכל נפתר בדרכי שלום.

  אהבתי

 11. רויטל הנדלר הגיב:

  קודם כל, הפניה שהגיעה בחמישי טופלה ביום ראשון על הבוקר – אז הוסרו המודעות. אכן, אין זכויות יוצרים על מודעות דרושים וזה לא קשור לבית משפט אלא לחוק הכתוב. הדבר איפשר לאולג'ובס לתת שירות חשוב מעין כמוהו למחפשי עבודה, ובכך לחסוך להם המון זמן חיטוט באינטרנט תוך כדי הבטחה שהם לא יפספסו אף משרה.
  זה נכון, שלפעמים כוונות טובות והגונות לא עולות בקנה אחד עם הצרכים של כולם, ואני מודעת לזה שלפעמים בגלל הגודל של אולג'ובס מגיעים קורות חיים לא רלוונטיים, לכן אנחנו לא מתעקשים עם מפרסמים שלא מעוניינים לפרסם ויש לנו מערכת טכנולוגית שמאפשרת זיהוי עפ"י מייל של מי שלא מעוניין בפרסום.
  עם זאת, אני חייבת לציין שמבחינת אנשים שמחפשים עבודה, הם היו מודים מאוד למעסיקים אם היו מאפשרים לאולג'ובס להעתיק במקום לקוות שיבזבזו זמן רב במציאת המודעות שלהם. כדי להקל על המעסיקים אנחנו מאפשרים כל מיני פתרונות טכנולוגיים לסינון קורות החיים עפ"י דרישות התפקיד.
  40 אנשים עובדים כאן במרץ כדי לאסוף דאטה בייס מעודכן מיותר מ-1800 אתרים ועיתונים שונים. העובדה שעלינו על המודעות שכאן רק מציפה את העבודה המאומצת שנעשית. שוב, כמו תמיד, כוונה טובה בצד אחד לפעמים פוגעת בצד אחר, ולכן כל פניה מטופלת והמודעות במקרה הזה הוסרו, למרות שחוקית יכולנו להתעקש, אין לנו כל רצון להרע לאף צד.
  לגבי מי שחושב שאנחנו חמדנים כי אנחנו לוקחים כסף ממחפשי עבודה: מציעה שתנסו אתם להחזיק מאגר שמשתנה כל 30 יום, לעדכן אותו בצורה חיה עם 40 עובדים וטכנולוגיות מפה ועד להודעה חדשה כדי להפריד כפילויות, שיווק רשתי ומעסיקים פקטיביים, ותראו כמה כסף זה עולה… על שירות משלמים. ושוב, מי שלא רוצה לשלם על שירות הפרימיום הזה, ממש לא חייב, זה כמו שליחות מהסופר – אפשר פשוט לסחוב לבד…
  אגב, הייתי בחופש ולכן לא שמעת ממני ישירות.

  שיהיה בהצלחה לכולנו,

  רויטל

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s