ישדרו לא ישדרו ישדרו לא ישדרו

11101109

1102-430x275-2-2

גלעד שליט
בן כספית
כותב מאמר דעה על עסקת שליט. בין היתר הוא כותב "...וכבר היו אינספור פרסומים חסרי אחריות שדיברו על זה ששליט בדרך הביתה ותכף עובר לקהיר". מזתומרת "היו"? הרי במעריב עצמו הייתה על כך כותרת ראשית.

בנוסף, הוא משוכנע שהקלטת תשודר לציבור לבסוף. זה בע' 3. בע' 4 של העיתון כתוב "מסתמן: הקלטת לא תפורסם לציבור". אלוף בן אומר פשוט שצריך לשדר.

מה שיקרה זה ככה: הערוצים השונים ילחצו. יתפתח ויכוח ציבורי, כלומר תקשורתי משעמם אם לשדר או לא לשדר. אחרי כשמונים תוכניות אירוח ותקשורת ושלושים אלף מילים בכל עיתון, תשודר הדקה הזו, ולקראתה יזמזמו לנו במוח 90 פרומואים דרמטיים בכל מקום ואתר.

+
בידיעות הדעות חלוקות: בע' 2 כותב אלכס פישמן שעוד אין סיבה לחגוג "הורה קלטת" בכיכר העיר, ושהפכנו לסמרטוטים. בע' 4 כותב רונן ברגמן שאפשר לראות בעיסקה ניצחון ישראלי קטן. ענת מידן כותבת לצדו שאין מחיר לדקת הקלטת ושהיא מעבר לעיסוק בכדאיות העסקה. גיוון זה חשוב.
+

רשימת האסירות, למקרה שמישהו רוצה להגיש ערעור. אסירה מס' 8 כבר שוחררה. בהארץ טוענים שזו תקלה, מלשכת רה"מ  – צירוף מקרים. האם לא יבקש החמאס, לפיכך, אסירה נוספת?
+

ירון פריד ולווט את כל שידורי הקלטת אמש.


לא ברק, ברק

רק הארץ וי. היום מתייחסים היום לדו"ח גולדסטון ולהכחשת ברק אתמול את הידיעה בידיעות לפיה הוא יזם ועדת בדיקה. ידיעות, המוכחש, העדיף להתעלם, ומעריב, שאמור היה לעלוץ, גם הוא נודם.


רוזנשטיין מצטלם

זוכרים את התצלום הזה של זאב רוזנשטיין במעריב מהשבוע שעבר? מתברר שזה היה רמז מקדים: התמונה מתפרסמת הבוקר שוב, עם הכיתוב: "רוזנשטיין במשרדי היחידה המרכזית של מחוז מרכז בשבוע שעבר". משמע, זה לא בדיוק "מאחורי הסורגים" כמו בכותרת המובאת (בקישור).


הכי מצחיקה

הידיעה המצחיקה של היום היא על אודות הגיבושון שנערך אתמול לאנשי לשכת נתניהו (מיה בנגל, מעריב). הידיעה בעיתון המודפס יותר ארוכה ומשועשעת.


צונאמי

גם שלושת הישראלים התקועים בסמואה לא קידמו את הידעה על אסון הטבע לעמודים הראשונים: במעריב, ע' 17, ידיעות, כפולת עשר-11. רק בהארץ ובי. היום מצאו לאסונות מקום בשער. ובהארץ, גם לילדים האתיופים שבודדו בגנים נפרדים.


בית המשפט

עו"ד אמיר טיטונוביץ מסביר את פרשת דרוקר, ארז והחיסיון העיתונאי. מדבריו עולה שלמעשה דרוקר וערוץ 10 הטריחו לשווא את בית המשפט ואת הצד שכנגד ונהגו זילות בחיסיון העיתונאי, שבכלל, יציר הפסיקה הוא.


קצה האצבעות
מיכאל מושונוב, בוגר לבנון, מתראיין ל-7 לילות (צילום: רמי זרנגר). מאחר שהוא לא שירת בצבא, פלנגת הטוקבקיסטים ודאי תצא מיד לדרך.
1101


כלכליסט/ מוסף סוכות (עורכת: אדוה גופן קיזלשטיין)

מיאנימהאניכמהאני, עם כל מיני פרטים כמו "91% מסמנכ"לי הכספים בישראל חיים בזוגיות, לעומת 60% מהפרסומאים". וכמה אחוזים מהעיתונאים?

משכורות חודשיות ממוצעות בשוק, ברוטו כמובן, מועתקות מהמוסף:

הייטק – 16,990

פיננסים – 9,370

עו"ד – 15,990

רו"ח – 24,250

פרסום ושיווק – 10,440

רופאים – 27,400

מנהלי תעשייה – 36,160

סמנכ"לי כספים – 57,560

עובדי המגזר הציבורי – 9,320

יש אנשים מהשטח שיכולים להפריך או לאשש?

+

אלי אביבי בשער סופשבוע בזכות סרט על אודותיו שיוקרן בפסטיבל חיפה. עלעלתי מעט. הרוב המכריע עוסק באהבתי, זיינתי, רציתי, רצו אותי, מיליון נשים וכנהלאה. כמה משפטים מוקדשים לפעילותו השושואיסטית, ואלו המשפטים המהווים את ידיעת הפריוויו המשתרעת ע"פ עמוד כמעט בעמודי החדשות של מעריב.

+

7 ימים יפרסם את המכתבים של מארי פיזאם לרוני רון.


כנס אילת לעיתונות

ההודעה לעיתונות מציינת שבנימין נתניהו ישתתף בכנס, ושוכחת לציין שגם בשנה שעברה הוא השתתף בו (בנרג' זה נכתב). יש לציין שהאולם היה מלא והקהל – אוהד. ע"פ ההודעה, 1,400 עיתונאים כבר נרשמו לכנס. הרבה יותר מאלף הם, כרגיל, עובדי רשות השידור המגיעים כולם, בלי יוצא מן הכלל לאירוע המסובסד או ממומן עבורם ע"י הרשות.

הכותרת "טוקבקים: חופש הביטוי או חופש השיסוי" זכורה לי מהכנס הקודם.


לחם עבודה

סביון בר-סבר, שהועפה מקוקה קולה בגלל ראיון בליידי גלובס (או בגלל חילוקי דעות, תלוי את מי שואלים) תהיה סמנכ"לית השיווק של הוט.


VTV

מחר בשש גיל חובב פוצח בתוכנית ספרות בחינוכית, עניין של טעם תיקרא היא. בתוכנית הבוקר של רשת סיפר שכבר 15 שנה הוא מנסה להרים תוכנית ספרות בטלוויזיה ושעד כה דחו אותו בבוז על הסף. עד שבאה החינוכית.

על פי הקטע שכתב בידיעות היום מתברר שהוא מבקר בספריות של סלבז: מזו של דנה ספקטור, שכנתו, ועד לזו של עירית לינור, חברתו, עבור בזו של שולמית אלוני.

התוכנית הראשונה מוקדשת דווקא לחברה. לינור.


בלוגלנד

מתברר שיש סצנת בלוגים בירושלים. לא ידעתי. לאחד הבלוגים אפילו קוראים underground2.


לפני פיזור

מה אם יתברר שהסרטון עם אנה פרנק הוא זיוף? לא יתברר. כנראה שהפוטאג' כבר שולב בסרט הדוקומנטרי הזה.


אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שוטף פלוס 30, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

28 תגובות על ישדרו לא ישדרו ישדרו לא ישדרו

 1. יונה הגיב:

  לא רוצה חלילה להשבית את הילולת הקלטת הלוהטת, אבל זכורה לי גם קלטת של רון ארד.

  אהבתי

  • דלית הגיב:

   כל כך ברור שיונה היא ממשביתות השמחה הידועות בכל מה שקשור לשליט ובלעדיה.

   אהבתי

   • יונה הגיב:

    איפה יוסיפון כשצריך אותו?
    נורא משעמם לי להתגלגל פה מצחוק רק עם עצמי מהתגובה שלך.

    אהבתי

   • יונה הגיב:

    דלית החביבה שהכל כ-ל כ-ך ברור לה. את מוזמנת לצפות ביום א -04-10 בערוץ 2. בתוכנית הבוקר (סביבות 0800),יתקיים פנל עם פדויי שבי על דרישות שלום מוקלטות ששלחו מהשבי.
    אז למרות העובדה שחרבתי את שמחתך הרבה, אני מודה שחברי ואני נתחיל לשמוח רק ביום שגלעד יצטרף אלינו לעמותת "ערים בלילה" (עמותת פדויי השבי).

    אהבתי

 2. בן רימוז' הגיב:

  לא יכול להיות שנקבל קלטת שמוכיחה שגלעד שליט חי. הרי גיא בכור כתב שתחושת הבטן שלו היא ששליט לא בחיים והחמאס לא יעשה שום דבר כדי לעצבן את גיא בכור
  http://www.gplanet.co.il/prodetailsamewin.asp?pro_id=1016

  אהבתי

 3. אם להסתמך על מה שיודע מוזיאון אנה פראנק – הסרט אותנטי: http://www.youtube.com/annefrank

  אהבתי

 4. דוד הגיב:

  לא פחות משלושה כתבים (בראשות נזר הבריאה גיא רולניק) גויסו לראיין את שלמה שמלצר, "מלך הליסיניג הישראלי", שדיוקנו הלא מצודד מתנוסס היום על שער המארקר-וויק (המכוער כרגיל). ונשאלת השאלה – ווט דה פאק?! האם מדובר באישיות כובשת שהוענק לה פרס מפעל חיים על תרומתה לתרבות ולחברה בישראל? כאילו לא היה משבר, רולניק ואנשיו ממשיכים לפמפם את גמדי הממון שלהם משל היו ענקי רוח מעוררי השראה. ובכן, תתעוררו, אתם והאנשים שאתם כותבים עליהם לא מעניינם אף אחד, מלבד את חבורת החנונים שמגניבים את עצמם במפעלות מקאן אריקסון בשוקן 21. שום פלסמה בגודל 42 אינצ' לא תשנה את העובדה שאתם עושים עיתונות משעממת, ירודה ולא רלוונטית, ובעיקר מגוחכת להפליא

  אהבתי

 5. ט הגיב:

  הסרטון של אנה פרנק הוא לא זיוף וגם לא איזה תגלית חדשה.
  הופיע כבר בסרט דוקו זוכה אמי על אנה פרנק מלפני 10 שנים.

  אהבתי

 6. ניסיון הגיב:

  אכן, עיתוי ה"חשיפה" הממוחזרת של הסרטון עם אנה פרנק מוזר ומעניין. האם מישהו רומז כאן לקלטת של יהודי נצחי אחר, גלעד שליט שמו? האם גם הוא כותב "יומנה של"?
  אגב, בהקדשה שהוסיף הרב עובדיה יוסף לספר התהלים ששיגר לו בשביו, מכונה הרב שליט שליט"א "אוהב התורה ולומדיה".

  שנזכה לגאולה שלמה.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   זו לא חשיפה ממוחזרת ואין פה שום קונספירציה: הועלה ערוץ אנה פרנק ביו טיוב, וכן ארכיון וירטואלי. רעיון מצוין לדעתי, שיכול לקרב הרבה אנשים צעירים יותר או פחות, שלא לשמעו עליה כלל, או שכן שמעו ומתעניינים, לסיפור חייה.

   אהבתי

  • בורות הגיב:

   הכיתוב המדוייק בברכה הוא "מר גלעד שליט שליט"א". אין ספק שיש פה גם משחק מילים (שאותו כנראה כבוד הרב עובדיה יוסף אוהב) אבל בעיקר הכוונה היא שליט"א = שיבדל לימים טובים וארוכים או שיזכה לאורך ימים טובים אמן או שיחיה לאורך ימים טובים אמן או שיזכה לימים טובים וארוכים וכו'.
   מבטאים את זה: שְׁלִיטָ"א.
   אולי ברכת הרב לא תועיל אבל היא בטח לא תזיק.

   אהבתי

   • ניסיון הגיב:

    לבורות – אדרבא, שתועיל.
    ולא, לדעתי אין זה משחק מלים מכוון של הרב. הדמיון בין שם המשפחה של גלעד לר"ת שמשום מה חשבת שיש צורך לפרש הוא צירוף מקרים בלבד, ככל הנראה. כמו – כנראה – כל השאר.

    אהבתי

 7. איתן הגיב:

  נראה לי שזה יקרה הרבה יותר מהר ממה שאת חושבת. מישהו, איפשהו, ידליף את זה לאינטרנט. אולי אפילו לפני שהקלטת (DVD ?) תגיע לידיים ישראליות. וכך יחסכו כל דיוני ה"האם לפרסם", ויתחילו כל דיוני המה-מי-מו יש בסרטון.

  "לבנון" – משהו מצחיק קורה עם ההפצה של הסרט הזה. תאריך הפצה המתוכנן הוא 15 באוקטובר. אבל מישהו שם התעורר ברגע האחרון, והבין שאם הסרט זוכה באופיר הישראלי, הוא לא כשיר להתמודד באוסקר האמריקאי, המתנה התמודדות של סרט בכך שהוא יופץ במדינת המקור שלו עד ה-30 בספטמבר. אז מהשבוע שעבר הוא מוקרן בסינמה סיטי. ורק שם. "לבנון" לא זכה באופיר. אבל ראיונות הפרומושן לקראת הפצה הרחבה שלו יתפרסו עכשיו על פני כמה שבועות. קצת מעייף, קצת אובר-אקספוז'ר.

  ומושונוב הבן הוא באמת אחלה שחקן. אבל לא בסרט הזה.

  ומה איתך, דבורית. את באה לחיפה ?

  אהבתי

  • רוני הגיב:

   אז איפה כן? צפיתי בו באיים אבודים (אחת מיצירות הקולנוע הגרועות, המביכות והעילגות שראיתי מימיי, אם לא הגרועה שבהן) וגם שם הוא היה רע, אבל יכול להיות שזה בגלל התסריט הנלעג.

   אהבתי

   • לא מגלה הגיב:

    אם אתה הבן של מוני מושונוב אתה לא צריך להיות שחקן טוב…
    וכל אלה שעושים כסף מלשחק חיילים בלי שעשו צבא בכלל (איתי טיראן, אושרי כהן, מיכאל מושונוב) פשוט פתאטיים.
    וגם הסרט הקודם של רשף לוי אהבה קולומביאנית היה מחורבן.
    אוסף של קלישאות מכל הסרטים שהוא ראה אי פעם.

    אהבתי

  • velvet הגיב:

   לא, לא נראה לי שאבוא לחיפה
   אולי לאיזו גיחונת. מייבי

   אהבתי

   • רוני הגיב:

    אני חושבת שהרבה יותר פאתטי לצפות ממי שמשחק חייל שיהיה חייל בעצמו. מה הקשר? מפריע לך שאנשים שמשחקים טבחמלצרגנןרואה חשבון לא עשו זאת בעצמם מעולם?
    הוויכוח הזה רק מדגיש את המציאות הישראלית העצובה, בה יותר מדי יצירות נסבות על הצבא. אני מבינה שזה חלק מהחיים פה, אבל בדיק בגלל זה – תראו כמה עצובים ודלים החיים שלנו. בלי אהבה, שמחה, רגש, אמנות, יופי. רק צבא. איחס.

    אהבתי

   • ani am הגיב:

    התגובה היא לתגובה השנייה של רוני.
    בשנה האקדמית הבאה, שזה עוד שבועיים בערך נפתח במחלקה למדעי המדינה בבר אילן קורס חדש בשם צבא וחברה בישראל. בתור האחרונה ברשימה שתמליץ על אחד משני מרצי הקורס, חייבת להודות שהנושא מגניב, הכי הכי מגניב בעולם, יותר מהופעה של ליאונרד כהן ומדונה ביחד, אפילו יותר מההופעה המעולה של יהורם גאון, יותר מכל סרט וסדרת טלוויזיה (למעט חוק וסדר), הכי בעולם.

    בלי אהבה? בלי שמחה? חלק מהחוקרים בתחום, אנשים שעיסוקם הוא צבא, טרור, לוחמה על סוגיה השונים, ועוד, הם אנשים מלאי שמחה ואהבה, נכון שקריאת מאמרים אינסופית בנושאי ממוות, שכול והרג בשם אידיאולוגיה ואמונה יכולה לערער מעט משמחת החיים. למרות זאת, החוקרים בתחום קוראים ויוצאים לבלות, מתאהבים, מתחתנים, מסתובבים בחברתך ולא רע להם יותר מלאחרים.

    ממש לא איחס, תני לעבור את השבועות הקרובים על הצד הטוב ביותר ומבטיחה לך שלא משנה מי את ומה את, החיים שלי, עם כל המיליטריזם שבחרתי, מרצוני, כאישה בוגרת, לעסוק בו, יהיו הכי סבבה בעולם.

    אהבתי

 8. קרן הגיב:

  העיקר שעג'מי זכה.

  אהבתי

 9. עממיקו הגיב:

  המבצעים הסודיים של נשיא מדינת אכזיב? מישהו כאן התחפף לגמרי? בחיי, שילוב של אלף לילה ולילה פוגש את עלי באבא.
  נראה לי שאביבי עשה כל כך הרבה סמים, שהדמיון והמציאות אצלו, אפעס, מתערבבים.

  אהבתי

 10. שותה הכפר הגיב:

  שליט"א… אוי ואבוי

  אהבתי

סגור לתגובות.