בין אנג'לינה ג'ולי לרינה מצליח

גלעד בן 23
ידיעות קיבל בלעדיות על אלבומי תמונות הילדות של גלעד והמשפחה?

רוקדים על קברו
ערוץ 10
ישדר מחר סרט על דודו טופז, "מותו של מלך הרייטינג", ובו, כמיטב המסורת, "גילויים מרעישים" וכנהלאה. אחרי שערוץ 10 הודיע על שידור הסרט, החליטו ברשת לשדר באותה עת בדיוק קטעים מהיצירה של אילן שושן. כך מדווחת אופיר בר-זהר בשער הארץ. זאת ועוד: נכתב בידיעה שברשת זועמים על ערוץ 10. למה זועמים? וכי יש לרשת מונופול על טופז? איזו תגובה משונה.
וגם, מה, שירה מרגלית כבר לא מתנגדת?
שימו לב להתכתשות הדוחה בין "בכיר ברשת" (אהמממ, אהממ) לערוץ 10.
חיים אתגר כתב אתמול פוסט על כיעורה של התקשורה בימי השבעה על טופז. זה די מדהים, מה, הערוץ שלו מתנהג אחרת? התחקירנים שלו מתנהגים בשונה מהתיאורים שלו? מאיפה הביקורת הזאת?
בסוף הטקסט שלו הוא מפנה לסרט שישודר מחר. אני רוצה לראות איך ייראה הסרט הזה לאור הפוסט של אתגר.

כך משפיל הארץ את גדעון סער
בראיון איתו אומר שר החינוך סער המון דברים:
למשל –
"התלמידים יוצאים את מערכת החינוך בלי לדעת מי היה הרצל ומה זה 'שמע ישראל'. אנחנו חייבים לשנות זאת. לצד העמקת הערכים הציוניים והיהודיים שלנו, חשובים לי גם ההיבטים החברתיים והדמוקרטיים".
ומה כתוב בליד?
"התלמידים יוצאים את מערכת החינוך בלי לדעת מי היה הרצל ומה זה 'שמע ישראל'. אנחנו חייבים לשנות זאת"
או למשל, הכותרת לראיון:
"התיאוריות הליברליות הורסות את מערכת החינוך".
אבל מה הוא באמת אמר?
"בהרבה מדינות ויתרו על התיאוריות הליברליות (המדגישות את מרכזיות התלמיד בתהליך החינוכי – א.ק), שרק מובילות להרס מערכת החינוך. התוכנית שלנו מאוזנת, יש בה מרכיב של תוכניות של 'כישורי חיים' והקשבה לתלמידים, ושמעתי ביקורת שהיא בכלל לא תקיפה מספיק. יחד עם זאת, אני לא מתכוון להתחמק: צריך להזיז את נקודת שיווי המשקל במערכת לכיוון שמחזק את הסמכות ומאפשר אווירה של לימודים".
עוד משפט מהראיון:
"לערכים האלה יש חשיבות במיוחד בחברה הישראלית ההטרוגנית ובעלת הממדים השבטיים. אבל, כרגיל, יש כאלה ששומעים רק באוזן אחת, ומתייחסים רק לחלק מהערכים שהצגתי".
משפט נבואי.

גיל קופטש חושף את ערוותו
בפרשנו בתוכנית הבוקר ברשת את פרשת השבוע "כי תצא", סיפר על מנהגי היהדות כשלוקחים בשבי אישה במלחמה (כמו שחזרו והזכירו אבריג והוא, מדובר בטקסט מלפני 3,000 שנה), ואמר:
"לוקחים את אנג'לינה ג'ולי והופכים אותה לרינה מצליח".
כשמישהו העיר לו, כנראה, תיקן עצמו ואמר, "אני מאוד אוהב את רינה מצליח, היא נראית טוב".
יאללה יאללה, חצוף.

מתוך "יומן" של מקור ראשון/ גדעון דוקוב, מכתבים מהמערכת
"…ביום חמישי שעבר התהדרה מהדורת 'מבט' של הערוץ הראשון בכתבתה של פנינה תמנו-שטה שעסקה בעברו של אלי פחימה, החשוד בכך שרצח וביתר את  ביאטריס רודוב ובתה דניס. חמוש במצלמה חדר הצלם החרוץ של תמנו-שטה לשטח הפרטי של בנו של פחימה, כשהוא מצלם במקום ללא רשות. הבן, שכפי הנראה לא בקשר עם אביו מזה שנים, סירב לדבר עם הכתב/צלם תוך שהוא מבקש נואשות שיעזבו אותו לנפשו. זה לא הפריע לערוץ הממלכתי להציג בגאווה צילום חודרני של אדם שאין כנגדו שום חשדות וכל חטאו הוא שנולד לאבא הלא-נכון.
בהמשך הכתבה הציגו בערוץ עוד הישג עיתונאי מרשים: תמנו-שטה בכבודה ובעצמה צולמה כשהיא דופקת על דלת ביתה של מי שהייתה בת זוגו של פחימה, במה שנראה כמו ניסיון הטרדה של עוד אדם חף מפשע.
לא רק שארי בשר של נאשמים הופכים לנרדפים, גם הקורבנות עצמם נלכדים על ידי ציידי הפפראצי. מפלצת הרייטינג דורשת גם את דמם.
השבוע הוצגה לראווה אישה מרחובות שנאנסה בביתה לעיני ילדיה, כשפניה מכוסות בחולצה בניסיון להסתתר ממארב הצלמים ששלחתם אליה. אישה מסכנה שעברה אירוע טרגי כל כך, שכל רצונה הוא לשמור על האנושיות והכבוד שנשארו לה, נאלצת לחמוק מכם ולכסות פניה כאילו היא הפושע ולא הקורבן.
רגע לפני שאתם מגרדים את תחתית התהום מלמטה, הגיע הזמן שתעצרו רגע ותסתכלו על עצמכם מהצד. היינו מצלמים אתכם ומפרסמים בעיתון, אבל אנחנו דווקא כן שומרים על כבוד האדם וחירותו".
גדעון דוקוב

שלהי דקיטא
שני פרויקטים משונים ב-7 לילות, שמקורם מן הסתם עייפות עונתית שמקורה ב-32 מעלות בצל:
מסע בין קניונים (רועי צ'יקי ארד)] כאילו לא היו שם העיתונים עשרות פעמים, ודפדוף בארכיון ידיעות כדי למצוא את כל האמנים שהתראיינו ולכלכו על קולדפליי.
בשבוע הבא אפשר: מסע בין סניפי ארומה ודפדוף בארכיון כדי למצוא את כל מי שלכלכו על נינט/כוכב נולד/ערוץ 10.

לידיעת המעריצים
רן דנקר עוזב את תל אביב (איתי סגל, 7 לילות), ועובר לגור בצ'לסמור בניו יורק (כך אני מסיקה ע"פ הנרמז בראיון). לא חבל? מאות ישראלים ינג'סו לך כל יום. ככה מתרחקים?
ואת זה אני כותבת בכפוף לדעתו החולקת של המראיין הטוען: "אתה מבין שאף אחד לא הולך להסתכל עליך בניו יורק?"
טוב, אבל הראיון הוא בכלל לא בגלל חציית האוקיינוס, אלא בגלל הסרט עיניים פקוחות בו הוא משתתף, שעוסק בהומואים בקהילה החרדית.

dankeran
דנקר מאת רמי זרנגר

הומואים בקהילה החרדית מככבים גם על שער סופשבוע בזכות משפחה רב גונית, שמשתתפת בעונה החדשה של אמא מחליפה. אמרתי שימות המשיח הגיעו, כן?

2889

Fuck the facts

מיילבק/ דפי קודיש-וייכרט

"למקרא עמודי החדשות של הארץ הבוקר עלתה בלבי תמיהה: האם אין במערכת ולו עורך אחד, או שמא מדובר בריבוי עורכים מוגזם?  שהרי נדרשים עורכים נפרדים לכל עמוד כדי שהעיתון יכתוב בעמודו הראשון על 100 תלמידים יוצאי אתיופיה שבתי הספר הפרטיים בפ"ת מסרבים לרשום, בעוד בעמוד השלישי פחת מספרם לכדי 50 תלמיד בלבד;
ואולי יש עורכים נפרדים לידיעות ולכותרות, אחרת איך הפך האגרוף שספגה הקטינה מרצח אריק קרפ בפניה בכותרת לסטירה בגוף הכתבה (ע' 6)?
מצד שני, היום, לפחות, אין לעקיבא אלדר, הכותב המוכשר, בעיה, שממנה סבל אתמול – אינפלציית פסיקים חמורה – שמקשה עד מאוד על הקריאה בטוריו, המעניינים כשלעצמם.
ולכבוד סוף החופש הגדול הגיע הזמן לציין לטובה את אור קשתי, שעבד ללא לאות גם בקיץ על סדרת כתבות מרתקות בנושא החינוך, ששיאן כמובן בסיפור פ"ת
".

לחם עבודה
רן זיו, עורך ערוץ הכלכלה של ynet, נפרד מתפקידו.

מח' מודעות
המודעה הזו מתפרסמת הבוקר בעמודי החדשות של ידיעות:
"סא"ל (מיל.)
יאיר קליין 28.8
גם יום הולדתו היום
גם הוא יושב במאסר בארץ זרה
על לא עוול בכפו
גם אנחנו צבא החברים שלו
ומחכים לשובו…
חבריו האמיתיים!
"

מח' שיווק
מדי יום מחולק כלכליסט בפתח הקאנרי בהרצליה.
עוד שירות של אדלסון לציבור.

מח' הגהה
לא "נהג אופנוע" כי אם "רוכב אופנוע" (מעריב, 8).

לפני פיזור
מה עדיף?

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה קצה האצבעות. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s