מחבלים בפייסבוק


במסגרת חיבתי לשפת גוף בגרוש:
נתניהו נראה מוטרד מאוד ובוחן בקפידה את ארשתו של אובמה. זה מצדו יושב כשידיו ורגליו שלובות זו בזו, כלומר, פחות פתוח ונכון למו"מ, יותר מסויג ומסוגר. נתניהו אמנם גוהר לעברו, אבל ידיו מוצלבות.
במה אני גרועה יותר מברנע זה או אחר (נחום או אהרן)?
– –
חשיש בפייסבוק
העובדה שהשב"כ מודע לפייסבוק ולרשתות חברתיות מרשימה אותי מאוד.
חשבתי עד כה שהשב"כ הוא כמו ראשי ממשלה שמבינים במחשבים, כלומר לא מבינים.
מתברר שלא. השאלה היא אם לא מדובר בחרדת האם הפולנייה: רק שלא תשתה לי חשיש.

שרה מישל (לא גלר)
על פי הארץ, אין שום רמז לפגישה בין שתי הגברות הראשונות.
מה שכן, יש פמיליאריות רבה: כותרת הגג היא אשת ראש הממשלה, ולאחר מכן הכותרת "שרה נפגשה עם עמיתים למקצוע"
שרה, נו, לא ברור? וגם, עמיתים למקצוע, לא למשחק גולף.
לפחות באתר הכותרת סבירה:
"שרה נתניהו נפגשה עם פסיכולוגים קליניים בוואשינגטון"

ובמעריב מסבירה טל שניידר את שלא ידענו אתמול:
"ביקורו של נתניהו בוושינגטון הוגדר כנסיעת עבודה ולא ביקור ממלכתי ולכן ההערכות בוושינגטון הן כי בקשתה של נתניהו לפגישה עם מישל אובמה כלל לא עלתה על הפרק מבחינתו של הבית הלבן".

בישראל היום נכתב שלשכת רה"מ מכחישה ששרה מישל היו אמורות להיפגש כי "הגברת אובאמה לא נוהגת לפגוש את נשות המנהיגים, זאת למרות שאחד מאנשי הצוות הישראלי טען שלשום כי פגישה בין השתיים עדיין עשויה להתקיים".

ובידיעות: "שרה לא פגשה את מישל" בלוויית צילום מגובה הברכיים של רגליה המרשימות של מיז אובמה, היושבת ליד מייקל בלומברג.
– –
לא הבנתי
למה יאיר לפיד, שיש לו מדור משלו ב-7 ימים מספר במדור הספרייה של 24 של ידיעות (כולל הפניה בשער המוסף) על הספרים ששינו את חייו? זה לא מוזר?
במקום הראשון נמצא – – מתחיל בת` ונגמר ב-ך. במקום השני הספר של אמא, גיא אוני, ועוד כל מיני, המינגוויי, קפקא. נורא מרשים באמת, אבל הסבירו נא, למה? הפסו מרואיינים בישראל?

ספורטיV
אוי ואבוי, משהו קורה לי. קראתי בישראל היום את הביקורת של יואש אלרואי על "הפרמיירה המחודשת של ברקוביץ` ואסייג":
"שובם שלשום של אופירה אסייג ואיל ברקוביץ` לרדיו  103FM האזורי של אלי עזור מביא רוח רעננה ודוחק משם את מאיר איינשטיין. אסייג וברקוביץ`… מייצגים עיתונאות ספורט לא מכופתרת, זריזה, עוקצנית וללא הנחות".
וגם:
"… מציגים כבר בתוכניתם הראשונה תפיסה עיתונאית אחרת, תנופה חדשה וסדר יום שונה".
באמת? מדהים.

דוקו צ`אלנג`
לאה אקסלרוד, גיבורת האישה עם מצלמת הקולנוע התארחה הבוקר אצל לב"ג ושותפה, והייתה חביבה להפליא. רק שאלה אחת הייתה לה לשאול: למה בעלה, נתן אקסלרוד, לא קיבל את פרס ישראל?
– –
מסודרים
כמו שכתב כתבתי לא פעם, אני אוהבת את מסודרים. הערב עולה העונה השנייה (21:45, ערוץ 2), הזוכה לפרסומת חצי השער של הארץ, וכן לסרטון הנחמד הזה, בו מראיין איתן אבריאל מהמארקר את גיא ותומר, גיבוריה.

על פי מעריב, אסי כהן מתראיין לסופשבוע הקרוב ומספר שם שהוא סולד מדמותו, תומר.
– –
עובדה ש
את התחקיר על ההשתלה בסין החמצתי, אבל את הטיול עם רות דיין לא. בן שני הסתובב שעות ארוכות עם הגברת בת ה-92, והתעייף הרבה יותר ממנה. בסופו של יום, כשהגיעו לבקר את אסי דיין במשכנו החדש אצל כושי רימון, נחסכו כמעט לגמרי מופעי האימים הידועים של האיש, ולמעט שוטים ספורים, לא ראינו אותו. ורק על זה מגיע ח"ח לשני (ו/או לעורכי הכתבה).
אה, וגם על המשפט בו שואל דיין את אמא כמה מגיע לו על השיר השנתי שכתב לה ליומההולדת.

צרות בכותרות
"הכל נשאר במשפחה" (שער המגזין, על משפחת צפיר, שבעצם הולכת בדרכי משפחת פוליאקוב עם "הכל דבש")

בלוגלנד
היום לו מחכה הבלוגוספירה הישראלית שנה שלמה: אפלטון (אורי קציר) מפרסם את רשימת 25 הבלוגים הטובים (בעיניו) בשלולית הקטנה שלנו.
יאמי וברכות לזוכים.
– –
טל אלכסנדרוביץ` שגב על טרור הפייסבוק. היזהרו מלשוחח עם ידידים מסוריה ומלבנון!
– –
ברשתתתת
ליאל דניר היא מוצצת דם מקצועית בסרטון שהופק פרו בונו עבור הארגון OXFAM בנושא התמודדות עם אפקט החממה. הסרטון הופק תוך 48 שעות לתחרות של יוטיוב ו-cannes young lions, הפסטיבל הנחשב בעולם הפרסום.
כתבה וביימה: רונה סגל. משחק: דניר, יפתח ארז, נוני גפן. קבוצת הבאזז epw media תרמה להפקת הסרטון בהתנדבות.
הסרטון מקדם עצומה של OXFAM, הקוראת למנהיגים להתעורר ולצמצם את פליטת גזי החממה לאטמוספירה. העצומה תישלח לקופנהאגן, אל ועידת האקלים הבינלאומית שתתקיים בדצמבר. זוהי אולי ההזדמנות האחרונה שלנו להשפיע על מקבלי החלטות בעולם להילחם בהתחממות הגלובלית ולמנוע שטפונות, מדבור, רעב והכחדה של ביוספרות ברחבי העולם.
אם אהבתם את הסרטון, היכנסו לאתר התחרות הקלידו ronasegal בשורת החיפוש והצביעו למענו – כמובן, רק אם אהבתם.
לינק לעצומה של OXFAM

שלחו לינק
מהצד הפנתה את תשומת הלב לראיון שנערך ברייטינג עם לינה וסלבה צ`פלין, זוג במאי קולנוע שעלו מרוסיה לפני המון שנים, והם אלו שאחראים לסוזנה הבוכיה, שעלתה לפני שבוע. הם לימדו אותי (ועוד רבים) בבית צבי, ואני מחבבת אותם מאוד.

באיחור מה (בגלל ההפקה)
גלריה המורחב השני לא יצא עדיין לאור בגלל קשיים במכירת מודעות, כך על פי נרג`.

הלך לעולמו בגיל 100
דוד גלעדי, זקן העיתונאים בארץ, ממקימי מעריב, סבא של יאיר לפיד ואבא של אמו, שולמית לפיד.

מח` הגהה
מה הקטע עם תת המדור האומלל הזה, אני לא מצליחה להבין. מצד אחד, מתוך כאלף מילים לפוסט, אם לא יותר, חמש בלבד מוקדשות לו. בדרך כלל אני מציינת בו מילה או שתיים שלכדו את תשומת לבי (או תשומת לב מי מהקוראים) באותו יום. ברור שזו טיפה בים, ובכל יום יש כמיליון טעויות הגהה בכל עיתון.
מצד שני, הכותבים והעורכים לא שמים זין – כתיבה תקנית נראית להם עניין זניח לגמרי לעומת הסקופים הגדולים שהם משווקים לנו מדי יום, ולדעתם, מצב טבעי הוא שהעיתונים יהיו מלאים בשגיאות (אגב, מוזמנים הם לקרוא עיתונים באנגלית ולחפש שם את השגיאות בזכוכית מגדלת).
מצד שלישי, אותו אחוז אחד (לעתים פחות) מדבריי המוקדש להגהה, זוכה לכותרות בעיתונים המראיינים אותי, להצלפות חוזרות ונשנות מצד מטקבקים מסוימים, ובכלל כהוכחה לדלות העבודה שלי.
אז אם אלו הפרופורציות בנושא הזה, מה אני יכולה להסיק ממנו על איזושהי ראיית עולם מקצועית מאוזנת של האוחזים במקלדת?

לפני פיזור
אין.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה אצבעות שחורות. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

54 תגובות על מחבלים בפייסבוק

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`המאזינה לרשת ב :))חחח, זה נכון. מהעיתונות כן יש לצפות

  אהבתי

 2. אור כשדים הגיב:

  וולווט כבר העירה לא פעם ולא פעמיים – מח` הגהה תופסת אולי אחוז אחד מהבלוג שלה. אולי תרגע? וחוצמיזה – השמירה על השפה היא אחד הדברים החשובים יותר שאנו יכולים לעשות, חוץ מלשמור על הכדור הגווע. לך, לך – תשטוף את הפה שלך עם סבון.

  אהבתי

 3. ללא שם הגיב:

  השתיקה של גיא רולניק, סגן מו"ל דה מרקר ודעתן סדרתי, בנושא העימות בין בנק ישראל ובנק פועלים טעונה בירור, אם לא תחקיר. כבר שאלו כאן בפוסטים קודמים – ואין עונה. גם ולווט מתעלמת.האם זה איכשהו קשור לחובות של הארץ שנחשפו לאחרונה? זו סוגיה מענינת יותר וחשודה יותר מהשאלה האם התוכן השיווקי של מסודרים בדה-מרקר מסריח או לא. לילה טוב ומזל טוב, כמו שאד מורו היה אומר

  אהבתי

 4. המאזינה לרשת ב :)) הגיב:

  שהבלוגר/ית בוחר שהוא יהיה. אם נראה לך שהוא לא עמוק מספיק תפתח לך בלוג משלך ושם תתעמק, תתן פרשנויות מקיפות, ניתוחים, הקשרים פוליטיים כלכליים חברתיים אישיים, מה שבא לך. אתה אומר לה במה חשוב ובמה לא חשוב להתעסק בבלוג שלה? אתה בסדר, תגיד? אם היא רוצה היא הרי יכולה לכתוב בלוג שלם על טעויות הגהה ואתה לא חייב להיכנס. ובכלל פאתטי זה להגיד למישהו מה הוא צריך לעשות אצלו בבית וזה מה שאתה עשית. אתה מתארח בבלוג (בבית) לא מתאים לך הבלוגר (המארח) תלך, תעזוב. ובקשר לתצלום ב"ישראל היום" לא מצאתי שום בעיה. כלום, שום דבר לא הוביל אותי לחשוב דבר כזה.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s