הילולת בנדיקטוס


ביקורו של איש הדת החשוב בעולם כל כך לא מעניין אותי, מצלמות האינטרנט והצלמים והעיתונאים שיעקבו אחריו 24 שעות ביממה לא ימצאו אותי בקרבתם. מנתחי הנאומים והמחוות, מלווי הסיורים והטיולים שעורכים לו לא יגרמו לי  להצטרף אליהם. הרתיעה הבסיסית שלי מהדת, מכל דת ומסממניה המקוממים לא פוסחת כמובן על האפיפיור ירום הודו, שאמנם רק כמה מיליארדי קתולים ברחבי העולם צמאים למוצא פיו, אבל באמת, כמה הבלים אפשר לשמוע.
מה אכפת לי אם הוא היה מבקש סליחה או לא היה מבקש סליחה, זה משנה משהו מהותי? למה בדיוק שווה הסליחה שלו?
ולכן כל העיתונים עם ה"הוא לא ביקש סליחה" (ישראל היום); "בלי סליחה" (מעריב); "סליחה הוא לא ביקש" (ידיעות) מזכירים לי גננת בגן, המאוכזבת שפעוטותיה לא הפנימו את השיעור היומי.
כך גם למשל כותרת הביניים בישראל היום: "יוחנן פאולוס היה אחד משלנו" מי רוצה בכלל?

אלפי מילים (משעממות) המנתחות את הנאום ומשמעותו נכתבו היום בכל העיתונים. כל מי שאי פעם הסתכל על כנסייה בטיול לאירופה הפך למומחה ובעל דעה בנושא.
אז מיהו הפופ, אישיות בעלת השפעה פוליטית דרמטית או דמות ייצוגית, טקסית, שלא ממש יכולה להשפיע על חיינו בארץ ובעולם?


– –
מתוך הודעה לעיתונות שהגיעה לכתבי הצרכנות
"…דג האמנון, אחד הפופלארים בישראל, קרוי על שמו של האפיפיור הראשון  St.Peter שהיה דייג.
ארגון מגדלי הדגים ממליץ למארחי האפיפיור לתת לו לטעום מהאמנון הישראלי בעל טביעות ידיו של הקדוש הנוצרי".
– –
ובדיוק היום יש ידיעה (ידיעות 14) על כך ש74% מהאקדמאים יוצאי אתיופיה משתכרים פחות מהשכר הממוצע במשק.
כך שסליחה, בהתנפלנו על האפיפיור שלא מספיק מעריך אותנו/את סבלנו/ אומללותנו/היותנו עם סגולה, מוטב שנתקן את הזוועות שמתחוללות פה, בתוכנו, היום.
אבל היי, רגע, אני רואה שהנתון הזה בדיוק, המופיע בכותרת הידיעה היה נכון גם לנובמבר 2006.
אז מה, כלום לא השתנה?
– –
קונקורנציה
בשער ידיעות יש הפניה תמוהה:
"מחר/ זמנים מודרניים
תיק תקשורת
גלית גוטמן ומירי בוהדנה קראו את הכתבות לפני כולם ורשמו הערות"

אה?
– –
דורותי התפטרו
הארץ מקדיש את חלקו הגדול של עמוד "חדשות תרבות ובידור" להתפטרות.
בין היתר מובא שם ציטוט של אחד מעובדי מעריב:
"מרגע שזה התברר אנשים מסתובבים כאילו שהמלך מת"
מזתומרת? עובדי מעריב יודעים מה קורה כשמלך מת? מאיפה? ולמה אני לא מכירה את התחושה הזו?
צר לי על כל האנשים שהובאו לתפקידים בכירים במעריב על ידי דורותי. מי יודע מה יהיה גורלם עכשיו.
על פי המארקר (העיתון על כל אגפיו התגייס לסיקור המאורע), המועמדים להחליף את דורותי הם
בן דרור ימיני (פובליציסט)
יון פדר (עורך ynet)
רפי רוזנפלד, העורך הכלכלי של מעריב
חנוך מרמרי, לשעבר עורך הארץ

פדר – למה שעורך אתר האינטרנט הכי גדול בארץ ירצה לחזור לפרינט המייגע, הגוסס והדהוי, ועוד למיטה כה חולה?
מרמרי – אולי, מי יודע, הוא לא אוחז כרגע בתפקיד ניהולי, ודעתו על העיתונות המודפסת חיובית מאוד, כך עלה מראיון שנערך עמו במעריב באפריל האחרון:
היכן לדעתך תיעצר הנסיגה של העיתונות המודפסת?
"היא לא תגווע. המונח הנכון הוא `התכווצות` – אך לא ברור לי עד כמה היא תתכווץ. העיתונות המודפסת עוברת היום פריחה שלא היתה כמוה מעולם, בדפוס או באינטרנט. מבחינת אפשרויות הכתיבה, אין לעיתונאים מה לדאוג: יש מיליוני עיתונאים, גם אם לא כולם בשכר וגם אם חלקם כותבים למגירה או לבלוגים שאין להם הרבה קוראים. אני לא מודאג בשם המין האנושי ולא בשמו של איש. העולם העיתונאי טוב מאי פעם. הבעיה היא שהנחשול הזה שוטף את הגילדה המקצועית שלנו. מי שרוצה להתקיים מהמקצוע יצטרך לחשוב בצורה שונה".
את דעתי על הדברים האלו כבר כתבתי בזמן אמת.

שני השמות הנוספים, של עובדי מעריב, אפשריים, אולי, כי זהשדרוג עצום עבורם. מצד שני, הם מכירים את המצב לאשורו, מבפנים, כךשאם בריאותם ושמם הטוב חשובים להם, למה שיעוללו את זה לעצמם? הנה, ראו את גלעזר, עבר ניתוח לב ממש באחרונה.

ברור שבידיעות לא מופיעה מילה על כך, והסיבה פשוטה: את הציבור לא מעניין מי התפטר מאיזה עיתון. זו ידיעה מטלטלת מאוד, אבל רק את הברנז`ה.

שלמה מן כתב על ההתפטרות וכל השאר.
אחד הדברים המקוממים שעולים מהכתבה:
"הפער בין העיתונאים המועסקים במערכת העיתון לדרגים המינהליים בא לידי ביטוי במייל שנשלח היום לכלל עובדי העיתון, ובו הודעה על הזוכים, מקרב המחלקות השונות בחברה, שישתתפו בטקס עובדים מצטיינים ויזכו בפרס כספי. אלא שהזוכים באו ממחלקות המנויים, ההפצה, הדפוס, הכספים והמכירות, ואף לא אחד מהם ממערכת העיתון".

זה מעצבן, אבל ככה רואים בעלי העיתון את העסק שלהם: כעסק שצריך להכניס כמה שיותר כסף.
המילים שבין המודעות הן רק לקישוט. חריוני זבובים המקלקלים את האסתטיקה של המודעות ואת הפואטיקה של הבארטרים והרכישות.
אם יכולים היו אנשי המנהלה עתירי הג`יפים והמשכורות היו מעיפים לכל הרוחות את העיתונאים המיותרים, ומשאירים לעבוד רק את מח` המודעות והמכירות. אלו מכניסים כסף.
זאת ועוד: איך יצל"שו מישהו שמחר ממילא מועמד לפיטורים בגלל קצצת חוזרת?
– –
והודעה לעיתונות (תוספת)
אודי שניג מונה לתפקיד סמנכ"ל כספים של מעריב. שניג יחליף את יוסי ימין אשר שימש בתפקיד ב- 14 השנים האחרונות.
שניג הוביל את הבראתה ושיקומה של ניו-פארם ואת מיזוג פעילות הקוסמטיקה של המשביר לתוך ניו-פארם במהלך 2008. הוא ייכנס לתפקיד ב-1 ביוני.
– –
נהג המונית שנרצח
איך זה שרצח נהג המונית אתמול, שגופתו נמצאה בגן יבנה זכה לסיקור קצרצר בעמודים האחוריים של העיתונים?
אם הנהג היה נרצח בתל אביב הסיקור היה נרחב יותר? בהחלט יש מצב.
אגב, נהג מונית נוסף נרצח באשדוד במרץ 2008.
אולי מדובר ברוצח סדרתי של נהגי מוניות?
בעצם, שימו לב כמה נהגי מוניות נרצחו בישראל בשנים האחרונות. שווה כתבה.

לראיין עיתונאי ולנוח
סבר פלוצקר קיבל את פרס המצוינות לעיתונות מטעם בית ספר רוטשילד קיסריה לתקשורת ומכון חיים הרצוג לתקשורת, חברה ופוליטיקה באונ` תל אביב.
– –
לא רק דירוג הבטיחות של התעופה הישראלית יחד באחרונה, "ארגון פרידום האוס (Freedom House) האמריקאי הוריד את דירוג חופש העיתונות של ישראל לחופשי חלקית" לראשונה מאז 1980, אז החל הארגון בדירוג חופש העיתונות במדינות שונות בעולם. את הסיבה להורדה תלה הארגון במגבלות העיתונאיות שהוטלו על סיקור מבצע עופרת יצוקה" (נענע10).
לפיכך אירחו קירשנדון אמש את אמנון לורד עורך מקוראשון ואת ח"כ נחמן שי.
והנה אפשר לשמוע את לורד מדבר על הציונופוביה בה לקתה העיתונות הישראלית.
ולהשומע ינעם.
– –
סמסו סיפור ושלמו
נפתחה תחרות לכתיבת סיפורים בסלולרי.
עד 140 תווים.
על כל סימוס שלכם תצטרכו לשלם 2 שקלים. היוזמה היא של מפעל הפיס ושל דדי צוקר, אז מישהו צריך להרוויח מזה, לא?
– –
יש לכם בזק בבית?
אחד מחמישה בתים בארה"ב ניזון רק מטל` סלולרי.
מעניין מה המצב בישראל.
בטוח לא כזה בכללי, אבל בקרב האנשים הצעירים או שוכרי הדירות, זה המצב, חוששתני.
– –
לחם עבודה
על פי השמועות, מוסף שישי של ישראל היום ייצא בעוד שבועיים.
על פי הכרתי מערכות מסוג זה ואף גרועות יותר שבועיים=חודשיים.

האח הגדול
קשת סוחטת את הלימון הזה עד תום. כבר הכינו ממנו עשרות אלפי כדי לימונדה, אבל לא, זה לא נגמר. אמש היה הסרט על מנחם בן – ואני תוהה אם הציבור באמת כמה לשמוע את כל האמת על שקריו, יחסיו עם אמו ועם כלתו ועם בנו.
אבל זה לא נגמר, בתוכנית הבוקר של קשת היום (לב"ג ואורן וייגנפלד) התארחו הזוג בובליל לקראת תוכנית על אודותיהם שתעלה בסופשבוע לאוויר. אלוהים, הצילו. אולי האפיפיור ייקח אותם (או אותי) מכאן?

מיילבק
היום הוא יום המוזיאונים הבינלאומי. ביום הזה הכניסה למוזיאונים היא בחינם.
חברה שלי ואני רצינו ללכת לתערוכה עולמות הגוף במדעטק, אלא שהכניסה לתערוכה זו ולתערוכה נוספת במקום היא בתשלום כרגיל –  75 ש"ח, שזה המון. כמו כן, הם דורשים רישום מוקדם, כאילו מדובר באיזו מסעדת יוקרה.
זה לא בסדר. היום הזה נועד בדיוק עבור תערוכות מבוקשות ויקרות מסוג זה.
יסמין
– –
לפני פיזור
היכונו להקרנת דוקו צ`אלנג`.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה לחם עבודה. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

52 תגובות על הילולת בנדיקטוס

 1. בשורתה הגיב:

  הכותרת בידיעות, "סליחה הוא לא ביקש", היא לא של גננת מטיפנית, אלא של (סליחה עבור הקלישאה העדתית) פולניה ממורמרת. ממש קשה לי לקרוא אותה בלי לגייס ציניות בריאה. אין אסתטיקה רעה מזאת. זו התחנפות, זה פופליזם, זו פנייה אל הרבה מתחת לקולקטיב הכי נמוך שיש. אם לא היתה בכותרת קריצה האומרת שאת מי בכלל מעניין הנאום שלו, הרי שזו עילה לסגירת עיתון לכמה ימים בעבור זיהום תרבותי חמור. עד כדי כך.

  אהבתי

 2. ani am הגיב:

  בשל אישיותו וההון שהוא בא עימו. כמו הלקח לבחירות הבאות, מי שרוצה אפיפור נחמד שיעשה מה שאומרים לו ויהיה סוג של נשיא במובן הישראלי, שלא יבחר בבן אדם שלא מרגיש שהוא לא חייב לאף אחד כלום. לא בוחרים אפיפיור ביום, הוא נבדק היטב מכל הכיוונים ואם בכל זאת נבחר מישהו שבטוח שהוא חייב דין וחשבון רק לגורמים שאינם ארציים, אז הגורמים הארציים שבחרו בו עשו טעות ועליהם לשלם את המחיר. המחיר הוא היעדר קידומים. רצינגר מגדיר את עצמו כאיש דת ואקדמיה, לא כפוליטיקאי. לגבי הפרידום האוס. ישראל ירדה בדירוג וזכתה בדירוג האחרון להיות בקרבת מדינות לא נורא דמוקרטיות ומתקדמות. עדיין, אם תשאלו את האזרח הפשוט, מה עדיף, היחס הפתוח מאוד לתקשורת במלחמת לבנון השנייה או היחס החשדני לתקשורת בעופרת יצוקה, סביר להניח שרוב האנשים יבחרו באפשרות השנייה.

  אהבתי

 3. מעריב עולה באש הגיב:

  מאחור הם משאירים עיתונאים שהסכימו לקצץ בשכרם ובתנאים בהנחה שיהיה טוב יותר כי ככה דורון ורותי הבטיחו. לא רק שלא יהיה טוב יותר אפילו לא עלה בדעתו של דורון לחלק צ`ופאר קטנטן לעיתונאים המדוכאים עלי אדמות בישראל ולהמליץ על מי מהם למצטיין של המערכת. העיקר להוריד מהמשכורת 150 שקל בחודש על חנייה יודעים טוב מאוד באגף של קליינפלד. עלובים.

  אהבתי

 4. סקוויד הגיב:

  כי כפי שאמרת, ולווט, מיליארדים (או לפחות מאות מיליונים) מאמינים שהוא אכן שליח האל עלי אדמות. היחס של הפופ למדינת ישראל עשוי לקבוע את יחסם של מאות מיליונים למדינתנו. יש כאלה שחושבים שהדימוי של ישראל והיהודים בעולם אינו חשוב, אני חושב שהוא חשוב מאוד – למרות שהדתות כולן מעוררות בי סלידה ובעיקר הרבה שיעמום (בדיוק כמו אצלך). בנוסף, ניתן לחשוב על הכנסיה הקתולית כעל אחד מהארגונים הכלכליים החזקים בעולם. הם פיצחו את הצופן – איך להמשיך ולקיים אימפריה שאינה מדינה במשך איזה 2000 שנה, יותר מכל אימפריה אחרת עד היום, אני חושש… http://eincyclopedia.wikia.com/wiki/%D7%94%D7%9B%D7%A0%D7%A1%D7%99%D7%99%D7%94_%D7%94%D7%A7%D7%AA%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%AA

  אהבתי

 5. ע הגיב:

  לדעתי הוא לא ח"כ כבר 400 שנה בערך.

  אהבתי

 6. יגאל שתיים הגיב:

  …ולא למדינת ישראל או לשארית הפליטה היהודית, צולבי ישו שמעניינים אותו פחות מסוליית נעלי הפראדה-בספק שלו. נהיית התקשורת בישראל אחרי כל סלב שצץ כאן מסיבות אינטרסנטיות גרידא, לרבות נציגו של (המותג) אלוהים עלי אדמות – מוכ סנוורים מכדי להתייחס, אולי למעט `הארץ`. האיש הוא אנטישמי בשינוי אדרת, תרתי משמע.

  אהבתי

 7. TheCaterpillar הגיב:

  לכל אורך פרשת קו 300 ? הוא ממש מדבר על חופש העיתונות בפרהסיה ?

  אהבתי

 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`בובליליםהופענו אתמול גם ב- 10 אצל המתולתל

  אהבתי

 9. פרחיאדה הגיב:

  קשת תסחט את הלימון של האח הגדול כמה שרק אפשר כי הצופים מטומטמים ומגיע להם ליצן חצר ואשתו כמו בובליל, שהוא חתיכת טמבל עילג. כל מילה שיוצאת לו מהפה זוכה לתשואות סוערות ולרעמי צחוק, כמו הקרקסים של רומי העתיקה שהיו משעשעים את עשירי העיר. הבובלילים ודומיהם זה הגרסה העכשווית לטמטום המודרני. אחרי הסדרה הבאה עליהם תגיע סדרת המשך שתסכם את הסדרה הקודמת וכך הלאה. לנצח יהיו כאן דורות חדשים של בובלילים ושיפרות ואותם זכייניות עם אותם מנחים ידאגו להעשיר את עולמנו הדל בשכמותם ולתת לנו תחושה – אשרי חלקנו שזכינו.

  אהבתי

 10. בועז לב הגיב:

  "למה שיעוללו את זה לעצמם? הנה, ראו את גלעזר, עבר ניתוח לב ממש באחרונה." לא פחות ולא יותר??!!!

  אהבתי

 11. ללא שם הגיב:

  בגודלו במדינה? האם זו פחיתות כבוד? בעיני לא.

  אהבתי

 12. נירית הגיב:

  במוסף 24 שעות של ידיעות אחרונות, במדור התרבות 24 לילות, מובאת רשימה של 3 שוברי הקופות בארה"ב (סטארטרק, וולברין, קומדיה רומנטית). מי שממשיך וקורא גם את מוסף הכלכליסט, מוצא את אותה רשימה- בעמוד האחורי. זה מידע כ"כ חשוב, שאני צריכה לקרוא אותו פעמיים באותו עיתון? ולגבי הכלכליסט- מישהו שם כנראה נרדם לפני הורדה לדפוס, כי עלעול מרפרף מוצא שאותו אייטם ב-ד-י-ו-ק מופיע בעמוד 18 ומיד אחרי זה בעמוד 20. המינוי של ישי וורייט למנכ"ל חברת הלובינג "גלעד יחסי ממשל ולובינג" מופיע גם במדור פוש וגם במדור דיבידנדים, ובאותם מילים בדיוק… כך אינפורמציה יח"צנית, "חשובה מאוד", מועתקת מקומוניקט בקופי-פייסט מרשים (פעמיים). סחתיקה…

  אהבתי

 13. צנזורה הגיב:

  אני מניחה שהאייטמים היו כל כך מצומצמים כי הפרשה הזאת נמצאת תחת צו איסור פרסום, כולל תמונות משם ועוד ועוד ועוד. אי אפשר באמת להגיד כלום…

  אהבתי

 14. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`ההוא שהיה אזמאיפה השמועה על מוסך ישראל היום???

  אהבתי

 15. ללא שם הגיב:

  כאלה אנחנו, יפים וצודקים ושהעולם יתנצל.

  אהבתי

 16. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`סקווידמסכים לגמרי

  אהבתי

 17. קומה 2 מעריב הגיב:

  הם ימשיכו במעריב עוד 3 חודשים עד למציאת מחליף.

  אהבתי

 18. ללה הגיב:

  הוא כנראה מאלה שחושבים שח"כ זה תואר אצולה לכל החיים…

  אהבתי

 19. סקוויד הגיב:

  הצביעו בשלט. מלבד במשחק כדורגל תועה או רבע תחזית, לא תראו 22 על הממיר שלי. כן, גם ארץ נהדרת גמרה אצלי ת`סוס

  אהבתי

 20. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`ההואמוסף, התכוונתי

  אהבתי

 21. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`ולווטגם מוסך זה טוב, תאמין לי

  אהבתי

 22. קומה 4 הגיב:

  מבין מה יקרה אם מעריב יינזק. גורלו יהיה רע ומר, מיד השכר ירד והזלזול בעיתונאים יגבר ברמות. קצת סולידריות, חברים. ממך, ולווט, אף אחד לא מצפה לכלום, עושה רושם שאת לא מבינה את המשמעויות, אבל כל עיתונאי שפוי, אני מקווה, נחרד מהאפשרויות

  אהבתי

 23. קלוטילדה הגיב:

  הכה מקורי ואטרקטיבי, לתת לבוהדנה וגוטמן לקרוא את הכתבות לפני כולם למען יתרשמו ויעירו את הערותיהן? מעבר לזה, שזה באמת מאוד משמח אותי שהן יודעות לקרוא, מעניין ת`תחת שלי איך הן מתרשמות ממה שקראו.

  אהבתי

 24. מוניתקה הגיב:

  אם הנהג היה נרצח בתל אביב הסיקור היה נרחב יותר? בהחלט יש מצב ואם הוא לא היה "סתם רוסי…"

  אהבתי

 25. פופ ארט הגיב:

  היום ראיתי את המיסה הנפלאה, הטקס המרהיב, השירה הנהדרת בגת-סאמאני, לצערי ברברני הפרשנות הפריעו, אני מקווה שבשאר העולם נהנו מהטקס המרהיב, וגם שמעו את המיסה והקולות הנפלאים, לפחות לא צרכו לנו(ולגויים) איזה אלמלא רחמים מחריד באוזנים…

  אהבתי

 26. יקיר אביב הגיב:

  אני מסכים עם דעתך בקשר לאפיפיור. הדת היא מקור רוב המלחמות בהיסטוריה. בנוסף, צריך לזכור שבועידה האנטישמית האחרונה כאשר נאם אחמדיניג`אד, רוב נציגי המדינות הנאורות קמו ועזבו – למעט נציגי ארצות אפריקה, ועוד כמה מדינות חשוכות – וביניהן הוותיקן.

  אהבתי

 27. רעות הגיב:

  הוא פיהוק אחד גדול שמנסים להוציא ממנו משהו בכח. כל כך שמחה שאין לי טלויזיה ואני לא צריכה לצפות בשעות של חפירות מיותרות. אני אשמח לשמוע את דעתך דווקא לגבי זה http://www.techcrunch.com/2009/05/12/facebook-remains-stubbornly-proud-of-position-on-holocaust-denial/

  אהבתי

 28. ללא שם הגיב:

  מעניין שדברים כאלה לא מתפרסמים במקומות רבים ו"זליגת" המידע היא רק דרך אתר NEWS1. פצצה. http://www.news1.co.il/Archive/003-D-37609-00.html?tag=09-02-02 האם זה מביא למחשבה נוספת על ירון זליכה?

  אהבתי

 29. גלעד ישראלי הגיב:

  אתמול בצהריים אירעה התאונה של הנהג שחזר ממירון. נראה שהרשלנות של הירדמות בנהיגה לא סיפקה את התקשורת והיא חיפשה לדחוף רשלנויות אחרות. קודם כל, על נהגים החוזרים בבוקר מבילוי כל הלילה לאחר שרקדו ולא ישנו ונרדמים על ההגה לא מצאנו ביקורת כה קשה כמו הביקורת שהתקשורת הטיחה במקרה זה. מוזר גם שנאמר שהוא היה ער כל הלילה וחזר ללא שינה מקדימה, כיוון שהתאונה הייתה ב13:30 בצהריים ולא בבוקר, אך נניח שזה נכון. ישנם מספר סתירות בדיווחי התקשורת: בהתחלה דווח בגל"צ שהוא הסיע 6 נוסעים ברכב רגיל (5 מקומות). לאחר מכן אמר נציג המשטרה שזה היה בכלל רכב של 7 מקומות. עוד דווח בגל"צ שהוא קיבל קנס על דיבור בסלולרי ונציג המשטרה נשאל מדוע הוא לא הורד מהכביש. שאלה מגוחכת זו נענתה בתשובה הברורה שהרבה אנשים מדברים בסלולרי בנהיגה ועל דבר שכזה לא מורידים מהכביש. נראה שהתקשורת אוהבת להכות על חטא על חטאים של מגזרים אחרים. כשחילוני חוזר מבילוי בלילה שיכור ועייף התקשורת מראה סימפטיה ואהדה ומצטרפת לכאב הנהג. אך כשחרדי חוזר מריקוד במירון, התקשורת מכה על חזהו ומנסה לחפש בנרות עוד חטאים שלא היו ולא נבראו (נציג המשטרה גם נשאל האם הוא היה שתוי- מה שלא נהוג בכלל לשתות באירועים מסוג זה). עוד לפני סיום השבעה של בנו התקשורת, בחוסר התחשבות, כבר דנה בעונש שהוא צריך לקבל. בעוד שבמגזרים אחרים נהוג לומר שעונשו הוא איבוד בני משפחתו היקרים. חטאו היחיד והחמור מאוד, הקשור לתאונה, הוא נהיגה בעייפות והירדמות על ההגה. ועל כך הוא שילם ביוקר רב… נ.ב מעניין גם לראות את שינויי הגירסאות הנוגעות למותו של החייל בביר זית. בהתחלה דווח על ירי של פלשתינאי. לאחר מכן נאמר שנפלט כדור מנשקו האישי על עצמו (תמוהה ביותר איך דבר כזה יכול לקרות, פיזית) ולבסוף נאמר מתחקיר שזה פליטת כדור מנשק הסמ"פ. לא היה עדיף לחכות לסיום התחקיר במקום לזרוק השערות לא מבוססות לאוויר?

  אהבתי

 30. רון הגיב:

  כמה טיפשות, איוולות, כסילות והתעסקות עצמית יכולה להיות במשפטי הפתיחה שלך? האפיפיור לא מעניין, מה זה משנה אם הוא ביקש סליחה או לא? יותר מעניינת התביעה של נעמי לוויצקי ולכן עשית קופי-פייסט על פני עשרות מגה בייטים כאן. ויותר מעניין הסרט החשוב שלך בדוקו צ`לאנג`, שעבורו יעצרו מאמיני כל העולם – הקתולים, היהודים, המוסלמים, כולם – את נשימתם. אם תוציאי לרגע את ראשך מהפופיק שלך, אולי תוכלי ללמוד דבר או שניים על כוחם של דברי האפיפיור בעולם. אבל לא, יותר חשוב הבלוג הפרובינציאלי והתל-אביבי שלך. שיהיה לך לבריאות.

  אהבתי

 31. ללא שם הגיב:

  אנחנו צריכים להתנצל בפני הכנסייה הקתולית שאחראית למותם של מיליוני יהודים במהלך הדורות, באינקוויזיציה ובכלל. אנחנו אלה שצריכים להתנצל בפני בנדיקטוס המתוקי – על כך שהיה חייל בוורמאכט וחבר בתנועת הנוער ההיטלראי. אנחנו צריכים להתנצל בפני הכס הקדוש היפה והצודק על כך שרק השנה הוא חנן אי אילו כמרים מכחישי שואה נמרצים. ֿמה שמחליא זה אנשים כמוך, שבאופן מאוד לא יהודי כל כך שמחים להגיש את הלחי השנייה לכל אכזריות ורישעות שמופנה כלפיהם. תסמונת האישה המוכה, בקיצור. תחטוף מכות בשקט.

  אהבתי

 32. סקוויד הגיב:

  של לחצים קשים בעבודה. כנראה שגם אם אתה מרוויח 100 K לחודש, אינך מחוסן

  אהבתי

 33. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`לינוייש רק 500 איש שיכולים להצביע בשלט

  אהבתי

 34. ללא שם הגיב:

  וההיפך.

  אהבתי

 35. סקוויד הגיב:

  נורא מעט, לא?

  אהבתי

 36. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`ולווטאפשר לצפות. יש לינק.

  אהבתי

 37. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`ולווטלא הבנתי

  אהבתי

 38. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`ולווטאז אנחנו חלוקים

  אהבתי

 39. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`ולווטמילא מצומצמים, נידחים

  אהבתי

 40. שלומית הגיב:

  לנצח יהיו כאן דורות חדשים של בובלילים, שיפרות? לא בטוח. כי שיפרות הן יצורים נדירים ביותר.

  אהבתי

 41. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`לינוילא

  אהבתי

 42. ולווט הגיב:

  כן, אף אחד לא מצפה לכלום, ברור. הבנאדם היחיד שכתב כמליון פעם שיהיה מאוד חבל אם מעריב ייסגר הייתי אני, כך שמוטב שתיצמד/לעובדות, לפני שאת/ה לא מצפה ממני לכלום.

  אהבתי

 43. ללא שם הגיב:

  וחושבת שלעיתונות המודפסת (שתשתנה), יש עוד עתיד. גם אם וכאשר היא תופץ בקינדל, (נראה לי זה שכולה תוך 10 שנים יקרה). רוב הקהל עוד לא עשה את המעבר לאינטרנט וזה יקרה רק בדור הבא (המתממש ובא במהירות ראויה לציון). זו לפחות ההרגשה שלי. הרעש שעושה כתבה ב-7 ימים לא זהה לרעש שעושה כתבה בYNET, עדיין. זה ייקח עוד 6-7 שנים, אם נשרוד עד אז:)

  אהבתי

 44. ללא שם הגיב:

  את אמורה לדעת עד כמה היא גדולה בהשפעתה, בתפוצתה ובחשיבותה על פני כותרות המתחלפות מדי דקותיים ואיש (כמעט) לא ראה ולא שמע.

  אהבתי

 45. ולווט הגיב:

  בהרבה מאוד מהמקרים אני מרגישה כמי שמדברת אל עצמי: כמה אנשים פה באמת קוראים עיתונים מודפסים, חוץ מרפרוף על כותרות אחד העיתונים בבית קפה? זו סוגייה מורכבת. לא פעם נדמה לי שאני מתעדת את הרגעים האחרונים של העיתונות המודפסת. אני לא רואה איך העסק שורד. ואני ממש לא ממציאה כלום אם אני חוזרת כתוכי על כך שתפוצת עיתונות הדפוס בירידה מתמדת.

  אהבתי

 46. ולווט הגיב:

  בין כתבה ב-7 ימים לכתבה בסופשבוע.

  אהבתי

 47. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`ללא שםכל מנוי של ידיעות מקבל גם כלכליסט.

  אהבתי

 48. ללא שם הגיב:

  היית גם יודע שהרבה צעירים יהודים הצטרפו בהתחלה לנער ההיטלראי בראשת דרכו. מצא חן בעיניהם הקטע המיליטנטי-כוחני, עד שזה הופנה כנגדם. לצערם. התנצלות, זה מה שהיה ממלא אנשים כמוך בשמחה? אז למה אתה לא דורש ממובארק שיתנצל בשם פרעה?

  אהבתי

 49. ללא שם הגיב:

  עשרות אלפים.

  אהבתי

 50. אווה הגיב:

  ובקושי ישן? ואוכל בחטף? אולי אלו הסיבות?

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s