אצבעות פתוחות 8.5.9

היום האחרון להפקת הסרט, והוא מתחיל ברגע זה.
נותרו עוד 14 שעות לרגע ההגשה, אותן אבלה בחדרי העריכה (אבל בלי עיתונים, אותם לא פתחתי אפילו. רק הכנסתי הביתה שלא יצטננו ליד הדלת).
ולכן הבמה פתוחה.
בטוח מישהו קרא משהו: בדל כותרת, קמצוץ כתבה, פיסת תמונה. או צפה באיזה רמז מהדורה, או שמע שמינית תוכנית רדיו.
הטוקבקיאדה לפניכם.
להת` מחר. או בלילה.

אפשר לשלוח גם במייל, ואם יתאימו החומרים אעשה מהם פוסט. בלילה.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה לחם עבודה. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

82 תגובות על אצבעות פתוחות 8.5.9

 1. ללא שם הגיב:

  זמן תל אביב הוא האכסנייה הכי תל אביבית ואיכותית שקיימת היום. בהצלחה נועל`ה

  אהבתי

 2. ללא שם הגיב:

  ילד זכאי לחינוך חינם ולהסעה, בלי קשר לדעות ההורים שלו. ההורים החב"דניקים ימשיכו לשלוח את ילדיהם למסגרות העצמאיות אם תממן אותן וגם אם לא תממן אותן. אי מימון יביא רק לתוצאה אחת: למראה הנורא של ילדים נסחבים בטרמפים לבית ספר בגשם ובשמש. יתכן שהמימון צריך להיות מותנה בהקצאת שעות לימוד ללימודי אזרחות, חשבון ומחשבים, אך הוא צריך להינתן. אני לא יודעת אם יש לך ילדים, ואם עמדת במצב שבו הרשויות הכריחו אותך לשלוח אותם לבית ספר שלדעתך הוא גרוע ולא מתאים להם. אבל תנסה רגע לחשוב על זה בדרך הזאת. הסברה הרווחת בקרב החילונים שלפיה החינוך העצמאי לא מקנה מיומנויות חיים לילדים היא מוטעית. אתה יודע – לא כולם רוצים להיות אנשי הי-טק. ואפשר להיות גם דתי וגם בנאדם מועיל לחברה.

  אהבתי

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`superwoman המקוריתללא שם=סופרוומן

  אהבתי

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`תהנה מהנוףנתניהו אכן אפס וכולנו בדרך לעזאזל

  אהבתי

 5. רון הגיב:

  תני גם למלקלדת שלך לנוח ותפסיקי לכתוב על עצמך מחמאות. את עדיין ילדה רכה בשנים ולכן לא ממש מבינה איך עושים תקשורת כמו שצריך, אבל את יחסי הציבור שאת מבצעת בעילום שם כדאי שתשמרי בבית.

  אהבתי

 6. ללא שם הגיב:

  יפה לו. פירגן ושיבח.

  אהבתי

 7. ללא שם`~$~~$~זמן תל אביב?! אכסניה איכותית?אמא הגיב:

  המזרון המטונף של ההומלס בקצה של הרחוב שלי נראה אכסניה תל אביבית יותר איכותית מ"זמן תל אביב". לגבי הנועה הזאת, לא מכיר אותה – אבל ההודעות שלה כאן תמיד מנסות נורא להתחכם ולהשתנן בצורה די מעיקה, מעט בינונית וקצת 2001. מאחל לה להתבגר, ולא ב"אכסניה האיכותית" שאיחלת לה.

  אהבתי

 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`ללא שםאיזה נועה?

  אהבתי

 9. סקוויד הגיב:

  בחור די מגניב

  אהבתי

 10. ולווט הגיב:

  ואין לי מושג על מה מדובר, אני מנסה כעת לדפדף ברפרפוף על שמונים קילו עיתונים, להבין מי נגד מי צדקת לגמרייייי

  אהבתי

 11. ולווטים הגיב:

  ממתינים…

  אהבתי

 12. Jeronimo הגיב:

  אם הם חושבים שזה החינוך הנכון לילדיהם – בבקשה, שישלחו. אבל בלי שהמדינה תממן את זה מכספי משלם המיסים. כולל מימון הסעות. הייתי מצפה מהורה אחראי שידאג שילדיו לא יסעו בטרמפים. לא הייתי מצפה מהמדינה לדאוג למנוע את אוזלת ידם של אלו. ולא, מטרת החינוך הממלכתי היא לא להפוך את כולם לאנשי היי-טק, אלא להקנות מיומנויות בסיסיות לכל הפחות כדי לתפקד כאזרח יעיל בחברה המודרנית של המאה ה-21. ברור שגם אדם דתי יכול להיות מועיל לחברה, ודתיים אכן רוכשים את כל המיומנויות האלה. אבל אנחנו מדברים על חרדים, שלא לומדים מדע ולא לומדים מחשבים ולא לומדים אנגלית ולא לומדים כמעט כלום שלא קשור לכתבי קודש. ובלי הדברים האלו – אתה יכול להיות בן אדם מועיל בעיקר לחצר הרב שלך. זו זכותך לבחור לחיות כך ולחנך את ילדיך ככה, אבל אל תצפה מהמדינה לממן את הפיכתך לאדם בוגר שאינו מסוגל להיות יצרני לחברה בשום צורה וסביר להניח שיהיה בעיקר עול עליה (לא ילך לצבא, לא יעבוד ולכן לא ישלם מיסים, יביא ילדים רבים ויקבל על כך קצבאות רבות). ויש המון חילונים שעומדים יום יום במצב שאת מתארת, של "הרשויות הכריחו אותך לשלוח אותם לבית ספר שלדעתך הוא גרוע ולא מתאים להם". התיאור הזה מתאר לא מעט מבתי הספר החילונים-ממלכתיים שיש היום. ובכל זאת הציבור החילוני שולח לשם את ילדיו, וכמעט ולא ממציא מסגרות חינוך עוקפות מדינה.

  אהבתי

 13. funkusit הגיב:

  אני מבינה מה את אומרת, אבל לא כל כך מסכימה. כלומר, אני חושבת שגיא בוודאי הצליח להוציא את המיטב מהחומר אבל אני חושבת שחוסר ההתנשאות על נושאי ומושאי הכתבה הוא בדיוק מה שהיה לה לרועץ. לא היה לי מענין לראות אותו הופך לחלק מהקומבינה והיה לי ממש עצוב לראות את אוהד ארסנל מתבאס על כך שישראלים משלמים יותר ולכן נכנסים על חשבון אוהדים אחרים. כדורגל זה נשמה ואנשים כמוהם לוקחים אותה ממנו. בגדול, כל הכתבה הזאת מוציאה את הנשמה, את האהבה, התשוקה, היופי והשמחה מהכדורגל ושמה את הכסף והיוקרה של "לי יש ולכם אין" במרכז העניינים – וזה חבל

  אהבתי

 14. יואל הגיב:

  חכה חכה שתכף היא תבוא היא תמחק אותך ואת כל הודעות הנעצה שלך משועמם מטונף לך תעשה משהו עם החיים שלך עגל

  אהבתי

 15. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`קופיףזמן תל אביב? מקום מכובד? גיחי!

  אהבתי

 16. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`איציקקנאי אדיוט תוכל את הלב

  אהבתי

 17. רבקולית הגיב:

  בקול רם.

  אהבתי

 18. דודו הגיב:

  זו מהותו של הכדורגל בימנו, במיוחד זה המכונה אנגלי ומשוחק ע"י הרבה יותר צרפתים מאנגלים ובבעלות אמריקאית בחלק גדול מהמקרים . הכדורגל מזמן נלקח מהעם והפך להיות מקום להיות בו כי זה מגניב. עד כדי כך הגענו שקצינת הביטחון של מידלסבורו חילקה פליירים לאוהדים ובו ביקשה לא לקפוץ ולשיר במהלך המשחקים, אלא רק אחרי גולים. כי זה מאוד מפריע לאלו שבאו לראות משחק

  אהבתי

 19. Superwoman המקורית`~$~~$~והי ג הגיב:

  כשאתה אומר "לנו" ו"אנחנו", (וכשלפיד כותב כך) למי אתה מתכוון? אני כבר מזמן לא מוצאת קבוצה שאוכל לקרוא לה "אנחנו". אני ממנת (בסכום מאוד זעום, יש לומר) את החינוך הממלכתי דתי, החינוך הערבי ואת בתי הספר הפרטיים. בסדר. בשביל זה יש דמוקרטיה. בגלל זה יש זכויות אדם, וזכויות ילדים. בגלל זה מותר שתהיה לך דעה משלך. אז הם מחכים למשיח. שיחכו. להילחם במחשבה ימנית צריך בדרכים אחרות, לא בכפיה של דרכי חינוך.

  אהבתי

 20. ללא שם הגיב:

  יש לך רעיונות? את רק מעודדת הסתגרות ונחשלות של קבוצה בחברה הזו, שאחר כך תגיד אין לנו כסף וכישורים. מתמטיקה זה חשוב, ואני לא "נאצית" של חינוך קפדני. מה לעשות במאה ה-21 כדאי להכיר עוד כמה טכנולוגיות חוץ מתפילה, ואני חסידה גדולה של תפילות.

  אהבתי

 21. superwoman המקורית הגיב:

  פעם כשיהיה לי זמן, אפרט. ואני לא מעודדת הסתגרות. את, ג`רונימו ויאיר מסתגרים. אני מעודדת פתיחות.

  אהבתי

 22. נועה אסטרייכר הגיב:

  לידיעתך, אצל ולווט אני תמיד מגיבה בשמי האמיתי. למה? כדי שאנשים מבריקים ונדיבים כמוך לא יוכלו להדביק לי עלילות ככל העולה על רוחם. שיהיה לך שבוע נפלא. ואגב, תודה למחמיאים וגם למנאצים.

  אהבתי

 23. סקוויד הגיב:

  דבורה… תמחקי אותי… חטפתי שפעת העגלים…

  אהבתי

 24. funkusit הגיב:

  אמריקאים ושייחים עשירים…. חבל. אתה צודק וזה חבל. לפחות ברסה תביא את החריזה, אבל זאת כבר תגובה שמתאימה לאתר אחר אני מתארת לעצמי

  אהבתי

 25. ללא שם הגיב:

  אגב, למה באמת הכתבה מ- YNET נעלמה מהרשת? היא מופיעה במנוע החיפוש של YNET אבל לא קיימת בלחיצת אצבע. תוצאה מס` 6 בקישור הבא: http://tinyurl.com/p8elaz שיחיו הקנאים ויסבלו.

  אהבתי

 26. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`ללא שםלמה היא ירדה בעצם? הידיעה, לא נועה

  אהבתי

 27. נועה אסטרייכר הגיב:

  פגיעה בזכויות יוצרים. עיתון `עלמה`, אשר אליו נכתבה הכתבה ההיא במקור, נסגר כבר מזמן, ואילו הכתבה נשארה ברשת, למרות שלא אישרתי את העברתה למדיום הזה ולא קיבלתי על כך תשלום נוסף.

  אהבתי

 28. ללא שם הגיב:

  אני לא מסתגרת. אני לומדת תנ"ך אני חוגגת את חגי ישראל אני משתפת בדתיים במסגרת העיתונות עכשיו השאלה היא איפה הפתיחות שלהם. כי זה פשוט לא הדדי… תקני אותי אם אני טועה. את לא חושבת שבמאה ה-21 תכנות זה מקצוע חובה (גם בבתי ספר רגילים וגם בבתי ספר של חב"ד)? אני בכוונה לוקחת מקצוע שעוד לא לומדים אצל כולם וכדאי שיתחילו ללמוד כמקצוע חובה בכל המקומות.

  אהבתי

 29. ללא שם הגיב:

  1. לתומי חשבתי (ואולי טעות בידי) ש"עלמה" היתה שייכת לרשת ידיעות אז מה הפגיעה בזכויות? לחילופין הרי היא התפרסמה אז כנראה היה הסכם בין "עלמה" לידיעות. 2. איך לא מוצאים אותה אפילו ב"עותק שמור" בגוגל? בנושא התשלום הנוסף, על דברים כאלה כבר נשפכו לשווא אלפי מילים.

  אהבתי

 30. קורא הגיב:

  בעיניי הטור הוא ההפך מאחלה, הוא למעשה רפי גינת במסווה נועה אסטרייכר. תקיפה של החלש (הקבצן) או של איזה יצרן חומוס איזוטרי, זה תמיד הכי קל.

  אהבתי

 31. ללא שם הגיב:

  האנשים האלה שעובדים, משלמים מיסים וצריכים לראות אותם הולכים לבתי ספר שלא מלמדים מה זה מחשב, אבל כן מלמדים שיחי אדוננו מורנו ורבנו המלך המשיח לעולם ועד. אכן, money well spent. אמריקה היא מדינה די דתית באופיה, ותראי לי איפה הממשל משתתף שם במימון בתי ספר דתיים (או פרטיים מכל סוג שהוא). מי שרוצה לשלוח דווקא לשם את ילדיו – שולח אותם לבית ספר דתי פרטי ומשלם הון תועפות.

  אהבתי

 32. Jeronimo הגיב:

  " `סליחה כבר הנחת תפילין היום?`, שואל אותי עסקן עם זקן אמרתי לו `לא, ומה אתך? כבר קראת הנסיך הקטן?` " עשיתי בר מצווה (כולל עליה לתורה) הייתי בכותל יותר מפעם אחת (אפילו בהר הבית ביקרתי) למדתי תושב"ע בחטיבת הביניים עשיתי בגרות בתנ"ך חגגתי את כל חגי ישראל פעמים רבות עכשיו בבקשה תראי לי את בית הספר של חב"ד שמלמד את הילדים מה זה אינטרנט.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s