יש חיים אחרי ידיעות? לא בטוח

קצה האצבעות

בוקי נאה מככב בכתבת השער של העיר (הילו גלזר). מה שמצער בכתבה הוא שנכתבה מבעד לעיניו המעריצות של הכתב, בלי טיפת נימת ביקורת, בלי לדבר עם אנשים מידיעות (סליחה, אולי הוא דיבר איתם, אבל אין לכך שריד בכתבה).
באשר לגיא בניוביץ`, למשל, מנהל תחום החדשות ב-mynet, שהסכסוך שלו עם נאה מתועד בכתבה, איש לא ביקש את תגובתו, ופרישתו, שהייתה מרצונו, לא קשורה כלל לפרשת נאה, ככתוב בראיון.
התגובה הרשמית של ידיעות למכלול התיאורים הפלאיים של כתב הפלילים היא "אנחנו אוהבים ומעריכים את בוקי נאה, ומעדיפים לא להגיב".
אגב, למרבה הפלא יש סיכוי שיחזור לעיתון ב-1 ביוני.
יחד עם זאת, כל העולם פתוח לפניו, כך לדבריו:
 "ראיינתי בתקופה האחרונה 25 מקומות עבודה שביקשו ממני שאעבוד אצלם".
– –
סופשבוע
מביא כתבה של שחקן חיזוק חיצוני – יזהר באר, מנכ"ל קשב ראיין את העיתונאי האיטלקי לורנצו קרמונזי ושמע ממנו מה בדיוק עשינו בעזה במהלך עופרת יצוקה. כתבת חובה.
– –
זוגות זוגות
בידיעות מודאגים מפרידה אפשרית של שרה ג`סיקה פרקר מבעלה עד כדי כך שאייטם אחד בנושא נמצא ב-24, בעמודי הבידור ואחד נוסף בעמוד האחורי של הכותרת.
– –
ומצד שני, ולהבדיל, באותו עמוד אחורי בדיוק אפשר לראות את יואל שליט, אחיו של גלעד וחברתו החדשה אותה הכיר באוהל המחאה של המשפחה. בקרוב צלמי הפפראצי של הבידורונים יהיו בעקבותיהם, כאילו היו אלו יודה ונינט, וכיו"בים.

יש שכר לעמלי
זוכרים שכתבתי בתחילת החודש על עלי ג`בארין, אלוף ישראל בגו ואלוף אירופה לנוער ועל כך שאף כלי תקשורת לא טרח להתייחס לכך?
לפני כמה ימים הוא התראיין בתוכנית של קירשנדון.

עדכון – מתברר שהתראיין עוד קודם לידיעות תל אביב.
אני לא יכולה להישבע שיש לי חלק ונחלה בכך, אבל שמחתי לשמוע ולקרוא.
– –
אחמדי-נג`אד (בחפירה עמוקה)
לשאלה שלי על אודות שמו של נשיא איראן – אחמדי  נג`אד? אחמדינג`אדאחמדי-נג`אד? עם מקף או בלעדיו? – כותב לי  דורון ארזי:
כל שלוש הצורות נכונות באותה המידה. כמו איראנים רבים נושא הנשיא שם משפחה כפול קנה, המורכב משתי מילים; הן נכתבות בנפרד ובלי מקף במקור – احمدی نژاد (ושימו לב לצורה הסופית של ה"י" ב"אחמדי", המצביעה על כך שזו בהחלט מילה נפרדת) – אך מתמזגות ומבוטאות ביחד בלשון הדיבור.  
לכן אין פלא שהעיתונות המערבית מתעתקת את השם כ-Ahmadinejad. הוספת מקף אינה חובה, אך בהחלט פיתרון ראוי – הוא מראה לקורא העברי גם שיש בשם שתי יחידות-משנה וגם שהן מתלכדות לשלם אחד.
אם יש בכל זאת טעם לפגם בתעתיק המקובל בעיתונות שלנו, הריהו דווקא בשימוש ב"ג"`. ה-J הלטינית מטשטשת את ההבחנה בין האות הפרסית  ﺝ (ג`ים) הקיימת גם בערבית ונהגית כ-J אנגלית (ג`ון)  לבין האות  ژ (זֶ`)  הנהגית כ-J צרפתית
("ז`אן"). שמו של Ahmadi-Nejad נכתב במקור ב"ז"`. הבחנה  זאת הייתה חשובה דיה לפרסים כאשר התאימו את הכתב הערבי לשפתם לפני 1,400 שנה וטרחו להמציא את האות "ז"`,  שאינה קיימת בערבית. כיוון שיש בעברית סימן מקביל, ראוי שנכבד גם אנחנו את הצורה המקורית ונכתוב "אחמדי-נז`אד", ובא לציון גואל.

לחם עבודה
יובל דרור החל לכתוב טור קבוע בעמודי המאמרים של מעריב.

הגר צימרמן מצאה עבודה.
יש סיפורים עם הפי אנד.

שנת העצמאות שלי.

מח` בידוק עובדות
עפר שלח מצטט את שיר העמק של אלתרמן במוסף עצמאות של מעריב, ומופיעה בו השורה "מה, מה ביזרעאל", במקום "דממה ביזרעאל". מה, לא כולם מכירים?

מה, מה לילה מליל?
דממה ביזרעאל.
נומה עמק, ארץ תפארת
אנו לך משמרת.

תחרות השבוע
עורכת באחד הדסקים הציעה לי תחרות: מי יהיה גוף התקשורת הראשון שיכתוב שפעת העופות במקום שפעת החזירים. אמרתי לה שהיא מגזימה, ושזה לא יכול לקרות. היא ענתה לי: נסי, מה אכפת לך.
אז הנה, ניסיתי, ואני מכריזה על תחרות: מי יהיו הראשונים שימירו עופות בחזירים?


בלוגלנד
[רעש] זה הסיפור על הוריק
[ממתקים] סאנוק: בלוג עברי על אוכל תאילנדי  
[שלג] ההדחה שעלתה לאריק אלפר בנצחון בהישרדות איי הפנינה
[סינמסקופ] מה יהיה הסרט ההוליוודי הכי קופתי באמריקה בקיץ 2009? ההימורים של סינמסקופ וקוראיו


מח` הגהה
איך ייתכן שרבקה מיכאלי, אמש, בהנרגנות, התייחסה למכנסיים בלשון נקבה, ולא פעם אחת?

כותרת ראשית, הארץלפני פיזור
צל"ש לכל משיאי השמות החדשים:
שפח"ז (טל"ש)
שפעת אחרת או חז"ל – חזירינו זכרונם לברכה (קוואנג`י)
חזל"ת (סקוויד)
חייזיר, אוינקולוגיה, מחזירה, מקסיקוינק, מטקילה, מורטדלה, מקסי-מום, מגפיגי, פיגמניה  (נקדימון)

אבל אני דבקה בשפחת שלי, שהיא שילוב של קדחת, ספחת, שפעת וח` חזירית במיוחד.
כך גם הדתיים יהיו מרוצים וגם אנו נצא נשכרים.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה פוסט אורח. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

34 תגובות על יש חיים אחרי ידיעות? לא בטוח

 1. אמיר הגיב:

  פורסם שהוא יכין כתבות לשלוקר (שלח ודרוקר), שעוברים מיום שישי לאמצע השבוע

  אהבתי

 2. ללא שם הגיב:

  הוא ממש לא פרש מרצונו מידיעות

  אהבתי

 3. פייגי מועלם הגיב:

  "יזהר באר, מנכ"ל קשב ראיין את העיתונאי האיטלקי לורנצו קרמונזי ושמע ממנו מה בדיוק עשינו בעזה במהלך עופרת יצוקה…" לא קצת מופרך בעינייך לציין שעיתונאי אחד שהיה בעזה הוא זה שיספר מה ב-ד-י-ו-ק היה שם? והלא גם לו יש רגשות, דעות מוקדמות ויכולת התבוננות מסויימת במציאות? וגם אם הוא הוא אובייקטיבי ונטול פניות, האין הוא רק אדם אחד שלא תמיד יודע מה הקונטקסט ומה הנסיבות?

  אהבתי

 4. נומה נומה הגיב:

  נותן למציאות או לאמת לבלבל אותו. כל קשקוש שתורם משהו למטרה הפלסטינאית הצודקת – כשר בעיניו.

  אהבתי

 5. האמיתי הגיב:

  הילד עלי ג`בארין רלוף הגו התראיין לידיעות תל אביב שלושה שבועות! לפני הראיון בלונדון וקירשנבאום. קבלי לינק: http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3698352,00.html חבל שדברים לא נבדקים כמו שצריך, במיוחד כשיש כבר גרסה אינטרנטית כמעט להכל

  אהבתי

 6. האמיתי הגיב:

  כי את פשוט לא יודעת את כל הפרטים, אבל אם את רוצה להתבשם בזה שאת זו שהבאת לכך שהילד רואיין – אז בכייף, לא נשבור לך את המילה. אגב, תשאלי את הילד/היחצ"ן שלו מתי הוא התראיין לדיעות תל אביב, ותראי שלפעמים כשעושים עבודה מקיפה מגלים עולמות אחרים. מה בריץ`, ומה ברץ.

  אהבתי

 7. ולווט הגיב:

  וכתוב גם בכתבה, אבל לא סותר ולא במקום. או כדבריו: מדובר בגרוש וחצי.

  אהבתי

 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`ולווטבניוביץ`?

  אהבתי

 9. אורית הגיב:

  כבר החליפה את "שפעת החזירים" ב"שפעת מקסיקו" שקיבל הכשר

  אהבתי

 10. רז-ש הגיב:

  זה השם שמצאתי הכי מצחיק בדיבור עם אנשים. וגם ככה השפעת הזו מאוד מצחיקה. אני עוד לא ראיתי אף אחד בישראל מסתובב עם מסכות אסייתיות על הפרצוף למרות שאני בטוח שהעיתונים היו מתים שנעשה את זה. בחשבון פשוט, 25 מיליון תושבים יש במקסיקו סיטי. מתוכם במשך שבוע בשיא המחלה היו 1600 חשודים כחולים שמתוכם מתו כ-80 שנצאים בקבוצת סיכון. אני לא אעשה את זה באחוזים כי אין לי כוח. אבל זה עם הרבה אפסים אחרי הנקודה. נכון פשעת חדשה זה לא נעים, אבל בחשפון עולמי וחלקי ההיסטריה העולמית זה כבר ממש מצחיק. אז למה לא לקרוא לזה שפעת הבשר נמוך?

  אהבתי

 11. Cheveux and Corps הגיב:

  "מסורת "מדד מאה הימים" התחילה עם כהונתו של פרנקלין ד. רוזוולט, שכשנבחר לנשיא בשיא השפל הגדול העביר שורת חוקים נועזים שכונו ה"ניו דיל". מאז, נקבע מדד בלתי רשמי של מאה ימים באמצעותו נשפטו נשיאי ארה"ב הבאים: מרונלד רייגן (שזכה לשבחים כשבני הערובה באיראן שוחררו בעודו מושבע, והצליח, כמו רוזוולט, לאשר במהירות חוקים בקונגרס), דרך ביל קלינטון (שהתמודד עם הפיגוע במרכז הסחר העולמי והכת המבוצרת של דיוויד כורש) ועד לג`ורג` בוש הבן (שסחב עדיין על גבו את הקרב המשפטי על תוצאות הבחירות בפלורידה). " העיתונות כמשכתבת ההיסטוריה – מן הסוגריים ניתן לרגע להתבלבל ולחשוד שהפיגוע איתם התמודד קלינטון היה ה-פיגוע במגדלי התאומים. כלומר, אני לא חסידה גדולה של בוש ג`וניור, ממש לא, אבל זה בכ"ז קצת מעצבן.

  אהבתי

 12. אובסס הגיב:

  ותדעו מה בדיוק עשינו בעופרת יצוקה (פחחחחח) קראו נא את כתבת "המג"דים מדברים" ב-7 ימים, שמוזר שאותה וולווט לא מציינת ככתבת חובה.

  אהבתי

 13. קשבת חוגרת הגיב:

  להפגש עם ערבים מישראל בחו"ל, במקום בגליל או בואדי ערה, ימשיך לתמוך בעוכרי ישראל לקראת הנסיעה הבאה. תשאלו את כל הגידון לוים איך נוסעים כל שבוע לארץ אחרת, לקלל את צבא הכיבוש הציוני ולדאוג לספורטאים הערבים המקופחים בשדותינו. לפחות היה לכם סמינר הכנה וגיליתם שנצרת זה בשטחים שעדיין מוחזקים. בטח ש"לא מעניין לקרא" על איזה עמק שקבורים בו דיין והורגי ערבים אחרים כמו מאיר הר ציון יבל"א. מה זה חשוב מה אלתרמן כתב בדיוק על העמק הכבוש ? אה, כי הוא מת"א…?

  אהבתי

 14. ללא שם הגיב:

  22:13 רויטרס שני מקרים ראשונים של שפעת העופות התגלו בצרפת

  אהבתי

 15. ולווט הגיב:

  אחר כך נתווכח. אוקיי? ואגב, למי אין רגשות, דעות וכנהלאה? אפילו לרה"מ יש!

  אהבתי

 16. ללא שם הגיב:

  של בוקי.

  אהבתי

 17. ולווט הגיב:

  1. כזו אני, כל חיי עושה עבודות לא מקיפות. 2. הכתבה בידיעות התפרסמה שבוע אחרי שכתבתי על כך. 3. מכיוון שהתחרות הייתה בתחילת מרץ – גם אני כתבתי באיחור (חיכיתי להשלמות ממי ששלח לי את החומר) – הרי ברור מאיפה בא לידיעות תל אביב הרעיון. 4. כך שכשאתה מדבר על "עבודה לא מקיפה", תחשוב פעמיים.

  אהבתי

 18. ולווט הגיב:

  כולל צילום מהמודיע, אבל שפעת מקסיקו זה לא סקסי. ושפחת – לגמרי!

  אהבתי

 19. ללא שם הגיב:

  אני חושב שראוי שתצייני את העובדה שהשתתפת בסמינר של קשב ושאת מיודדת שם עם אנשים, כי את תמיד מאוד תומכת בהם ובדוחות שלהם שזוכים להתעלמות מוחלטת בתקשורת. אני מאוד מעריך את עבודתם ומצר על כך שהם לא מקבלים יותר חשיפה, אבל זה צורם שאת לא מציינת את הקשר.

  אהבתי

 20. rikyc הגיב:

  זורעים האתרים ועיתונים על השפעת, במיוחד כשכותבים עכשיו שהולכים לאבטח משאיות של תרופות מפחד זעם האזרחים, כי הרי נכתב שאין מספיק. מה ילך פה? מהומות דמים? איפה יש כן מספיק תרופות והאם יש כבר סחר שחור?

  אהבתי

 21. ולווט הגיב:

  אין. ותודי על כך למשרד הבריאות.

  אהבתי

 22. דוברת החמאס הגיב:

  כנגד כל מיני מעשים שעשינו מול היהודים. הסתרת לוחמים בבתי ספר, גני ילדים ובתי חולים כמו גם בבנייני ארגוני או"ם. שימוש בבתים פרטיים כמקום משלוח טילים גם אם המשפחה התנגדה – בכוח. אונס/רצח משתפות ומשתפי פעולה עם היהודים. באותה הזדמנות גם סגירת כל מיני חשבונות פרטיים כולל "פתרונות" עבור אנשי פשע "רגילים" וחברי הפת"ח. המשך אחזקת גלעד שליט למרות הנזק העצום הנגרם לעם הפלסטיני ובמיוחד לאסירים שלנו. שת"פ עם אנשי או"ם להברחת נשק, לוחמים וכו` למקומות שונים. שמירת חלקי גופות של חיילים יהודים כדי להוציא את המיץ למשפחות ולמדינת היאהוד. גניבות של ציוד הומיניטרי וסיוע במזון כדי למכור אותו בשוק השחור תמורת כסף טוב. מוזר שאותה ולווט לא מציינת את העובדה שכל מי שחשב על זה נלקח מיד למאסר ועבר עינויים כדי שיפסיק לבלבל את הביצים ויחזור מיד לשורה הנכונה.

  אהבתי

 23. ולווט הגיב:

  אבל אני מקבלת את 7 ימים ביום שישי. ככל המנויים המשלמים על העיתון בכספם. מעניין מי רואה את העיתון, כלומר קרא כבר את הכתבה בחמישי בלילה.

  אהבתי

 24. ולווט הגיב:

  דוברת חמאס יקרה: אם הוא קופץ מהגג, גם את צריכה?

  אהבתי

 25. סקוויד הגיב:

  מספיק לקרוא ספר או שניים על ההיסטוריה של המגיפות כדי להבין שאין כל סכנה בשפעת החזירים, או H1N1, אם אני זוכר נכון. כבר אמר מארקס, שהבורות היא אם כל פאניקה…

  אהבתי

 26. ולווט הגיב:

  לדברים שכתבתי, הוא ביקש להתראיין רק אחרי שיחזור מהטורניר, אלא שהדברים אצלי פורסמו קודם. בכל מקרה אני שמחה שהראיון התפרסם, שהרי זו הייתה מטרת הדברים פה, לא להביא סקופ.

  אהבתי

 27. אובסס הגיב:

  עיתון שהודפס לפני חמישה ימים. אנשי המערכת יכלו לראות אותו כבר ביום שני. אבל אני לא איש מערכת, למרות שזה מה שאת מנסה לרמוז.

  אהבתי

 28. ולווט הגיב:

  לנסיעה הבאה את תסעי, ותוכלי להרוג את העוכרים אחד אחד. ובכלל את כל הערבים. בוועדי ערה, בנצרת, בכל מקום. כן, בגלל שאלתרמן מתל אביב ציינתי את הטעות. איזה היגיון ברזל יש לך. משהו.

  אהבתי

 29. חושבת הגיב:

  והבעיה היא שאין תרופה לזה.

  אהבתי

 30. ולווט הגיב:

  מפורשות, בשלושה פוסטים מפורטים לפחות. נראה לי קצת מגוחך (ואז גם אואשם בכך שאני דוחפת את עצמי לכל מקום) לכתוב בכל פעם שאני כותבת בשורה אחת שיצא דו"ח חדש, שהשתתפתי בסמינר. אני נמצאת ברשימת הדיוור ומקבלת הודעות על החומרים שמתפרסמים באתר, כמו עוד עשרות/מאות אנשים. אני כותבת על מאות חומרים בשבוע, לא נראה לך קצת מוגזמת, רגישות היתר שלך? לא רק זה, לצערי, אני לא מיודדת עם איש שם, תתפלא/י. הרי הואשמתי כבר אלפי פעמים בהתנכלות למעריב, אז מה עכשיו? טרונייה למה אני כן מזכירה את כתבת השער של סופשבוע?

  אהבתי

 31. ולווט הגיב:

  אני אומרת מפורשות שאני רואה את 7 ימים ביום שישי. אבל רגע, בזמן שאתה מתלונן על העדפת מעריב על פני ידיעות, התלונות בפוסט החדש הן בכלל על שנאת הארץ שלי. קשה, קשה ככה.

  אהבתי

 32. אובסס הגיב:

  מתלונן על אג`נדה שמאלנית רדיקלית שכבר יצאה לי מה___ . שלך, של העיתונאים האיטלקים, של חבורת כרמלה-גרוס-סנדי-סרנה-אויסטרכר ושות`. ראית את הכותרת של כתבת "מעריב"? "למה עשיתם את זה"? – זו הכותרת. יענו, עשינו את זה בגלל שהעזתים ישבו בשקט ורק ביקשו לחתום על הסכם שלום כולל הכרה במדינה היהודית, ואנחנו השתעממנו.

  אהבתי

 33. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`ללא שםנו באמת.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s