משפחתי וחיות אחרות

ביום ראשון, יומיים לפני הבחירות, פרקו כולם כל עול ורסן, והפכו לבני אדם: כל המועמדים חיבקו תינוקות (טוב, ביבי לא ממש), ויצאו עם בני זוגם לשוח באווירה רומנטית (אוקיי, אז ליברמן לא, זוגתו – אלה לבית ציפקין, תודו שלא ידעתם – לא מתאימה, כנראה, למסרים שהוא רוצה להעביר), וגם נילי פריאל לא חברה. שרה נתניהו יצאה מהשירות הפסיכולוגי, והצטלמה עם אלופה כשהם צועדים יד ביד בטיילת. לבני ושפיצר ממשיכים לרוץ, והבעל המפרגן ממשיך להיפתח.

  
אבל למה עם אייפוד? אתם לא מדברים בדרך?
 

מה אגיד, הז`קט שלך קטן מדי
 
 
עורכי העיתונים (שבטח עוד לא נולדו) יוכלו בבחירות של 2019 לראיין את כל
הילדים שצולמו כתינוקות ושמשו כמגן אנושי.

 
תומריקו צילם אתמול את אהוד ברק מחבק תינוק (ידיעות). אלא מה, הוא לא ממש יודע לאחוז אותו, ולכן אפשר לדמות שהוא עלול לחנוק אותו בכל רגע.
בשער אחיזתו משתפרת.

– –
מי נגד מי (נכון ליום ראשון, 8.9)
אהבתי את הפרשנות של הרב עובדיה לעמלק: עבודה, מרצ, ליברמן, קדימה.
זאתומרת שרק הליכוד יכול?
מצד שני, מרצ תוקפת את לבני ואנשיה אומרים שלבני=ליברמן.
ומה אומר ברק? שקדימה מטעה את הציבור.
נחום ברנע מצטט בידיעות את נתניהו, המעריך שבתוך שנה, שנה וחצי, נלך שוב לבחירות.
אני חושבת שזה המשפט הכי מפוכח של נתניהו, ואני מסכימה לו בכל לבי.
 
נרג` ממשת"פ עם העין השביעית. עוד דרך לחסוך כסף.
– –
הקול יכול
מפלגת הצעירים באמת. את עשיריית המפלגה סוגר העיתונאי לשעבר שלומי לאופר, והוא גם מנהל הקמפיין שלהם.
– –
עקיבא אלדר מציע מדריך לשמאלן הנבוך.
האם תהיו פחות נבוכים לאחר הקריאה? לא בטוח.
– –
ב-ynet השיקו מפת בחירות. נכון לעכשיו מעודכנת המפה עם התוצאות של 2003 ו-2006 בכל יישוב ובכל שכונה, ומחר, בזמן אמת, תעודכן המפה כל הלילה עם תוצאות האמת.
– –
ערוץ 10 יקרין את המדגם על שלושת מגדלי עזריאלי.
ביום חמישי בלילה נערך ניסוי צופרים.– –
ואם תרצו לצפות במיקיעקב ולהביע דעתכם בפייסבוק, תוכלו.
בדיוק כמו שיתוף הפעולה של פני הספר עם אתר CNN, במסגרתו הגיבו גולשים לשידור החי של השבעתו ברק אובמה כ-600,000 איש מרחבי העולם.

– –
עכשיו שותים?
 
– –
הכתבה בגלובס על הבלוגרים והבחירות מפתיעה בשגיאה כבר בכותרת: בלוגספירה במקום בלוגוספירה (ולאורך כל הכתבה, כולל תחדיש – בלוגיספירה).
והבלבול ממשיך: 
"…כך למשל, באתר בשם אפלטון, שקיבץ אליו יותר מ-100 בלוגרים פוליטיים, מסתמן כי הרוב הגדול הולך לשתי המפלגות הללו, ורק מיעוט מבוטל מזדהה עם המפלגות הגדולות".
אפלטון הוא הבלוג של אורי קציר. והוא לא קיבץ יותר מ"100 בלוגרים פוליטיים", אלא עשה גם השנה סקר בקרב בלוגרים בכלל על עמדותיהם.
והדוברים מטרחנים:
לדברי סני סנילביץ` (מנהל קמפיין האינטרנט של נתניהו), העניין של נתניהו מגיע גם לבלוגרים של המפלגה: "היו לו מפגשים עם בלוגרים. ברמה האישית מסקרן אותו מי הם, כמה קוראים את הבלוגים שלהם, ובנוסף זו שיחה פתוחה. הם שואלים אותו על המדיניות ואחר-כך כותבים על המפגש". בליכוד דווקא יש בלוגרים: "אנחנו עובדים עם הרבה בלוגרים. רק בציבור הרוסי יש לנו 30-40 בלוגרים. זה לא נושא צדדי", אומר סנילביץ`. "אם זה לא העיקר, אז זה אחד העיקריים".
נכון לאפריל 2008 נתניהו לא ממש הבין מה זה בלוג, ומכאן שכמובן לא היה אכפת לו כמה קוראים יש לבלוגרים איתם הוא נפגש. כששאלו אותו על המדיניות מותר היה לכתוב על כך רק אחרי קבלת תמליל המפגש מלשכתו, וגם אז, הציטוטים צריכים היו להיות מאושרים על ידי אותה לשכה.
אולי במהלך עשרת החודשים שעברו מאז חלה תמורה במדיניותו. אני מאוד מקווה לפחות.
 
סנילביץ` מתגאה גם ש"גייסנו יותר מ-1,000 משקיפים ליום הבחירות, וכך חסכנו יותר ממיליון שקל, כי הם יעבדו בהתנדבות".
נכון, ומי יקבל את המיליון? משרד הפרסום?
גם אייל ארד, מנהל הקמפיין של קדימה, די מזועזע מתשלום לבלוגרים. בהחלט, הרבה יותר חשוב לשלם למנהלי הקמפיין.
– –
פרשת ציפי-שביט
מי הדביק את המאמר המטלטל על כל קיר בתל אביב?
זה, למשל, הודבק ליד בית העיתונאים.
בבית העיתונאים עצמו נצפתה אחת המנקות מגרדת אותו בכוח מלוח המודעות.
זכויות יוצרים, חברים, זכויות יוצרים, מה קורה עם זה, והאם ארי שביט תבע מישהו על כך?


                                                           צילום: Twister
– –
בניוזלטר האחרון של העין השביעית כתב עוזי בנזימן:
מרץ 2006, בגיליון 61 של "העין השביעית", פירסם הח"כ הפורש יוסי שריד מאמר שכותרתו היתה "הערת האזהרה באה באיחור".
המאמר נסב על התנהלותו המקצועית והאתית של העיתונאי ארי שביט ועילתו – עדות אופי שנתן שביט בבית המשפט לטובתו של הנאשם, עמרי שרון… שביט נחלץ לעזרתו כשהוא חושף מערכת יחסים לא בריאה בין עיתונאי למושא כתיבתו. "תאונת עבודה", הגדיר עד האופי את התאהבותו בעמרי שרון…
השבוע פירסם ארי שביט ב"הארץ" מאמר שכותרתו, למרבה האירוניה, ככותרת שנתן שריד למאמרו לפני שלוש שנים. הערת אזהרה" קרא שביט לטורו שבו התריע מפני בחירתה של ציפי לבני לראשות הממשלה….
נניח לטקטיקת הכתיבה של שביט (הוא יכול לטעון שלא היתה לו ברירה…. ושהוא כבול לכללי האוף-דה-רקורד שכפו עליו בני שיחו) ונתעכב ליד שיקול דעתו. האם שביט הוא עיתונאי שאין לערער על קביעותיו לגופן? ..ץ האם ניחן באותה סגולה עיתונאית נחוצה (ונדירה למדי) לשמור מרחק ממושאי כתיבתו, להשקיף על הזירה הציבורית בקור רוח ולכתוב (או לדבר) עליה ללא משוא פנים?
בכתבה על פועלו העיתונאי של שביט שפורסמה לפני שש שנים ב"העין השביעית" ("
המאור הגדול") מצוטטות אחדות מתובנותיו: עמרי שרון הוא, בעיניו, "בחור ערכי…"; בנימין נתניהו הוא "מי שנתפס בציבור כשוער האמיתי והיחיד בנבחרת הלאומית היהודית"; אהוד ברק הוא "הישראלי החכם והאמיץ הזה"; אריאל שרון הוא בעל "עורמה אינסופית ויכולת של צייד מיתולוגי קדום". שביט הוא העיתונאי שכאשר היה פיגוע בבית הקפה שאותו היה רגיל לפקוד, כתב כמי שהאינתיפאדה משבשת את סדר יומו הפרטי; הוא זה שקרא לאהוד אולמרט לבצע את המהלך הקרקעי במלחמת לבנון השנייה; הוא העיתונאי שמצד אחד המליץ לממשלה לתקוף בעוצמה את החמאס בעזה ומי, שנוכח התוצאות הקטלניות של מימוש המלצתו, דרש בתוקף להקים מרפאה לקליטת הנפגעים הפלשתינאים; שביט הוא גם זה שרתם את העגלה לפני הסוסים בחלק מהערכותיו על תוצאות החקירות בתיקי אולמרט.
שביט הוא עיתונאי ידוע ומשפיע. לזכותו מספר לא מבוטל של הישגים מקצועיים חשובים (אבחון נכון של תוצאות הסכם אוסלו; זיהוי מוקדם של כישלון מלחמת לבנון השנייה; מאבק נמרץ בהתנהלותו המושחתת של אהוד אולמרט, ועוד). הוא גם אדם שלא היסס לצאת נגד המעגל החברתי שעליו נמנה (השמאל). יחד עם זאת, הבעירה הפנימית של שביט מקלקלת לו לא פעם, את השורה וגורמת לו למעידות מקצועיות; המאמר השבוע הוא אחת הבולטות שבהן. עיתונאות טובה ניחנת ביכולת לשפוט את הדברים לגופם, להימנע מלשמש באופן בוטה כלי שרת בידי גורמים מעוניינים, ולהיות אחראים למלים הנכתבות
.
עוזי בנזימן
– –
לחם עבודה
גם נועה אסטרייכר הצטרפה ל-mako, וכותבת על מנהיגות ברחבי העולם.
– –
ביהמ"ש!
עם כל הכבוד לחייל חננאל דיין, הוא לא זכה במשפט נגד אלעזר שטרן. שני הצדדים הגיעו לפשרה.
עורך כותרת המשנה מוזמן לתקן.
– –
Be Kind, Rewind
אורן פרסיקו סוקר את פרשת מאמר המערכת נגד צירופה של אל"מ פנינה שרביט-ברוך לפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל-אביב.
עוד עכבר שהוליד הר.
– –
צרות בכותרות
סינדרלה הלכה לישון ב-ynet, לא לפני שהעלתה את הכותרת הבאה.

– –
"לסקר יש רגליים" (ראיון עם מינה צמח ב-24).
– –
בלוגלנד
שרון  גרינברג עורך מחקר על אמינות נתפסת של בלוגרים.
זה הקישור למחקר, והוא נורא מבקש מכם להשתתף בו. זה יגזול עשר דקות מזמנכם. פחות מכל סוקר טלפוני.
 
אלפי מעצבים מרחבי העולם משתתפים בתחרות העיצוב greengadgets. גם אריאל דרטץ הישראלי. התעזרו לו להיבחר?

מדור ביקורת התקשורת של kolyom חושף: הבית היהודי מחלל שבת.
– –
פינת הקומוניקט
"אחרי 20 שנה בחצר, הוחלט להעביר את הג`ירפות המרושתות לחצר חדשה ומשופרת. במשך חודשים רבים עמלו עובדי הספארי בהפיכת החצר הישנה ששימשה בעברה את הג`ירפות המסאיות, לחצר חדשה ומיוחדת.
החצר החדשה הושטחה ובה נבנו בתי לילה מודרנים. את האי שבחצר, הכשירו המטפלים גם כן ובבוא היום ישתכנו שם קופי למור
"
והנה הסיפור המצולם של טרנספור הג`ירפות.
ב-FF הסרטון לא ממש זז. אולי אצלכם.
– –
Twitter
משלחת הקונגרס לעיראק נחשפה בטוויטר.
– –
לפני פיזור
מחר נבלה פה את יום הבחירות.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה לייב בלוגינג. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

61 תגובות על משפחתי וחיות אחרות

 1. שולמית הגיב:

  אינני זוכרת אצל הליכוד הליכוד או העבודה. שלשום( אולי אתמול?) צפיתי במאמר המצוטט בהרחבה בתשדיר בחירות. מעניין אם קיבל על כך תגמולים.

  אהבתי

 2. שולמית הגיב:

  בעיניים פעורות, במבט מקובע קרא השופט ריבלין, יו"ר ועדת הבחירות את ההנחיות ליום הבחיורת. אני משוכנעת שאיש זולתי לא נושאר לשמוע וגם אני הפסקתי אחרי מספר דקות. רק זכרתי שאיפשר לברוך מרזל להיות בקלפי באום אל פאחם.

  אהבתי

 3. דודו עזריה הגיב:

  זו הדמוקרטיה. כשפסלו את המפלגות שאנטי ציוניות שרוצות לפעול למען מדינת כל אזרחיה ומפרגנות לחמאס זה היה אנטי דמוקרטי לא? רציתם דמוקרטיה עד הסוף? קיבלתם אותה. מרזל באום אל פאחם זה מתריס ומטומטם, אבל זה הרבה יותר דמוקרטיה מאשר לתת למפלגות שפועלות ע"מ לפרק את המדינה היהודית. הרבה פחות מטומטם מאשר סוכן החיזבאללה בשארה מקבל קצבה מהמדינה.

  אהבתי

 4. פיני פוצח הגיב:

  כי כל ההודעות שלך, בלי יוצא מן הכלל, מתחילות ונגמרות באותה נקודה: הימין צודק, השמאל טועה. כל מהלך, כל אירוע, כל ידיעה וכל ויכוח. וכשמישהו כל כך צפוי, הוא קודם כל משעמם. אחר כך הוא גם נחשד באטימות מוח. בבחירות במדינת עזריה זכה דודו עזריה ב-99.9 אחוז מהקולות. חבל. נסה להפתיע את עצמך. פנק את עצמך במתנה מתישהו. תרענן את היחסים ביניכם. בינתיים אתה מיותר.

  אהבתי

 5. ולווט הגיב:

  כתבתי אלף פעם, ואני חוזרת שוב: אף אדם, לא משנה מאיזו מפלגה ומה דעתי האישית עליו לא ראוי לטקסט כזה. תכניס לך את זה טוב טוב לראש. אוקיי? זו פעם אחרונה שאני חוזרת על זה.

  אהבתי

 6. ולווט הגיב:

  כמובן

  אהבתי

 7. ולווט הגיב:

  "פנאטיות לציפי"? יש לך מושג בכלל למי אני מצביעה? לא, לא יכול להיות לך כי התלבטתי כל משך מערכת הבחירות הזו. "שנאת ישראל וצה"ל"? לא, אתה לא מגזים בכלל. אם רק הייתי משתחווה פה עשר פעמים ביום לברק, דעתך היית שונה. כי לכתוב נגד המאמר של ארי שביט זה פנאטיות בעיניך. תהיה בריא וצא לסקי באירופה היפה שלך. שם הכל משו-משו.

  אהבתי

 8. ללא שם הגיב:

  כצופה מהצד – לא, אף אחד לא יודע מה תצביעי, וזה גם לא כל כך מעניין האמת, אבל קשה להתעלם מהעובדה שבשבוע האחרון לשון הקטיפה שלך תקועה עמוק על הילוך חמישי (כמו כל התקשורת, אגב) בתחת המצומק של ציפי לבני. והלוואי שזה היה מהסיבות הנכונות – אבל האמת היא – ולטעון אחרת זה בדיחה – היא שהתשקורת הסמולנית – שמכרה לנו את מאותגר-התאים-האפורים עמיר פרץ – תעדיף עז נכה ומצורעת (או את שפרה) על פני ביבי כראש ממשלה. לא יודע, כמי שמשוטט פה כבר למעלה משנה ועשה איתך את המעבר, אני מעדיף את בלוג התקשורת הזה א-פוליטי. הדיקלום העדרי הזה, שמאוד לא אפיין אותך לאורך תקופת קיומו של הבלוג, הוא בעיני אכזבה גדולה, ובלי לשים לב ירדתי מביקור יומיומי לביקור שבועי. כל הכוונה שלך היא לחשוף את התקשורת במערומיה השטחיים, הדקלמניים, הצבועים והמזוייפים – והנה, את מתגלה כאחת מהם בלי להתבלבל בכלל. טרן אוף רציני ביותר מבחינתי. (ואם את רוצה דוגמאות – אז בשליפה מהמותן: יציאתך נגד ארי שביט (שאולי סתם אמר את האמת הסופר-מטרידה?), ההגנה שלך על רינה מצליח (שמנהלת קמפיין חסר בושה עבור קדימה כבר חודש), חוסר ביקורת על עמנואל רוזן, דנה וייס, יונית לוי, אמנון אברמוביץ`, שלח ודרוקר – כולם אנשים שלקחו צד בוטה ותועמלני לעילא בבחירות האלה – וזה עוד רק בטלוויזיה, בעיתונים האיומים המצב קשה בהרבה. ההתעלמות שלך מנושא הסקרים – שניסו ללא בושה להטות במשך חודשים את דעת הקהל לטובת המטומטמת. כולל הפיכת הכותרת "ביבי מאבד קולות לליברמן" ל"קדימה מצמצמת את הפער" (למרות שקדימה לא הוסיפה לעצמה אפילו קול אחד לפני הספין הזה!). בקיצור, תעשי לי טובה. החלטת להיות פוליטית – תעמדי מאחורי החלטתך בגאווה ותספגי את המחיר: אובדן גולשים. את חושבת שאנחנו – הביביסטים הפרימיטיבים והפשיסטים – ממש לא מבינים אותך? אז הגיע הזמן לעיין בפוסטים של החודש האחרון ולעשות חשבון נפש קטן.

  אהבתי

 9. ולווט הגיב:

  "…קשה להתעלם מהעובדה שבשבוע האחרון לשון הקטיפה שלך תקועה עמוק על הילוך חמישי (כמו כל התקשורת, אגב) בתחת המצומק של ציפי לבני…" "את חושבת שאנחנו – הביביסטים הפרימיטיבים והפשיסטים – ממש לא מבינים אותך?" ואם אתה חושב שאתייחס למי שמתנסח כך, מילים שבחיים לא השתמשתי בהן, לא במפורש ולא במובלע, אתה טועה (אופס, אני טועה, כי הנה אני מתייחסת). אף פעם לא כתבתי מילה נגד "הביביסטים". מאיפה הבאת את זה? חבל מאוד ש(גם) אתה לא מצליח להבין את הכשלים העיתונאיים במאמר של ארי שביט. מתי הגנתי על רינה מצליח? בכלל לא ראיתי את הראיון עליו כתבה המגיבה, שאלתי אותה למה היא מתכוונת, כי שצפתה בו. בקיצור, קודם תיצמד לעובדות. אחר כך תשמיץ.

  אהבתי

 10. קרס האחד הגיב:

  עם ציונים כמוך, לא צריך את מדינת ישראל.

  אהבתי

 11. דודו עזריה הגיב:

  אני לא נחשב? יא אולוהים, מה אני אעשה עכשיו? אין פה עניין של ימין בהודעה שלי, אני לא מרגיש שום קרבה לברוך מרזל, בחיי שרוחמה אברהם היא מנהיגה לאומית בעלת דעות פרגמתיות לעומתו. רק שמה לעשות ומי שרוצה דמוקרטיה שמאפשרת בשם חופש הביטוי למפלגות אנטי ציוניות שרוצות לפרק את המדינה היהודית ותומכות ב"התגנדות" הערבית צריך לדעת לקבל גם החלטות נוסח פדרמן יו"ר קלפי באום אל פאחם או את ההתהלוכה שהוא והחברים הפרובוקטורים רוצים לעשות שם. טמטום ללא ספק, אבל חלק מ"חופש הביטוי". נ.ב לפני שאקים לעצמי מדינה אני בעניין האוטונומיה של הנגב . ממנו גם הימין וגם השמאל מתעלמים ומי שלא עושה זאת בקולוניאליזם.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s