אצבעות שחורות 30.1.9

כנראה שאני משוחדת, אבל אהבתי את התשובות של ציפי לבני בראיון עם ארי שביט. יש התחמקות מסוימת בעניין ירושלים, ועוד, ובכל זאת.
לא אהבתי את הכותרת באתר:
 
נכון שלבני הרימה להנחתה כשענתה כך:
אבל את אבן חלקה. עשר שנים את בפוליטיקה מבלי שייזקפו לזכותך הישגים של ממש.
"האמירה הזאת ממש מקוממת אותי. מה זה חלקה? אני מסותתת עם חריצים עמוקים. אי-אפשר בכלל להשוות ביני לבין ביבי כאשר נבחר לראשות ממשלה. מה הספיק לעשות עד אז? להיות שגריר באו"ם? להיות סגן שר חוץ?"
– ובכל זאת.
 
ובתשובה לשאלה המפורסמת:
לא גדול עלייך?
"לא גדול עלי ולא קטן עלי. במידתי".
ולגדעון מרון ועודד שלום בהמוסף לשבת היא אומרת, בתשובה לשאלה אם הטרגדיה שלה היא לא זו שהיא יודעת שהיא טובה מהמועמדים האחרים:
"אני הולכת לנצח בבחירות, מה פה טרגדיה?"
– –
יהיה טוב (כתבי הארץ מתכוננים ל-2009 הבעעל"ט)
בניגוד לדעתה של נרי ליבנה, הסדרה "לונדון פינת בן יהודה" תעלה ב-Yes דוקו ולא בערוץ 10.
נהניתי מאוד מהקטע של שגיא גרין, עוד מעריץ של אובמה (אבל אני אני אני הייתי קודם), על החולצות שהוא לובש. והנה החולצות.
גם בהארץ השלימו עם כך שנתניהו הוא ראש הממשלה הבא.
גרין כתב עליו, זו גם הכתבה הפותחת בהשבוע (עם תצלום מעולה של רויטרס).
– –
פרשת ארי שמאי (שאינה פרשת הפדופילים)
והערב באולפן שישי, ראיון עם ארי שמאי.
לא סתם ראיון. אלא אחד, ארוך, של עמנואל רוזן, מחולק לשני חלקים: 9 דקות, הפסקה, נשוב אליכם אחרי הפרסומות, ועוד כ-7 דקות. מכובד מאוד, לא?
לא, "מדינה שלמה לא חגגה על חשבונו" ולא "חגגו על דמו".
ולא, הוא לא אומר "אני רוצה להיגמל", הוא אומר שהוא רוצה לרדת משש פעמים בשבוע לפעם-פעמיים.
ולא, לא כל אחד יכול להיות מואשם תוך שנייה בפדופיליה, צר לי לאכזב אותך.
וחוץ מזה, אם היו מאמצים כל כך גדולים מצד שמאי ומצדך להסביר שהוא לא קשור לפרשת הפדופילים, למה זה הכיתוב שליווה אותך?
ובאשר לנסיבות הימצאו באותה דירה שאינה שלו, התשובות שנתן שמאי לרוזן מעורפלות הרבה יותר מאשר אלו שכתב שמאי עצמו בהעיר: בדירה נכח גם תלמיד שמינית.
אבל על כך לא דובר באולפן שישי. בשביל זה יש את כל העיתונים שרקדו על הדם, כדברי רוזן, ואת דבריו של שמאי עצמו. פה העיד שמאי על עצמו בהקשר זה רק שהוא "אדם חברותי".
ראיון נוסף עם שמאי יש בהמוסף לשבת של ידיעות (אתי אברמוב וזוהר שחר לוי).
פה, להבדיל מהראיון עם רוזן, נכתב כך:
"גורמים המקורבים לחקירה מוסרים כי מחומר החקירה עולה שהתקיימו בין שמאי לנער יחסים אינטימיים, בהסכמה. לא מדובר בעבירה פלילית, כיוון שנער בן 17 אינו נחשב לקטין בנושא זה.
שמאי סירב להתייחס לשאלה בנושא. כל הצדדים מסכימים כי השניים היו לבושים כאשר השוטרים נכנסו לדירה
".
 
ובאשר לגמילה?
גרסה חדשה – "אני רוצה להיגמל בכוחות עצמי. לא להשתמש בכלום. גם לא בכדורים שבפיצוציות. מאז הפרשה לא לקחתי סמים".
– –
בניגוד לדבריו של רוזן על ריקודי הדם, כתב גל אוחובסקי בטיים אאוט מדור מצוין במיוחד. כשכותב אותו אדם מהקהילה, איש לא יכול לבוא אליו בטענות.
ובני ציפר מזכיר שאם הייתה זו קטינה, לא הייתה ההיסטריה מרקיעה.
– –
ולקינוח אפעס
"הותר לפרסום: ה`עורך דין הבלונדיני, תל אביבי, אוהד הפועל, צעקן, שייצג את יגאל עמיר` הוא ארי שמאי"
והכיתוב לתמונה: איכס, הנער הזה הוא בכלל אוהד בית"ר. שמאי
– –
ח"ח
כתבת השבוע הייתה בשישי של ערוץ 10, זו שליוותה את דרור שטרנשוס, הפרסומאי הגוסס מסרטן טרמינלי. ולא, אני לא מתלהבת בגלל שהוא מייצג את מרצ החדשה. באותו מידה הוא יכול היה לייצג גם את ש"ס.
הכתבה, שעסקה במאבק של אדם על חייו, תוך שהוא לא עסוק רק בגופו הוא, אף שזה הדבר הכי חשוב כרגע, אלא במטרה שהציב לעצמו, הייתה חוויה מטלטלת.
אם אני מבינה נכון, הכתבה היא חלק מסרט דוקומנטרי שנעשה עליו בימים אלו (אודי סגל הפקות). כך ש, המשך יבוא, בדרך זו או אחרת.
– –
האם רק נדמה לי או שכתבות המגזין בסופי השבוע באולפני החדשות מתארכות?
– –
עוד שני עיתונאים שחצו את הגבולמתראיינים השבוע: גדעון רייכר בראיון עצבני לדיוקן של מקוראשון (צור ארליך), בו הוא מסרב לענות על חלק גדול מהשאלות המתייחסות לעיתונות, פוליטיקה, אתיקה, פרסום, והשני, עם אריאלה רינגל הופמן, לזמן תל אביב.
בזאת, נדמה לי, מיצינו את כל הראיונות עם העיתוניקאים, לא?
עד הבחירות הבאות.
– –
7 ימים
שווה קריאה: הכתבה של מרב בטיטו על המפוטרים.
 
רע"ש מתלונן על המק-בוק ועל האיי-פון של אפל. על כך אומר רק זאת: נסה Ipod. הוא, בטוח לא יאכזבך.
– –
7 לילות
השער הוא מחווה לצילום המפורסם של מיכה קירשנר, צילום השער הראשון של יעל בר זוהר, כשהייתה בת 15, כלומר לפני כ-14 שנים וחצי. מי שלא יודע במה מדובר צריך להתעמק בראיון של איתי סגל איתה, כדי להבין. בכתבה לא מצוין, אבל התצלום הזה היה בסופשבוע של מעריב (כשאמנון רבי ערך אותו), ואפשר לומר שהוא זה שהביא אותה לתודעת הציבור באמצע שנות התשעים, תקופת הזוהר של מעריב.
 
                             צילם רמי זרנגר
– –
תרבות מעריב
תודה על תרגום הראיון עם דברה ווינגר.
ובפינות: מה כל קשה קשה לתרגם את שדואולנדס לארץ הצללים?
וגם, לתרגם "החלקת על השכל" זה קצת טיפשי. עדיף כבר: יצאת מדעתך? התחרפנת? השתגעת?
(לא, הראיון לא בנרג`).
– –
Be kind, Rewind
ביום רביעי, 28.1, פרסם כתב ידיעות בגרמניה, אלדד בק, כי ראשי הקהילה היהודית שם החליטו באותו בוקר או שעות ספורות טרם קיום טקס רשמי בגרמניה, להיעדר במופגן מהטקס ליום השואה הבינלאומי, במחאה על דבר כזה או אחר.
אלא ששניים מראשי הקהילה היהודית המוזכרים ומצוטטים בכתבה הגיעו לישראל כבר בתחילת השבוע על מנת להשתתף בטקס שנערך ביד ושם, ומכאן שלא יכלו להחרים טקס בגרמניה כי מראש לא היו מתוכננים להיות בו.
עדכון, שני, 2.2, 13:00
אלדד בק: "שניים מראשי ועד הקהילות היהודיות בגרמניה, אכן שהו בארץ לרגל כינוס הקונגרס היהודי העולמי. הם החליטו, לפי מה שנמסר לי, להישאר בארץ ולהחרים את טקס הזיכרון בבונדסטאג, מסיבותיהם, עליהן דיווחתי. שאר חברי הנשיאות של הוועד, שהיו בגרמניה, לא הגיעו גם הם לטקס בברלין. כל עיתוני גרמניה דיווחו בהרחבה על החרם ביום שבו דיווחנו עליו בידיעות, וזה היה אחד הנושאים המדוברים כאן בשבוע שעבר". 
– –
האיור השVועי/ אורית עריף
איורו של דוד פולונסקי לכתבה של אורי בלאו במוסף הארץ, המתייחסת לדו"ח מערכת הביטחון על היקף הבנייה הבלתי חוקית בהתנחלויות, לוכד את הצופה בעוצמתו החזותית, עוד לפני שנכנסים אל תוך הטקסט הצפוף.אין ספק: מפעל ההתנחלויות והמכאניזם שמפעיל אותו נועו ינועו בלי לראות ממטר. אפילו מבלי להבין מי בדיוק נוהג אותו.
פולונסקי הוא מאייר פנומן: הוא מיטיב ליצור איור פרשני, לספר סיפור ולהרחיב את יריעת הכתבה. בהיותו בעל יכולות טכניות וירטואוזיות ומגוונות מאוד, הוא רותם שלל מניפולציות חזותיות על מנת להעצים את הסיפור האיורי שלו.
הבחירות הסגנוניות שלו: פלטת הצבעים מצומצמת (מזכירה את ואלס עם באשיר, עליו הוא חתום), קונטורים שחורים דומיננטים דמויי חיתוך-עץ, המכונה הגדולה שבמרכז העבודה שנקודת המבט אליה נמצאת מתחתיה (תחבולה המעצימה
עוד יותר את גודלה המפלצתי) וריבוי הצללים השחורים, המסתירים את מי שעשוי להמצא מתחת לגלגליו הדורסניים של הבולדוזר, כל אלו זורקות  לאימג`ים המוכרים מתקופות אחרות.
הציטוט החזותי הזה גורם לי להיזכר בימים של אמונה יוקדת בצדקת הדרך לצד מיסוך כבד על מידע שחיפה על עוולות נוראיות, וכך יוצר קישור וזווית חדשה לנושאים קונקרטיים שהועלו בכתבה של בלאו.
האיור העשיר לי את הטקסט, גרם לי לחשוב, שובב לי את העין.
רק שאלה קטנה: מה היה דחוף למעצב המוסף לתקוע את האיור בדיוק על קיפול דפי הכפולה. לא חראם?!
אורית עריף
– –
לפני פיזור

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה לייב בלוגינג. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

66 תגובות על אצבעות שחורות 30.1.9

 1. Jeronimo הגיב:

  לגבי ללכת עם שרון שלא כיבד את החלטות מרכז הליכוד: להזכירך, מרכז הליכוד של הימים ההם קבע הכל עבור המפלגה הזו, וזאת מבלי שהוא עצמו נבחר באיזושהי צורה דמוקרטית. חבורה של עסקנים עלובים וזוללי ג`ובים ניהלה את המדינה, מבלי שהמדינה בחרה בה (אלא רק בנציגיה לכנסת). לא לכבד את החלטתם אמנם היה משהו לא תקין מפלגתית, אבל לא היה בו משהו לא תקין דמוקרטית ברמה המדינית/ארצית. את עמדות ש"ס, למשל, קובע בדיוק אדם אחד, בשם עובדיה יוסף, ומצווה על חברי הכנסת לפעול לפי החלטתו. זה לא יותר דמוקרטי, ועדיין נחשב לתקין. לטעון שאם לא היתה התנתקות אז גם לא היתה "עופרת יצוקה" זה מופרך. קסאמים היו גם בשנים בהן היינו בעזה, ואין סיבה לחשוב שהיו נפסקים אם היינו נשארים שם. דווקא זה שיצאנו מהחור הזה איפשר לצבא לפעול בהרבה יותר קלות וחופשיות מאשר אם במקביל היו צריכים לשמור שם על חבורת הפרזיטים שישבה בוילות על חוף הים של עזה. 8000 איש שתופסים שליש (שליש!) מכל רצועת עזה, כשבשני השלישים האחרים יושבים יותר ממליון בני אדם, בתנאים "קצת" פחות טובים… מזל, מזל שנפטרנו מהמקום הזה. זה שההתנתקות היתה נכונה לשעתה, לא אומר שההתכנסות נכונה לשעה הזו. הקשר ההדוק שאתה מנסה לכרוך בין שתיהן, כאילו אם א` זה X משמע שגם ב` זה X לא באמת קיים. ואגב, אולי זה יקח שנה-שנתיים או 20, אבל הפתרון הסופי באיזור הזה לא יהיה רחוק מרעיון ההתכנסות. ישראל תצא מרוב השטחים, עם הסכם או בלי (נקווה שעם) ותציב קו גבול ברור על הקו הירוק. having said that, אני חושב שציפי לבני היא לא באמת מנהיגה, ואינה ראויה להיות ראש ממשלת ישראל. הצרה היא שהשניים שרצים מולה כבר הוכיחו שהם לא ראויים לתפקיד הזה. לה עוד לפחות יש את ה-benefit of the doubt.

  אהבתי

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`proh no, they hate each other

  אהבתי

 3. דודו עזריה הגיב:

  ולכן ברצוני להזכיר לך שלבחירות לא רק ששרון הלך על התנתקות אלא שהוא הלך בדיוק הפועל, 180 מעלות מדויקות ממנה. מצנע אמר יוצאים מעזה, שרון אמר "דין נצרים כדין ת"א ". מרכז הליכוד באותם שנים אכן היה מושחת ועדיין את אמונו ביקש שרון. ביקש ולא קיבל, אז החליט שהוא שואל את כלל המתפקדים, וכשהתברר שגם הם לך תבין ליכודניקים נגד הודיע שזו היתה רק התייעצות. ואחרי כל זה כשמי שכונו המורדים ובעצם היו הליכודניקים האמיתיים הקשו עליו הוא גנב את המנדטים של אלו שהצביעו ליכוד להזכירך והלך איתם לעשות את קדימה. כולל הכסף שנלווה אליהם בכל האמור לכסף שהמדינה מעניקה. קלין היתה שם. אדלר היה שם,ארד היה שם. אין בכלל מקום להשוואה באשר לכמויות הנשקים וליכותם בין עזה שלפני ההתנתקות לזו של היום, ככה זה כשאנחנו לא "בחור " הזה. יתכן שבעוד עשרים שנה יהייה פתרון דמוי התכנסותי, נכון להתכנסות ולהתנתקות זה הפתרון הכי גרוע שיש. הרצון הזה להגיע עכשיו לפתרון, גם אם אי אפשר באמת, גם אם בצד השני יש מי שלא מעוניין לנהל איתנו גבולות משותפים היא משהו לא נתפס. הפלסטינים לא מוכנים לקבל כל מה שהוא לא "הכל" ואנחנו בשל כך מנסים לפתות אותם עם 67, גבולות בלתי אפשריים . צריכים להגיד שההתנתקות הראשונה היתה באוסלו, אחרי אוסלו מלבד גושי ההתיישבות לא היינו בעזה, בטח לא ביכולת לשלוף חשודים ולעצור דברים באיבם (כפי שאחרי חומת מגן קורה ביו"ש) במקום זה בחרנו כזה ששידר פחד, בפתרון שמפחד מה שיקרה לחיילנו לא יצא להגנת הנגב. ומי שלא הבין גם היום שההתנתקות היתה טעות איומה לא ראוי להיות ראש ממשלה, גם אם זה לא ראויה.

  אהבתי

 4. Superwoman המקורית הגיב:

  בעקבות הראיון של ארי שביט עם דב חנין שאצביע חד"ש. ארי שביט כרגיל מתנשא על המרואיין שלו, אבל חנין לא נשבר ועונה לעניין. אצביע חד"ש גם כמחאה על המלחמה בעזה, ולהבעת גועל הנפש שלי מהמעשים הברברים שציפי לקחה בהם חלק. לגבי ברק ונתניהו – שניהם הביאו את מדינת ישראל לשפל מדרגה, כל אחד בזמנו ובמיטב כשרונו. אז כשאנחנו מדרגה אחת מתחת לשפל, להצביע לאחד מהם שוב, זה נראה לי כמו איזו משאלת מוות כמוסה. כאילו אמרנו: ממילא אין למדינה הציונית עתיד, אז יאללה בואו נפרק את העניינים כמה שיותר מהר ונלך הבית.

  אהבתי

 5. Jeronimo הגיב:

  שרון אמנם לא הלך לבחירות על הדגל של פינוי עזה, אבל הוא כן הצהיר לפני הבחירות הכי בפומבי ובאופן רשמי שהוא תומך בהקמת מדינה פלסטינית ושידרשו "ויתורים כואבים". את "דין נצרים כדין תל-אביב" הוא אמר בשיחה אישית לעמרם מצנע, לא און דה רקורד ולא כחלק מהמצע שלו. אם נתחיל להסתכל על כל משפט שפוליטיקאי אומר בארבע עיניים כחלק מחייב מהמצע שלו – כל פוליטיקאי יצא שקרן…. פינוי עזה בהחלט יכול להיכנס תחת הצהרת "ויתורים כואבים". בנוסף, אם הולכים לפי הקו שלך של "רק מה שהוא אמר" – אז אם שרון היה מקים מדינה פלסטינית ביהודה ושומרון (בלי עזה) – זה היה תקין מבחינתך, כי הוא הצהיר על כך עוד ("מדינה פלסטינית" + "ויתורים כואבים") לפני הבחירות. ואני חושב שגם היום רוב אלו שתמכו בהתנתקות לא מצטערים על זה. אני גם מאמין שאלו שהיום אומרים שהם מתחרטים על תמיכתם בה – עדיין היו עונים "לא" אם היו שואלים אותם אם הם מעוניינים להחזיר את הגלגל אחורה, לשוב לעזה ולהקים את גוש קטיף. הם בטח היו אומרים "לא" לשאלה "האם אתה מעוניין שבנך החייל ישרת בעזה ו/או בהגנה על ישובים בה". לא רק שההתנתקות לא היתה "טעות איומה", היא היתה משהו שהגיע באיחור. ותהיה בטוח שאם לא היתה התנתקות ועדיין היו מתנחלים בעזה, העולם היה הרבה פחות אמפטי וסבלני ל"עופרת יצוקה" (וכן, גם אז היינו צריכים לצאת לעופרת יצוקה. לא יצאנו אליו בגלל כמויות הנשק, אלא בגלל הקסאמים) ולא בהכרח היה נותן לנו כזה חופש פעולה, כשאנחנו במקביל מתנחלים על האדמה הכבושה הזו.

  אהבתי

 6. זינה אביסרור הגיב:

  משימה – לטפל באבטלה מזוית מעניינת, אנושית, נוגעת.

  אהבתי

 7. ללא שם הגיב:

  "זה נראה לי כמו איזו משאלת מוות כמוסה. כאילו אמרנו: ממילא אין למדינה הציונית עתיד, אז יאללה בואו נפרק את העניינים כמה שיותר מהר ונלך הבית. " עכשיו ההצבעה שלך לחד"ש מקבלת טויסט מעניין

  אהבתי

 8. ללא שם הגיב:

  שאם לא היתה התנתקות לא היתה עופרת יצוקה. קסאמים היו גם קודם. הטענה היא, שאם לא היתה התנתקות לא היו קסאמים באשדוד ואשקלון. אלו העובדות הפשוטות – הטווח התרחב. אם לא היתה התנתקות בכל מקרה היינו נאלצים לצאת למבצע. אז בשביל מה ההתנתקות? לצערי אתה טועה. תמכתי בהתנתקות ואם היה משאל היום הייתי מחזיר את הגלגל לאחור. בדיעבד ההליך (שכבר אז היה ברור שהוא לא דמוקרטי רק שנראה היה שהמטרה מקדשת) היה שגוי.

  אהבתי

 9. Superwoman המקורית הגיב:

  המסורתיות שלכם. אני מצביעה לחד"ש כדי לחזק את המיעוט שזכויותיו נרמסות, כדי לחזק את העובדים, וכדי לחזק את האג`נדה הירוקה. וגם, שוב אני חוזרת על זה, כדי להביע שאט נפש מהמלחמה המיותרת, הברברית והמזעזעת ומכל תומכיה בני עדות הטוקבקים.

  אהבתי

 10. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`שדשוקן כתב את המאמר המביש!!!

  אהבתי

 11. דודו עזריה הגיב:

  הרבה לפני המלחמה בעזה ובלי שום קשר אליה משטרת באר שבע היתה מפנה משמרות מחאה שלנ ו אוהדי הקבוצה מול בית היו"ר והבעלים של הקבוצה 10 אנשים שעמדו בשקט עם שלטים. הטיעון (ועד שהסעיף הלא דמורקטי 7והאנכרוניסטי הזה ישונה הוא גם עומד במבחן החוק) הוא שיש חוק עותמאנ י או מנדטורי המעניק לשוטרים את הסמכות להגדיר כל התכנסות של יותר מ 2 אנשים כהתגודדות לא חוקית.

  אהבתי

 12. קוראי.. הגיב:

  אנשים שואלים אם שוקן כתב את המאמר הקורא לאוניברסיטה להחרים הכשירה משפטית את הקצינה שאישרה את פעולות צהל

  אהבתי

 13. דודו עזריה הגיב:

  חבר טוב שלי הסביר לי איך הוא בוחר למי להצביע, חשבתי בדבר ואמרתי ?: וואלה צודק. הוא הסביר לי שלמען האמת ההשפעה שלך על ראשות הממשלה קטנה, עד כמעט בלתי אפשרית. ועל כן הוא מסתכל על הסקרים, רואה איזה חבר כנסת מתנדנד ומחליט להכניס אותו. כיוון שכך ולמרות החשש הכבד שלי שכמו בהצבעה ההיא שלי לתחיה אני עלול לזרוק חצי מהקול שלי לפיקציה של קדימה אני רוצה לנסות ולהכניס את אורי אורבך לכנסת.

  אהבתי

 14. דודו עזריה הגיב:

  לא חושב שאובר אני קשור לאופיה הרודני. חלילה. הוא קשור לכך שנקודת התורפה שלה היא שהיא נתפסת בציבור כפלקטית משהו ועל מנת שהציבור יחשובידע שהיא משפיעה צריכים לשים סטמפות של אני. לדעתי הרבה פחות קשור לשורשי השיער שלה ויחסה ללשכה ויותר עבודה של אדלר וארד.

  אהבתי

 15. דודו עזריה הגיב:

  אם היינו נמצאים על פילדלפי , לא נותנים לחמאס להשתתף בבחירות ולעלות לשלטון . בכל מקרה שרון עלה לשלטון כשהאופציה מהצד השני היתה "לצאת מעזה" , למה הוא טען שזה לא נכון? וכמובן שאתה מנתק בין ההתנתקות לחקירות נגד האתרוג, לכך שהוא רמס ברגל גסה כל תהליך דמוקרטי (שלא השתלב לו). ובאשר לאלו שתמכו בהתנתקות? גם שם אני חלוק. יודעי מה? לפחות בקרב תושבי איזור חיוג 08 אני אפילו בטוח בזה. יש אולי שטענו שצריך היה לפנות את ההתיישבות ולא את פילדלפי אבל אם השאלה : ההתנתקות כפי שנעשה טובה או רעה? יש רוב מוחלט לכך שהיתה גרועה. בקשר לשאר? חכו עוד כמה חודשים ,הטילים יגיעו גם אליכם, תלמדו למצוא מרחב מוגן תוך דקה וחצי ואח"כ נבדוק. במחבחן התוצאה כל הנסיגות יצרו מצב גרוע יותר מאשר זה שהיה לפניהן והרי הן באו על מנת לשפר אותו.

  אהבתי

 16. דודו עזריה הגיב:

  את דין נצרים כדין ת"א הוא שחרר על מנת לשלוח אנשים לפריימריס של הליכוד (כשמצנע דיבר על התנתקות) http://he.wikiquote.org/wiki/%D7%90%D7%A8%D7%99%D7%90%D7%9C_%D7%A9%D7%A8%D7%95%D7%9F

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s