כמה מובטלים יהיו עד סוף 2009?

 
 
יומיים אחרי שאולמרט סיפר בגאווה למעריב איזה בובה של מדינה הוא הביא לקראת המשבר הכלכלי הנוכחי, נוחתות הכותרות בכל העיתונים: מיתון. זינוק באבטלה. 17,500 מובטלים בדצמבר. מכאן, כל עיתון מנתח ומכמת את הנתונים כהבנתו.
ע"פ ynetתשעים אלף מובטלים בחצי השנה האחרונה.
על פי הצפי של מעריב עסקים, השנה הנוכחית תביא עמה 77 אלף מובטלים נוספים.
בשער המארקר התחזית פחות נוראית: רק 46 אלף מובטלים ב-2009.
ישראל היום מאיים בעתיד המעט יותר רחוק, 2010: אם הסחר העולמי לא יתאושש, שיעור הצמיחה של המשק יישאר נמוך, והאבטלה תזנק לקרוב ל-300 אלף מובטלים.
על פי ממון של ידיעות בבנק ישראל צופים דווקא  שיפור מסוים בכלכלה העולמית ב-2010, ואם זה מה שיקרה "שיעור האבטלה צפוי להתייצב".
בכלכליסט מודיעים לנו להתכונן לכך שאת 2009 נסיים עם כ-225 אלף מובטלים.
מעניין שהמיתון מככב בגלובס של אמש רק בתחתית השער ובע` 12 של החדשות, לעומת כלכליסט שכן הצליח להתחבר לתחזית הצמיחה העגומה.

חפשו את המיתון בגלובס
– –
איווט האיום
כל העיתונים מתייחסים למעצרים בפרשת אביגדור ליברמן. גורמים משפטיים, כך לפי ידיעות, דחו את הביקורת וטענו ש"הנחיות היועץ המשפטי לממשלה, אשר נוסחו לפני ארבע שנים, קובעות שחקירות יתנהלו כסדרן גם במהלך תקופת הבחירות".
וגם במעריב:
"אנו דוחים בתוקף את הרמיזות בדבר כוונות נסתרות, לכאורה, המיוחסות לחוקרים לעניין עיתוי החקירות", נמסר מהמשטרה.
הוא דווקא מתלוצץ עם רופאיו ואומר: "נרגעתי. חקירה עכשיו שווה עוד ארבעה מנדטים".
בהארץ זו הכותרת הראשית, עם תחקיר חדש (להבדיל מאלו הקודמים), שלפיו קיבל ליברמן בשנים האחרונות 11 מיליון שקלים מגורמים עלומים.


– –
לאריה דרעי נולד נכד
מאורע משמח בהחלט. רק לפני חודש נחנק נכד אחר שלו למוות. אבל האם באמת זה מאורע ברמה לאומית, זאת אומרת, כזה השווה רבע שער של עיתון יומי (ידיעות)?


– –
מה קורה עם החשודים בהתעללות בקטין?
שופט השלום בני שגיא התיר ביום חמישי לפרסם את שמם של חמישה מעשרת החשודים שנעצרו בחשד לקיום יחסי מין עם קטין בן 15 אולם עיכב את החלטתו עד ראשון בצהריים כדי שיוכלו לערער על כך למחוזי.
במקביל, כך נכתב בהארץ אתמול, "אסר השופט את פרסום שמם של חמישה חשודים אחרים, בהם בכיר באינטרנט ומאמן ספורט. בין הנזקים שייגרמו להם, לפי השופט – חשיפת נטייתם המינית".
למה חשיפת נטייה מינית עלולה לגרום לאנשים נזק בשנת 2009, ישראל? מאיפה הנימוק המטופש הזה של השופט?

ממעריב של אתמול עלה שבמשטרה זעמו על החלטת השופט לא להתיר את פרסום שמות החשודים בסופהשבוע.
הלילה עדכן ynet שעורך הדין מבקש בעצמו לחשוף את שמו, מאחר שהוא מואשם בעבירות סמים ולא בעבירות מין. זה יקרה כנראה הבוקר. כה אמר עורך דינו:
"`לכל המלעיזים, הרכלנים והטוקבקיסטים הסקרנים, שהיו להוטים לרקוד על דמו של מרשי בטרם עת, עליכם להתאפק רק עוד מעט`, אמר פרקליטו של עורך הדין, עו"ד אבי חימי. הוא מתכוון לפנות השכם בבוקר לבית המשפט בבקשה מיוזמתו להסיר את צו איסור הפרסום על שמו".
עדכון: נחשף. ארי שמאי.
עדכון 2: "מחר תבקש המשטרה מבית המשפט המחוזי לחשוף את זהותם על מנת שקטינים נוספים שאולי באו איתם במגע יוכלו להתלונן על כך".
אבל מה עם החלטת השופט מסופהשבוע?
– –
משרד החינוך נלחם באפליה
מתברר שמשרד החינוך החליט לפשפש במילותיהם של כמה שירים, נכסי צאן ברזל, ולאתר בהם מסרים שוביניסטיים (ידיעות, ראשון, 25.1).
במסגרת תוכנית הלימודים יוכלו הילדים לשנות את מילות השירים.
אריאנה מלמד יצאה נגד קומיסרי החינוך, ואני אומרת, אין צורך לשנות את מילות "היו לילות"; "ילד רע", "קח לך אישה" ו"חורשת האקליפטוס". אפשר בהחלט לדבר עליהם ולנתח, אבל לשנות את המילים? בבקשה לא. אין צורך.
– –
חנוך מרמרי כותב על ההחלטה 
לפרסם את מאמרו של דויד גרוסמן ככותרת ראשית בהארץ, במקום בעמוד
המאמרים, ששם מקומו.
"מרגע שמאמרו של גרוסמן נפרש לרוחב העמוד הראשון, תוכנו מועצם. הוא הופך למקבילה הכתובה של נאום משודר לאומה, הוא הופך ל`חדשה` בין חדשות, לכתיבה המשווקת את עצמה, לדבר הנביא בשערי העיר. בפנים, בעמוד המאמרים, מנסים מיטב הוגי העיתון ואורחיו להתמודד עם המצב, ובין אלה גם סופר מוערך, א"ב יהושע – וגרוסמן לא עימם. האם לגרוסמן נפתחה ליגה משלו?"
– –
לקראת הבחירות
יובל דרור על קרקס הבחירות התקשורתי, ועל מי שילכו לים בעוד שבועיים.
 
אבל הנה, מבצע שמטרתו לגייס את הישראלים להצביע.
– –
ח"כ הרב אברהם רביץ הלך לעולמו
מאחר שהפרסום על כך היה רק בארבע לפנות בוקר, פספסו עיתוני הדפוס.
– –
ברשתתת
בכלכליסט נזכרו פתאום (אתמול) בסרטון עם רון קרייטלר, שכיכב בקפה וברשת כבר לפני כמה חודשים, והזניק את ההתעניינות בו פלאים.
שני תיקונים: המבטא של קרייטלר ג`וניור הוא ייקי, כמו של הוריו (ולא פולני, ככתוב), והמשקפיים שלו הם עבי זגוגית. לא עבות.
בועז ארד היה במחנה גמילה מאינטרנט לבני נוער בדאשינג, ומדווח על הגיהנום החדש ב-24 של ידיעות. מכות חשמל, היפנוזה, טיפוליים תרופתיים, הכל הולך.
אבל גם זה מצליח חלקית: רק 70 אחוזים נגמלים, והשאר חוזרים לסיבוב שני ושלישי.
מתי אמנסטי יבקר במחנה הזה?
– –
איתן אבריאל מדווח מכנס האינטרנט הגדול במינכן, DLD.
למה הדיווח שמתפרסם היום, 26.1 מתואר כדיווח מ-21-22.1?, ואילו  בפתיח כתוב במפורש שהכנס נפתח אתמול?
ולמה מצורפות שש תמונות של ישראלים הנוכחים בכנס מבלי לכתוב עליהם מילה בטקסט?


אהוד ברק כן מוכן להיות חבר במועדון שמקבל אותו. כלומר שמודה לו.


 
– –
ומי בסוף קנה את בית מעריב?
הכשרת הישוב, החברה-האם של העיתון. באמת יופי.
אם מישהו יוכל להסביר לי את הפסקה הזו, אתן לו את ביתי העתידי בחינם.
"בין הכשרת היישוב ומעריב הוסכם שמבקרה המעריב תוכל להתקשר בעסקה למכירת הנכס תמורת מחיר גבוה יותר מזה שסוכם עליו בין השתיים, יידחה הסכם המכירה, בתנאי שהתמורה בעסקה תספיק לפירעון תשלום אגרות החוב של מעריב שמיועד לתאריך 5 במארס".
– –
שת"פ וואלה/ערוץ 1 כבר התחיל
הנה למשל ראיון עם בכיר חמאס, ד"ר אבו לילה, שלא ממש מת על ישראל משומה. לא נורא, יבואו אחרים.
– –
צרות בכותרות

מה שנקרא, בטוב טעם (ynet)
 
 

הסוכנות מעודדת אנטישמיות (ynet)?
 
חופש הביטוי בתפוז אתמול ב-23:00
 
בגדים
זו הפעם הראשונה שאני נתקלת בפרויקט כזה: מבחני גירוד לסוודרים (24, אופנה, ראשון). כמי שלא יכולה לשאת כמעט אף בד במגע ישיר או עקיף על גופה, למעט כותנה, סוודרים הם מחוץ לתחום עבורי. ולכן התלהבתי מהפרויקט הזה, שהוכיח שאני לא היחידה בעולם.
– –
בלוגלנד
אורי קציר מתאר באפלטון את התפלגות הבלוגרים לקראת הבחירות. חמאסניקים כולם, נו, ברור.
– –
לחם עבודה
המדור עבר לצד ימין למעלה, ממש קרוב ללוגו. חשבתי שהוא יהיה שם יותר נגיש וברור. מקווה שאכן כך.

ומצד שמאל למעלה יש עכשיו גם "פוסטים אחרונים".
 
– –
לפני פיזור
איפה מתגרשים הכי הרבה? במודיעין.
והכי מעט? בצפת.
עשו את הדבר הנכון.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה לייב בלוגינג. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

38 תגובות על כמה מובטלים יהיו עד סוף 2009?

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`ללא שםלדרעי נפטר נין ולא נכד

  אהבתי

 2. לבנדר הגיב:

  אולי כי הפנטזיה הבורגנית מסריחה.

  אהבתי

 3. יאנקה הגיב:

  הוא העו"ד בפרשה. והבעייתיות רק מתחילה להתפרץ. באתר וואן מסקרת את הידיעה יעל מרגלית… מי שבעבר היתה בת זוגו של מר שמאי בכבודו ובעצמו. גילוי דעת? הגזמנו זה המון לבקש…

  אהבתי

 4. דודו עזריה הגיב:

  רביב דרוקר ודני ענבר עושים יאיר לפיד ויולי תמיר. http://israblog.nana10.co.il/tblogread.asp?blog=394281 אם תשאלו אותי? שניהם צודקים.

  אהבתי

 5. אלא מי? הגיב:

  מבחני גירוד לסוודרים הם רק קצה הקרחון, האבחנות המדוייקות יותר בתחום הטקסטיל הן בין, כמו שאומרת סבתא מניה- "שטייף" (לא טוב, בלי קשר להדס) ל"לא שטייף", שמקבילות לאבחנה בתחום הקולינרי בין "פריך" (לא טוב) ל"נימוח" (כן), והדברים נכונים כמעט לכל תחום בחיים, תנסי. וכדי לא לצאת ממש מנותק אז הנה- חמאס, מובטלים, ארישמאי, ומעריב.

  אהבתי

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`ולווטתודה רבה, מיד אוסיף.

  אהבתי

 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`ולווטחןחן על המידע החשוב. ייבדק.

  אהבתי

 8. ולווט הגיב:

  (וגם שמאי).

  אהבתי

 9. אבי סגל הגיב:

  קל לומר על שופט שנימוקו מטופש. אבל גם ב-2009 יכולה חשיפה כזאת לפרק משפחות, לערער חברויות ולאמלל ילדים. כמובן לא בחבורה הנאורה והליברלית שלך, אבל זאת המציאות מעבר לאפך. לא סתם חיים בינינו אנשים כה רבים בארון, ולא סתם נמנעת התקשורת מלהוציא אותם משם. אנשים שלא עברו על החוק רשאים לבחור אם ומתי לחשוף את נטיותיהם, בלי ששופט יעשה זאת בשבילם.

  אהבתי

 10. נו הגיב:

  לקבל תשובה על שאלה ענינית: מה גודל החוב של הארץ לבנקים. אם זה מאות מליוני שקלים, הציבור צריך לדעת.

  אהבתי

 11. שולמית הגיב:

  הופתעתי לגלות אתמול כרזה למופע של יהונתן גפן (+ זמר שאת שמו שכחתי) בבאר שבע, העיר שבה ובתושביה זילזל וציין שכל מה שהוא יודע על העיר שהיא מכוערת ועוצרים בה רק כדי לתדלק בדרך לאילת. אני מקווה שאיש מבאר שבע לא יבוא להופעה שלו. אגב, יש הנחה של ישראכרד.מעניין אם אנשי עומר, להבים ומיתר ימהרו למופע.

  אהבתי

 12. מם הגיב:

  סרקוזי פיטר את רשידה דאטי, שרת המשפטים, אם טרייה. אתמול פורסם באנרג`י. עד עכשיו אף מילה באף אתר אחר!

  אהבתי

 13. ללא שם הגיב:

  הפועל ניצחה!!! חגיגת?

  אהבתי

 14. ולווט הגיב:

  מדובר בהרבה זוגות צעירים שטרם צברו ממון לרוב, ולכן יכולים להרשות לעצמם להתגרש כאילו אין עו"ד למעמד אישי, הסכמים, ריבים, מכות ופשרות.

  אהבתי

 15. ולווט הגיב:

  דרעי בן 48, איך יהיה לו נין? עם כל הכבוד להספק במגזר, זה עדיין לא אפשרי משום בחינה שהיא.

  אהבתי

 16. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`אחדאתה מצפה ליותר מוואן?

  אהבתי

 17. ללא שם הגיב:

  נגיד ש: דרעי היה חסיד של הרב שיק מיבניאל ונגיד שהרב היה מחתן אותו בגיל 15. בגיל 16 היה יכול להיות לו ילד ראשון. כשהילד יגיע לגיל 15 הוא יתחתן ואחרי שנה יוולד לו בן, נכד לאריה דרעי. כרגע דרעי בן 32 ויש לו כבר נכד ראשון. כשהנכד יהיה בן 15, יקרא אותו אליו הרב שיק ויציע לו שידוך. אחרי שנה יוולד הבן שייקרא יוסף. יוצא שדרעי בן 48 ויש לו נין (כ"כ חמוד, את חייבת לראות).

  אהבתי

 18. ולווט הגיב:

  אפילו בש"ס לא מתחתנים בגיל 15

  אהבתי

 19. ולווט הגיב:

  "אנשים שלא עברו על החוק". מה שמטריד את האנשים שעברו על החוק, בעבירות חמורות (לכאורה, לכאורה, בינתיים כולם בגדר חשודים) זה שידעו מהי נטייתם המינית? כלומר, אתה מבין שנטייה מינית נחשבת לסוד אפל יותר ממעשה פשע? חוץ מזה: האנשים האלו במעצר. בקרוב ייתכן שיוגש נגדם כתב אישום. מה, גם אז הם יסתירו את נטיותיהם הפליליות (לכאורה) והמיניות (למעשה) מבני המשפחה? ועל אנשים שמעדיפים לחיות בשקר עם המשפחה הקרובה שלהם ולנהל חיים כפולים יש לי דעה די ברורה, אבל זה לא משנה כרגע.

  אהבתי

 20. יאנקה הגיב:

  ראשית לא. שנית אני מצפה מבת אח של דן מרגלית לקצת הגיון וגילוי נאות… הרי לא לעולם היא תשאר שם… מי ירצה לקחת אותה עם ניסיון כזה ושם כזה לעבודה במקומות אחרים. אני תמים להניח שאחרי הזובור שחטפה לפני כחודשיים ( הורידו לה בשכר, היתה על סף פיטורין ואפילו עשו עליה גליץ`)… שזה המשך לזובור… אבל לגבי האתר עצמו- סתם קיוויתי לאיזושהי תובנה, איזשהו הפעלת ערך של מוסר… ומאחר שבאמת סתם קיוויתי- נכון להראות אותו בקלונו לכל פעם שמתאפשר.

  אהבתי

 21. דודו עזריה הגיב:

  בין עבירה על החוק (שזה הדבר החשוב עקרונית ) לבין הרצון שלא להיחשף . אפשר להזכר למשל במקרה הבא ": http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=437031 האם השגריר עבר על החוק? סביר להניח שלא. האם במידה והיה חושף העדפותיו היה מגיע לתפקיד שגריר ? בטוח שלא. והנה חשיפתו הפכה אותו לבדיחה מהלכת. מה זה אומר על החברה שלנו זה עניין אחד, אבל הרבה פחות חשוב בעיני האובייקט עצמו. העובדה שיש לא מעט אנשים בארון (ואני אהמר שאפילו יותר מאשר מחוצה לו) והעובדה הפשוטה שראוי לכבד רצונו של אדם לשמור על פרטיוותו. קו הגבול בעיני הוא החוק. בעניין זה מלבד נגד המשטרה שנראית כאילו מתעללת בכבודם של החשודים עד כי זה מזכיר לי לעיתים צייד שמוביל את האריה שצד ומצטלם לידו יש לי גם הרבה דברים נגד העיתונאים שעומדים וצועקים שאלות בנוסח "מה יש לכם להגיד על האשמות החמורות", כל האקט מכוער ביותר בעיני.

  אהבתי

 22. שולמית הגיב:

  לו זה קרה בארצנו רבים היו כותבים שהם מתבישים שהם חיים בישראלי ולא באירופה או באמריקה.

  אהבתי

 23. ולווט הגיב:

  סליחה, איך בדיוק תעשה את ההפרדה במקרה הזה, כשיש סיכוי שפרסום שמם של החשודים יביא למתלונננים נוספים? אני לא מבינה מה אתה רוצה להגיד בזה. האם שגריר לא יכול להיות הומוסקסואל? יכול גם יכול. מצד שני, אם הייתי שגריר הומוסקסואל, אני מניחה שהייתי בוחרת לי את הפרטנרים המיניים שלי בקפידה, מאחר שהייתי מודעת למעמדי.

  אהבתי

 24. אבי סגל הגיב:

  את מגיבה כאילו האנשים כבר אשמים, אבל אני מתייחס לנימוקי השופט – ומבחינתו הם כרגע חפים מפשע. לכן אין כאן תחרות איזה סוד אפל יותר. ותאמיני לי, הדעה שלי על חיים כפולים לא טובה משלך, גם לגבי סטרייטים גמורים.

  אהבתי

 25. ללא שם הגיב:

  אולי כדאי להגיע ולהפגין בצורה תרבותית.

  אהבתי

 26. Superwoman המקורית הגיב:

  עדיף לא להתחתן מראש, אני אומרת

  אהבתי

 27. Superwoman המקורית הגיב:

  יאללה באר-שבעים, מספיק עם הרגשי. הרי יצאו מקרבכם אנשים דגולים, כמו צ`יקי או מה

  אהבתי

 28. דודו עזריה הגיב:

  אמר? אז שיעמוד במילתו, יתדלק את רכבו בדרך לאילת או לאחד המקומות הפחות אפורים. בטוחני שתריסר הבאר שבעים ותושבי הותיקן..סליחה בן גוריון שמעוניינים לראות אותו יצליחו לעשות זאת בת"א מבלי להטריח את הסאטירקן ואיש הספר המהולל עד לעיר האפורה. אחת ההתנשאויות הגדולות יותר של הקולוניאליזם התל אביבי הוא להשתיק כל דבר ב"רגשי" ו "רגשי נחיתות" . תפנימו: אין לנו רגשי נחיתות, אנחנו לא פחות טובים. זה אתם שבטוחים שמי שלא התקדם עד אליכם פחות טוב ושאנחנו צריכים להתרגש מכך שאיש רוח חשוב כמו אביב גפן מואיל בטובו להגיע.

  אהבתי

 29. ולווט הגיב:

  עניינית. ברגע שיהיה לי דבר מה מסודר ובדוק, אני מבטיחה לך שאעלה אותו מיד, ובלי היסוס.

  אהבתי

 30. אבי סגל הגיב:

  אין לי דעה נחרצת אם לפרסם שמות או לא, בין היתר בגלל הנימוק שהעלית על הגעת תלונות נוספות. אני רק פרשנתי את הנימוק של השופט שהוא לגיטימי ולא מטופש, וצריך לקחת גם אותו בחשבון.

  אהבתי

 31. ולווט הגיב:

  מלכתחילה, מתחילת הפרשה: אני נגד איפה ואיפה. אם לא מפרסמים שמות של חשודים, הכלל צריך להיות תקף לכל ביתא ישראל. לא רק ל"מפורסמים" ולא רק ל"הומואים בארון". אלא לכולם. לכולם בלי יוצא מן הכלל. העובדה שיש יחידה סגולה שנהנים מפריווילגיות – מכל מיני סיבות – נגדה אני יוצאת.

  אהבתי

 32. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`אבימסכים

  אהבתי

 33. Superwoman המקורית הגיב:

  כאילו, הילד החדש החליף את זה שמת? מה הקשר בכלל?

  אהבתי

 34. ולווט הגיב:

  זה ברור.

  אהבתי

 35. דודו עזריה הגיב:

  אגב איש רוח, זה ע"ש הרוח שהוא עושה?

  אהבתי

 36. Superwoman המקורית הגיב:

  אני רחוקה מתל אביב כמעט 200 ק"מ. אשת פריפריה במלוא רמ"ח ושס"ה

  אהבתי

 37. דודו הגיב:

  ולא צריכים לגור בת"א על מנת לבוא בגישה פטרונית וקולוניאליסטית.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s