היום ה-18. עמישראל ח"י. והשאר?

אלון בן-דוד, ובטח גם אחרים, התחילו אתמול לדבר על מספרים. 900 הרוגים פלסטינים. מתוכם כ-300 חמושים, על פי מקורות פלסטיניים. לא שמעתי הכחשה מצד ישראל. זה לא נראה טוב, אמר בן-דוד. זה לא נראה טוב, יגידו כולם. זו הכירורגייה? זה הכיוון המדויק?
כל המספרים הללו נשמעו אתמול במהלך הדיווחים הטלוויזיוניים. אני לא רואה אותם מנופנפים בראש חוצות העיתונים הבוקר, שמקדישים את הכותרות הראשיות שלהם לרצון המובלע יותר או פחות של ראש ממשלת חמאס,
איסמעיל הנייה, בהפסקת אש.


אבסטרקט לילי. דו"צ אישר                                    תצלום: אמיר בר-שלום, לערוץ הראשון
– –
כוחותינו
עוד חייל נפצע מאש כוחותינו. מה אומרת הסטטיסטיקה? כמה פעמים זה עלול לקרות פר מספר ימי לחימה? פעם בשבוע? פעם בחודש? מה עוד צפוי?

מה זה הכותרת הזו? "חייל צה"ל נפצע מ`אש ידידותית"`?
הוא מרגיש טוב יותר בגלל הידידותיות שלה?
– –
והמנהרות?
שרירות וקיימות. כן, חיסלנו, כתשנו, הרסנו. גמזנו? טרם.
– –
מתקפלים?
אמנון אברמוביץ` מסביר למה כדאי להתחיל לארוז.
– –
מה עם יונית
12:22: הודעה לעיתונות מחדשות 10:
"בחברת החדשות של ערוץ 10 הביעו היום הסתייגות חריפה מהעצומה המופצת באינטרנט נגד מגישת המהדורה המרכזית בחדשות 2, יונית לוי. "זכותם של צופים לחבב או להסתייג מאישיות טלוויזיונית כזו או אחרת אבל כשזה הופך לפרץ של שנאה שמלווה בביטויים מעוררי חלחלה, הבטן מתהפכת גם בבית הורד. יונית לוי היא עיתונאית ומגישה מהשורה הראשונה וכל חברת החדשות של ערוץ 10 שולחת לה כתף תומכת".

יוסי שריד מגן על יונית לוי.
רביב דרוקר על יונית לוי ועל דו"צ.
– –
הסרבנים
סיפור המילואימניק שסירב להיכנס לעזה מדהים. הוא אמנם נידון ל-14 ימי מחבוש, אבל דו"צ מתעקש: מה פתאום סירב, כולה מדובר בקורס שהוא לא רצה ללכת אליו.
החבר בניהו, הגזמת. עד כדי כך לטאטא מתחת לשטיח ולטשטש את המציאות? באיזו מדינה אתה חי?

בניהו חד-תלתל בארץ נהדרת אמש, מול לוח השידורים של hot vod המסקר את הלחימה של צה"ל
ומציע מגוון פיצוצים לעם
 
– –
לאבי וייס
אנא קנה למנחם הורוביץ מעיל. 2 מעלות בבאר שבע. רחמים.
– –
שערים
תצלום המילואימניקים היומי (אי.פי) של מעריב מציג במרכזו חייל בעל תספורת מוהוק. ממש ויאטנם פה. רוברט דה-נירו מבסוט.
אם תסתכלו בקפידה על תצלום המילואמניקים היומי בשער ידיעות, תראו שבמרכזו  תצלום (אי-פי-איי) חייל עם שומה שמה-זה דומה לדה-נירו הצעיר.
 
 
 
 
אבל הכותרת המטלטלת שייכת לידיעות עם חשש שחמאס ישגר טילים למרכז הארץ. אמנם הפירוט לא מופיע בע` 2 כמו שמבטיח השער, אלא בע` 4 דווקא, מה שאומר שהחשש מטילים פחת, בין הרגע שהוחלט שהידיעה תתפרסם בע` 2
לבין המעבר שלה לע` 4.
– –
קול אחר
נעמיקה ציון, מקבוצת קול אחר בשדרות, לא מאושרת מהמבצע. מתברר שגם תושבי הדרום לא עשויים מקשה אחת, אף שזה מה שמנסים לומר לנו.
הטקסט הזה שלה הועבר אתמול בתפוצה נרחבת במייל. זו לא איזו יוזמה של "תקשורת השמאלנית" (ש-ynet, לצורך העניין, מייצג).
כן, אני יודעת, עכשיו יהיה מי שיגיד שהיא שתולה מטעם לוגמי האספרסו מת"א.
– –
בל"ד ורע"ם נפסלו.
ד"ש ידיעות
המבצע נמשך, לא לדאוג. ומסמסים, כן, הבוקר חזרה בוקסית פרטי הסמסים לעיתון. עדיין 40 אג`.
– –
הארץ שלנו
שני שליש מעמ` 2 בחלק ב` של הארץ הוקדש למכתבי קוראים שהגיעו לעיתון מאז תחילת ינואר. מדובר ב-24 מכתבים המתחלקים כך: שמחים על שובו של חלק ב`; מזועזעים ממה שקרה למוסף הספורט; לא מבינים מדוע פוצל גלריה לכמה חלקים; לא מבינים למה הידיעות מהעמוד הראשון צריכות לחזור על עצמן במלואן גם בהמשך.
בקיצור, חברים, כל הדברים האלו נכתבו פה בזמן אמת. מילא אני ודעותיי המשונות והחתרניות, שלא לומר הקונפורמיות והמתנגדות לשינויים, אבל מה עם הקוראים, שבלי שום תיאום איתי כותבים בדיוק את אותם הדברים?
יש שם בהחלט כמה פנינים, ואני מקווה שמתישהו יועלה המקבץ המופלא הזה לאתר.
– –
ברשתתת
עזרו לעמית ולדן הלוקים בסרטן הדם.
– –
לפני פיזור
גור תירוש ואורית דולגין כתבו רומן סמס (כך למדתי מידיעות).
רציתי לומר שזה רעיון מצוין, אבל אז קראתי את אחד הדיאלוגים ממנו, הרצ"ב בלינק, ואני חוזרת בי זמנית. אלא אם זה במקרה לא משהו מייצג.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה אני אני אני. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

45 תגובות על היום ה-18. עמישראל ח"י. והשאר?

 1. eliram`~$~~$~אז אולי גם היה "טבח" בג הגיב:

  עם כל המאמץ למצוא טעויות בהודעות דובר צה"ל והיו כאלו, זה לא מתקרב לאפס קצהו של ההטעיות המכוונות והמופרכות לעילא של "מקורות פסלטינים". מה"טבח" בג`נין ומספרי ההרוגים שתמיד מנופחים בצורה בלתי פרופורציונאלית כי הרי עד שהמספרים האמיתיים יגיעו, השקר כבר יקנה לו אחיזה. עוד זכורה הלוויה המפוברקת שהציגו הפלסטינים בעוד ה"הרוג" נופל בטעות מהאלונקה ואז בורח. גם הסרטון בו נראים שורה של ילדים חבושים מגיעים לבית החולים כשברור שהם ללא שריטה נועד לתעמולה בוטה ומחליאה, נאומי ראשי החמאס המבטיחים את הנצחון המתקרב, הדיווחים על החבאת גופות של אנשי חמאס ומקרים נוספים מצריכים לכל הפחות להתיחס לדיווחי הפלסטינים בחשדנות רבה מאד. וזה הגיוני. ארגון שלא בוחל בשליחת מחבלים מתאבדים גם לא יהסס לשקר במצח נחושה, השאלה היא למה לתת דרגה כלשהי של אמינות לדיווחים שלהם כשברור שיש להם אינטרס לנפח את המספרים? החמאס הוא היחיד שאולי יודע את היקף הנפגעים המדויק. זה הופך אותו למקור הפלסטיני היחיד וכשנתוניו עומדים בסתירה לכל ההערכות האחרות דווקא ולמרות המידע שברשותו הייתי מתיחס למידע הזה כשקרי עד אשר יוכח אחרת. יש מספיק עדויות ממקורות אחרים כדי לקבל תמונת מצב.

  אהבתי

 2. D h a l i a הגיב:

  גברים, נשים וטף זה הכול פוטושופ… זהו, תהרגו אותי אבל אני לא יכולה לשתוק עוד. או במילים אחרות: "מי שחזו בזוועות והחשו ולא מחו – גם הם אשמים". http://cafe.themarker.com/view.php?t=830140

  אהבתי

 3. צג הגיב:

  זה הבסיס, הערבים דוברי אמת, אמרנו לכם לא להכנס,זה יגמר כמו לבנון, יש מאות סרבנים ולא מגלים לכם,היהודים רוצחים, לא מפרידים כמו הנאצים בין אנשים, כל העולם שונא אותנו, עכשיו נעשה סרט נגד היהודים ולמען הערבים, מייד שלא יעשו את זה לפנינו, ונעשה על זה כסף טוב, אמרנו לכם לא להכנס אתם רואים שהמילואימניקים יורים על הסדירים,אמרנו לכם שיהיו מאות הרוגים,המלחמה שלכם כבר נמאסה, התחלה זה היה מעניין אחלה ריטינג.. די משעמם תעשו כבר משהו דרמתי, מרוב שעמום עוד תעיפו לנו את יוניתוש, כמו שהתרגלו בשדרות גם הברשבעים יתרגלו,ראיתם שידיעות כתבו שזה יגיע לתלביב? אתם נוסעים? אנחנו גם ככה נוסעים כי אמרו שצריך לארח דרומים, איזה משעמם האלון בן דוד הזה כל הזמן אותן כפפות מה אין להם כסף שם ב10,איזה איפור מוזר יש למיקי הזאת? יותר מתאים לה אסוף, מה יותר קרוב לתלביב אשדוד או אשקלון? מה זה כל המרוקאיות הצווחות האלה אין להם שם אנשים נורמלים?הנה יש כמה אנגלו סקסיות בשדרות שמתנגדות למלחמה הנה לא כולם פרימיטיבים,איזה שמנה חנה לאסלו מה היא מופיעה ככה במיקלט, די רבע שעה ביום למלחמה הזאת שלהם הספיק לי…. וחבר שלי אומר: אי אפשר לחסל לגמרי את החמאס, תמיד ישארו קנים בת"א…

  אהבתי

 4. צג הגיב:

  ולא להגיב,עד שהם יהפכו לבני תרבות, ולילדים שלהם שחסר להם ברזל לירות אותו לגנים,ובתי הספר מעזה…. ולעשות סרט "ואלס עם חמאס", על הומו מג`בליה שמתאהב בקצינה מרוקאית משדרות,בזמן הקרבות , שלבשה סרבל והוא חשב שהיא חייל…במאי אשכנזי, ותסריטאי ערבי מרצה במכללת ספיר… ולשלוח לפסטיבל שונאי ישראל בצרפת. מי בדיוק קרא לתרבות המזרחית תרבות?

  אהבתי

 5. צג הגיב:

  היא לא מ"שתולת האספרסו", היא הנכדה של חזן(יעקב,מפ"ם) והבת של ציון (צוותא), היא חלק מ"קיבוץ עירוני" של השומר הצעיר שגרים בשדרות כבר זמן רב ,ואלה אנשים שאני ברצון מוכן לשמוע את דעתם,מעריך עד בלי די, ומכבד. שיכת ל"איפה ישנן עוד.." גם אבירמה גולן ושמואליק שמטוב גרים ב"חברתם"..

  אהבתי

 6. בת התוכן הגיב:

  על השינויים שנעשו בעיתון, מחדלים שהתרעת עליהם לפני: אין בכך שום הפתעה. הקוראים תמיד שונאים שינויים. בכלל בני אדם די שונאים שינויים, שלא לדבר על קוראי "הארץ" שרובם ותיקים. אני מסכימה איתך שהשינויים תמוהים אך ברור לי שנעשו כדי לחסוך גרוש, ועוד גרוש. חיסכון הוא הקריטריון הקובע עכשיו. ותו לא.

  אהבתי

 7. אורנה אושרי הגיב:

  http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3655235,00.html לא ייאמן. יניב ויצמן הגיע לישיבת מועצת העיר על מדים (הגיע ישירות ממילואים) וחטף על הראש מפעילי שמאל: "פרובוקציה". המדינה הזו מתחרפנת.

  אהבתי

 8. חמורבין הגיב:

  בישראל, עבור הצבא ועבור רוב האזרחים היהודים, כל פלסטיני זכר מעל גיל 18 ומתחת לגיל 60 הוא בן מוות. אם שהה ליד "חמושים" – בטח עזר להם. אם היה קשור איכשהו לממשל (נגיד, ספק הגומיות של משרד התיירות של חמאס) – הוא חמאסניק. אם סתם החזיק אקדח להגנה עצמית – הרי הוא היה צריך להיפטר מהכלי ברגע שהתחיל להיות לחוץ ברצועה. אם סתם הלך ברחוב בעת שצה"ל יצא להפציץ – הוא בטח בא כדי לתת עזרה רפואית לטרוריסטים, המניאק. כפועל יוצא, אם משפחתו הקרובה היתה לידו בעת ההרג, גם היא בת מוות. בטח השתמש בה כמגן חי מול הצבא הישראלי ההומני הזה, שמקפיד לא לקצור חפים מפשע. מתישהו איזה פסיכולוג יעשה מחקר על ההדחקות והשכנועים העצמאיים ברמייה שהציבור בישראל מאמץ לעצמו בזמן מלחמה. עד אז לא כדאי לגור בעזה.

  אהבתי

 9. ולווט הגיב:

  אני חושבת שלבטל את העובדה שיש סרבן (אחד!) בטענה שהוא לא סרבן, זו התנהלות שלא מתאימה למדינה דמוקרטית. וזה בלי שום חיווי דעה על סרבנות.

  אהבתי

 10. eliram הגיב:

  המערכון, או לפחות אפיון הדמויות של המסעדה הערבית האובר-משתדלת, לא הופיע רק אחרי תחילת הפעולה הצבאית אלא שודר כמעט מלה במלה לפני כן בתכנית הרדיו (המשובחת למדי, אם אוהבים את סוג ההומור שלהם) של ערן זרחוביץ` (שהוא גם בין כותבי ארץ נהדרת) ושרון טייכר. לפעמים סיגר הוא רק סיגר.

  אהבתי

 11. ולווט הגיב:

  לא צריך לעשות מזה דרמת קיפוח חדשה. באמת.

  אהבתי

 12. ולווט הגיב:

  "התרבות המזרחית הקלוקלת"? זה לא הבנאדם שנהג לדבר עד לא מזמן על "מרוקאים" חסרי ערכים?

  אהבתי

 13. נוצה סגולה הגיב:

  הסיום המטופש של "ארץ שואלת": כבר מה-זה מיצינו את הקטע של דודו ששואל שאלות מטופשות בטון רציני אנשים פשוטים מהרחוב בנסיון להוציא מהם שטויות. עוד בערוץ ג`טיקס מיצינו. זה היה ממש דוחה. אבל למרות זאת, משהו אחד טוב כן היה: הסאטירה על הסיקור של העיתונאים הזרים.

  אהבתי

 14. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`ולווטדי, מספיק, אל תביך את עצמך ואותי

  אהבתי

 15. ללא שם הגיב:

  הטוקבקים הפאשיסטיים באתרים השונים בתגובה לזכייה בגלובוס הזהב בשביל להבין איפה אנחנו חיים. מתחיל להיות מפחיד כאן.

  אהבתי

 16. שולמית הגיב:

  כאשר מרצה לא איפשר לקצין במדים להשתתף בשיעורו.

  אהבתי

 17. ללא שם הגיב:

  אתה נושא את שם חמורבי לשווא. היה אחלה כובש, חמורבי.

  אהבתי

 18. eliram הגיב:

  אני לא יודע. חבריו טוענים, על פי NRG , שהוא סרב. אותו כנראה אי אפשר לראיין אבל גם זה יבוא אחרי שהוא ישתחרר, מן הסתם. לא ראיתי בכתבה שבקישור את תגובת דוב"צ, אבל יש לי הרגשה שיתברר שזה מקרה של "הוא אמר ככה והשני אמר ככה".

  אהבתי

 19. דודו עזריה הגיב:

  כי הערבים הישראלים אלו הם מהחומוס והקבב. והם נורא נורא מצחיקים ז"א באופן הפרימיטיבי של הדבר.

  אהבתי

 20. דודו עזריה הגיב:

  תסבירי לי אולי מה הסאטירה באמירה על "אין לנו הרבה יב` בכל זאת באר שבע?" למה כיוון הסאטיריקן ?

  אהבתי

 21. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`ללא שם`~$~אתה צודק:(~$~נכון

  אהבתי

 22. שולמית`~$~~$~`ארץ נהדרת` - לא משהו. מצ הגיב:

  נראה לי שה`ארץ נהדרת ` כבר לא כל כך מעניינת את עושיה. הם לא משקיעים בהמצאת דמויות וסיטואציות. זה נעשה כלאחר יד. הגימיק עם ברק היה רק גימיק. אתמול הי המשמ דל. אמנם בהשוואה ל`שבוע סוף` או ל`צחוק מן העבודה` זו תוכנית ראויה. דווקא התוכניות הראשונות של שליין בערץ 10 ,היו מענינות אל שגם הוא שקע במן רוטינה. זה כבר לא ממש מצחיק.

  אהבתי

 23. שולמית הגיב:

  זה הי מערכו ן ממש מטופש. להיטפל כך לאנשים.

  אהבתי

 24. ולווט הגיב:

  וגם אמש בטלוויזיה כלשהי

  אהבתי

 25. חמורבין הגיב:

  כל היתר פתוח לפרשנות

  אהבתי

 26. דודו עזריה הגיב:

  איפה היתה הסאטירה בצד השני? מדוע הסאטירה שתקה כשגנבו מנדטים ועשו התנקות? מי ירה במוזות כשעזמי בשארה ברח לסוריה ? איפה היתה אתמול הסאטירה על מדינת ת"א? (אם כבר בדיחות עדות אז עד הסוף לא?)

  אהבתי

 27. eliram הגיב:

  רצו לגייס אותו בצו-8. הוא סרב. הציעו לו, במקום זה, להגיע לאיזה קורס. הוא גם סרב. שפטו אותו. החבר`ה שלו התקשרו לעיתונות. כולם צודקים וכולם מציגים רק את הצד שנוח להם בסיפור.

  אהבתי

 28. ולווט הגיב:

  מרוב עצבים, לשלישייה המטופשת שישבה במסעדה מפונפנת. למשל. או למרב מיכאליאור שליין. או שבעיניך זה ל א סאטירה.

  אהבתי

 29. אני מלמעלה הגיב:

  שהמחשב משנה לה מידי פעם את השם. מסכימה עם כל מילה. אני לא טוענת לקיפוח המשפחה הלא פחות משכילה שלי המתגוררת בבאר שבע וביישובי שדרות. אני כן טוענת שלעשות סאטירה כשאין לך מושג מי באמת חי באותם אזורים זה רע. חייתי ארבע שנים ברמת עמידר ברמת גן ולא ראיתי שארץ נהדרת בחרו לעשות סאטירה על אוכלוסיה חוזרת בתשובה מעורבת בפשע. מישהו מפחד ממשהו? היוצרים הצפונים של ארץ נהדרת לא רוצים להסתכסך עם האנשים הלא נכונים? יוצרי ארץ נהדרת מוזמנים לעשות סאטירה על תושבי צפון תל אביב וגבעתיים, יש לי הרבה דוגמאות (כולל הילדים עם האמהות העודף פולניות, שזה שטאנץ מבחיל הנפוץ בגבעתיים).

  אהבתי

 30. דודו עזריה הגיב:

  כיוון שבמקרה של מירב מיכאלי וליאור שליין זה לצחוק איתם ולא עליהם. הבדל גדול. ובכל מקרה, עזבי את שאר הדברים ואשמח אם קודם תעני לי למה התכוון הסאטיריקן השנון באומרו ש"אין לנו הרבה יב` בכל זאת ב"ש "

  אהבתי

 31. שולמית הגיב:

  הטיפוסים אופיינו בקפידה. נראו לי היו מדויקים( עד כמה שאני מכירה תל אביבים) . קטע המסעדה לעוס ונמאס. היה ארוך מדי.` ארץ נהדרת ` צריכה לרדת מפניש הם מיצו את העניין. אין להם כבר את חדוות ההמצאה. הם מחפפים. דווקא אהבתי את קטע המסעדה האוטנטית ב" שבוע סוף" . לפני המלחמה הם התחילו להשתפר אלא שכעת ם הם נסוגו.

  אהבתי

 32. ללא שם הגיב:

  אתה מתלונן סדרתי.

  אהבתי

 33. Jeronimo הגיב:

  כבר הגבתי לך בפוסט שכתבת ב"קפה" בנושא (הסאטירה על קובי אוז היתה על האדם הספציפי, לא על תושב הפריפריה), אבל יש כאן גם עוד משהו: קובי אוז לא חי בשדרות כבר המון זמן. אני מניח שלפחות 15 שנה. הוא תל-אביבי לכל דבר ממש ממש לא מאתמול. אז מה בדיוק הופך אותו לשדרותי בעיניך, ואת הסאטירה עליו ל"סאטירה על פריפריה"? זה שפעם, מזמן, הוא גר שם? אני כבר לא גר בירושלים 10 שנים, אז אם מחר יחליטו לעשות סאטירה עלי, זה יהיה סאטירה על ירושלמי?

  אהבתי

 34. שולמית הגיב:

  נעמיקה חזק ואנשי הקיבוץ העירוני באו לשדרות כדי להציל אותם ואת העולם. הם יכולים לעזוב. הם לא חייבים להיות שם כי אין להם מקום אחר או עבודה אחרת. הם באו מתוך אידאולוגיה ואמונה שהם מביאים תרבות לשדרות. הם לא תקועים בעיר כי אין להם לאן ללכת. הכין הילדים שלהם, היכן ההורים שלהם. אבירמה גולן כתבה שבימי המחמה הקיבוץ די התרוקן.

  אהבתי

 35. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ^*^",",",`צגלאיזה מדינה את מתכוונת?

  אהבתי

 36. שולמית הגיב:

  הקטע הפרודי על ראש העיר באר שבע לא היה מוצלח. אודה שכעסתי. אך לא בזה העניין כי כאשר הסטירה טובה , גם כשאני כועסת או נבוכה אני יכולה להעריך את איכות הביצוע, את הרעיון או את ההעצמה של המגוחך אלא שכאן התגלה הניכור לכל מה שקורה לאנשי הדרום, אותם הפרימיטיבם הבכיינים וההסטרים. בדברי הכובתים נגד המלחמה חוזרות הערות הממעיטות בסבל התושבים ובסבל ילדיהם. אחזור על טיעון ששמעתי מפי אישה, תושבת עוטף עזה שהסבירה לי שהממשלה יצאה למלחמה מחשש לפגיעה במתקנים בטחוניים באזור ומחשש להגדלת טווח הטילים שמא תיפגע גם תל אביב.

  אהבתי

 37. אורנה אושרי הגיב:

  אשמח שימותו כמה שיותר לוחמי חמאס מתועבים. לא חפים מפשע.

  אהבתי

 38. אורנה אושר הגיב:

  וחשבת שזה מאוד נחמד שהורגים חמסניקים. עכשיו, כשזה לא טרנדי ואיני ושיקי להתלהב מרצח מתועב שינית את דעתך? מביך מביך מביך

  אהבתי

 39. אברם הגיב:

  פעם ראשונה שאני מסכים איתו: תוחזר גבריאלה שלו הביתה. שמישהו ירים את הכפפה ויעביר עצומה בסגנון הזה במקום עצומה טפשית על יונית. האישה מביכה שם את מדינת ישראל וגורמת נזק עצום שעולה בחיי אדם

  אהבתי

 40. ani am הגיב:

  אני מכירה לפחות עתודאית אחת שיצאה מבאר שבע, אחת כזו שניגנה בפסנתר 11 שנים והתנדבה בתיכון במחלקה קשה מאוד בבית חולים-אמא שלי. בן דוד שלי שגר במה שכותבי ארץ נהדרת היו מכנים "חור" הוא גם עתודאי. בת דודה שלי ובעלה הנדסאים, בנות הדודה של אבי הן עובדות סוציאליות, אחיהן מהנדס. אולי צריך להפגיש אותן עם כותבי ארץ נהדרת שיראו את הצד המשכיל של הדרום. יסמין

  אהבתי

 41. דודו עזריה הגיב:

  אומרים שכשהתותחים רועמים המוזות שותקות ובכן לא יודע לגבי שותקות, אבל לפחות במקרה של מרץ נהדרת (אין טעות הקלדה) היא מקסימום מוציאה נפיחות. הנה פונים לראש עירית באר שבע רוביק דנילוביץ בגילומו הלא מאוד מוצלח של אלי פיניש ושואלים אם יש או אין לימודים. במציאות דנילוביץ החליט שאין לימודים אחרי שלפני כן אמר שכרגע יש אבל תצא הודעה אחרי שיתייעץ. בארץ נהדרת דנילוביץ מחליף דיעה 16 פעמים בדקה, נו ניחא שהוציאו אותו דביל והוא לחלוטין לא (אפילו לא הצבעתי עבורו) , אבל בשלב מסויים הוא אומר "כיתות ד עד ל` כולל יב` ולא שיש לנו הרבה כאלו"…ולמי שלא הבין את הפאנץ הקורע הוסיף "בכל זאת באר שבע אתה יודע".. שהרי ברור שבבאר שבע יש אנאלפבתים שלא מגיעים ליב` (והמעטים שיגיעו ואשכרה ניחנים באינטלינציה בטח "יתקדמו" לת"א או משהו..), כמו שברור אח"כ שבשדרות ונתיבות יש 100 אחוז מובטלים. הומור איכותי , שנון ונוקב ללא ספק. ואולי בכלל צריך לברך את החמאס ולאחל לו הצלחה יותר גבוהה שהרי ככל הנראה מדובר במבצע חשוב למיגור הבערות והאבטלה. אח"כ מגיע קובי אוז וגם הוא הרי בכלל אוזן ומשדרות וחייב להיות דביל כמו כל הדמויות שהגיעו מהחלק ההוא במדינה לדורותיה של התוכנית (פייר אני מאוכזבת, אממה ועוד) כי ארץ נהדרת הולכת למקומות הכי עלובים ונמוכים של הומור. סלספטיק לידה זה כן אדוני ראש הממשלה. זה לא שלא היתה שם פסאודו שנינות, חלילה את השנינה השאירו להסביר ללמה אנחנו סתם מסתבכים בעזה ויורים בעזתים מסכנים, שסתם מתים חיילים או בקיצור יש להם מר"צ נהדרת. ולא, זה לא שהם חובבי ערבים חלילה, הכותבים השנונים הללו הם סתם פלצנים מתנשאים, כאלו שמציירים את הערבים מהמסעדה כסתומים עם תעודות שקופצים ורוקדים. מבט על האג`נדה של ארץ נהדרת מראה כי היא מורכבת מה core של השמאל היהודי,זה שנמצא ממרץ ושמאלה. בלי טיפת ביקורת על השמאל או על החיים שחיו תושבי הדרום,על אוסלו וביילין שהביאונו לכאן, על החמאס או על זה שנתנו לתושבי הנגב המערבי 8 שנים של טילים. מתנשאים ובטוחים שהם הכי טובים ושבפריפריה גרים סתומים (שהרי ברובם הם מצביעים לימין) וכחלק מאותה התנשאות הם גם שונאי ערבים שמעדיפים אותם מגישים קפה ורוקדים בפראות ובטמטום עם כבשים. אח"כ מגיע הקטע על פילוס ובפתיח מסביר קיציס שהנה מגיעה המעטפה החומה. כיוון שמחר הייתי צריך לצאת למילואים שהוזזו ועוד יותר כיוון שקיציס ושאר הטאלנטים המופלאים שכותבים את הפאנצים השנונים של ארץ נהדרת לא מכירים את העניין נעדכן שבמעטפות חומות כבר שנים שולחים מקסימום עדכון פרטים (כתובת,מקום עבודה, מי המוטב שיקבל את כסף, אם וכאשר..) צווי מילואים מגיעים במעטפה ירוקה כזו שנפתחת בקריעה מלמעלה וצו שמונה? הוא בכלל מגיע בטלפון ובלי מעטפה. אבל שטויות, החלק הזה לא נוגע להם. הם עסוקים בלכתוב פאנצים מתנשאים על העולם ואחותו. ואלו ככה מספרים לנו האנשים הכי מוכשרים במדינה, אוי ואבוי. ולא, זו לא כל המדינה השכנה שחושבת ככה, אפילו כמעט ולא כתבתי את השכנה, כיוון שאפשר לראות לא מעט מקרים של תמיכה אמיתית בדרום ובתושבים.

  אהבתי

 42. אחד הגיב:

  תרגום מילולי וקלוקל של "friendly fire". "אש כוחותינו" עדיף ומדויק יותר במובן של fire of friendly forces.

  אהבתי

 43. סגל אבי הגיב:

  אולי הפלשתינים התכוונו שיתר ה-600 הם בעיקר אנשי חמאס שלא הספיקו לקחת את הנשק. טוב שהם לא אמרו שאלה מוסקי זיתים. אפילו מזכ"ל האו"ם, שגם הוא מסתמך על מקורות בעזה, אמר לא מזמן ששליש מההרוגים הם אזרחים. שליש, לא שני שליש. ובפעם המיליון: אם מקורות פלשתינים יגידו שהשמש מופיעה בבוקר במזרח, אני פשוט אבין שכדור הארץ התהפך בבת אחת. דובר צה"ל לא צריך להגיב לכל דבר בכל רגע נתון. את ההערכות שלו על מספר ההרוגים אנו שומעים מדי יום, וזה הרבה יותר מ-300 חמושים. ממילא מי שרוצה להאמין לאויב, כי זה עוזר לאידיאולוגיה האנטי-מלחמתית שלו/ה, י/תאמין. (תוך רמיזה עניינית שאיך בכלל אפשר להאמין לאיש עם תלתל אחד?)

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s