היום החמישי. מטרופוליס


סיקור ראשוני של ארגון קשב את המלחמה בעיתונות עד כה.
בחמש מילים: "גיבוי לפעולות הצבא ומיעוט ביקורת".
– –
מי מפסיק מי
מעריב
חוגג הבוקר את נצחונו, "מערכת הביטחון החליטה לתמוך ביוזמה הצרפתית להפוגה שנחשפה אתמול במעריב".
בהארץ זו כותרת ראשית: "ברק תומך ביוזמת צרפת להפוגה", כותרת העומדת בניגוד להחלטה הבוקר, לדחות אותה (עדכון באתר), על ידי המטבחון.
בידיעות כבר נכתב במפורש שישראל דוחה את ההצעה להפסקת אש.

"מקורות מדיניים" אמרו להארץ שאולמרט אמר אין ברצועה משבר הומניטרי. נכון מאוד! מה זה בכלל משבר הומניטרי.
– –
איפה הצנזורה?
סליחה, אלמוג בוקר בערוץ 10 יודע את חוקי הצנזורה? מה הרעיון לדווח לאיזה מקומות עושים הטילים את דרכם, או לעדכן שמסוקי צה"ל יצאו לדרך? מה עובר עליך?


כן, זה מתוך ערוץ 2 ולא 10, אני יודעת
– –
מה יועיל?
שלומי אלדר
מדבר על הפצצה בצפון הרצועה. משם משוגרים הטילים. אני רוצה לראות במה זה יועיל. מחר, מחרתיים או בסוף השבוע.

על פי מעריב, יש לישראל כמה תנאים לעצירת אש, ובראשם "הפסקה מוחלטת של ירי תלול מסלול לשטח ישראל על ידי כל הארגונים הפלסטינים ברצועה ולא רק החמאס"
נו באמת, זה לא יקרה לעולם אם לא ייחתם וייכפה הסכם. הירי לא ייפסק מעצמו בזכות עוד כמה מסוקי תקיפה שימטירו מה שימטירו.

עפר שלח כותב: "אתמול נחשף ברבים מה שעד עכשיו נכתב כניתוח עיתונאי: ישראל יצאה לעופרת יצוקה ללא אסטרטגיה ברורה לאיזה מצב סיום היא רוצה להגיע, ותוך כמה זמן".
– –
האם באר שבע ממוקלטת?
יעקב טרנר דיבר למעריב ולישראל היום על המקלטים בעיר. למעריב הוא סיפר ש-200 מקלטים הובאו לכשירות, וה-50 הנותרים – דלתותיהם הולחמו בגלל  שפרצו לתוכם גורמים עברייניים.
בישראל היום הכל רגוע יותר, ומדבריו של טרנר עולה שרוב 250 המקלטים מוכנים לקליטה.
יש לי תחושה לא עמומה שמחדל המקלטים בעיר עוד ייחשף תוך כמה שעות.
– –
סדר יום (של קרן נויבך)
רוני דניאל, אלון בן דוד, יואב לימור וכרמלה מנשה התכנסו לשיחת ועידה.
דניאל אמר שלא צפה בארץ נהדרת ולא ראה איך נכנס לפנתאון, אבל ניכר היה בו שהוא די כועס על מה שנאמר עליו. ממ, בטוח שלא צפה? כי יש באינטרנט, אם הוא רק רוצה.
קרנית שאלה – מה קורה כשאתם מקבלים הודעה על טיל?
דניאל הודה שהוא היה לא בסדר כשהתעקש להישאר נטוע במקומו (ר` בהמשך*).
אב"ד אמר שאין למבקרי הטלוויזיה מה להתלונן על שהם מבלים בקו הטילים ומדווחים על כלום, מאחר שאנשים צמאים לאינפורמציה ונצמדים למסך, ותוהה מה היו משדרים אותם מבקרים היוצאים נגדם, לו הם היו עורכי חדשות.
לימור קרא למבקרי הטלוויזיה להפסיק לדון במעילי העור שלהם, מאחר שהמעילים האלו ישנים וותיקים, אבל אם יחליפו אותם, יצא כאילו הם נענים לגחמות המבקרים. למעשה הם כן רוצים להחליף אותם, כי יש להם גרדרובות מפוארות. בסדר תחליפו, נו, לא נחשוב שזה בגלל אף אחד.


דניאל פרידמן בארצנהדרת
– –
*אז מה עובר על רוני דניאל? (שזכה לדמות פרידמנית מצוינת אמש בארץ נהדרת, ולתיעוד התקפת טילים אחת אותה שידר עם דני קושמרו, בה סירב להתפנות). אתה רוצה למות? תמות, אבל אל תגרור את קושמרו איתך. הוא השפוי, אתה לא, וחבל לנו עליו.
– –
מיילבק
"המלחמה עושה טוב לעודד בן עמי באולפן אחר הצהריים.  סומק עלה בלחייו, וכולו זחיחות וחדוות נעורים, כשהוא מסב עם מרואייניו, בעיקר נציגי השלטון וצה"ל, לסחבקייה מצ`ופחת וצוהלת.
כן, המלחמה עושה טוב לבן עמי, ומחזירה אותו לימיו הזוהרים כדובר צה"ל, אבל לצופים היא עושה הרבה פחות טוב. מישהו צריך להגיד לו ששדרן, גם במלחמה, הוא לא שופר השלטון, והביטוי הנכון הוא לא ה`אנחנו` השגור בפיו אלא ישראל, צה"ל וכו`.
כשהוא לא מתדרך כדובר צה"ל, הוא נראה לפרקים כמו פרשן כדורגל שמלווה את קבוצתו למשחק חוץ. כשהוא נאלץ לראיין מתנגדים למלחמה הוא נועץ בהם מבט משועשע עד נגעל, משל מדובר בחולי נפש שמחלתם מדבקת.
והרי ברור לכולם שכמו בכל מבצעי ה`בזק` של העבר שהפכו לשקיעה מייאשת בבוץ, תוך יומיים-שלושה כל המדינה יורדת מהאופוריה, והארשת הזחוחה של בן עמי כמו גם של כל שאר השדרנים תתחלף בארשת דאוגה – אז לא כדאי לעבור אליה בהדרגה כבר עכשיו?"
מיא עשת
– –
בלוגלנד בחזית
שולמית דוידוביץ חוותה אמש את ההפגזה הראשונה על באר שבע.

חיים אורון פתח בלוג.

לחיים שיבי יש הצעות לתקשורת הולמת בזמן מלחמה.
– –
VTV
רן תלם כותב במדור הדעות של ידיעות נגד מבקרי האח הגדול. תלם, סמנכ"ל תוכניות בקשת והעורך הראשי של האח הגדול מסכם: עם רייטינג לא מתווכחים; זו התוכנית הכי מושקעת בטלוויזיה הישראלית; והנימוק הכי משכנע, אותו כותב תלם לחבריו בבועה התל אביבית: "נוח לכם שיוסי בובליל הוא נהג המונית שלכם, השליח, הספר והשיפוצניק… (אבל) האח הגדול הציג יוסי בובליל אמיתי, בלי פילטר".
ואל תשאלו אותי מה זה אומר. אני מוכנה שבובליל יהיה גם המרצה שלי באוניברסיטה. אז מה? השאלה מה הוא רוצה.
– –
התיקונים
אויה. ידיעות מתנצל: את ביקורת הטלוויזיה אתמול כתב רענן שקד, ולא כפי שנכתב (רביב גולן). זה האחרון, כתב היום. ככה זה כשמתזזים בין מבקרים שונים, בגרפיקה שוכחים להחליף את הלוגו.
ובינתיים נמשך מרוץ החימוש, וידיעות בכל זאת מחפש מבקר קבוע מחוץ למערכת.
– –


לפני פיזור
זהו, מספיק. הבנתי את הרעיון. מאות טונות פצצות, 370 הרוגים פלסטינים, ארבעה ישראלים, הרס וחורבן, תגבור שיגור הטילים לעבר הדרום והרחבת טווח התנועה והפגיעה. כלום לא יצא מהמהלך/מבצע/מאבק/מלחמה החדש/ה הזו/ה.
הגיע הזמן לספירת מלאי ולהבנה שצריך להיות פיתרון אחר. לא, אין לי פיתרון, ולא, אני לא בעד המשך שיגור הקסאמים על הדרום. מראה כיתת בית הספר בבאר שבע המנוקבת ככברה – איום.
"מסוקי קרב עולים לאוויר כדי לנסות לעצור את הירי". נו באמת. מישהו מאמין שהירי המדויק והכירורגי יצליח לחסל את המשגרים?
מאות טונות פצצות לא הוכיחו את עצמם. לקח לעזתים יום וחצי להתארגן. אל תשכחו שבעזה יש עיר עלית ועיר תחתית. בדיוק כמו במטרופוליס ובחתונת הרפאים. ומכיוון אחר לגמרי: גם ישראל מחולקת לשתיים כאלו, ישראל מרכז וישראל דרום.
– –
והתאומים? מה הם עושים פה?
אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה אני אני אני. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

101 תגובות על היום החמישי. מטרופוליס

  1. MercedesDillon הגיב:

    If you want to buy a house, you would have to get the home loans. Furthermore, my mother commonly uses a short term loan, which seems to be the most reliable.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s