להתראות בצ`קפוינט

אהלן וסהלן (השתלבתי במרחב סופסוף)

זהו, נחתנו בשלום.

1. הפלסטינים שבחברי המשלחת  קיבלו מהשב"כ אישורי יציאה מהארץ (זהו הנוהל) – כבר סיפרתי על כך. מה הם לא קיבלו? אישורי כניסה בחזרה.

מה המסר המובלע? אל תחזרו?

אוקיי, תגידו שאני פרנואידית, אבל התוצאה של המהלך הזה היא כזו:

הישראלים שבמשלחת צריכים ללוות אותם עד הצ`קפוינט. בפעם הקודמת שעשו זאת, הוכרזו הפלסטינים ששבו במשלחת, שיציאתה אושרה רק כמה ימים קודם על ידי השב"כ, כשב"חים (שוהים בלתי חוקיים).
בפעם הזאת אני לא יודעת מה קרה, כי כוחותינו התפצלו: שתיים שמו פניהן הבועתה, והשאר המתינו בנתב"גיה לשתיים מצעירות המשלחת שהועברו אחר כבוד לחקירה.
מה קרה לאחר מכן במחסום? אני מקווה שאשמע בהמשך.

2. טרגדיה נוספת אירעה בנתב"ג: מערכת הזיהוי הביומטרי (כף יד במכשיר) לא זיהתה אותי. שמונה מיליון הישראלים ששבו לפנות בוקר מרומא ראו אותי מנסה לאשר את זהותי פעם אחר פעם, בעזרתה האדיבה של האחראית על מכונות הזיהוי הללו (שהתייחסה אלי כאל מפגרת), ונכשלת פעם אחר פעם. מאות אנשים זוהו לפני ואחרי, ואני, אחרי הסשן המשפיל, נאלצתי לעמוד בתור הדרכונים. האם אני אינני אני יותר? האם העבירו אותי השתלת כף יד בלי שאדע?

3. אחד המשחקים ששיחקו עמיתינו בפנינו: "הישראלי הראשון שפגשתי, לא כולל חיילים במחסום".

4. תמונות נוספות – מחר. נגמרה המכסה.

5. סיכומים בקצרצרת – ארגון קשב ינסה להעביר את המתודולוגיה של התנהלות התקשורת באזורים בקונפליקט למקומות מסוכסכים אחרים בעולם. מה יקרה כשייגמרו? נעבור לירח.

6. סוכם ששני הארגונים, קשב ומפתאח ינסו לחזק את השת"פ ביניהם, גם אם קשה להם לשאול אותן שאלות את כלי התקשורת שלהם, בהתייחס לאותו נושא.

7. הישראלים (הרוב המכריע) במשלחת לא דוברים ערבית. הפלסטינים (הרוב העוד יותר מכריע) לא דוברים עברית. השפה המדוברת – אנגלית. לא עצוב? עצוב.

8. הישראלים והפלסטינים במשלחת הם כמו בני זוג בוגדים: הם לא יכולים להיפגש ברמאללה, וגם לא בירושלים, למפגש ארוך שכזה, כי יעוררו את עצביהם של בני המקום ממנו באו. לכן הם צריכים למצוא מלון דרכים שיארח אותם פר-שעה. מזל שמלון הדרכים המאובק נמצא במילנו, שם גם נמצאים משרדי צ`ימפו, הארגון התומך.
אף על פי כן, יש מצב שתמצאו אותי מדווחת מרמאללה בקרוב.

9. אגדה אורבנית (?): חמאס רוצה לחטוף חיילת, להאביס אותה בהורמונים ולזווגה עם גלעד שליט, כדי שייוולדו במכה כמה צאצאים, ואז יתרבו קלפי המיקוח שלהם.

10. עד כמה מייצגים הפלסטינים שבמשלחת – כולם שוחרים שלום הסולדים מפיגועי התאבדות לסוגיהם – את הרוב הדומם/ הצועק? לא ברור, אבל המטרה היא לחזק אותם ואת קולם.


לפני פיZור
אשמח לקבל תקצירים של מה שאירע השבוע, ונושאים או הפניות השווים דיווח, ניתוח, פילוח או צחצוח (כולל מעיתוני הסו"ש, אם כבר דופדפו). מחכה בקוצר כדי להשלים פערים.

vlvtunderground@gmail.com

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה מסביב לעולם. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s